6 انشا در مورد شانس با مقدمه و نتیجه گیری برای تمامی پایه ها

6 انشا در مورد شانس با مقدمه و نتیجه گیری برای تمامی پایه ها شانس و اقبال در سرنوشت آدم ها تاثیر به سزایی ندارد و این مهم است که فرد برای رسیدن به خواسته هایش به چه میزان تلاش می کند. مجموعه ای از انشا در مورد شانس برای همه پایه ها را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شانس چیزی است که همه ما انسان ها به دنبال آن هستیم و می خواهیم برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان از آن استفاده کنیم. حتی بسیاری از افراد همیشه وسایلی به همراه دارند که اعتقاد دارند برایشان خوش شانسی می آورد. مثلا نعل اسبی که بالای در آویزان می کنند. در این مقاله از سایت سلام دنیا، قصد داریم تا چندین انشا در مورد شانس و اقبال بنویسم تا افراد از خواندن آنها لذت ببرند.

انشا در مورد شانس با مقدمه و نتیجه و بدنه

مقدمه: واژه شانس از کجا آمده است؟ ( توضیح درباره شانس و اقبال )

شانس یک واژه فرانسوی به مفهوم «بخت» و «اقبال» است. در واقع حادثه یا پیشامدی است که به طور تصادفی رخ داده و شخص دخالتی در آن نداشته است. اگر شخص از این اتفاق سود ببرد، آن را خوش شانسی می داند و اگر به نفع شخص نباشد، آن بدشانسی در نظر گرفته می شود. من معتقدم که همیشه برای رسیدن به اهداف خود باید تلاش کرد و صرفا بخت و اقبال در آن دخیل نیست. در ادامه این متن چندین انشاء در خصوص شانس بیان شده است که امیدواریم از خواندن آنها لذت ببرید.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


انشا در مورد شانس و اقبال 

انشا در مورد شانس و بخت - شماره 1

«مادربزرگ ها و پدربزرگ ها می گویند که شانس و اقبال چیزی است که از زمان های قدیم وجود داشته و آدم ها همیشه موفقیت و شکست خود را با این واژه شانس بیان می کنند. به نظرم شانس به نوعی استفاده مناسب از فرصت ها است. هنگامی است که اشخاص از زمان و فرصت به خوبی برای رسیدن به اهداف شان استفاده کنند.

در واقع شانس دست خود آدم ها است و اگر با شکست مواجه شوند، یعنی به اندازه کافی تلاش نکرده اند و برای توجیه عدم موفقیت شان، شانس نداشتن را دلیل شکست می دانند و اگر تلاش کرده و موفق شوند، می گویند که خوش شانسی آورده اند. در واقع این دیدگاه اصلا مناسب نیست، زیرا باعث می شود تا شخص از تلاش و کوشش برای رسیدن به اهداف خود دست برداشته و همیشه شانس را عامل موفقیت ها و شکست های خود بداند. به اعتقاد من چیزی به نام شانس وجود ندارد و انسان ها باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند».

تحقیق درباره شانس

انشا در مورد خوش شانسی و بد شانسی - شماره 2

«شانس یا همان بخت و اقبال از واژه هایی است که همیشه در زندگی روزمره مان از آن استفاده می کنیم. اگر در کاری موفق شویم، می گوییم که خوش شانس بوده ایم و اگر شکست بخوریم، می گوییم که بدشانسی آورده ایم. چه بخواهیم این مساله را باور کنیم و یا آن را انکار نماییم، شانس وجود دارد. برای این مساله کافی است تا یک مثال بیاوریم. تصور کنید که خانواده ای به تازگی یک اتومبیل خریداری کرده و تصمیم گرفته اند با آن به مسافرت بروند. در این مسیر از یک جاده کوهستانی عبور می کنند و ترافیک وحشتناکی در جاده وجود دارد.


حتما بخوانید:انشا درمورد ضرب المثل"زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد"


ناگهان از بالای کوه یک سنگ سقوط کرده و دقیقا بر روی کاپوت جلوی اتومبیل شان می افتد. تمام اتومبیل های دیگر همراه با آنها در این مسیر سالم هستند و تنها یک سنگ و آن هم بر روی اتومبیل آنها سقوط کرده است. طبیعتا با شنیدن این داستان، اولین جمله ای که به ذهنتان می رسد، این است که بگویید این خانواده بدشانس هستند. من به شانس و بخت اعتقاد دارم و معتقدم هر چقدر هم که تلاش کنیم، عوامل مختلفی وجود دارند که در مورد آنها نمی توانیم کار خاصی انجام دهیم و احتمال شکست وجود داشته و پیروزی همیشه با احتمال 100 درصد رخ نمی دهد».

انشا در مورد شانس و اقبال - شماره 3

«من به شانس اعتقادی ندارم. هیچ چیز در این جهان شانسی اتفاق نمی افتد. خداوند به هر انسانی توانایی و استعدادهای ذاتی بخشیده تا از آنها برای رسیدن به آرزوها و اهداف خود استفاده کند. در قوانین زندگی، کسانی که از استعدادها و توانایی ها استفاده کرده تا به اهداف خود برسند با کسانی که از استعدادهای خدادادی به خوبی استفاده نمی کنند و شکست می خورند، یکسان نیستند. من شنیده ام که می گویند: «شانس در خانه فلانی را زده». اما شانس در واقع فرصت های مختلف در زندگی است که برای همه پیش می آید. تنها تفاوتش این است که برخی از این فرصت ها نهایت استفاده را کرده و موفق می شوند، اما برخی دیگر به درستی از این فرصت ها استفاده نمی کنند و دچار مشکل می شوند. در واقع خداوند متعال به انسان ها قدرت و اراده داده تا از آن برای کسب موفقیت استفاده کنند و شانس در این مساله دخیل نیست».

انشا در مورد شانس برای همه پایه ها

انشا درباره شانس پایه نهم - شماره 4

«آیا اینکه بگوییم خوش شانس یا بدشانس هستیم منطقی به نظر می رسد؟ وقتی به این مساله فکر می کنم، می بینم که واقعا در یک زمان هایی در زندگی خوش شانسی آورده و زمان های دیگری بدشانس بوده ام. مثلا پیش آمده که امتحان مدرسه ای داشته باشم و فرصت کافی برای خواندن کل کتاب را نداشتم و تنها چندین سوال از هر فصل را خواندم و در کمال تعجب در امتحان نیز همان سوال ها آمده بود! اما یک وقت هایی هم پیش آمده که واقعا بدشانسی آوردم. مثلا یک روز که می خواستم برای یک امتحان مهم به مدرسه بروم، نتوانستم تاکسی پیدا کنم و مجبور شدم با اتوبوس به سر امتحان برسم و متاسفانه اتوبوس هم وسط راه خراب شد و در نهایت پیاده میزان زیادی از مسیر را طی کردم! اما وقتی بیشتر به این مساله فکر می کنم، به این نتیجه می رسم که شانس یک پدیده درونی است و به افکار مثبت و منفی خود شخص بستگی دارد. و حتی وقتی می گوییم که شانس آوردم هم به افکار خودمان بستگی دارد.


حتما بخوانید: انشا درباره باران ساده و زیبا


وقتی برای رسیدن به هدفی تلاش زیادی کنیم و در مورد آن مثبت فکر کنیم، موفق خواهیم شد. وقتی برای رسیدن به اهدافی تلاش چندانی نکرده و دائما منفی فکر کنیم نیز با شکست مواجه می شویم. البته ناگفته نماند که بعضی از اتفاق هایی که رخ می دهد، کاملا خارج از کنترل ما است و صرفا مثبت فکر کردن باعث اتفاق افتادن آن نمی شود. مثلا نمی توانیم بگوییم که من مثبت فکر کردم و در قرعه کشی بانک یک اتومبیل 500 میلیون تومانی برنده شدم. این مساله می تواند به نوعی شانس باشد. اما به طور کلی موفقیت انسان با شانس به دست نمی آید، بلکه اراده و تلاش انسان در این مساله نقش تعیین کننده دارد».

انشایی درباره شانس - شماره 5

«من به اینکه می گویند فلانی شانس آورده، اعتقادی ندارم. به نظرم اینکه برخی شانس می آورند و برخی دیگر شانس نمی آورند، یک قانون احتمالات است. بر اساس قانون احتمالات بین تعداد دفعات تلاش کردن و موفقیت ارتباط مستقیمی وجود دارد، به این معنا که هر چه بیشتر تلاش کنید، احتمال موفقیت بیشتر خواهد بود. در واقع هر چه شخص بیشتر تلاش کند، فرصت های بیشتری نیز برای او پیش می آید. و این فرصت در واقع همان شانس است. در واقع خوش شانسی اتفاقی نیست، بلکه حاصل تلاش و اراده شخص است. فرد می تواند با شناسایی فرصت ها، افزایش اعتماد به نفس خود و مثبت فکر کردن احتمال موفقیت و در واقع خوش شانسی خود را افزایش دهد. در حقیقت زمانیکه شخصی تلاش زیادی نمی کند، نباید انتظار موفقیت داشته باشد. رسیدن به هدف نیاز به تلاش زیادی دارد و نباید در صورت شکست آن را بدشانسی در نظر گرفت».

انشاء با موضوع شانس

انشا در مورد شانس- شماره 6

«امروزه اکثر ما در اجتماع، افراد مختلف را به دو گروه خوش شانس و بدشانس تقسیم می کنیم. اشخاص بدون اینکه خودشان از این مساله مطالعه باشند، دارای یک طرز تفکر هستند. اگر به طور مثبت و سازنده فکر کنند، با تلقین های سازنده و تجسم های ذهنی خوب همراه است و ضمیر ناخودآگاه شما را به سمت رسیدن به اهداف تان سوق می دهد. باورهای خوب و صحیح به تدریج باعث تغییر و تحولات مثبتی در زندگی تان می شود. پس اگر می خواهید به موفقیت برسید، باید احساست پوچ و ناامید کننده را کنار گذاشته و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.


حتما بخوانید: انشاء در مورد موضوع شب یلدا با مقدمه و نتیجه 


طبیعا این طرز فکر و اراده باعث می شود که به اهداف خود برسید. پس شانس در اینجا بی معنا است. اما افرادی که افکار منفی دارند، تجسم های ذهنی و تلقین های منفی خواهند داشت که در نهایت مانع از تلاش و اراده شان برای رسیدن به هدف می شود. این افراد عدم موفقیت خود را بدشانسی می نامند، در حالیکه این طرز فکر منفی و مخرب آنها بوده که باعث عدم موفقیت شان شده است. پس نباید موفقیت یا شکست خود را بر اساس شانس در نظر بگیریم. خداوند انسان ها را موجوداتی با اراده آفرید تا با تفکر مثبت و اراده برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و هرگز ناامید نشوند».

نتیجه گیری انشا درمورد شانس

این گونه به نظر می رسد که شانس و اقبال نمی تواند مسیر زندگی انسان را تغییر دهد و در واقع انسان است که از فرصت ها به بهترین شکل استفاده کرده و به موفقیت می رسد. اگرچه گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می دهند که از کنترل انسان خارج هستند، اما شخص با اراده و تلاش می تواند غیر ممکن ها را ممکن نماید.

در نهایت امیدواریم انشاهایی که درباره شانس و اقبال خواندید، مورد توجه تان قرار گرفته باشد. لطفا در بخش نظرات زیر برای ما بنویسید که کدام انشاء را بیشتر از سایرین دوست داشتید.


مقالات مرتبط:

انشا با موضوع ویروس کرونا

انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری با زبانی ساده
 

از
50
رای