رفع مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی با 7 روش با آموزش تصویری

رفع مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی با 7 روش با آموزش تصویری چرا شارژر بیسیم گوشی کار نمیکند؛ ترفندهای حل مشکل کار نکردن شارژر بی سیم گوشی هوشمند به صورت گام به گام و تصویری، رفع مشکل شارژ نکردن شارژر بیسیم را در سلام دنیا بیاموزید.

فناوری شارژ کردن گوشی های هوشمند در چند سال اخیر به اوج جدیدی از خود رسیده است. امروزه تلفن‌های هوشمندی وجود دارند که تا 150 وات شارژ و در کمتر از 15 دقیقه شارژ کامل می شوند. به غیر از شارژر های سیمی، ما شاهد پیشرفت هایی در زمینه شارژر های بی سیم گوشی های هوشمند هم بوده ایم. سرعت شارژر بی سیم بسیار کند می باشد و به شما این اجازه را می دهد که گوشی خود را به راحتی بر روی سطح آن برای شارژ شدن قرار دهید. ما در این مطلب سلام دنیا، به رفع عدم کارکرد شارژر بی سیم تلفن (در صورت عدم شارژ کردن) پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مراحل رفع مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی (خراب شدن شارژر وایرلس)

1. شارژر بی سیم را به یک آداپتور سازگار وصل کنید

درست است که شارژر بی سیم می تواند تلفن شما را به صورت بی سیم شارژ کند، ولی خب باز هم با این حال شارژر باید برای شارژ کردن به پریز برق متصل باشد. برخی از شارژرهای بی سیم خود دارای یک آداپتور - که می توانید از آن برای اتصال شارژر بی سیم به پریز برق استفاده کنید - می باشند.

به این نکته توجه کنید که برخی از تولیدکنندگان آداپتور را همراه با شارژر برای شما ارسال نمی کنند. اگر که شارژر بی سیم شما هم آداپتوری ندارد باید یک آداپتور شارژ سریع را انتخاب کنید تا شارژر بی سیم شما بتواند به درستی کار کند. اکثر شارژرهای بی سیم حداکثر خروجی 10-15 وات دارند که برای آن حداقل به یک آداپتور 18 وات نیاز دارید.


حتما بخوانید: شارژر بی سیم یا معمولی؛ کدامیک بهتر است؟


توجه داشته باشید که استفاده از آداپتور تلفن قدیمی خود می تواند انرژی کافی برای شارژ تلفن را تامین نکند. پس بنابراین شما باید یک آداپتور برق سازگار را تهیه کنید تا با این کار بتوانید برق کافی را به پایه شارژر و یا پوک برسانید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 1

2. یک کابل متفاوت را امتحان کنید

جدا از آداپتور دیواری، کابلی که برای اتصال سوکت شارژر به شارژر بی سیم استفاده می کنید هم نیز نقش مهمی را ایفا می کند. کابل بد و نامناسب می تواند کار شارژر بی سیم را به طور کامل مختل کند و یا کلاً باعث قطع شدن متناوب آن که می تواند عمل شارژ شارژر بی سیم را متوقف کند، شود.

یک کابل USB خوب و مناسب می تواند این مشکل را برطرف کند و همچنین نیز اجازه دهد که شارژر بی سیم به راحتی به کار خود ادامه دهد. اگر کابل همراه با شارژر بی سیم داخل جعبه بود، از آن استفاده کنید. اگر که کابلی را همراه با آن دریافت نکرده اید، شما باید برخی از بهترین کابل های شارژ سریع را برای خریداری، بررسی کنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 2

3. قاب گوشی خود را در آورید و دوباره شارژ کنید

شارژر بی سیم به دو سیم پیچ موجود در گوشی هوشمند و پد شارژر بی سیم متکی می باشند. برای اینکه شارژر بی سیم به درستی کار کند، این سیم پیچ ها باید بدون هیچ گونه مانعی بر روی هم قرار گیرند.

استفاده از قاب محافظ ضخیم برای گوشی هوشمند می تواند در عمل شارژر بی سیم تداخل ایجاد کند. برخی از قاب ها با شارژر بی سیم به خوبی هماهنگ نمی شوند. هر قاب ناسازگاری که از شارژر بی سیم پشتیبانی نمی کند را در بیاورید و سپس گوشی را بر روی شارژر بی سیم خود قرار دهید.


حتما بخوانید: اتصال آيفون به ضبط ماشين با کابل شارژر


اگر که گوشی شما به طور معمول شارژ شد، پس مشکل از قاب گوشی شما بوده است. حتماً یک قاب نازک‌تر را برای گوشی خود تهیه کنید. با این کار شما می توانید از شارژر بی‌سیم به همراه قاب گوشی خود استفاده کنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 3

4. از شارژر بی سیم دارای گواهی Qi استفاده کنید

اکثر گوشی های هوشمند از شارژر بی سیم از طریق شارژرهای دارای گواهی استاندارد شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می کنند. اکثر شارژرهای بی سیم به جزء برخی از شارژرهای ارزان تر دارای گواهی Qi می باشند.

شما حتماً باید یک شارژر بی سیم با کیفیت خوب و دارای گواهی Qi را انتخاب کنید چرا که این نوع شارژر ایمن تر می باشد و با اکثر تلفن ها به خوبی سازگار می شود. اگر که قصد خرید شارژری جدید را دارید، می توانید به تعدادی از بهترین شارژرهای بی سیم برای گوشی هوشمند خود نگاهی بیندازید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 4

5. جای تلفن خود را بر روی شارژر بی‌سیم عوض کنید

یکی از معایب شارژ بی سیم این است که شما باید گوشی خود را به روشی خاص بر روی آن قرار دهید. این کار به این دلیل است که شارژر بی سیم تنها متکی به دو سیم پیچ که بر روی هم قرار می گیرند، می باشد.

اگر سیم پیچ ها به درستی تراز نشوند، شارژر بی سیم کار نمی کند و یا قطع می شود. برای رفع این مشکل، گوشی خود را با دقت در مرکز پد شارژر بی سیم قرار دهید. همیشه اطمینان حاصل کنید که مرکز پشت گوشی هوشمند شما نزدیک به مرکز شارژر بی سیم باشد. این کار باید مشکل شما را حل کند.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 5

6. شارژر سریع بی سیم را در برخی از تلفن ها فعال کنید

درست است که شارژر بی سیم عملکرد خوبی دارد، اما خب از طرفی بسیار کند می باشد. اگر که گوشی هوشمند شما اساساً در همان سطح باتری باقی مانده است می توانید از این ویژگی استفاده کنید. برخی از تلفن‌ها از شارژر بی‌سیم سریع که می‌توانید آن را به صورت دستی فعال کنید، پشتیبانی می‌کنند. برای مثال، در ادامه مطلب نحوه فعال کردن آن در دستگاه های سامسونگ آورده شده است.


حتما بخوانید: رفع مشکل فرمت نشدن فلش مموری


  • مرحله 1: برنامه تنظیمات را در تلفن هوشمند خود باز کنید و به بخش مراقبت از باتری و دستگاه/ Battery and device care بروید. بر روی آن ضربه بزنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 6

  • مرحله 2: گزینه Battery را انتخاب کنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 8

  • مرحله 3: به پایین بروید و تنظیمات بیشتر باتری/ More battery settings را انتخاب کنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 9

  • مرحله 4: گزینه موجود در کنار شارژ بی‌سیم سریع/ Fast wireless charging را فعال کنید.

حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی 10

7. اگر تلفن شما داغ می کند، اجازه دهید که برای مدتی خنک شود

وقتی که شارژر بی سیم شما خیلی کارآمد نباشد، از خود گرما را منتشر می کند که در نتیجه، در هنگام شارژ با شارژر بی سیم برای مدت طولانی، گوشی هوشمندتان داغ می کند. اگر که تلفن شما خیلی داغ کند، شارژر بی سیم برای محافظت از باتری، روند شارژ کردن خود را متوقف می کند. این می تواند همان دلیل احتمالی باشد که چرا شارژر بی سیم شما کار نمی کند. گوشی خود را از شارژر بی سیم جدا کنید و بگذارید خنک شود. پس از خنک شدن گوشی، دوباره آن را بر روی شارژر بی سیم قرار دهید و گوشی خود را به راحتی شارژ کنید. 

سخن آخر

امروزه تلفن‌های هوشمندی وجود دارند که تا 150 وات شارژ و در کمتر از 15 دقیقه شارژ کامل می شوند. به غیر از شارژر های سیمی، ما شاهد پیشرفت هایی در زمینه شارژر های بی سیم گوشی های هوشمند هم بوده ایم. ما در این مطلب به شما ترفندهای حل مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی با چند روش مختلف را به صورت تصویری آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

چگونه هدفون و هندزفری خراب را بدون لحیم کاری در خانه تعمیر کنید؟

اپل پنسل چیست؛ 8 قابلیت برتر مداد یا قلم اپل (Apple pencil)

از
2
رای