بالا بردن سرعت گوشی شیائومی با 3 ترفند ساده

بالا بردن سرعت گوشی شیائومی با 3 ترفند ساده اگر سرعت گوشی شیائومی شما پایین آمده و می خواهید راهی برای افزایش آن پیدا کنید. ما در این مطلب از سلام دنیا، ترفندهایی برای افزایش کارایی و سرعت گوشی شیائومی آموزش دادیم.

در سریعترین زمان ممکن، شیائومی به یکی از پرفروش ترین گوشی های بازار تبدیل شده است. دلیل این امر قیمتهای نه چندان بالا و در عین حال ویژگی های بسیار خوب پیکربندی سخت افزار آن است. با این حال، با گذشت زمان سرعت گوشی های شیائومی عمدتاً به دلیل عادت کاربران در پر کردن فضای گوشی با موارد غیر ضروری یا عدم به روزرسانی منظم گوشی، کند می شود. اما افزایش سرعت گوشی های شیائومی نسبتاً آسان است. این کار را می توانید با پاک کردن حافظه پنهان گوشی های هوشمند شیائومی با استفاده از برنامه پاک کننده پیش فرض MIUI یا با به روزرسانی منظم یا استفاده از برنامه هایی که توسط منابع معتبر تولید و توزیع می شوند، انجام دهید. ما در این مطلب از سلام دنیا، ترفندهای افزایش سرعت گوشی شیائومی را آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

بازار گوشی های هوشمند در هندوستان از ارزش زیادی برخوردار شده و شیائومی فضای مناسبی را برای خود در بازار ایجاد نموده و صنعت گوشی های هوشمند را متحیر کرده است. تلفن های هوشمند شیائومی به طور کلی از مشخصات قابل قبول، دوربین های عالی و قیمت مناسب برخوردار هستند.

با این حال، عملکرد تلفن های هوشمند به ویژه تلفن های هوشمندی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، پس از گذشت یک دوره زمانی خاص، افت می کند. گاهی گوشی در حین اجرای برنامه ها متوقف شده، در بعضی از برنامه ها دچار کندی در اجرا شده و عملکرد اجرای بازی ها نیز با گذشت زمان کاهش می یابد.


حتما بخوانید: چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم


مقصر اصلی می تواند نرم افزارهای نامناسبی باشد که از قبل روی MIUI نصب شده است. اما یکی از دلایل اصلی این کاهش کارآیی، نحوه استفاده کاربران از دستگاه هایشان است. نصب بیش از حد برنامه ها، حافظه نهان بیش از حد باقیمانده از برنامه ها، برنامه های مخرب ناشناخته شده می توانند منجر به افت عملکرد دستگاه شما شوند. بنابراین، برای رفع تمامی این مشکلات، نکات و راهکارهایی را به شما ارائه می دهیم که می توانند به شما در بهبود عملکرد دستگاههای شیائومی کمک کنند.

3 راز برای بالا بردن سرعت گوشی های شیائومی

قبل از اینکه نکاتی را برای سرعت بخشیدن به تلفن همراه خود امتحان کنید، باید از عواملی که باعث کندی کارکرد تلفن هوشمند شما می شوند و نحوه جلوگیری از مواجهه با چنین مواردی، آگاه شوید. اگر برنامه های بدون استفاده زیادی بر روی گوشی همراه شما وجود داشته باشد، پس از گذشت چند ماه، تلفن هوشمند شما کند شده، حدود 90٪ از فضای ذخیره سازی شما اشغال شده و فایل های ناخواسته زیادی در گوشی انباشته می شوند.

در اینجا چند نکته را که می توانید از آنها برای رفع مشکلات عملکرد تلفن هوشمند شیائومی خود استفاده کنید، بیان شده است. حتماً  این مراحل را هر چند هفته یک بار تکرار کنید تا در آینده با مشکلی روبرو نشوید.

نکته 1: افزایش سرعت گوشی شیائومی با تمیز کردن حافظه نهان

داده های حافظه نهان به چه معناست و چرا باید آنها را پاک کرد؟ داده های حافظه نهان فایل ها، اسکریپت ها، تصاویر و فایل های چندرسانه ای هستند که پس از باز کردن برنامه ها یا بازدید از صفحات وب سایت برای اولین بار در دستگاه شما ذخیره می شوند. در ادامه از این داده ها برای بارگیری سریع تر اطلاعات مربوط به برنامه ها یا وب سایت ها در بازدیدهای مجدد استفاده می شود. حافظه نهان تلفن شامل اطلاعاتی است که برنامه ها و مرورگر وب شما برای سرعت بخشیدن به عملکرد خود از آنها استفاده می کنند.

پس از چند ماه استفاده از تلفن هوشمند، فایل های موقت زائد زیادی با گذشت زمان تولید می شوند. این فایل های ناخواسته فایده ای برای شما نداشته و بدیهی است که بر عملکرد و کارایی تلفن هوشمند شما تأثیر خواهند گذاشت. از این رو هر چند وقت یکبار، پاک کردن حافظه نهان گوشی هوشمند شیائومی به بهبود عملکرد آن کمک می کند.

نحوه پاک کردن حافظه نهان برای افزایش سرعت گوشی شیائومی

روش 1: استفاده از تنظیمات داخلی

 • به مسیر Settings > Storage > Cached Data بروید
 • بر روی گزینه Clear Cache برای حذف فایل های زائد ضربه بزنید

نکته: این راهنمایی تنها تا MIUI 11 قابل اجرا بوده و پس از ارائه MIUI 12 این گزینه حذف شده است.

روش 2: استفاده از برنامه Security

 • به دنبال برنامه Security در MIUI بگردید.
 • در داخل این برنامه، یک ویژگی به نام Cleaner وجود دارد. این گزینه را بزنید تا روند پاکسازی با انتخاب گزینه Clean Up آغاز شود. این کار تمامی فایل های حافظه نهان و زائد را از روی گوشی شما حذف خواهد کرد.

روش 3: استفاده از برنامه های ثالث از Play Store

درصورتی که نمی خواهید از گزینه تنظیمات داخلی یا برنامه Security در MIUI استفاده کنید، می توانید از برخی برنامه های ثالث معتبر مانند CCleaner ،Files، برنامه های Clear Cache از فروشگاه Google Play استفاده کنید. تمامی این برنامه ها به خوبی قادر به پاک کردن حافظه نهان هستند. بهترین روش این است که هر هفته یکبار حافظه نهان باقیمانده را پاک کنید تا تلفن همراه شما عملکرد بهینه ای داشته باشد.


حتما بخوانید: بهترین مدل گوشی های شیائومی 2021


افزایش سرعت گوشی شیائومی

نکته 2: افزایش سرعت گوشی شیائومی با به روز نگه داشتن گوشی خود

هر به روزرسانی جدید در تلفن های شیائومی حاوی رفع چندین اشکال و بهبود عملکرد دستگاه است، به ویژه هنگامی که دستگاه خود را به جدیدترین نسخه به روز می کنید. این به روزرسانی ها واقعاً می توانند به شما در رفع مشکلات که سرعت گوشی همراه شما را کاهش می دهند، کمک کنند، عملکرد آن را بهبود بخشیده و دستگاه شما را به جدیدترین بسته امنیتی مجهز می کند. همراه با کمک به شما در سرعت بخشیدن به گوشی همراه، به روزرسانی ها، ویژگی های جدید بسیاری را نیز به گوشی همراه شما می افزایند.

نحوه بررسی به روز رسانی های مربوط به گوشی های شیائومی

برای بررسی به روز رسانی های موجود اعمال زیر را دنبال کنید:

 • به مسیر Setting > About Phone > System Updates (در قسمت پایین صفحه) بروید.
 • سپس بر روی گزینه Check for Updates کلیک کنید.
 • اگر گزینه No updates available ظاهر شد، نشان دهنده این است که MIUI گوشی شما به روز می باشد.
 • اگر یک به روز رسانی برای نسخه MIUI شما وجود داشت، بر روی گزینه Download update کلیک کنید تا به روز رسانی مذکور را دانلود و نصب نمایید.

بالا بردن سرعت گوشی شیائومی

نکته 3: افزایش سرعت گوشی شیائومی با استفاده از برنامه های ثالث 

برای بهبود عملکرد گوشی شیائومی، در اینجا برخی از برنامه های ثالث را که می توانند برخی از فایل های ناخواسته، برنامه های بدون استفاده را حذف کرده و مشکلات موجود در دستگاه را برطرف کنند تا عملکرد آن افزایش یابد، معرفی می کنیم.

اولین برنامه تقویت عملکرد، Du speed است. این برنامه ای برای تقویت سرعت و عملکرد حافظه رم گوشی بوده و همچنین به بهینه سازی عملکرد باتری و مدیریت برنامه های دستگاه نیز کمک می کند.


حتما بخوانید: نحوه حذف فضای دوم گوشی شیائومی


برنامه دیگری که می توانید از آن استفاده کنید، Greenify است. این یک برنامه فوق العاده برای صرفه جویی در مصرف باتری برای دستگاه شیائومی بوده و به شما کمک می کند برنامه هایی را که عملکرد نامناسبی دارند و در پس زمینه کار می کنند، یافته و به نوبه خود، در صورتی که از آنها استفاده نمی کنید، آنها را موقتاً متوقف نمایید.

چگونه سرعت گوشی را بالا ببریم

نکات کلیدی
 • تلفن های هوشمند شیائومی با MIUI کار می کنند که یک پوسته سفارشی روی اندروید می باشد. با وجود ویژگی های فراوان MIUI، این پوسته بسیار سنگین بوده و منابع زیادی را مصرف می کند. این پوسته با ویژگی های پیچیده عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد. بهترین راه این است که برای عملکرد بهتر به دنبال گزینه های سبک تر مانند Nova Launcher ،Apus Launcher یا Pixel Launcher باشید.
 • یک یادآوری برای خود تنظیم کنید تا دستگاه خود را هر 3 روز یک بار راه اندازی مجدد کنید.
 • برنامه ها را فقط از منابع معتبر نصب کنید و از نصب برنامه هایی که در فروشگاه Google Play در دسترس نیستند، خودداری کنید.
نتیجه گیری

اینها نکات و ترفندهایی بودند که می توانند در افزایش کارآیی و سرعت گوشی های شیائومی به شما کمک کنند. اگر از ترفندهای گفته شده در این مقاله از بخش موبایل و تبلت سلام دنیا، پیروی کنید، قطعاً می توانید عملکرد دستگاه خود را بهبود بخشیده و بهتر و راحت تر با آن کار کنید. اگر تلفن شما با مشکلاتی روبرو است، می توانید به راحتی و از طریق Cashify به صورت آنلاین معایب گوشی خود را برطرف نمایید.


مقالات مرتبط:

انتقال فایل های حجیم از کامپیوتر به گوشی 

چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم

از
4
رای