3 انشا درباره دریا با مقدمه و نتیجه گیری به زبان ساده و ادبی

3 انشا درباره دریا با مقدمه و نتیجه گیری به زبان ساده و ادبی انشا در مورد دریا، 3 مورد از بهترین انشا درباره دریا و زیبایی های آن با مقدمه و نتیجه گیری به زبان ساده، روان و ادبی برای پایه نهم و دانش آموزان همه پایه ها در سلام دنیا بخوانید.

دریا، این آبی بی انتها مظهر پاکی و زندگی است. در این مطلب سلام دنیا، 3 انشاء زیبا در مورد دریا و توصیف زیبایی های آن، انشا در مورد دریا با مقدمه و نتیجه گیری پایه نهم و انشا درباره دریا کوتاه و ادبی آماده کرده ایم. امیدواریم از خواندن این 3 انشا زیبا لذت ببرید.

مقدمه انشا درباره دریا

دریا، این آبی بی انتها مظهر پاکی و زندگی است. موج های سرگردان دریا در رقابت با یکدیگر برای رسیدن به ساحل سکوت ساحل را در هم می شکنند، و با هر بار آمدن مشتی صدف سوار بر موج به سوی ساحل می آیند. تماشای طلوع زیبایی صبحگاهی و غروب که تلاقی آسمان سرخگون و دریای نیلی را رقم می زند بیشتر پی به شکوه قدرت و عظمت آفریدگار می بریم.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


انشا در مورد دریا و توصیف زیباییهای آن

تماشای دریا این وسعت بی انتها، سراسر زیبایی است، صدای خروش موج هایی که با شتاب خود را بر سنگ ها ساحل می کوبند آرامش محض است.تلاقی رنگ زیبای دریا با غروب خورشید منظره ای پدید می آورد که هر ببینده ای را مجذوب خود می کند.نشستن روی شن های نرم که کمی نور خورشید به آن گرما داده در ساحل، نسیم خنک که صورت را نوازش می کند و تماشای آبی بی کران تا همیشه زیبا است، دوست دارم این لحظه متوقف شود و تا همیشه در این قاب بمانم. چشمها را به آرامی میبندم و به صدای موج هایی که گویی در رقابت جدی حضور دارند تا به ساحل برسند گوش می دهم و مشامم پر می شود از بوی دریا این لحظه را هیچگاه فراموش نخواهم کرد.گ اهی به موجودات کوچک و بزرگی که در اعماق دریا هستند فکر می کنم به مرغ های ماهی خوار که با شتاب  خود را به دل موج ها می زنند تا شکار کوچک خود را از دست ندهند و بعد روی موج ها سوار میشوند.

انشا در مورد دریا و توصیف زیباییهای آن

انشا درباره دریا کوتاه و ادبی

نمی دانم خدا در خلقت دریا چه چیزی قرار داده که سراسر آرامش محض، زیبایی و شکوه است. با شنیدن اسم دریا، آبی نیلگون و بی انتها با موج های زیبایش در ذهن همه نقش می بندد، اما این تمام زیبایی دریا نیست تماشای تلالو خورشید صبحگاهی و غروب آفتاب که کم کم از پهنای آسمان رخت می بنند و در دریای آبی غرق می شود چشم نوازترین منظره ای است که می توان دید. بر ساحل نشتن و تماشای این همه عظمت و زیبایی ما را با خود به عمق دریا می برد. در برابر عظمت آبی دریا کلمات قاصرند تنها می توان تماشا کرد و تماشا خروش موج ها برای رسیدن به ساحل، تلاش مرغ دریا برای بقا ، مرد ماهیگیر با تور ماهی هایش، صدف هایی که سوار بر موج به ساحل رسیده اند و قایقی خسته که با موج ها تکان می خورد. دریا یعنی امید ،زندگی ،آرامش و شکوه بر ساحل بنشینید و ناظر این همه زیبایی باشید و سر تعظیم دربرابر پرودگار فرود بیاورید.


حتما بخوانید: 5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه زیبا، ساده


انشا در مورد دریا با مقدمه و نتیجه گیری پایه نهم

مقدمه انشا در مورد دریا برای پایه نهم

دریای آبی با موج های زیبایش آرامشی عجیب برایم دارد، کنار ساحل نشستم چشمهایم را بستم و یک لحظه به این فکر کردم که خدا چقدر توانا است چقدر دانا است که این همه زیبایی را خلق کرده است.زیبایی هایی دریا مثل خود دریا بی پایان هستند.

متن و بدنه انشا در مورد دریا برای پایه نهم

دریا یعنی آرامش، شنیدن صدای دریا برایم خاطرات خوش کودکی را تداعی می کند وقتی که با پای برهنه روی شن های گرم برای بالا بردن بادبادکم این طرف و آن طرف می دویدم،صدف هایی زیبا جمع می کردم و با شن های نرم و زیبا قلعه رویایی می ساختم.امروز که دریا آرام و ساکت است چقدر تماشای آن لذت بخش تر است، امروز باید روی شن ها بشینی و به صدای خروش موج های بی پایان دریا گوش بدهی. اما از صدای خروش موج ها زیباتر تماشای غروب خورشید است، بازتاب غروب خورشید در آبی دریا عجیب چشم نواز است.کمی آنطرف تر مرد ماهیگر تلاش می کند تا تور ماهی را از قایقش خارج کند روز خوبی داشته خوشحال و راضی است که با دست پر از دریا برگشته.دریای امروز آرام و ساکت است موج هایش آرام آرام به ساحل می آیند و می روند، انگار نه انگار که این همان دریای دیروز بوده،دریایی که خشمگین شده بود و موجهایش را با شدت بر صخره ها می کوبید.دریای طوفانی دیروز دوبار آرام شده مرغ های ماهیگر سرو صدایشان همه جا را پر کرده، نسیم خنکی صورتم را نوازش می کند در دلم می گویم خدایا از تو ممنونم که این نعمت زیبا این آبی نیلگون بیکران را به ما ارزانی داشتی.

نتیجه گیری انشا در مورد دریا برای پایه نهم

دریا و زیبایی های بی پایانش تا همیشه برایم از زیباترین مناظر هستند.در زندگی همیشه از خدا به خاطر این نعمت های زیبایی که به ما ارزانی داده شاکرم.از طوفان دریا درس گرفته ام که در همه سختی ها فقط باید به خدا اعتماد کنم،چون خدا حتما بعد از هر طوفانی و سختی آرامشی برایم رقم میزند و مرا تنها نمی گذارد.

انشا در مورد دریا با مقدمه و نتیجه گیری پایه نهم

نتیجه گیری انشا درباره دریا

دریا گاهی آرام و گاهی پرتلاطم است،موج های پرخروشش که با شتاب خود را بر ساحل می رسانند مانند موسیقی آرام بخشی هستند که ما را در خود غرق می کنند.دریا یعنی زیبایی، دریا یعنی عظمت، دریا یعنی زندگی تماشای این همه زیبایی هیچگاه خسته کننده نخواهد بود. تا همیشه می توان روی شن های نرم نشست و به این همه زیبایی نگریست. دریا عظمت و شکوه خالق هستی است از او سپاسگزاریم.


مقالات مرتبط:

انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه گیری با زبان ساده و ادبی

مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری ساده و زیبااز
82
رای