انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه گیری با زبان ساده و ادبی

انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه گیری با زبان ساده و ادبی اگر به دنبال متن زیبا با موضوع پاییز هستید تا الهام بگیرید و انشا درباره پاییز و انشا درباره پاییز در روستا را با ایده‌های زیبای خودتان بنویسید، در ادامه متن با سلام دنیا همراه باشید.

بدون شک این جمله که می‌گویند پاییز پادشاه فصل‎‌هاست را نمی‌توان انکار کرد. انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه گیری هم از موضوعاتی است که همیشه مورد نظر معلمین محترم در پایه ‌های تحصیلی مختلف بوده است و به همین خاطر ما هم چند انشا با موضوع پاییز که مناسب تمامی پایه ها می باشد، که شامل انشا درباره پاییز در روستا ؛ انشا ادبی در مورد فصل پاییز ؛ انشا درباره پاییز کلاس هفتم است را در این مقاله از سایت سلام دنیا،  آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

انشا درباره پاییز کلاس هفتم

مقدمه: به نام خدایی که آبرنگ آفرینش را به دست گرفت و پاییز هزار رنگ را نقاشی کرد.   


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا 


بدنه انشا

پاییز یکی از فصل‌های مورد علاقه من است. درست بعد از تابستان می‌آید و با سردی زمستان به پایان می‌رسد. این فصل برای من خیلی خاص است زیرا زیبایی های طبیعت بیشتر می‌شود. درختان لباس تازه‌ای می‌پوشند و همه جا بسیار رویایی می‌شود. در فصل پاییز می‌توانیم از دور هم نشینی‌های شب‌های بلند و مهتابی لذت ببریم. قدم زدن در زیر نم نم باران پاییزی هدیه  دیگری از این فصل است که همه دوستش دارند.

در طول پاییز می‌توانیم رنگ‌های زیبای برگ درختان مثل زرد، نارنجی، قرمز و قهوه‌ای را ببینیم که همه جا پخش شده است. شاید بتوانم بگویم که زیباترین حالت طبیعت در پاییز است. بسیاری از مردم هم برای سفر در این فصل برنامه ریزی می‌کنند زیرا از دلپذیرترین فصل‌های سال که طبیعت زیباترین جلوه‌هایش را به نمایش گذاشته است.

پاییز مهربان است و با دست پر می‌آید، میوه‌های ترش و شیرین و آبدار زیادی در این فصل برداشت می‌شوند، و به همین خاطر است که این فصل برای کشاورزان بسیار مهم است. انواع مختلف میوه موجود است که دهان هر کسی را آب می‌اندازد  شاید همین بهانه‌ای باشد تا به روستا سفر کرد و از لذت چیدن آنها از شاخه هم بی بهره نماند.

به جز اینها، بیشترمان اسم پاییز را که می‌شنویم ناخودآگاه به یاد مدرسه می‌افتیم، مهر ماه که می‌شود باید روپوش و کیف مدرسه را آماده کنیم و ساعت را کوک کنیم تا دیر به کلاس صبح نرسیم. شاید دل کندن از رختخواب گرم در آن خنکی صبح سخت باشد، اما شوق دیدن همکلاسی‌ها و شیطنت‌های خانه تا مدرسه این سختی را شیرین می‌کند.

نتیجه گیری

پاییز زیبایی‌های زیادی به همراه می‌آورد، رنگ‌های زیبای درختان، میوه‌های خوش طعم و رنگ و تازه شدن دوستی‌ها و به همین خاطر است که همیشه دوست دارم پاییز زودتر از راه برسد. من همیشه خدا را برای آفرینش این همه زیبایی شاکرم.

انشا درباره پاییز

انشا درباره پاییز در روستا با مقدمه و نتیجه زیبا

مقدمه: پاییز را می‌توان از زیباترین جلوه‌های خلقت دانست. پاییز به ما یادآوری می‌کند که پروردگار برایمان سنگ تمام گذاشته و در هر فصل از سال بخشی از زیبایی های زمین را به ما نشان می‌دهد. شاید بتوان گفت روستا بهترین جایی است که می‌توان پاییز را در آن به تماشا نشست.


حتما بخوانید: انشا در مورد معنی ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد


پاییز با آن آسمان تیره، روزهای ابری و بارانی در شهر می‌تواند خانه نشین و دلگیرت کند، اما پاییز روستا مزه دیگری دارد. پاییز برگ ریز که به روستا می‌رسد تازه تکاپوی زندگی جان می‌گیرد، می‌دانی چرا؟ چون پاییز است که با خود شاخه‌های پر بار درختان را  آورده است و کشاورز شاد از رزق و روزی پروردگار برای جمع آوری آن به این سو و آن سو می‌رود.

صبح وقتی هنوز خورشید بالا نیامده باید از خواب بیدار شد و بقچه‌ای بست و راهی شد. قدم در کوچه باغ‌ها گذاشت و هوای نم آلود باران دیشب که عطر کاهگل خانه‌های روستایی در آن پیچیده است را استشمام کرد. در هر قدمی که برمی‌داری درختان برگ‌های زرد و نارنجی و قرمز خودشان را برای خوش‌آمد گویی بر سرت می‌ریزند و کلاغ‌ها غارغار سر می‌دهند. این هم خودش یک گوشه از زیبایی پاییز است.

اما چه بگویم از سیب سرخ و انار ترش پاییز، این فصل خوب می‌داند که چطور دلبری کند. هر طرف بروی شاخه‌ای سر راهت خمیده و بار سنگین میوه‌ها تو را به سمت خودشان می‌کشد. گاهی برای چیدن و نوبری مزه دار و گاهی برای کمک تا بتوان به موقع میوه‌های چیده شده را برای فروش آماده کرد. هر چه هست خستگی شیرینی دارد که با یک چای قند پهلو در کنار آتش فراموش می‌شود.

شیرین زبانی‌های مادربزرگ و پدربزرگ را در شب‌های بلند پاییز از قلم نیندازم. قصه از روزگار جوانی و پرشوری آن روزها که تجسمش برایم زیاد سخت نیست. همیشه از آن لذت می‌برم. اینهاست که پاییز روستا ناب و خاص می‌کند، طوری که آن را با هیچ چیز دیگر عوض نمی‌کنم.  

نتیجه: پاییز فصل پادشاهی رنگ‌هاست. فصل سرازیر شدن برکت خداوند برای بندگان و روستا بهترین جا برای دیدن و لمس آن است. زیبایی‌های زندگی چیزی جز این نیست. خوب است که آن را قدر بدانیم و لحظه لحظه اش را شکر کنیم. 

انشا درباره پاییز در روستا

انشا ادبی در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه

مقدمه ادبی درباره پاییز

روزها، هفته ها و ماه‌ها می‌آیند و می‌روند تا به پاییز دختر خوش‌پوش سال برسیم. چقدر این فصل و زیبایی های آن را دوست دارم و به انتهای تابستان که می‌رسیم هر روز بیشتر مشتاق آمدنش می‌شوم.


حتما بخوانید: مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری


بدنه انشا ادبی فصل پاییز

زمان بی اختیار ما می‌گذرد و فصل پاییز هم می‌رسد. روزهای بارانی و زمین مرطوب که می‌آید، گرمای سوزان تابستان را با خود می‌شوید و می‌برد و یک لایه خنکی به جا می‌گذارد. وقتی پاییز کم کم نمایان می‌شود، بر جذابیت‌های زمین اضافه می‌کند و مثل این است که بازی رنگ‌ها، دنیایی پیچیده با آرامش را برای ما آورده است. باید بلند شد و در خیابان پوشیده از برگ‌های پاییزی راه رفت تا از آمدنش قدردانی کرد و با این هوای تازه و خنک قلب و روح را جلا داد.

صدای خش خش برگ‌ها در زیر پا آهنگ گوشنوازی است که نواختن آن فقط از عهده پاییز برمی‌آید. این فصل آنقدر دل انگیز است که دوست نداری یک روزش را هم از دست بدهی، گاهی هوس می‌کنی بلند شوی و بی هدف در خیابان‌ها قدم بزنی تا کمی خیس شوی و وای از روزی که بی چتر باشی و باران سر شوخی را باز کرده باشد، باید کودک شوی و تا می‌توانی بدوی و زود به خانه برسی.

همه شاعرها حال بهتری در پاییز دارند و  این فصل را فصل رویاپردازی و خیالبافی می‌نامند، چون تنها فصلی است که می‌شود بدون فکر به هیچ چیز ساعت‌ها پشت پنجره نشست و درختی که برگهایش روی زمین می‌ریزد خیره شد و هیچ خسته نشد.

با همه اینها، یک روز هم از خواب بیدار می‌شوی و می‌بینی یک لایه سفید رنگ از برف همه جا را گرفته است، پاییز رفته است و تو آنقدر غرق در زیبایی آن بودی که متوجه نمی‌شوی که آمد و کی تمام شد!

نتیجه گیری

پاییز رنگ بازی رنگ‌هاست، فصل آواز صبح گاهی گنجشکها و پرواز کلاغ ها دم غروب. این فصل از شاهکارهای خداست و نباید از آن غافل شد. زیبایی زندگی جز این‌ها نیست، پس باید آن را از دست نداد و از هر لحظه لذت برد.

انشا ادبی در مورد فصل پاییز با مقدمه و نتیجه

سخن آخر

در این پست از سلام دنیا مطلبی آماده کردیم از چندین انشا درباره پاییز در روستا، انشا درباره پاییز کلاس هفتم و انشا ادبی در مورد فصل پاییز که امیدواریم کمک خوبی برای الهام گرفتن و نوشتن انشاهای زیباتر توسط شما باشد.


مقالات مرتبط:

انشاء در مورد موضوع شب یلدا با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان همه پایه ها

6 انشا در مورد شانس با مقدمه و نتیجه گیری برای تمامی پایه ها

انشا با موضوع ویروس کرونا؛ تاثیر کووید 19 بر سبک زندگی مردم

از
264
رای