8 انشا درباره روز پدر با مقدمه و نتیجه برای همه پایه ها ساده و زیبا

8 انشا درباره روز پدر با مقدمه و نتیجه برای همه پایه ها ساده و زیبا انشا درباره روز پدر ساده با مقدمه بدنه و نتیجه؛ 8 انشا روز پدر و امام علی برای همه پایه های ابتدایی، انشا در مورد پدر ادبی و زیبا، کودکانه، انگلیسی برای پایه های هفتم تا نهم در سلام دنیا بخوانید.

پدر ستون خانه است برای فرزندانش ابر قهرمانی است که می تواند کارهایی خارق العاده انجام دهد. به همین خاطر با نزدیک شدن روز پدر در این مطلب از سلام دنیا انشاهایی آماده کرده ایم با این موضوعات؛ انشا درباره روز پدر ساده با مقدمه بدنه و نتیجه، برای همه پایه ها، پایه ابتدایی، پایه هفتم تا نهم، انشا ادبی و زیبا، به زبان کودکانه، در مورد روز پدر و حضرت علی، انشا روز پدر به انگلیسی ، که خواهید خواند، با ما همراه باشید.

1. انشا درباره روز پدر ساده با مقدمه بدنه و نتیجه

مقدمه انشا روز پدر ساده :

نوشتن انشا برای پدر با موضوع روز پدر چندان هم سخت نیست کافیست به اطرافمان نگاه کنیم تا در تمام دنیا نشانه ای از پدر ببینیم. پدر در تمام لحظات زندگی فرزندش حضور دارد حتی اگر نباشد.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا


بدنه انشا روز پدر ساده:

پدر تنها واژه سه حرفی دنیاست که پشتش یک دنیا حرف نهفته است، پدر چون اقیانوس عظیم است، چون کوه پرصلابت و چون آسمان بخشنده. جایی خوانده بودم که نوشته بود مادرها مانند مداد می مانند هر لحظه تراشيده شدن و تمام شدنشان را می بينیم اما پدرها مانند خودکارند، شکل ظاهريشان تغيير نمی کند فقط يکدفعه می بينیم ديگر نمی نويسند، پدرم روز پایان تو روز مرگ من است و من آرزو می کنم تا هستم سایه ات بالای سر من باشد زیرا که زندگیِ بی تو را یک لحظه هم نمی خواهم.

پدر خوبم، بابای مهربونم من در طول زندگی کوتاهم خیلی چیزها از شما یاد گرفتم، شما به من تلاش کردن را یاد دادید، اینکه از سختی های زندگی نترسم. به من یاد دادید که چگونه سرم را بالا بگیرم و راه درست را پیدا کنم. به هر کسی اعتماد نکنم و روی پای خودم بایستم. پدرم سحرخیزی را به من آموختی و یاد دادی که روزی انسان صبح ها در سفره اش می ریزد، پدرم به من یاد دادی مثل کوه باشم با هر لرزشی فرو نریزم و استوار باشم.

نتیجه انشا روز پدر ساده:

پدرم نمونه واقعی یک انسان فداکار است که من به او افتخار می کنم امیدوارم که پدرم نیز در زندگی به فزرندش افتخار کند.

انشا درباره روز پدر ساده با مقدمه بدنه و نتیجه

2. انشا در مورد روز پدر برای همه پایه ها

مقدمه انشا روز پدر برای همه پایه ها:

روز پدر فرا رسید و نوبت انشایی با موضوع پدر رسید، پدرم می دانم که بزرگی و عظمت تو در چند خط نمی گنجد اما بپذیر از من که چیزی جز این ندارم.

بدنه انشا روز پدر برای همه پایه ها:

امروز روز پدر است همان روزی که به نام پدران نامگذاری شده است همان روزی که بعد از یکسال گذراندن به یاد قدردانی از پدران می افتیم تا از تلاشی که در طول سالهای زندگی ما کرده اند قدردانی کنیم. اما آیا چیزی لایق پدر است که به او بدهیم؟ آیا با هدایای مادی می توان به او نشان داد که چقدر دوستش داریم؟ پدرم پینه های دستان تو را هیچ هدیه ای مرهم نیست! پدرم موهای سپید تو را هیچ کلامی سیاه نمی کند!
من چگونه تو را جوان کنم؟ تو که جوانی ات را در راه بزرگ کردن من گذاشته ای؟ پدرم واژه هایم حتی نمی تواند عظمت تو را بیان کند. تنها بدان آنقدر دوستت دارم که حاضرم تمام عمرم را به تو خدمت کنم تا دیگر غم نبینی. من از تو راه زندگی را آموختم. در تمام طول زندگی راه چطور زندگی کردن را به من آموختی اما نگفتی که از فرزندت چه می خواهی تا امروز از تمام توانم برای شادی ات خرج کنم!

نتیجه انشا روز پدر برای همه پایه ها:

پدران سرزمین من نشان داده اند که با کلامی محبت آمیز از طرف فرزندانشان روحیه می گیرند و قدرتشان چندین برابر می شود. پدرم دوستت دارم.

انشا در مورد روز پدر برای همه پایه ها

3. انشا درباره روز پدر ساده برای پایه ابتدایی

مقدمه انشا روز پدر ساده: 

روز پدر در تقویم کشور ما همزمان است با روز ولادت امام علی(ع) و من می خواهم درباره این روز انشایی بنویسم.


حتما بخوانید: مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری


بدنه انشا روز پدر ساده:

پدرم روزت فرا رسیده و من تازه فهمیدم در طول زندگی چقدر نادانی کرده ام، چشم هایم را به روی زحماتت بستم و حمایت هایت را نادیده گرفتم، پدرم از در که می آمدی چشمهایم دستهایت را نگاه می کرد تا ببیند برای من چه آورده ای اما هرگز پینه های دستت را ندیدم، سپید شدن موهایت را متوجه نشدم، خمیده شدن کمرت را احساس نکردم، پدرم مرا ببخش که گوشهایم صدای شکسته شدن قلبت را در این روزگار نشنید، مرا ببخش که نتوانستم کمک حالت باشم و بجای برداشتن بار از دوشت باری روی آن شدم. پدرم قرار بود من عصا دستت باشم اما تو شدی تکیه گاه من، حالا می فهمم که من بی تو هیچم، پدر خوبم کمکم کن تا ادامه راه را به خوبی طی کنم. امروز که روز پدر است نمی خواهم کلمات کلیشه ای بگویم نمی خواهم بگویم که پدرها از فرزندانشان چیزی جز موفقیت نمی خواهند. من می خواهم هر چه در توانم بود برایت بگیرم تا لرزش دستانت را کم کند و سوی چشمانت را زیاد کند. پدرم مرا ببخش که در توانم بیش از این نیست. روزت مبارک پدر جانم.

نتیجه انشا روز پدر ساده:

ای سپیدار بلند و بی پایدار

می برم نام تو را با افتخار

هر چه دارم از تو دارم ای پدر

ای که هستی نور چشم و تاج سر

انشا درباره روز پدر ساده برای پایه ابتدایی

4. انشا در مورد روز پدر برای پایه هفتم تا نهم

مقدمه انشا روز پدر:

روز پدر جای بعضی از پدران خالیست، پس کمی آرامتر شادی کنیم شاید کسی در همین حوالی پدرش را به خدا سپرده باشد.

بدنه انشا روز پدر:

بابا نان داد!

این جمله تنها یک جمله سه کلمه ایی نیست، این جمله یک دنیا حرف دارد، بابا تنها نان نداد بابا جوانی خود را برای من داد، بابا زورش را داد تا کار کند، بابا پولش را داد تا مایحتاج مرا تهیه کند، بابا خوابش را داد تا من سَرم را آرام بر روی بالش بگذارم و بخوابم. بابا جان داد تا من و بچه های دیگر در آرامش زندگی کنیم. بابا با دشمن جنگید تا دشمن به خانه هایمان حمله نکند، به کشورمان چپ نگاه نکند، بابا از خودش گذشت تا زندگی به ما برسد، بابا هر چه در توانش بود را داد، بابا دیگر چیزی ندارد که بدهد! بابا تا آخرین نفس جان داد. بابا شهید شد تا روز پدر نه تنها حسرت نبودنش را نخورم بلکه به اینگونه نداشتنش افتخار کنم. بابا نه تنها قهرمان من بلکه قهرمان یک ملت است، بابای من روز پدر با پدر تمام یتیمان امام علی (ع) محشور شده است و از آسمان به من نگاه می کند. پدرم یک فرشته است، او ثابت کرد که فرشته ها هم می توانند مرد باشند. فرشته ای به تمام معنا که از مال و جان خود گذشت.

نتیجه انشا روز پدر:

پدرم شهید است شهید راه حق و حقیقت و من روز پدر را از زمین به آسمان به جایگاه ابدی ات تبریک می گویم. پدرم روزت مبارک.

انشا در مورد روز پدر برای پایه هفتم تا نهم

5. انشا در مورد پدر ادبی و زیبا

مقدمه انشا در مورد پدر ادبی و زیبا:

معلم گفت: پدر چند حرف دارد؟ و من به او گفتم : پدر حرف ندارد. نه او به حرف من ایمان داشت زیرا به گفته او پدر سه حرف دارد، نه من به بگفته خود ایمان دارم، زیرا واژه پدر یک دنیا حرف در پس خود دارد. 

بدنه انشا در مورد پدر ادبی و زیبا:

پدر بهشت زیر پایش نیست او بهشت را در دستانش گرفته است و به من هدیه می دهد، پدر دریا نیست اما دریا را در دلش دارد جاری و مواج بدی های مرا می شوید و با خود می برد.

پدر آلزایمر ندارد اما گاهی فراموش می کند من فرزند خلفی برایش نبوده ام . پدر نابینا نیست اما گاه بی حرمتی های مرا نمی بیند تا من به خواسته ام برسم. پدر فرشته ای بدون بال است که در زمین مانده تا رسالتش را تمام کند، او خودِ آدم است آدمی که به عشق خانواده پای بر زمین نهاده است. او ناراحت می شود، غمگین می شود اما خم به اَبرو نمی آورد، اشک نمی ریزد مگر که قلب کوچک ما برنجد. پدر یک شمع است که خانه را روشن می سازد اما خودش کم کم آب می شود. پدر چتر است نه باران از او رد می شود و نه آفتاب. زیر چتر مهربانی اش قد می کشیم و زندگی می کنیم. 


حتما بخوانید: انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری 


نتیجه انشا:

پدرم تو ترکیبی از عشق، عظمت و صلابتی ‌که کوه استقامتش را از تو وام می گیرد، و من به عشق توست که زنده ام. روزت مبارک پدر عزیزم.

انشا در مورد پدر ادبی و زیبا

6. انشا در مورد روز پدر به زبان کودکانه

مقدمه انشا روز پدر به زبان کودکانه:

امروز روز پدر است و من می خواهم درباره امروز انشایی بنویسم. امیدوارم با نمره عالی که می گیرم پدرم از من راضی باشد.

بدنه انشا روز پدر به زبان کودکانه:

پدر من صبح ها برای ما نان تازه می خرد و مرا به مدرسه می برد و بعد خودش به سرکار می رود، من سعی می کنم تا ظهر که در مدرسه هستم کاری نکنم که پدرم را ناراحت کند، پدرم از اینکه من در درس هایم موفق هستم خیلی خوشحال می شود و همیشه با من می گوید که پسرم موفقیت تو بهترین هدیه برای من است، من می خواهم برایش نقاشی بکشم و به او بدم ‌و به خاطر زحمات زیادی که برای من و مادرم می کشد از او تشکر کنم. من پدرم را خیلی دوست دارم کاش آنقدر بزرگ بودم که می توانستم به جای او کار کنم تا پدرم خسته نشود. اما تلاش می کنم که بزرگ شدم انسان موفقی باشم تا پدرم به من افتخار کند. با رسیدن به موفقیت فقط خودم خوشحال نمی شوم بلکه پدر و مادرم هم خوشحال می شوند .


حتما بخوانید: بهترین انشا در مورد ماه رمضان


نتیجه انشا روز پدر به زبان کودکانه:

پدر من تمام تلاشش را برای راحتی و سلامت من انجام می دهد پس من هم سعی می کنم به او احترام بگذارم و حرفهایش را گوش بدهم.

انشا در مورد روز پدر به زبان کودکانه

7. انشا در مورد روز پدر و حضرت علی

مقدمه انشا در مورد روز پدر و حضرت علی:

امام علی (ع) امام و ولی ما شیعیان می باشند که در تقویم رسمی کشورما روز میلادشان را به نام روز پدر نامگذاری کرده اند. در این انشا قصد داریم درباره روز پدر و حضرت علی (ع) بگوییم.

بدنه انشا روز پدر و حضرت علی:

امام علی (ع) اولین پیشوای ما شیعیان در روز 13 رجب و در سال 30 عام الفیل دیده به جهان گشودند، ایشان فرزند حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی پیامبر(ص) و فاطمه دختر اسد بن هاشم می باشند. از القاب معروف این حضرت می توان به نام های " اسدالله، مرتضی، امیرالمؤمنین و اخو رسول‌الله " اشاره کرد. " ابوالحسن و ابوتراب " نیز کنیه های ایشان می باشند. امام علی (ع) همسر حضرت فاطمه(س) می باشند که از ایشان فرزندانی به نامهای امام حسن، امام حسین، حضرت زینت و ام کلثوم می باشند. پدری نمونه و فداکار که الگوی تمامی پدران دنیا می باشند.

امام علی (ع) با جانفشانی ها و از خودگذشتگی هایش راه مردانگی را به فرزندانش آموخت تا ما شیعیان راه او نیز شیرمردان دنباله راه ایشان باشیم. پدران ما نیز برای شروع کار به امام علی اقتدا می کنند و صلابت و مردانگی خود را از این امام همام وام گرفته اند و چه نیک است انتخاب روز میلاد امام علی (ع) به نام روز پدر و روز مرد. 

امام علی (ع) در خصوص تربیت فرزندانش اینگونه سخن گفته اند: "به خدا سوگند هیچ گاه از پروردگار خود فرزندانی خوش سیما و نه فرزندانی سرو قامت نخواسته ام، بلکه فرزندانی مطیع خداوند و ترسان از او خواسته ام تا هرگاه به فرزندم نگریستم و او را در حال اطاعت خدا دیدم، چشمانم روشن شود." 

نتیجه انشا روز پدر و حضرت علی:

امام علی (ع) نه تنها پدر فرزندان خود بلکه پدر فرزندان یتیم بودند، فرزندانی که نیمه شب به انتظار او می نشستند تا لقمه نانی برایشان بیاورند و دست محبت بر سر آنها بکشند. ما نیز امام را الگویی شایسته برای خود خواهیم داشت و رفتار و منش ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار خواهیم داد.

انشا در مورد روز پدر و حضرت علی


حتما بخوانید: 2 انشا در مورد عشق به خدا و چگونه خدا را بشناسیم


8. انشا در مورد روز پدر به انگلیسی

Father today is your day and I want to do all your work today.

پدر امروز روز توست و من می خواهم که تمام کارهای تو را در امروز انجام دهم.

I want to buy today's bread, take the garbage out of the house. I will buy a house. I will do the broken things in the house.

می خوام نان امروز را من بخرم، زباله ها را از خانه بیرون ببرم. خرید خانه را انجام دهم. وسایل خراب شده منزل را انجام دهم.

But no matter how hard I try today, I still can't be like you. With all the work you do and how tired you are, you still leave a corner of your time for us and have fun with us.

اما من امروز هر چقدر هم تلاش کنم باز هم نمی توانم مانند شما باشم. شما با تمام کارهایی که انجام می دهید و خستگی که دارید باز هم گوشه ایی از وقت خود برای ما می گذارید و با ما تفریح می کنید.

My father, I hope I can make you happy with the success I get in life and repay a corner of your love. Father, I love you and have a blessed day.

پدرم امیدوارم بتوانم با موفقیت هایی که در زندگی بدست می آورم شما را خوشحال کنم و گوشه ای از محبتتان را جبران کنم. پدرم دوستت دارم و روزت مبارک.

سخن آخر

روز پدر از بهترین روزهای تقویم کشور ما می باشد، این روز تعطیل رسمی است اما بسیاری از پدرها که شغلشان شیفتی و یا آزاد است مجبور هستند که روز پدر نیز به سرکار بروند، پس ما فرزندان با صالح بودنمان به آنها نشان دهیم که قدر آنها را می دانیم. روز پدر را به تمام مردان و پدران سرزمینمان تبریک می گوییم.


مطالب مرتبط:

3 انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه با مقدمه، بدنه و نتیجه زیبا

3 انشا درباره دریا با مقدمه و نتیجه گیری به زبان ساده و ادبی
 

از
25
رای