آموزش ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن + روش استعلام و انتقال آن

آموزش ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن + روش استعلام و انتقال آن روش ثبت نام و ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن، با روش ویرایش، نحوه صدور، تایید، روش استعلام و انتقال چک صیاد بانک مسکن و سری و سریال چک صیاد بانک مسکن در سلام دنیا آشنا خواهید شد.

برای آشنایی با چک صیاد و انجام مراحلی مانند ثبت ، صدور و یا انتقال مراحلی وجود دارد که در این مطلب از سلام دنیا درباره روش ثبت نام در سامانه صیاد بانک مسکن، ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن، ویرایش چک ثبت شده در سامانه صیاد بانک مسکن، نحوه صدور چک در سامانه صیاد مسکن، تایید چک در سامانه صیاد بانک مسکن، سری و سریال چک صیاد بانک مسکن، روش استعلام چک صیاد بانک مسکن، روش انتقال  چک صیاد بانک مسکن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روش ثبت نام در سامانه صیاد بانک مسکن

برای دسترسی به امکانات سامانه صیاد برای بانک مسکن می توانید از طریق سامانه پیچک و برنامه ثبت چک در سامانه صیاد  اقدام کنید به صورت اینترنتی اگر از مراحل ثبت در این سامانه اطلاعاتی ندارید در ادامه با ما همراه باشید.


حتما بخوانید: نحوه ثبت و صدور چک در سامانه صیاد بانک سپه


ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن

برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن  پس از ورود به سامانه بانک مسکن www.bank-maskan.ir/check گزینه سامانه صیاد را انتخاب کرده  و خدمات چک های صیاد را ملاحظه کنید، برای ثبت چک دقت کنید که چک ها در وجه حامل نمی باشند و گزینه های مختلفی می آید که شما گزینه ثبت چک را انتخاب می کنید، البته از گزینه های دیگر مانند استعلام نیز در صورت تمایل می توانید استفاده کنید.

روش ثبت نام در سامانه صیاد بانک مسکن

ویرایش چک ثبت شده در سامانه صیاد بانک مسکن

سامانه صیاد بانک مسکن گزینه ای برای ویرایش چک های ثبت شده ندارد و در صورت وارد کردن اطلاعات غلط مانند نام یا تاریخ و مبلغ به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پیچک و حتی سامانه صیاد نمی توانند آنرا تصحیح کنید، برای این کار مراجعه به شعب بانک و داشتن لاشه چک و اصل چک الزامی است و البته قبل از اینکه چک توسط فرد گیرنده اقدام شده باشد باید نسبت به اصلاح آن مراجعه کنید.

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن

برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن  وارد سامانه چک صیادی بانک مسکن کاربران شده.

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن مرحله 1

پس از انتخاب لینک وارد سایت شاپرک به این آدرس www.shaparak.ir شده و مانند تصویر زیر را گزینه برنامک های طرح چک را انتخاب می کنید.

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن مرحله 2

یکی از برنامه های پیشنهادی که در تصویر بالا آمده را انتخاب کرده و مراحل آمده در تصویر زیر را برای ثبت چک دنبال می کنید.

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن مرحله 3

با انجام مرحله به مرحله نکات بالا چک ثبت خواهد شد. همینطور  با دانلود و نصب برنامه صیاد بانک مسکن صفحه زیر نمایان شده و با وارد کردن مشخصات شخصی مانند کد ملی، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل و تمامی موارد دکمه سبز را زده و سپس از خدمات آن استفاده می کنید . که برای ثبت چک گزینه صدور چک را زده و بقیه مسیر را طی می کنید.

دانلود برنامه صیاد بانک مسکن برای گوشی اندروید

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن

تایید چک در سامانه صیاد بانک مسکن

برای تایید چک در سامانه صیاد بانک مسکن بعد از نصب اپلیکیشن آپ و وارد آن شوید سپس گزینه چک صیادی و بعد گزینه تأیید دریافت و مندرجات برگه چک را انتخاب کنید، سپس از کد تصویری چک اسکن گرفته و یا شناسه 16 رقمی آن را وارد کنید، در این هنگام مشخصات دارند چک نمایان می شود که در صورت صحیح بودن با زدن دکمه تایید مراحل را به پایان می رسانید، دقت کنید که اطلاعات کارت بانکی خود از قبیل مبلغ، شناسه صیادی، شماره شبای متصل به چک را به طور کامل و صحیح وارد کنید.

سری و سریال چک صیاد بانک مسکن

چک های جدید بر اساس قوانین بانک مرکزی دارای شماره شبا شده اند، این شماره با IR شروع و سپس با 24 رقم ادامه پیدا می کند، مانند IR034650000000400573200001 که یک شماره شبا می‌باشد.

سری و سریال چک صیاد بانک مسکن

روش استعلام چک صیاد بانک مسکن

برای استعلام چک صیاد به دو روش وب سایت بانک مرکزی و برنامه های موبایلی سامانه صیاد می توانید اقدام کنید، بعد از نصب اپلیکیشن آپ و ورود به قسمت سامانه چک صیادی، بخش استعلام وضعیت چک صیادی را بزنید و با وارد کردن شناسه صیادی 16 رقمی اطلاعات چک را دریافت کرده و با تایید آنرا به پایان می رسانید.

روش انتقال چک صیاد بانک مسکن

بعد از نصب اپلیکیشن آپ و انتخاب گزینه چک صیادی و خواندن توضیحات و انتخاب دکمه سبز به مرحله بعد که گزینه انتقال چک صیادی است خواهید رفت، ابتدا در این قسمت احراز هویت را انجام می دهید و تایید می کنید ، سپس صادر کننده چک و بعد کد 16 رقمی شناسه چک را را وارد نموده و به مرحله بعد می روید، در اینجا اطلاعات را تایید و قسمت انتقال چک را انتخاب می کنید، حال مشخصات دریافت کننده یا دریافت کنندگان (کد ملی، شناسه ملی و یا کد اتباع ) را در سامانه وارد و استعلام می کنید، مرحله بعدی تمامی مشخصات کامل رویت می شود که برای اصلاح آن می توانید به مرحله قبل و بعد از تایید به مرحله بعد بروید و دکمه انتقال چک را انتخاب کنید تا پیغامی برایتان می آید که مراحل به درستی انجام شده.

سخن آخر

اگر احساس می کنید که انجام این مراحل برایتان دشوار است از کسی کمک بگیرید و مطمئن باشید که با یکبار طی کردن مراحل آن را می آموزید.


مقالات مرتبط:

32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع با سرمایه کم

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چیستاز
10
رای