انشا درباره معنی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

انشا درباره معنی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند معنی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند؛ مثل نویسی، داستان و انشا در مورد ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند نگارش دهم با مقدمه و نتیجه را در سلام دنیا بخوانید.

در این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا شما خوانندگان عزیز را با معنی و مفهوم ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند آشنا کنیم. در انتهای این مطلب می توانید مثل نویسی و انشا با مفهوم هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند (صفحه 83 نگارش دهم) با مقدمه و نتیجه گیری را بخوانید.

معنی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند، یعنی چه

ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند، یعنی پیروی از دوستان ناباب و افراد نامناسب، سرانجام بدی در پی دارد و افراد را به راه بی سرانجام می کشاند. این مثل را می تواند یک هشدار در نظر گرفت که در زندگی افرادی که راه درست را انتخاب نمی کنند و حیله گر و دروغگو هستند را هیچوقت الگوی خودتان قرار ندهید.زیرا پیروی از افراد خوب و سالم عاقبت به خیری را بهمراه دارد و بالعکس، پیروی از افراد ناباب، انسان را به بدبختی و ذلت می‌کشاند.


حتما بخوانید: انشا درباره معنی ضرب المثل سحر خیز باش تا کامروا شوی


مثل نویسی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

در زمان قدیم فردی تنبل بود که همیشه دلش می خواست بدون دردسر و سختی به مال و ثروت زیادی دست پیدا کند. او همیشه حسرت زندگی دیگران را می خورد و با خودش می گفت: خوشبحالش گنج پیدا کرده و راحت و بی دردسر زندگی می کند،من اگر بخواهم گنج پیدا کنم باید زمین بکنم دنبال گنج بگردم خیلی کار سختی است. همین طور که در افکارش غرق شده بود یاد حرف دوستش افتاد که می گفت کلاغ عاشق وسایل پر زرق و برق است و هر روز جواهرات گرانبها پیدا می کند و در لانه اش مخفی می کند. مرد لبخند رضایتی بر لبانش نقش بست و به دنبال پیدا کردن لانه کلاغ رفت.

صبح روز بعد یک کلاغ را دید و سعی کرد دنبالش برود.مدت زیادی به دنبال کلاغ رفت تا به یک خرابه رسید، دید که کلاغ وارد آنجا شد، خوشحال شد و منتظر ماند تا کلاغ خارج شود بعد از آن وارد خرابه شد. با خوشحالی دنبال طلا و جواهر گشت،اما فقط چند سنگ ریزه و زباله نصیبش شد، از آنجایی که مسافت طولانی آمده بود و شب شده بود مجبور شد شب در همان خرابه بماند.این مثل به خوبی مفهوم ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند را نشان می دهد.

معنی ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند، یعنی چه

انشا در مورد ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند (صفحه 83 نگارش دهم) با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه:

در این انشا می خواهم ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند را با زبان ساده توضیح دهم. کلاغ در این ضرب المثل نماد انسان بد و منفی است، چون ظاهر نازیبا و ویژگی هایی مانند مرده خواری، دزدین اشیاء و زندگی در جاهای تاریک و خراب را دارد. این حیوان نماد افراد منفی و بد است و می خواهد در قالب مثل یک هشدار به ما جدی بدهد.


حتما بخوانید: انشا درمورد ضرب المثل "زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد"


بدنه:

شاید در زندگی بعضی از ما افراد ناباب و نامناسبی باشند که با ما رفت و آمد دارند و بصورت خواسته و ناخواسته زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند و حتی در مواقعی الگویی برای ما باشند. ممکن است آنها رفتار اشتباهی داشته باشند و ما ندانسته از آنها پیروی کنیم و به راه بدی کشیده شویم. اگر بخواهیم با نگاهی دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم حتی حضور برخی افراد مشهور و برجسته مانند بازیگران، ورزشکاران و هنرمندان نیز ممکن است به نوعی نقش پر رنگی در زندگی ما داشته باشد.برخی از نوجوانان و جوانان با انتخاب این الگوهای نامناسب دچار مشکلات زیادی شوند.بنابراین باید هوشیار و آگاه باشیم و در زندگی با برنامه ریزی و انتخاب الگوی مناسب، زندگی سالم و موفقی داشته باشیم. چون افرادی که با آنها در ارتباط هستیم می توانند در زندگی ما تاثیرگذار باشند.از آنجایی که ما باید فرد مفید و تاثیرگذاری برای جامعه باشیم باید در انتخاب دوست دقت بیشتری داشته باشیم.

نتیجه گیری:

افرادی که به زندگی و آینده خود اهمیت می‌دهند و برای شخصیت خود ارزش زیادی قائل هستند باید در انتخاب دوست و الگو وسواس زیادی به خرج بدهند و از تحت تاثیر قرار گرفتن جذابیت های سطحی و ظاهری دیگران خودداری کنند تا بتوانند در زندگی خود موفقیت زیادی داشته باشند. انتخاب دوست و الگو نامناسب انسان را به راه بد می کشاند، این دقیقا مفهوم ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند، می باشد.

انشا در مورد ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند (صفحه 83 نگارش دهم) با مقدمه و نتیجه گیری

سخن پایانی:

ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند به ما می آموزد که در زندگی در انتخاب دوست و الگو باید دقت زیادی داشته باشیم و با افراد درست و مناسب رفت و آمد داشته باشیم تا در زندگی مان به موفقیت دست پیدا کنیم، چون انتخاب دوست و افراد مناسب نقش مهمی در موفقیت یا شکست ما دارد.


مطالب مرتبط:

انشا گسترش ضرب المثل چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی

انشا درباره معنی ضرب المثل از کوزه همان برون تراود که در اوستاز
1
رای