ایرتگ اپل چیست و چگونه کار می کند + علت صدای بوق airtags

ایرتگ اپل چیست و چگونه کار می کند + علت صدای بوق airtags ایر تگ دقیقا چیست و چگونه کار می کند؛ دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ، چرا ایرتگ صدای بوق می دهد و آیا می توان صدا را در ایرتگ خاموش کرد و روش تنظیم صدای ایرتگ برای ردیابی اشیا گم شده در سلام دنیا بیاموزید.

ایر تگ یک اختراع باورنکردنی توسط اپل است که برای کمک به پیگیری وسایل خود طراحی شده است. این دستگاه های کوچک و به اندازه سکه مانند خرده نان دیجیتالی هستند که با کمک گوشی هوشمند شما را به سمت وسایل گمشده خود راهنمایی می کنند. اما اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا ایر تگ شما ناگهان شروع به بوق زدن می کند، تنها نیستید. در این مقاله سلام دنیا، من قصد دارم درباره ایر تگ دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟ و راز AirTags را کشف کنم و دلیل صدای بوق و بیپ بیپ کردن ایر تگ غیرمنتظره را بررسی کنم.

ایر تگ دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟

اگرچه من در این وبلاگ مطالب زیادی در مورد ایرتگ هانوشته ام، بیایید فقط نگاهی گذرا به اصول اولیه برای کاربرانی که مبتدی هستند داشته باشیم. ایرتگ  ها دستگاه های ردیابی کوچکی هستند که می توانید آنها را به وسایل خود یا حتی حیوانات خانگی متصل کنید تا در صورت گم شدن آنها را ردیابی کنید. ایرتگ از فناوری بلوتوث برای برقراری ارتباط با ایفون یا ایپد شما از طریق برنامه Find My استفاده می کند. برنامه Find My به شما کمک می کند مکان دقیق مورد گم شده خود را ردیابی کنید و ایرتگ با انتشار صداها یا بوق های مختلف به این روند کمک می کند.

ایر تگ دقیقا چیست و چگونه کار می کند

دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ

1. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت بوق مورد گم شده

یکی از دلایل اصلی که ایرتگ شما شروع به بوق زدن می کند این است که سعی می کند شما را به یک مورد گم شده هدایت کند. وقتی چیزی را با ایرتگ متصل گم می کنید، مانند کوله پشتی، تلفن هوشمند شما می تواند حالت گم شده AirTag را فعال کند. در پاسخ، AirTag صداهای بوق تولید می کند که می توانید برای پیدا کردن وسایل گم شده خود دنبال کنید.

2. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت هشدار جدایی ناخواسته

ایرتگ همچنین به گونه ای طراحی شده است که به شما هشدار دهد زمانی که برای مدت طولانی از صاحب خود جدا شده است. اگر ایرتگ برای مدت طولانی از آیفون جفت شده شما دور باشد، ممکن است به شما هشدار دهد. گاهی اوقات، اگر وسایل خود را در فاصله‌ای دور گم کرده‌اید، و وقتی ایرتگ شروع به بوق زدن می‌کند، ممکن است شخص دیگری با آیفون به آن نزدیک شود، به این ترتیب، می‌توانید با استفاده از شبکه Find My دستگاه‌های iOS، موارد خود را پیدا کنید.


حتما بخوانید: روش افزودن ایرتگ به گوشی دوم


3. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت فعال سازی تصادفی

گاهی اوقات، ممکن است فکر کنید ایرتگ شما بدون هیچ دلیل مشخصی بوق می‌زند. این ممکن است به این دلیل باشد که شما به طور تصادفی حالت گم شده را در ایرتگ خود از طریق برنامه Find My در آیفون خود فعال کرده اید. بنابراین، قبل از اینکه گیج شوید، ایده خوبی است که برنامه را بررسی کنید تا ببینید آیا به اشتباه ردیابی را فعال کرده اید یا خیر.

4. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت ردیابی ناخواسته

وقتی ایرتگ شما حرکتی را با شخصی که مالک آن نیست تشخیص دهد می‌تواند شروع به بوق زدن کند. تصور کنید کسی بدون اطلاع شما ایرتگ را برمیدارد. اگر آیفون شما تشخیص دهد که ایرتگ با شما حرکت می کند، به شما هشدار می دهد. این صدای بیپ منحصر به فرد به عنوان یک هشدار عمل می کند و به شما امکان می دهد تا ایرتگ غیرمجاز را پیدا کنید.

دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ

5. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت اقدامات ایمنی

اپل این ویژگی ایمنی را برای جلوگیری از استفاده از ایرتگ به عنوان ابزاری برای تعقیب یا ردیابی افراد بدون رضایت آنها اجرا کرده است. اگر هشداری در آیفون دریافت کردید مبنی بر اینکه یک AirTag ناشناس با شما حرکت می کند، مهم است که آن را جدی بگیرید و مکان دستگاه را پیدا کنید.

6. دلیل بیپ بیپ کردن ایر تگ به علت تنظیم صدا 

ایرتگ ها همچنین هنگام تنظیم اولیه صداهای متمایز تولید می کنند. برای آشنایی با چند صدا، می توانید از این ویدیو برای آشنایی با آنها از پشتیبانی اپل استفاده کنید . در اینجا لیستی از صداهای رایج AirTag آمده است:


حتما بخوانید: چگونه ایرتگ خیس را خشک کنیم


  • Welcome Chime: اولین صدا، که اغلب به عنوان یک موج نرم توصیف می شود، زمانی پخش می شود که شما شروع به پیکربندی ایرتگ خود می کنید. این مانند یک سلام دوستانه است که نشان می دهد ایرتگ شما برای عمل آماده است.
  • The Find My Sound:  این صدا که گاهی اوقات "ریپل و 4 مجموعه بیپ" نامیده می شود، قوی ترین صدا است. زمانی که می‌خواهید یک ایرتگ گم شده را در برنامه Apple Find My پیدا کنید، به طور مداوم پخش می‌شود.
  • A Repeating Chirp-like Sound: چرا ایرتگ من صدای جیر جیر می‌زند؟ اگر یک ایرتگ ناشناخته با شما حرکت می کند، ایرتگ شما صدای منحصر به فردی را منتشر می کند که شبیه امواج سریع است. این با صدای حالت از دست رفته متفاوت است و به شما کمک می کند حضور غیرمجاز ایرتگ را تشخیص دهید.
  • Beeping Sound: هنگامی که به طور فعال سعی می کنید یک ایرتگ ناشناخته را پیدا کنید، یک صدای بوق متمایز با سه مجموعه بیپ پخش می شود. این صدا شما را به مکان ایرتگ راهنمایی می کند.

آیا می توان صدا را در ایرتگ خاموش کرد؟

در حالی که صداهای ایجاد شده توسط ایرتگ اهداف مهمی را دنبال می کنند، ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید آنها را خاموش کنید. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

  • You cannot disable: در حال حاضر، هیچ راهی برای غیرفعال کردن دائمی صدا در ایرتگ با استفاده از تنظیمات در برنامه Find My وجود ندارد. ایرتگ ها برای کمک به شما در یافتن وسایل خود طراحی شده اند و صدا بخش مهمی از این فرآیند است. بنابراین، هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن صدا وجود ندارد.
  • Resetting an AirTag: گاهی اوقات اگر ایرتگ شما بدون نیاز به صدای بوق می‌دهد، ممکن است مشکلی در آن وجود داشته باشد. بنابراین، فقط می توانید آن را بازنشانی کنید، و سپس ببینید که آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.
  • Modified Soundless AirTags: برخی از ایرتگ های اصلاح شده ادعا می کنند که بدون صدا هستند. این نسخه ها دارای بلندگوی داخلی حذف شده اند. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده از چنین ایرتگ های اصلاح شده ضمانت اپل شما را باطل می کند.

آیا می توان صدا را در ایرتگ خاموش کرد

میزان صدای ایرتگ

  • سطوح دسی بل: حداکثر صدای بلندگوی داخلی AirTag حدود 60 دسی بل است. اگر بخواهیم آن را در منظری واقع گرایانه تر بیان کنیم، این میزان صدا معادل صدای دو نفر است که در حال مکالمه هستند که در فاصله 3 فوتی از هم نشسته اند.
  • صدای بی‌صدا: صداهای ایرتگ خیلی بلند نیستند، به خصوص زمانی که در داخل کیف پول یا دفترچه جیبی قرار می‌گیرند، جایی که حدود 40 دسی بل ثبت می‌شوند. در محیط های پر سر و صدا، مانند یک کافه شلوغ یا یک زمین بازی شلوغ، ممکن است شنیدن صدای ایرتگ شما چالش برانگیز باشد.

سخن آخر

صداهای بوق ایرتگ عملکردهای اساسی را انجام می دهند، از راهنمایی ما به وسایل گم شده تا هشدار دادن به ما در مورد ردیابی ناخواسته احتمالی. در حالی که نمی‌توانید صدا را به‌طور دائم غیرفعال کنید، می‌توانید ایرتگ را بازنشانی کنید تا مشکلاتی را که باعث ایجاد بوق غیرمنتظره می‌شود برطرف کنید. بنابراین، دفعه بعد که ایرتگ شما شروع به بوق زدن کرد، درک بهتری از دلیل انجام این کار و نحوه پاسخگویی خواهید داشت.


مطالب مرتبط: 

چگونه ایرپاد خاموش را پیدا کنیم؛ روش و برنامه ردیابی ایرپاد گم شده

رفع مشکل عدم نمایش ایمیل در آیفون با 6 راه حل ساده

روش غیر فعال و خاموش کردن دستیار صوتی سیری (Siri) در ایرپاداز
1
رای