نحوه ثبت و صدور چک در سامانه صیاد بانک سپه و روش تایید چک

نحوه ثبت و صدور چک در سامانه صیاد بانک سپه و روش تایید چک روش ورود به سامانه صیاد بانک سپه و نحوه ثبت و صدور چک در سامانه صیاد بانک سپه، انصار سابق، کوثر، قوامین سابق، و روش ابطال و تایید چک در سامانه صیاد و برنامه ثبت چک سامانه صیاد در سلام دنیا.

بانک سپه یکی از قدیمی ترین بانک های ایران است که برای رفاه حال مشتریان خود سامانه ای به نام صیاد بانک سپه راه اندازی کرده که به آنها امکان استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی برای صدور چک ها را می دهد. در این مطلب سلام دنیا شما را با نحوه صدور و ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه، انصار سابق کوثر و قوامین سابق و روش ابطال و تایید چک در سامانه صیاد و دانلود اپلیکیشن ثبت چک در سامانه صیاد به صورت تصویری و مرحله مرحله به مرحله آشنا خواهیم کرد.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد سپه

بانک سپه برای رفاه حال مشتریان در راستای خدمات الکترونیکی متنوع و گسترده ای که دارد سامانه ای را برای صدور چک راه اندازی کرده،البته علاوه بر این سامانه، از طریق اپلیکیشن چک صیاد بانک سپه برای دستگاه های اندروید و ios هم می توان این کار را انجام داد.برای صدور چک در سامانه صیاد باید به آدرس  vbank.ebanksepah.ir مراجعه کنید. علاوه براین براساس تصویب قوانین جدید و لزوم استفاده از چک های صیادی، تمامی امور مربوط ثبت، تایید و انتقال چک های جدید در در سامانه صیاد انجام می گیرد. از طریق سامانه صیاد نیاز به مراجعه حضوری به بانک ندارید، برای ورود به سامانه و صدور چک مراحل زیر را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه

 • آدرس vbank.ebanksepah.ir را در مرورگر اینترنتی خود وارد کنید.
 • بعد از اینکه لینک ورود به سامانه بانکداری غیر حضوری را انتخاب کردید صفحه اصلی سامانه به کاربران نشان داده خواهد شد.
 • برای ورود باید روی گزینه ورود به سامانه مدیریت چک صیاد کلیک کنید.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد سپه

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه باید بعد از ورود به سامانه که در قسمت بالا توضیح دادیم مراحل زیر را انجام دهید.

 • بعد از اینکه گزینه ورود به سامانه مدیریت چک (صیاد) را در سامانه انتخاب کردید در این مرحله برای ثبت چک باید اطلاعاتی نظیر کد ملی و شماره تلفن همراه و عبارت امنیتی را وارد کنید و روی دکمه ورود که نارنجی رنگ است، کلیک کنید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

 • بعد از وارد کردن اطلاعات حالا یک کد یکبار مصرف به شماره همراه شما ارسال می شود.
 • کد یکبار مصرف را  در قسمت مشخص شده وارد کنید و روی دکمه ثبت که نارنجی رنگ است کلیک کنید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

 • در این مرحله به صفحه ای می روید که به شما امکان تایید و استعلام چک صیادی را می دهد و برای ثبت باید روی گزینه ثبت چک کلیک کنید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

 • در این قسمت از شما اطلاعات مهمی نظیر مبلغ چک، تاریخ سر رسید چک، اطلاعات هویتی گیرنده چک،‌ مشخصات امضاء کنندگان و شناسه چک و غیره را در خواست می شود که باید درست و دقیق آنها را پر کنید و بعد روی دکمه افزودن که نارنجی رنگ است، کلیک نمایید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

 • در این قسمت یک بار دیگر تمامی اطلاعای که پر کرده اید به شما نمایش داده می شود تا بار دیگر صحت اطلاعات خود را بررسی کنید و روی دکمه ثبت که نارنجی رنگ است، کلیک کنید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه انصار سابق

ثبت چک در سامانه صیاد بانک قوامین سابق

برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک قوامین سابق همان مراحل ثبت چک صیاد سپه که در قسمت بالا توضیح داده ایم را انجام دهید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک کوثر سابق

برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک کوثر سابق همان مراحل ثبت چک صیاد سپه که در قسمت بالا توضیح داده ایم را انجام دهید.

روش تایید چک در سامانه صیاد بانک سپه

برای تایید چک در سامانه صیاد بانک سپه مراحل زیر را دنبال کنید.

 • برای اینکه بتوانید چک را تایید کنید باید در سامانه چک صیاد بانک سپه، از منو گزینه «تایید» را انتخاب کنید. در ادامه یک صفحه جدید به شما نمایش داده می شود که برای قرار گرفتن چک در لیست چک های شما باید در این قسمت شناسه چک را وارد کنید.

روش تایید چک در سامانه صیاد بانک سپه

 • در مرحله بعد برای جلوگیری از بروز اشتباهات اطلاعات چک خود را مشاهده و بررسی کنید و روی گزینه «ثبت» کلیک کنید.
 •  حالا صفحه جدید برای شما نشان داده می شود که در آن صفحه هم باید بر روی گزینه «تایید» بزنید تا کار تایید چک صورت بگیرد.

روش تایید چک در سامانه صیاد بانک سپه

ابطال چک در سامانه صیاد بانک سپه

در حال حاضر  بعد از ثبت نهایی چک امکان ابطال چک در سامانه صیاد وجود ندارد و لذا کاربران باید برای ابطال چک به شعب بانک بصورت حضوری مراجعه کنند و در هنگام مراجعه لاشه چک را هم همراه خود داشته باشند. در برخی موارد افراد در هنگام صدور چک اطلاعاتی را به اشتباه وارد می کنند و چک را ثبت نهایی می کنند در این شرایط برای جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر برگشت خوردن چک فرد باید حضوری به شعب بانک مراجعه کند.

سوالات رایج در خصوص ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه

آیا امکان نصب نرم افراز ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه روی انواع گوشی های هوشمند وجود دارد؟

بله. بانک سپه علاوه بر استفاده از سامانه برای رفاه حال مشتریان امکان صدور و ثبت چک از طریق نرم افزار ثبت چک برای دستگاهای اندروید و IOS را هم فراهم آورده است. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید.

 • اگر برای بار اول از خدمات الکترونیکی بانک سپه استفاده می کنید ابتدا باید نام کاربری و رمز عبور را از شعب بانک سپه ،اینترنت بانک یا دستگاه‌های خودپرداز بانک سپه دریافت کنید.
 • حالا باید نرم افزار ثبت چک صیاد بانک سپه را از بازار دانلود کنید.
 • بعد از اینکه نام کاربری و کلمه عبور را وارد کردید وارد برنامه می شوید.
 • در برنامه گزینه چک را انتخاب کنید و وارد آن شوید.
 • بعد از وارد شدن به قسمت چک، باقی مراحل مانند مراحل ثبت چک از طریق سامانه ثبت چک صیادی بانک سپه vbank.ebanksepah.ir است که در قسمت بالا توضیح دادیم.

️ثبت چک صیادی در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه به صورت آنلاین صورت می گیرد؟

بله. ثبت چک در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه بصورت آنلاین و با استفاده از خدمات الکترونیک انجام می شود.

آیا برای ثبت چک در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه نیاز به مراجعه حضوری است؟

خیر. برای ثبت چک در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک سپه ندارید.

️ثبت چک صیادی در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه برای کاربران حقیقی و هم کاربران حقوقی است؟

بله. ثبت چک های صیادی در سامانه و نرم افزار صیاد بانک سپه برای اشخاص حقیقی و حقوقی بدون نیاز به مراجعات حضوری به شعب این بانک و بصورت کاملا اینترنتی امکان پذیر است.

سخن پایانی:

بنابر قوانین جدید چک تمامی عملیات ها چک اعم از ثبت، تایید و انتقال باید در سامانه صیادی انجام شوند،به همین جهت بانک سپه برای رفاه حال مشتریان و به منظور استفاده از خدمات الکترونیک سامانه صیادی بانک سپه را راه اندازی کرده است. در این مطلب سلام دنیا برای افرادی که آشنایی کمی با خدمات الکترونیک داشتند مراحل ورود و ثبت چک را توضیح داده ایم، با دنبال کردن این مراحل به راحتی می توانید چک ها را در این سامانه ثبت،تایید و انتقال دهید.


مقالات مرتبط:

32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع با سرمایه کم

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چیست

از
22
رای