آموزش کشیدن نقاشی ماشین راحت و ساده واقعی و کارتونی مرحله به مرحله

آموزش کشیدن نقاشی ماشین راحت و ساده واقعی و کارتونی مرحله به مرحله آموزش نقاشی ماشین؛ راهنمای کشیدن نقاشی ماشین راحت و ساده کودکانه و بزرگسال تصویری و مرحله به مرحله، آموزش طراحی ماشین واقعی و کارتونی برای رنگ آمیزی در 2 مدل در سلام دنیا بیاموزید.

ماشین‌ ها یکی از اولین چیزهایی هستند که بیشتر مردم نحوه طراحی آن را یاد می‌گیرند. با تکیه بر این مهارت‌های اولیه، یک ماشین واقعی بکشید که به همان اندازه که دوست دارید جزئیات و سفارشی‌سازی شده باشد. می‌توانید از روی یک عکس که دارید ایده بگیرید، از ماشینی که در خیابان می‌بینید الهام بگیرید یا ماشینی را تصور کنید که می‌خواهید بکشید! اگر ایده ای ندارید این مطلب سلام دنیا به شما در آموزش نقاشی ماشین کمک می کند. ما در این مطلب روش کشیدن نقاشی ماشین راحت و ساده  در 2 مدل واقعی و کارتونی را مرحله به مرحله و تصویری به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

روش اول: کشیدن نقاشی ماشین واقعی


حتما بخوانید: آموزش کشیدن نقاشی سگ زیبا و آسان کودکانه


1. یک مستطیل باریک را برای کشیدن ماشین ترسیم کنید

یک مداد نوک تیز بردارید و به آرامی یک مستطیل بلند و باریک روی کاغذ تان بکشید. نیازی نیست مستطیل را سه بعدی کنید مگر اینکه بخواهید ماشین را در پرسپکتیو 2 نقطه ای بکشید.

 • عرض مستطیل به این بستگی دارد که می خواهید ماشین تان چقدر بزرگ باشد.
 • در حین این که اشکال اصلی ماشین را می کشید، خیلی مداد را محکم فشار ندهید، زیرا باید به عقب برگردید و برخی از این خطوط را پاک کنید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

نکته: اگر می خواهید ماشین را در پرسپکتیو 2 نقطه ای بکشید، مستطیل را با زاویه بچرخانید تا 2 نقطه ناپدید وجود داشته باشد. برای طراحی ساده‌تر، ماشین را در پرسپکتیو 1 نقطه‌ای بسازید که انگار از پهلو به آن نگاه می‌کنید.

2. یک مستطیل دیگر روی مستطیل کشیده خود بکشید.

از آنجایی که این کابین ماشین خواهد بود، می توانید آن را در هر اندازه ای که دوست دارید بکشید. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید آن را در مرکز قرار دهید،یا در نزدیکی عقب ماشین قرار بگیرید. مستطیل بالا باید مستطیل پایین را لمس کند.

 • به شکل کلی ماشین توجه کنید. برخی از ماشین های کوچک یا کامپکت هم ارزتر به نظر می‌رسند، بنابراین مستطیل بالای آن‌ها را بزرگ کنید. بیشتر ماشین های اسپورت،
 • آیرودینامیک به نظر می رسند، بنابراین مستطیل باریک تری بکشید که زیاد بیرون نیاید.
  ماشین های کوچکتر یا هاچ بک ها اغلب کابین ها را نزدیک تر به عقب قرار می دهند.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

3. طرح کلی بدنه ماشین را روی مستطیل ها بکشید

برای اینکه ماشین شما خیلی شبیه جعبه نباشد، طرح کلی ماشین را به آرامی روی مستطیل هایی که درست کرده اید بکشید تا شبیه ماشین شوند.


حتما بخوانید: 60 مدل نقاشی روی سنگ کودکانه ساده با گواش، مداد رنگی و شمعی


 • سعی کنید فریم ماشین از سپر عقب تا بالای کابین و از پایین کاپوت تا سپر جلو صاف به نظر برسد. به خاطر داشته باشید که برخی از خودروی شاسی‌بلند یا اس‌یووی، کامیون ها یا ماشین های اسپرت ممکن است زوایای تندتری داشته باشند.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

4. لبه های تیز را پاک کنید تا بدنه ای خمیده برای ماشین خود ایجاد کنید

لبه های تیز را پاک کنید تا فقط طرح خود را ببینید. ماشین شما حالا باید یک طرح کلی داشته باشد که با سبک آن مطابقت داشته باشد.

 • به عنوان مثال، یک خودروی هاچ بک دارای انحنای قابل توجهی است که از پشت بیرون زده است، در حالی که یک خودروی اسپورت شیک و کم ارتفاع به نظر می رسد.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

5. برای کشیدن پنجره، 2 مستطیل منحنی در کابین بکشید

اکثر خودروها 2 پنجره دارند، بنابراین باید طرح کلی هر دو پنجره را در داخل کابین ترسیم کنید. سپس یک خط عمودی در وسط بکشید تا 2 پنجره از هم جدا شوند.

 • اگر نقاشی یک ماشین اسپرت را می کشید، ممکن است این ماشین ها فقط 1 پنجره باریک داشته باشند، بنابراین از کشیدن خط عمودی در وسط آن خودداری کنید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

6. جزئیات را به پنجره ها و چارچوب کابین اضافه کنید

2 خط عمودی باریک در کنار خطی که برای پنجره ها درست کرده اید بکشید تا واقعی تر به نظر برسند. همچنین می توانید پشت پنجره را در جایی که به قاب عقب می رسد خم کنید. برخی از ماشین ها دارای یک پنجره مثلثی شکل کوچکتر در این نقطه هستند.

 • اگر می خواهید مقداری از شیشه جلو قابل مشاهده باشد، یک خط باریک بین جلوی قاب و طرح کلی جلوی کابین بکشید. این برش شبیه شیشه جلو خواهد بود.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

7. 2 دایره در امتداد پایین مستطیل بزرگ بکشید

خط پایین مستطیل باید مستقیماً از هر دایره عبور کند، تقریباً در نیمه راه بین مرکز و پایین دایره، بنابراین به نظر می رسد که انگار چرخ ها به قاب متصل هستند. بین هر چرخ و جلو یا عقب خودرو کمی فاصله بگذارید. سپس، می‌توانید به عقب برگردید و پره‌ها یا یک قالپاق در مرکز هر چرخ بکشید.

 • حدود نیمی از قطر چرخ را تصور کنید و فضای زیادی را برای سپرها بگذارید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

8. چراغ های جلو و عقب را در جلو و عقب بدنه ماشین اضافه کنید

یک بیضی یا دایره خمیده در جلوی فریم ماشین برای ساخت چراغ های جلو ایجاد کنید. بعد، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید چراغ های عقب نیز گرد باشند یا می خواهید آنها را مستطیل شکل کنید. می‌توانید چراغ‌ها را در هر اندازه‌ای که دوست دارید بکشید، زیرا بسته به نوع ماشینی که می‌کشید، بسیار متفاوت هستند. چراغ های عقب را طوری قرار دهید که هر چراغ در لبه جلو و عقب ماشین به سمت گوشه بالایی قرار گیرد.


حتما بخوانید: آموزش کشیدن نقاشی اسب به صورت ساده و مرحله به مرحله


 • برخی از چراغ های عقب دارای چندین مستطیل کوچکتر در یک مستطیل بزرگتر هستند. شما می توانید چراغ ماشین خود را تا جایی که دوست دارید پیچیده طراحی کنید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

9. جزئیاتی را که مختص ماشین است را تکیمل کنید

تصمیم بگیرید که آیا مایلید ماشین شما سپرهایی در نزدیکی هر یک از چرخ ها داشته باشد. همچنین می توانید آینه های نمای جانبی متمایز را بکشید. اینها معمولاً بیضی شکل هستند که در آن گوشه پنجره با جلوی قاب برخورد می کند. اگر دوست دارید ماشین شما نوار یا برچسب  داشته باشد، آنها را در کنار بدنه ماشین بکشید.

 • با کشیدن یک خط عمودی که نشان می دهد درها کجا هستند، نقاشی خود را واقعی تر کنید. همچنین باید روی هر در یک دستگیره بکشید.
 • به عنوان مثال، با کشیدن یک خط منحنی روی درها، ماشین خود را اسپرت‌تر جلوه دهید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

10. اگر دوست دارید خطوط و رنگ اضافی را در نقاشی خود پاک کنید

به ماشین خود برگردید و خطوطی را که روی آن کشیده یا صاف کرده اید پاک کنید. این کار باعث می شود ماشین شما حرفه ای تر به نظر برسد. بعد، اگر می‌خواهید ماشین رنگی باشد، از مداد رنگی یا مارکر برای رنگ کردن ماشین استفاده کنید.

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

11. تمام شد

کشیدن نقاشی ماشین واقعی

روش دوم: کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

1. یک مستطیل باریک بکشید تا شبیه ماشین باشد

از یک مداد استفاده کنید تا بتوانید به عقب برگردید و خطوط را در صورت نیاز پاک کنید. به آرامی طرح کنید تا بتوانید در حین نقاشی جزئیات را اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که این مستطیل بزرگ قسمت اصلی ماشین کارتونی شما را تشکیل می دهد، بنابراین مستطیل را به اندازه ای که می خواهید ماشین تان باشد دراز و عرض بکشید.


حتما بخوانید: آموزش کشیدن نقاشی گربه و پیشی به سبک انیمه ساده و گام به گام


 • ماشین خود را بدون توجه به اینکه آن را رنگ می کنید یا نه با مداد بکشید، زیرا در حین کار باید برخی از خطوط را پاک کنید. بعدا، می‌توانید به عقب برگردید و در صورت تمایل با مداد رنگی، مداد رنگی یا مارکر ماشین را رنگ کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

2. یک ذوزنقه یا نیم دایره در بالای مستطیل بکشید

اگر دوست دارید ماشین کارتونی تا حدی واقعی به نظر برسد، یک ذوزنقه در بالای مستطیل بکشید تا در مرکز قرار گیرد. برای کشیدن یک ماشین با ظاهر اغراق آمیز، به جای آن یک گنبد یا نیم دایره در بالای مستطیل بزرگ بکشید. می توانید گنبد را در مرکز قرار دهید یا آن را در یک انتهای ماشین قرار دهید.

 • برای کشیدن ذوزنقه، یک مستطیل کوچکتر در بالای مستطیل بزرگ ترسیم کنید و 2 ضلع کوتاه آن را پاک کنید. سپس، اضلاع کوتاه را طوری بکشید که با یک زاویه به سمت پایین شیب داشته باشند تا به بالای مستطیل بزرگ برسند.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

3. 2 دایره در پایین مستطیل بزرگ ترسیم کنید تا چرخ ها ایجاد شوند

برای تعیین میزان فضای خالی بین چرخ‌ها، 2 دایره را تصور کنید که به اندازه چرخ‌هایی هستند که در بین چرخ‌ها قرار گرفته‌اند.

 • خط پایین مستطیل باید مستقیماً از مرکز چرخ ها برای ماشین کارتونی شما عبور کند.
 • اگر این روش خوب بود، 4 دایره بکشید که در خط پایین مستطیل با هم تماس دارند. بعد 2 دایره وسط را پاک کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

4. گوشه های ماشین را صاف کنید و خط وسط چرخ ها را پاک کنید

از یک پاک کن برای حذف خطی که از روی چرخ ها می گذرد استفاده کنید. بعد مداد خود را بردارید و دور بدنه خودرو را طرح بزنید و به جای جعبه ای شکل بودن، آن را گرد کنید. اگر یک ماشین کارتونی زاویه دار را ترجیح می دهید، می توانید از این کار صرف نظر کنید.


حتما بخوانید: آموزش کشیدن نقاشی باب اسفنجی به صورت گام به گام


 • اگر منحنی های گرد را در امتداد لبه های بدنه ماشین ترسیم می کنید، از پاک کن خود برای تمیز کردن گوشه ها استفاده کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

5. جلوی هر چرخ یک مستطیل کوچک بکشید تا ضربه گیرها ایجاد شود

مستطیل را تا نیمه از چرخ به جلو یا عقب ماشین بکشید تا کمی از بدنه خارج شود. با این کار آن را شبیه سپر می کند. این کار را برای چرخ دیگر تکرار کنید.

 • بین 2 چرخ مستطیل نکشید زیرا درهای ماشین در اینجا قرار دارند.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

6. یک چراغ دایره ای کوچک در جلو و چراغ مربعی در قسمت عقب بکشید

یک دایره یا بیضی روی جلوی بدنه ماشین بکشید. اگر بدنه ماشین زاویه دار دارید، دایره را در گوشه بالایی قرار دهید. سپس یک مربع یا مستطیل کوچک در گوشه رو به رو ماشین بکشید تا بالای سپر باشد.

 • شما می توانید چراغ ها را در هر اندازه ای که دوست دارید بکشید. برای این که ظاهر ماشین اغراق آمیز تر باشد، آنها را بزرگ کنید تا از بدنه ماشین خارج شوند.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

7. برای ساختن پنجره یک مستطیل یا گنبد بکشید

یک مستطیل کوچک را در داخل ذوزنقه ای که روی بدنه ماشین کشیده اید ترسیم کنید. برای ایجاد قاب ماشین، بین اشکال فاصله بگذارید. اگر به جای ذوزنقه گنبدی کشیدی، داخل آن گنبد کوچکتر بکشید.

 • می توانید پنجره را به عنوان 1 پنجره بزرگ رها کنید یا یک خط عمودی از وسط آن بکشید تا 2 پنجره کوچکتر ایجاد کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

8. هر تعداد جزئیاتی که دوست دارید اضافه کنید

اگر می خواهید ماشین کارتونی را ساده نگه دارید، نیازی به اضافه کردن چیز دیگری ندارید. با این حال، گنجاندن جزئیات کوچکی که ماشین شما را منحصر به فرد می کند، آسان است. برای مثال، دایره‌ها یا پره‌های کوچک‌تری را در چرخ‌ها بکشید تا قالپاق ایجاد شود. همچنین می توانید یک خط عمودی از روی بدنه خودرو بکشید تا درب ایجاد کنید.


حتما بخوانید: آموزش کشیدن نقاشی اسب تک شاخ مرحله به مرحله و ساده


 • اگر دوست دارید برگردید و ماشین کارتونی خود را رنگ کنید. با مداد شمعی، مداد رنگی یا مارک آن را رنگ آمیزی کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

نکته: برخی از ماشین های کارتونی چهره دارند. می توانید یک دهانه بزرگ بین سپر جلو و چراغ جلو بکشید. سعی کنید به جای چراغ جلو، یک چشم بزرگ و رسا ترسیم کنید.

9. تمام شده ماشین کارتونی شما آماده است

 • اگر می خواهید مهارت های نقاشی خود را بهبود ببخشید، در مورد هنر بخوانید.
 • زیاد طراحی کنید.
 • یک معلم خوب پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند تا مسائل را بهتر مشاهده کنید.

کشیدن نقاشی ماشین کارتونی

سوالات متداول:

1. آیا رنگ های ثانویه با ترکیب شیمیایی رنگ ها تغییر می کند؟

رنگ های ثانویه با ترکیب شیمیایی رنگ ها متفاوت است. رنگ‌های اکریلیک، رنگ‌های آبرنگ و رنگ‌های روغنی ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند. بنابراین با مخلوط کردن آنها رنگ های ثانویه متفاوتی بدست می آورید. به عنوان مثال، با ترکیب آبی سرولین به جای آبی اولترامارین با قرمز و زرد، رنگ های مختلفی به دست می آید.

2. چگونه می توانید طیف های مختلف رنگ بنفش ایجاد کنید؟

می توانید رنگ قرمز و آبی را با هم مخلوط کنید تا بنفش بدست بیاید. کمی سفید به آن اضافه کنید تا طیف های زیبای اسطوخودوس به دست آورید.

3. چگونه در دبیرستان طراح خودرو شوم؟

می توانید شروع به آزمایش سبک های مختلف کنید و سعی کنید آنها را به صورت آنلاین ارسال کنید تا ببینید آیا کسی آن را دوست دارد یا نه. اگر خوب است، آماده رفتن به این مدرسه هستید. اگر اینطور نیست، به تلاش خود ادامه دهید. شما هنوز جوان هستید. شما زمان زیادی برای فکر کردن به طرح های جالب تر دارید!

سخن پایانی:

اگر به دنبال پیدا کردن سرگرمی جدیدی هستید که ذهن و روح شما را جوان کند می تواند نقاشی کشیدن را امتحان کنید.اگر ایده ای ندارید با کمک مراحل ساده و گام به گامی که در این مطلب ارائه شد به راحتی می توانید در خانه نقاشی ماشین را به کشید. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

آموزش تصویری روش های ساخت قلب کاغذی اوریگامی

آموزش ساخت کاردستی ماشین بادکنکی با پاکت شیر، بطری و کارتن

آموزش تصویری ساخت گل رز کاغذی به صورت مرحله به مرحله

آموزش طرز تهیه خمیر بازی خانگی با نشاسته و بدون کرم تارتاراز
8
رای