43 تا از بهترین جزایر و زیباترین سواحل یونان برای سفر با عکس

43 تا از بهترین جزایر و زیباترین سواحل یونان برای سفر با عکس بهترین جزایر یونان کدامند؛ زیباترین سواحل یونان ؛ 43 جزیره معروف و شگفت انگیز کشور یونان برای سفر؛ مجمع‌ الجزایر عجیب و غریب با مناظر خارق‌العاده یونان توصیف و عکس در سلام دنیا ببینید.

یونان یکی از آن مکان‌های جادویی است که مملو از صدها جزیره و مجمع‌الجزایر عجیب و غریب با مناظر خارق‌العاده، سواحل زیبای آب گرم، آب و هوای باشکوه مدیترانه‌ای و غذاهای اصیل یونانی است که از دستور العمل‌های قدیمی خانواده تهیه شده است. در هر جزیره ای که بمانید طعم فرهنگ سنتی یونان را خواهید چشید. با میخانه‌های عالی، مسیرهای پیاده‌روی زیبا، و بهترین غروب‌های خورشید در جهان، جزیره‌ای برای همه وجود دارد - آدم‌های ساحلی، غذاخوری‌ها، ماجراجویان و گردشگران فعال. در این مطلب از سلام دنیا ، ما به معرفی بهترین جزایر یونان و نقشه یونان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نقشه بهترین جزایر یونان

نقشه بهترین جزایر یونان
لیست بهترین جزایر یونان 

43. بهترین جزایر یونان: نیسیروس

نیسیروس که بخشی از جزایر دودکانیز است، جزیره ای آتشفشانی در دریای اژه است. جزیره نیسیروس دایره‌ای شکل که بین کوس و تیلوس قرار دارد، جوان‌ترین آتشفشان یونان را در خود جای داده است – آتشفشانی که هنوز فعال است. Nisyros جزیره یونانی معمولی شما نیست، که احتمالاً توضیح می دهد که چرا هنوز تا حد زیادی توسط گردشگری دست نخورده است. زمین‌شناسی آتشفشانی غیرمعمول نیسیروس، از سواحل سنگ‌ریزه‌دار تاریک گرفته تا چشمه‌های آب گرم و دهانه‌های گرمابی را کاوش کنید. برای ماجراجویان ایده‌آل، بیش از 40 مسیر پیاده‌روی در سراسر جزیره وجود دارد، از جمله تا دهانه آتشفشانی.


حتما بخوانید: زیباترین کشورهای جهان برای گردشگری و زندگی


این جزیره به خاطر دهکده های عجیب و غریب و میخانه های عالی یونانی بیش از سواحلش مشهور است. دهکده ماهیگیری اصلی ماندرکی با خیابان های سنگفرش شده، میدان های زیبا و آکروپلیس پالئوکاسترو مشخص می شود. از صحنه زندگی شبانه در Mikri Venetia (ونیز کوچک) لذت ببرید، نیکیا را با میدان معروف پورتا و موزه آتشفشان شناسی آن کاوش کنید، و از دهکده کوهستانی Emporio دیدن کنید که قلعه پانتونیکی و سونای آتشفشانی طبیعی در داخل یک غار کوچک را به رخ می کشد.

 بهترین جزایر یونان  1

42. بهترین جزایر یونان: پوروس

جزیره کوچک پوروس را می توان در جنوب خلیج سارونیک یافت. از دو قطعه زمین تشکیل شده است - شهر پوروس، مرکز اصلی جزیره، واقع در جایی که زمانی آتشفشان مشرف به دریای اژه بود، و بخش بزرگ‌تری از جزیره که توسط کانالی از هم جدا شده و تقریباً دست نخورده باقی مانده است. شهر گالاتاس را می توان در سمت خشکی تنگه یافت. فقط یک ساعت با کشتی از آتن فاصله دارید - و به دلیل مناظر زیبای کلیساها، صومعه‌ها، مزارع کاج، و باغ‌های مرکبات - پوروس یک تفریح ​​آخر هفته است. وقت خود را صرف کاوش در خیابان های باریک و زیبای شهر کنید.

از ویژگی های برجسته شهر پوروس می توان به موزه باستان شناسی پوروس و برج ساعت شهر پوروس اشاره کرد. انواع جاذبه های دیگر مانند صومعه مقدس Zoodochos Pigi و Sanctuary Poseidon در حومه شهر پوروس و اطراف جزیره وحشی گسترده شده اند. روزهای خود را با کایاک سواری، تیوب سواری، پارو زدن ایستاده، اسکی روی آب، قایق سواری با موز و ویک بورد در مجموعه ای از خلیج ها و سواحل عالی بگذرانید - خلیج عشق، خلیج واگیونیا، و ساحل آسکلی، که چند مورد را نام ببرید.

  بهترین جزایر یونان 2 

41. بهترین جزایر یونان: سریفوس

سریفوس جزیره‌ای کوچک در سیکلادهای غربی است که تمام جذابیت‌های یک اقامتگاه دورافتاده یونانی - سواحل دست نخورده، منزوی، مسیرهای پیاده‌روی عالی، و میخانه‌های عالی - را بدون جمعیت توریستی دارد. به علاوه، نماها باورنکردنی هستند. صدها کلیسای ارتدوکس یونانی، صومعه‌های باستانی، و ساختمان‌های سیکلادیک وجود دارد که از بالای تپه‌ای بی‌ثبات می‌آیند تا خط ساحلی صخره‌ای زیر را ببینند. زمانی پایتخت شلوغ معدن بود، امروز به جز پایتخت بالای تپه و مسیرهای مختلف معدنی قدیمی، جای زیادی به سریفوس وجود ندارد.

برای تماشای منظره خارق العاده از این جزیره نسبتاً وحشی و رام نشده، تا هورا (همچنین به نام چورا، اصطلاح یونانی برای شهر اصلی جزیره شناخته می شود) پیاده روی کنید. قدم زدن در مسیر معدن قدیمی سریفوس را از دست ندهید، جایی که از مسیرهای زنگ زده قطار، غارهای باستانی، و پل های در حال فرو ریختن و همچنین موزه معدن قدیمی در روستای مگالو لیوادی عبور خواهید کرد. در بندر زیبای سریفوس قدم بزنید، مردم در پانو پیاتسا تماشا کنند و در یک میخانه سنتی مانند آنهایی که در امتداد ساحل مگا لیوادی یافت می شوند، غذا بخورید.

 بهترین جزایر یونان 3

40. بهترین جزایر یونان: اسپتس

Spetses که با نام Pitioussa (به معنای پر از کاج) نیز شناخته می شود، تنها از یک روستای تاریخی تشکیل شده است که توسط تپه های مواج و درختان کاج فراوان احاطه شده است. تنها دو ساعت از آتن با قایق، این هتل دارای رستوران‌های عالی، بندر زیبای قدیمی، طیف وسیعی از سواحل کوچک و صحنه‌ای عالی از زندگی شبانه است که قایق‌های تفریحی را از سراسر جهان جذب می‌کند. شهر اسپتسس، مرکز جزیره، با خیابان‌های سنگ‌فرش شده، کالسکه‌های اسب‌کشی، و عمارت‌های ونیزی، حسی رمانتیک دارد. تاریخچه جالبی نیز برای کشف وجود دارد: Spetses اولین جزیره در خلیج آرگوسارونیک بود که به انقلاب یونان پیوست و پرچم استقلال در اینجا در سال 1821 برافراشته شد. مکان‌های تاریخی عبارتند از میدان پوزیدون در نزدیکی بندر، با مجسمه قهرمان استقلال، لاسکارینا بوبولینا.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی بندر ترکمن


خانه سابق او، واقع در نزدیکی، اکنون به عنوان موزه عمل می کند. از دیگر جاذبه های تاریخی می توان به یادبود جنگ نیروی دریایی Spetses، کارخانه های کشتی سازی سنتی در بندر قدیمی و پارک نیروی دریایی اشاره کرد. آرماتا را از دست ندهید، جشنواره ای که در سپتامبر هر سال برگزار می شود و پیروزی جنگ استقلال یونان را جشن می گیرد. وقتی از تاریخ Spetses پر شد، برخی از غذاهای محلی جزیره، معروف به Amigdalota - شیرینی بادام که در شیرینی فروشی های داخل بندر جدید داپیا یافت می شود را امتحان کنید.

 بهترین جزایر یونان 4

39. بهترین جزایر یونان: کالیمنوس

کالیمنوس بخشی از جزایر دودکانیز است که در نزدیکی سواحل ترکیه قرار دارد. این جزیره چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از مناظر فوق العاده، قلعه های قرون وسطایی، و سواحل خوش منظره گرفته تا مکان های باستانی باستانی و غذاهای شگفت انگیز. اما بیشتر، کالیمنوس مکانی برای مسافران ماجراجو است - صخره نوردی و غواصی از نکات برجسته اینجا هستند. به دلیل موقعیت مکانی آن، بهترین راه برای رسیدن به کالیمنوس پرواز از آتن است. کالیمنوس با چشم‌اندازی صخره‌ای پر از باغ‌های زیتون، خانه برخی از فتوژنیک‌ترین چهره‌های صخره‌ای در اروپا است. بیش از 60 مسیر صخره نوردی این جزیره را به یک مقصد ماجراجویی محبوب تبدیل کرده است. غواصی یکی دیگر از تفریحات مورد علاقه در کالیمنوس است.

در واقع هر سال میزبان جشنواره بین المللی غواصی است. کالیمنوس که «جزیره غواصان اسفنجی» نامیده می‌شود، به خاطر سنت‌های اسفنج‌سازی خود که قدمت آن به صدها سال پیش می‌رسد، مشهور است. وقت خود را صرف کاوش در دنیای زیبای زیر آب Kalymnos در مکان‌های غواصی مانند Nera، Platy، Telendos، جزیره مجاور Pserimos، و کانال دریایی Myrties-Telendos کنید. بازدید از پوتیا، بندر اصلی جزیره را از دست ندهید، که موزه تاریخی اسفنج و قلعه بیزانسی قرن چهاردهمی چورا با ویرانه‌های باستان‌شناسی قرن چهارم قبل از میلاد را در خود جای داده است.

 بهترین جزایر یونان 5

38. بهترین جزایر یونان: لمنوس

لمنوس یا لیمنوس یکی از بزرگترین جزایر دریای اژه شمالی است . این جزیره، با مناظر دراماتیک خود، یکی از بهترین اسرار یونان است که آبشارهای مسحورکننده، غارهای دریایی جادویی، سواحل شنی و حتی یک صحرای داخلی در نزدیکی کاتالاکوس را در خود جای داده است. Myrina، پایتخت جزیره، از دو خلیج تشکیل شده است که توسط یک قلعه قرون وسطایی - قلعه بیزانسی Myrina - از هم جدا شده اند. سایر مکان‌های تاریخی شامل محوطه باستانی Ifestia (یا Hephaistia) است که دارای گورستان، حمام‌های باستانی، تئاتر هلنیستی و آنچه از یک قلعه باستانی باقی مانده است.

این فقط تاریخ نیست که گردشگران را به لمنوس می آورد، بلکه جاذبه های طبیعی آن نیز وجود دارد. این جزیره برای مسافرانی که دوست دارند فعال باشند عالی است. ساحل از میان مجموعه سواحل شنی آن - حتی برخی از آنها با پرچم آبی - عبور کنید و از صخره نوردی، غواصی، بادبادک سواری، موج سواری و پیاده روی لذت ببرید، به ویژه از طریق جنگل سنگ شده در نزدیکی شهر مودروس و آبشارهای نزدیک به روستای کاسپاکاس.

 بهترین جزایر یونان 6

37. بهترین جزایر یونان: ساموتراس

ساموتراس - همچنین به عنوان ساموتراکی شناخته می شود - جزیره ای در دریای اژه شمالی است که فاصله چندانی با سواحل ترکیه ندارد. این جزیره با آبشارها، سواحل، کلیساها، قلعه‌های قرون وسطایی، چشمه‌های معدنی و سواحل سنگ‌ریزه‌اش، احساس آرامش دلپذیری دارد. این جزیره جدا از جمعیت چشمگیر و صخره های گرانیتی چشمگیر کوه Fengari، به خاطر نایک ساموتراس که اکنون در موزه لوور پاریس اقامت دارد، مشهور است. این تصویر عظیم از الهه یونانی پیروزی با عشق "پیروزی بالدار" نامیده شد و کپی های بسیاری را می توان در سراسر جهان یافت.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی قشم


Samothrace همه چیز در مورد ماجراجویی است - پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان، پاراگلایدر، رفتینگ، و کایاک سواری تنها برخی از فعالیت های این جزیره هستند. از کوه Fengani یا Saos، یکی از بلندترین کوه‌های دریای اژه، پیاده‌روی کنید، دهکده ماهیگیری عجیب کاماریوتیسا را ​​کاوش کنید، هورا (پایتخت جزیره) را با موزه فولکلور و خرابه‌های قلعه‌اش کشف کنید و از ترما برای چشمه‌های آب گرم جادویی‌اش دیدن کنید.از دیگر جاذبه های این جزیره می توان به موزه باستان شناسی و پناهگاه خدایان بزرگ، یکی از جذاب ترین مکان های باستان شناسی در یونان اشاره کرد.

 بهترین جزایر یونان 7

36. بهترین جزایر یونان: کیا

Kea - همچنین به عنوان Tzia شناخته می شود - بخشی از مجمع الجزایر Cyclades در دریای اژه را تشکیل می دهد. با وجود اینکه نزدیک‌ترین جزیره در این گروه به آتن است، اکثر گردشگران خارجی آن را از دست می‌دهند، که آن را به یک جایگزین دوست‌داشتنی و معتبر برای تعطیلات تبدیل می‌کند. در عوض، این یک مقصد بسیار محبوب آخر هفته برای مردم محلی ثروتمند یونانی است که خانه های تعطیلات خود را در اینجا دارند. اگرچه این جزیره معمولی یک جزیره سیکلادیک است، اما کیا از نظر چشم انداز و ساختمان هایش متفاوت است - فاقد خانه های سفیدپوش و کلیساهای گنبد آبی است که در سایر نقاط یونان خواهید یافت. در عوض، باغ‌های زیتون، جنگل‌های بلوط، باغ‌های بادام و معماری سنگ‌های زیبا و هلویی رنگ را به رخ می‌کشد.

Kea همچنین خانه بزرگترین جنگل بلوط در Cyclades است. 60 درصد از جنگل‌های جزیره توسط شبکه Natura محافظت می‌شوند که آن را به یک مقصد محبوب برای تماشای پرندگان تبدیل می‌کند. این همچنین بهشت ​​کوهنوردان است - وقت خود را به کاوش در بسیاری از مسیرهای پیاده‌روی با تابلوهای علامت گذاری شده، از جمله مسیر شیر قدیمی، اختصاص دهید. Ioulis، پایتخت، را می توان در قلب جزیره که زمانی شهر-دولت باستانی به همین نام در آن قرار داشت، یافت. امروزه، این شهر کوچک زیبا با سقف‌های کاشی‌کاری شده، خیابان‌های سنگ‌فرش شده، و میدان‌های دیدنی‌اش ارزش دیدن را دارد.

 بهترین جزایر یونان 8

35. بهترین جزایر یونان: اویا

اویا که با نام Euboia نیز شناخته می شود، دومین جزیره بزرگ یونان است که از طریق دو پل (از جمله پل چشمگیر Chalkida) در یک کانال باریک قابل دسترسی است. با وجود نزدیکی به سرزمین اصلی - این یکی از نزدیک ترین جزایر به آتن است - اویا یکی از جزایر کمتر بازدید شده توسط گردشگران است که توسط مردم محلی و کسانی که می شناسند به دلیل مزه کردن شراب، مکان های باستان شناسی و صنایع دستی محلی به دنبال آن هستند. چشم انداز اینجا زیبا است و کاملاً بر خلاف جزایر توسعه یافته یونان در نزدیکی است.


حتما بخوانید: 21 مکان گردشگری و تفریحی زیبا و لوکس دبی


ساحل شرقی دارای سواحل و خلیج های خیره کننده و بدون شلوغی است و ساحل غربی ترکیبی از سواحل وحشی، شهرها، مزارع و تالاب ها را در خود جای داده است، در حالی که فضای داخلی ترکیبی از رودخانه ها، جنگل ها و نهرها است.در اویا چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد، از آبشارها گرفته تا بناهای تاریخی و صومعه ها. از چشمه های آب گرم ادیپسوس، پایتخت جزیره خالکیدا با تفرجگاه های زیبای کنار دریا، و ارتریای باستانی در مرکز اویا با موزه باستان شناسی دیدن کنید.

 بهترین جزایر یونان 9

34. بهترین جزایر یونان: آلونیسوس

آلونیسوس بزرگترین و تنها جزیره مسکونی دائمی در اسپوراد شرقی است . این جزیره به دلیل موقعیت نسبتاً دور و گذرگاه های کشتی محدود، به اندازه همسایگانش شلوغ نیست. بیشتر ایتالیایی ها، گردشگران بریتانیایی و آتنی های محلی از آن بازدید می کنند. آلونیسوس یکی از جزایر کمتر توسعه یافته در این منطقه است. بخشی از پارک ملی دریایی آلونیسوس شمالی اسپورادس، که شامل جزیره و چندین جزیره فراساحلی می‌شود، به‌جای آن به‌خاطر زیبایی طبیعی بی‌نظیرش پر از گل‌های شور، جنگل‌های کاج، پیچ امین الدوله، بیشه‌های زیتون و باغ‌های زردآلو شهرت دارد. به دلیل وضعیت پارک دریایی، آلونیسوس دارای برخی از تمیزترین سواحل سنگریزه سفید با آب شفاف است.

امتداد خط ساحلی اغلب توسط دلفین ها، پرندگان دریایی کمیاب و فوک راهب مدیترانه ای تردد می کنند. پیاده‌روی، سفر با قایق، و غواصی از فعالیت‌های محبوب در اینجا هستند. شهر Alonissos، پایتخت جزیره، و همچنین Patitiri، بندر Alonissos، که بر روی یک تپه مشرف به اقیانوس واقع شده است، ارزش بازدید را دارد. موارد برجسته عبارتند از انجمن زنان آلونیسوس، که در آن می توانید غذاهای خانگی تهیه شده از دستور العمل های سنتی قدیمی، و موزه آلونیسوس - بزرگترین موزه خصوصی در دریای اژه را انتخاب کنید.

 بهترین جزایر یونان 10

33. بهترین جزایر یونان: تینوس

تینوس یک جزیره زیبا یونانی است که بخشی از مجمع الجزایر Cyclades است. زمانی که به عنوان Ophiussa یا Hydroessa شناخته می شد، به عنوان یک نقطه توقف برای کشتی بین آتن و میکونوس عمل می کند. اما Tinos به خودی خود محبوب است - برای فعالیت هایی مانند پیاده روی، موج سواری، غواصی و کوه نوردی. در حالی که بسیار ساکت تر از میکونوس است، تینوس یک جزیره محبوب برای جذب فرهنگ محلی یونان است. این شهر دارای تعداد زیادی از روستاهای Tinian برای کاوش است، با خیابان های سنگفرش، معماری سیکلادیک، میدان های زیبا و کلیساهای تاریخی.

کلیساهای ارتدوکس یونانی و کاتولیک رومی را کاوش کنید، از صومعه‌های یسوعی و اورسولین در لوترا دیدن کنید و موناستریای متروکه در دیو هوریا را کشف کنید. از شهر تینوس، مرکز اصلی جزیره، که به‌خاطر کبوترخانه‌ها، فستیوال‌ها، و کلیسای اوانجلیستریا معروف است، دیدن کنید - محل قرارگیری مجسمه مریم باکره. کلیسای Panagia Megalochari یکی دیگر از نقاط برجسته و یک مکان زیارتی محبوب است.

 بهترین جزایر یونان 11

32. بهترین جزایر یونان: آستیپالیا

Astypalaia که به دلیل شکل آن پروانه دریای اژه نامیده می شود، غربی ترین جزیره مجمع الجزایر دودکانیز است. با این حال، وقتی تاریخ، جغرافیا و معماری آن را در نظر بگیرید، شاید بیشتر شبیه سیکلادس باشد. آستیپالایا با بیش از هزار نفر ساکن، دارای تاریخ شگفت‌انگیز و قرن‌ها است و به دلیل بازدیدکنندگان عمدتا یونانی‌اش، فرار جزیره‌ای معتبرتری را ارائه می‌دهد. هیچ تور بسته ای در اینجا پیدا نمی کنید! Astypalaia از نظر طبیعت به دو قسمت تقسیم شده است: Mesa Nisi در غرب و Exo Nisi در شرق. شهر اصلی یا چورا ارزش دیدن را دارد.

این بنا که مانند یک آمفی تئاتر ساخته شده است، دارای مناظر دیدنی با ساختمان‌های سیکلادیک سفیدکاری شده، آسیاب‌های بادی، و ارگ با مناظر دوست‌داشتنی از دریای اژه است. نقاط برجسته اینجا عبارتند از تالار شهر، کتابخانه شهرداری، و یک کافه سنتی معروف معروف به "Mouggos". اگر اهل غذا خوردن هستید، Astypalaia را دوست خواهید داشت. این شهر به خاطر پنیرها، عسل، و غذاهای دریایی - به خصوص خرچنگ - معروف است.

 بهترین جزایر یونان 12

31. بهترین جزایر یونان: آیوس

آیوس جزیره ای معروف در مجمع الجزایر سیکلادیک است. مطمئناً، ممکن است به عنوان یک جزیره مهمانی شهرت داشته باشد، اما Ios بسیار بیشتر از آن است – به خصوص اگر از ماه های مهمانی مرکزی تابستان بین جولای و آگوست اجتناب کنید. Ios دارای ساختمان‌های سفیدکاری‌شده، خیابان‌های سنگ‌فرش، سواحل دوست‌داشتنی، و دهکده‌های بالای صخره است.

صدها کلیسا برای کاوش وجود دارد که بسیاری از آنها بناهای تاریخی هستند و همه سواحل برای مهمانی های ساحلی پر هیاهو نیستند. همچنین در اینجا فرصت هایی برای غواصی، موج سواری، جت اسکی و قایق سواری با موز خواهید یافت.Chora در شهر Ios جایی است که کلیسای Panagia Gremiotissa را خواهید دید. جاذبه اصلی Palaiokastro (قلعه قدیمی) است که بقایای یک قلعه بیزانسی در سمت شرقی جزیره را نشان می دهد.

 بهترین جزایر یونان 13

30. بهترین جزایر یونان: لروس

لروس جزیره ای در مجمع الجزایر دودکانیز در جنوب دریای اژه است. این مکان با انبوهی از قلعه‌های قرون وسطایی، موزه‌های تاریخی، کلیساهای ارتدکس و خلیج‌های دیدنی، حسی جذاب و در عین حال متروک دارد. به علاوه، از آنجایی که سواحل شنی عالی که بسیاری از همسایگانش دارند را ندارد، به این اندازه شلوغ نیست. در عوض، Leros بیشتر در مورد لذت بردن از زندگی کند است.


حتما بخوانید: جاذبه های طبیعی و تاریخی تنگه ساواشی


روزهای خود را به استراحت در سواحل سنگ‌ریزه‌شده و خوردن غذاهای یونانی در میخانه‌های سنتی بگذرانید. در پایتخت جزیره پلاتانوس، خانه تالار شهر و خوشه‌های فتوژنیک آسیاب‌های بادی، کاوش کنید و در منطقه شلوغ Agia Marina قدم بزنید. با بازدید از قلعه قرن یازدهمی لروس در بالای تپه آپیتیکی، کلیسای Panagia Kavouradena و موزه جنگ، تاریخ جزیره را کشف کنید.

 بهترین جزایر یونان 14

29. بهترین جزایر یونان: میلوس

میلوس که درست بالای دریای کرت قرار دارد، بیش از هر جزیره دیگری در سیکلادس، سواحل بیشتری را در خود جای داده است – که به راحتی یکی از بهترین اسرار یونان است. با توجه به فاصله نسبتاً زیاد آن از آتن، رسیدن به میلوس با پرواز آسان‌تر است، مگر اینکه از هفت ساعت اضافی که طول می‌کشد با کشتی به آنجا برسید، راضی نباشید.جزیره آتشفشانی میلوس با سابقه معدنکاری قدیمی که به دوران نوسنگی بازمی‌گردد، به خاطر مناظر طبیعی چشمگیرش، از صخره‌های چشمگیر و چشمه‌های آب گرم گرفته تا منافذ بخار و معادن معدنی مشهور است.

علاوه بر این، بخش غربی جزیره یک ذخیره‌گاه طبیعی است که حیات‌وحش جالبی مانند فوک مدیترانه‌ای، افعی میلوس و مارمولک دیواری کروک شکل غیرمعمول میلوس را در خود جای داده است. روزهای خود را با تنبلی در سواحل و لذت بردن از طیف وسیعی از فعالیت های مبتنی بر طبیعت، مانند موج سواری، قایق سواری، قایقرانی و اسب سواری بگذرانید.از دیگر جاذبه‌های میلوس می‌توان به مجسمه آفرودیت اشاره کرد که اکنون در موزه لوور پاریس، موزه معدن میلوس، و غار سیکیا که فقط با قایق قابل دسترسی است، یافت می‌شود.

 بهترین جزایر یونان 15

28. بهترین جزایر یونان: سیروس

با وجود اینکه سیروس یکی از کوچکترین جزایر سیکلادس است، پایتخت اداری مجمع الجزایر است. ترکیبی دلپذیر از مدرن و سنتی، تضاد Ano Syro، سکونتگاه اصلی Syros، و Ermoupolis امروزی با موزه‌ها و ساختمان‌های تاریخی را به رخ می‌کشد. جزیره سیروس یک فرار آخر هفته دلپذیر را از آتن ایجاد می کند که به راحتی با یک کشتی سه ساعته به آن می رسید.


حتما بخوانید: کاخ چراغان استانبول کجاست


بسیاری از مردم به دنبال سواحل شلوغ و معماری قرون وسطایی، به دنبال سواحل بدون شلوغی و معماری قرون وسطایی، جایگزینی ساکت‌تر برای سانتورینی و میکونوس همیشه محبوب و فوق‌گردشگری هستند. پایتخت، با خیابان‌های پر پیچ و خم و خانه‌های رنگارنگش که به دریای اژه می‌ریزند، ارزش کاوش را دارد. طیف وسیعی از ساختمان‌های قابل توجه، از جمله تالار شهر، تئاتر آپولو، و کلیسای آبی‌رنگ آگیوس نیکولاس را کشف کنید.

 بهترین جزایر یونان 16

27. بهترین جزایر یونان: آمورگوس

آمورگوس به شکل اسب دریایی، شرقی ترین جزیره سیکلادس و نزدیک ترین جزیره به مجمع الجزایر دودکانیز است. این قطعاً خارج از مسیر توریستی است، با دو بندر جذاب که در فاصله مناسبی از آتن قرار دارند - حتی سریع‌ترین کشتی هفت ساعت طول می‌کشد تا به آنجا برسید. این انزوا، Amorgos را به انتخابی عالی برای روزهای تنبل ساحل، غواصی آزاد و پیاده روی تبدیل می کند. مسیرهای پیاده‌روی مناسب زیادی در سراسر جزیره وجود دارد و مسیر ساحلی بین Chora و Katapoula بسیار خوب است.مدتی را در چورا به کاوش در کلیساها و خیابان های درهم پیچیده بوگنویل بگذرانید. بازدید از صومعه Hozoviotissa، مجموعه باستان‌شناسی Amorgos و برج Gavras ونیزی متعلق به قرن شانزدهم را از دست ندهید.

 بهترین جزایر یونان 17

26. بهترین جزایر یونان: پاتموس

معروف‌ترین جزایر کوچک‌تر دودکانیز، پاتموس ساعت شنی شکل، مقصدی آرام برای تعطیلات است که با دامنه تپه پوشیده از کاج و کوهرا در بالای تپه با پیچ و خم ساختمان‌های سفیدکاری شده‌اش مشخص می‌شود. تمرکز در اینجا قطعاً روی سواحل و خلیج‌ها است - جذابیت این است که بسیاری از آنها حتی در اوج فصل توریستی شلوغ نیستند. این احتمالاً با این واقعیت توضیح داده می شود که این جزیره فرودگاه ندارد و خوشبختانه گردشگری انبوه را دور نگه می دارد. ادعای اصلی شهرت پاتموس، غار معنوی آن است که به نام غار آخرالزمان شناخته می شود، جایی که سنت جان ظاهراً پیشگویی هایی دریافت کرده است که فصل مکاشفه ها را در کتاب مقدس دیکته کرده است. امروزه این غار و صومعه ها و کلیساهای ارتدکس جزیره یک مکان زیارتی محبوب برای مسافران معنوی است.

 بهترین جزایر یونان 18

25. بهترین جزایر یونان: کارپاتوس

کارپاتوس سومین جزیره بزرگ در گروه دودکانیز است. زمین ناهموار آن - از کوه‌های صخره‌ای گرفته تا خلیج‌های شفاف - آن را به یک انتخاب عالی برای مسافران ساحلی و جویندگان ماجراجویی تبدیل می‌کند. این جزیره توسط کوهی با نوک ابر به دو قسمت تقسیم شده است - سواحل زیبا در جنوب و روستاهای عجیب بر روی صخره در شمال.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به کویر ریگ جن (مثلث برمودای ایران)


بازدید از Pigadhia، پایتخت جزیره، خانه موزه باستان‌شناسی پر از تاریخ کارپاتوس را از دست ندهید. جویندگان هیجان در کارپاتوس نیز با فرصت‌های فراوان برای ورزش‌های آبی، مانند کایت‌سواری، موج‌سواری بادی، و غواصی در کارپاتوس حضور خواهند داشت. جویندگان اوقات فراغت می توانند به سادگی یک ساحل پیدا کنند و به دلخواه خود آفتاب بگیرند.

 بهترین جزایر یونان 19

24. بهترین جزایر یونان: فولگاندروس

Folegandros یک جزیره کوچک صخره ای در لبه جنوبی گروه جزیره Cyclades است. Folegandros یکی از زیباترین جزایر کشف نشده یونان، به گفته Conde Nast Traveller، یک فرار واقعی از همه چیز است. این به هیچ وجه مقصد تعطیلات بسته نیست، اما گردشگری در حال افزایش است، بنابراین باید قبل از ساعت شلوغی بروید. فولگاندروس که زمانی تا قرن بیستم به‌عنوان یک زندان سیاسی استفاده می‌شد، تنها 45 دقیقه با کشتی تا سانتورینی فاصله دارد.

این یک جایگزین بسیار ساکت‌تر با حومه‌ای باشکوه مملو از کلیساها، خرابه‌های یونانی، و سواحلی مانند ساحل آنگالی - یکی از دیدنی‌ترین سواحل سیکلادس - ارائه می‌دهد. Chora در بالای صخره یکی از جذاب ترین در مجمع الجزایر است. این دهکده سنتی قرون وسطایی تا حدودی در قلعه‌ای متعلق به قرن سیزدهم به نام کاسترو ساخته شده است. وقتی اینجا هستید، بازدید از دهکده ماهیگیری عجیب Karavostasi را از دست ندهید، جایی که می‌توانید ساختمان‌های سیکلادیک آن را که در بوگنویل‌های روشن پیچیده شده‌اند، کاوش کنید.

 بهترین جزایر یونان 20

23. بهترین جزایر یونان: اسکوپلوس

اسکوپلوس که توسط جنگل‌های کاج، باغ‌های زیتون، درختان آلو، باغ‌های بادام و تاکستان‌های مواج احاطه شده است، بزرگترین و به راحتی یکی از جذاب‌ترین جزایر در اسپوراد شمالی است. این جزیره که بیشتر به دلیل لوکیشن فیلم Mamma Mia در سال 2008 معروف است، دارای مجموعه ای از سواحل زیبا و مسیرهای پیاده روی باشکوه است. اسکوپلوس با شهرت قوی به عنوان سبزترین جزیره یونان، جزیره ای ایده آل برای کسانی است که به دنبال بازگشت به طبیعت هستند. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، از قدم زدن در جنگل های کاج و کایاک سواری در دریا در دریای اژه تا دوچرخه سواری در جاده های پشت جزیره در جستجوی بهترین ساحل بعدی.

از شهر اسکوپلوس، بندر اصلی در سمت جنوب شرقی جزیره، که دارای انواع معماری جالب است، دیدن کنید. بندر دیگری را می توان در لوتراکی یافت که اسکوپلوس را به راحتی برای قایق های تفریحی و کشتی های تفریحی قابل دسترسی می کند. روزهای خود را در اینجا به کاوش در بیش از 300 کلیسا و کلیساهای اسکوپلوس بگذرانید، از جمله آگیوس آتاناسیوس متعلق به قرن یازدهم - قدیمی‌ترین ساختمان کلیسایی موجود در منطقه کاسترو.

 بهترین جزایر یونان 21

22. بهترین جزایر یونان: اسکایروس

اسکایروس بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر اسپورادس است، اما به دلیل شهرهای سفید آبشاری آن، بیشتر حس و حال سیکلادیک را در خود دارد. حومه‌های زیبا، خلیج‌های درخشان و جنگل‌های کاج در شمال با خط ساحلی صخره‌ای و تپه‌های متروکه‌ای که در جنوب یافت می‌شوند، تضاد دارند. وقت خود را صرف کاوش در دهکده های ساحلی و خلیج های خوش منظره در این جزیره یونانی اسطوره ای کنید. شهر اسکایروس، چورا، با خانه‌های سفید روشن و ویرانه‌های یک قلعه بیزانسی، اصلی‌ترین ماجراجویی است. جزیره اسکایروس که قطعا دست کم گرفته شده است، برای دوستداران طبیعت، جویندگان هیجان و نوزادان آب ایده آل است. روزهای خود را به پیاده روی برای یافتن اسب های Skyrian، تماشای پرندگان (برای دیدن شاهین Eleonora) و لذت بردن از انواع ورزش های آبی - به ویژه غواصی سپری کنید.

 بهترین جزایر یونان 22

21. بهترین جزایر یونان: لسبوس

سومین جزیره بزرگ یونان، لسبوس (یا لسبوس) دارای منظره‌ای غیرعادی و بایر، با سواحل شنی و باتلاق‌های نمکی در یک طرف و جنگل‌های انبوه و میلیون‌ها باغ زیتون از سوی دیگر است. اما نقطه برجسته اصلی جزیره باید چشمه های آب گرم باشد – آنها از گرم ترین چشمه های اروپا هستند. لسبوس به خاطر هنر و فرهنگش معروف است. اینجا خانه بسیاری از شاعران و نویسندگان مشهور یونانی است. این جزیره همچنین به خاطر سفال های دست ساز عالی که می توانید از روستاهایی مانند آگیاسوس و ماندامادوس به سرقت ببرید، شهرت دارد. اوزو یکی دیگر از محصولات معروف در لسبوس است. در واقع اعتقاد بر این است که این جزیره زادگاه این روح مشهور یونانی است. لسبوس را بدون بازدید از شهر میتیلینی، بندر و پایتخت جزیره که همیشه پر از شخصیت است، ترک نکنید. جاذبه های دیگر شامل جنگل سنگ شده در غرب و موزه اوزو در پلوماری است.

 بهترین جزایر یونان 23

20. بهترین جزایر یونان: سیفنوس

به سیفنوس خوش آمدید، بهشتی در مجمع الجزایر Cyclades که تنها سه ساعت از آتن با کشتی فاصله دارد. این مکان که با باغ‌های زیتون، سواحل شنی، باغ‌های بادام، و خلیج‌های ایده‌آل مشخص می‌شود، واقعاً برای یک جزیره آرام آرام بی‌معنی است. به گزارش Conde Nast Traveller، سیفنوس که به عنوان «لذیذترین جزیره یونانی» شناخته می‌شود، جزیره‌ای برای اهل غذا و افراد خلاق است.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به باتومی گرجستان


با شهرت به هنرهای سنتی و صنایع دستی، می‌توانید کارگاه‌های سفال‌گری، سبد بافی و آشپزی معتبری را که جزیره به‌خاطر آن در روستاهای واثی و کمرس مشهور است، کشف کنید. بدون امتحان کردن محصولات محلی لذیذ مانند آمیگدال، سالادهای یونانی با پیچ و تاب و ظروف مزه ای الهی آن را ترک نکنید.از پایتخت قرون وسطایی کاسترو و پایتخت مدرن آپولونیا دیدن کنید و کلیساها و صومعه های جزیره را کشف کنید. برجسته صومعه Khryssopiyí است.

 بهترین جزایر یونان 24

19. بهترین جزایر یونان: آگینا

آگینا یکی از نزدیک ترین جزایر به آتن است که بخشی از جزایر سارونیک یونان را تشکیل می دهد. به دلیل موقعیت نزدیکش به سرزمین اصلی، فقط 40 دقیقه با پیرئوس، اغلب مملو از مردم محلی است – اما این به جذابیت آن می افزاید. با وجود نزدیکی آشکار به سرزمین اصلی، Aegina هنوز هم به طرز شگفت انگیزی غیر گردشگری است، با این حال اگر به دنبال آنها باشید، همچنان بارهای ساحلی توسعه یافته را خواهید یافت. در عوض، جذابیت Aegina در ویرانه‌های یونان باستان، کافه‌های کنار آب، و باغ‌های پسته آن است. برجسته ترین نقطه در این جزیره بدون شک معبد آفایا است. از خرابه‌های Paleohora بیزانسی و سایت باستان‌شناسی Kolona دیدن کنید. فعالیت‌های دیگر عبارتند از گذراندن در یکی از سواحل متعدد، قدم زدن در موزه فولکلور، و کاوش در شهر Aegina، پایتخت جزیره، با ساختمان‌های نئوکلاسیک و بندر محبوب.

 بهترین جزایر یونان 25

18. بهترین جزایر یونان: آندروس

آندروس دومین جزیره بزرگ و شمالی در سیکلادس است. این جزیره پر از درختان مرکبات، درختان زیتون و آبشارها، بهشت ​​کوهنوردان است. در واقع این یکی از سرسبزترین جزایر سیکلادس است. عاشقان طبیعت قطعاً در آندروس حضور خواهند داشت و شبکه بی‌پایان مسیرهای پیاده‌روی منتهی به آبشارها، در کنار نهرهای جوشان، یا از طریق دره‌های وحشی با پای پیاده یا سواره به کاوش خواهند رفت. روستاهای عجیب و غریب جزیره نیز با خیابان های سنگفرش شده و مسیرهای پیاده روی ارزش یک قدم زدن را دارند. ساختمان‌های نئوکلاسیک، موزه‌ها و صومعه‌های تاریخی، کلیساهای بیزانسی و مکان‌های باستان‌شناسی جذاب را بررسی کنید. رشته ای از سواحل دست نخورده دلیل دیگری برای رفتن به آندروس است. روزهای خود را به شنا، غواصی، ماهیگیری، موج سواری، اسکی روی آب و بازی والیبال ساحلی بگذرانید.

 بهترین جزایر یونان 26

17. بهترین جزایر یونان: کیوس

کیوس پنجمین جزیره بزرگ یونان است که در شمال شرقی دریای اژه قرار دارد. در بالای یک صومعه بیزانسی فوق‌العاده و چندین دهکده ماهیگیری عجیب، این واقعاً معماری کاخ غیرمعمول جزیره است که آن را از همسایگانش متمایز می‌کند. این بناهای میراثی از زمانی که جزیره محل زندگی بزرگان کشتیرانی ثروتمند بود، باقی مانده است. همچنین این تنها تولید کننده تجاری رزین ماستیک بود - چیزی که نام مستعار جزیره را به عنوان "جزیره ماستیک" به ارمغان آورده است.امروزه حومه‌های مواج پر از باغ‌های زیتون، باغ‌های مرکبات و بوته‌های بنه است. انواع چیزهایی مانند مربا، شیرینی، عطر و لیکورهای محلی مانند اوزو براندی را خواهید یافت.

از پیرگی، بزرگترین دهکده ماستیک، دیدن کنید، جایی که ساختمان‌هایی را خواهید دید که با الگوهای هندسی جالب معروف به «گرافیتو» پوشیده شده‌اند، و پایتخت بندری شهر کیوس، که به‌خاطر صنایع زیتون، انجیر و شراب‌سازی‌اش معروف است. فرصت کاوش در موزه ماستیک کیوس را از دست ندهید، که داستان معروف ترین تجارت جزیره، از کشت تا فرآوری را بازگو می کند.

 بهترین جزایر یونان 27

16. بهترین جزایر یونان: تاسوس

تاسوس در مجمع الجزایر شمال دریای اژه یافت می شود. با مناظر طبیعی فوق‌العاده‌اش – از باغ‌های زیتون و کوه‌های انبوه جنگلی گرفته تا خلیج‌های زیبا و سواحل شنی – مکان مناسبی برای مسافرانی است که در فضای باز هستند. پیاده روی، حمام آفتاب، غواصی و تماشای پرندگان را به عنوان دستور روز در نظر بگیرید. مناظر تاسوس زمین مناسبی برای پرورش انواع محصولات محلی مانند زیتون، عسل، میوه و آجیل است که این جزیره را به محبوبیتی برای غذاخوری ها تبدیل می کند.

تسیپور، یک روح محلی، در اینجا محبوب تر از شراب است. به غیر از طبیعت، جاذبه های دیگری نیز برای بازدید از تاسوس وجود دارد. همچنین چندین ویرانه باستانی، دهکده های کوهستانی معتبر، و بوزوکیاهای مختلف (میخانه های موسیقی) برای کشف دارد. بازدید از شهر تاسوس، پایتخت، با موزه باستان شناسی و مونی آرهنگلو بیزانسی، یا آلیکی با معبد یونان باستان و دو کلیسای اولیه مسیحی را از دست ندهید.

 بهترین جزایر یونان 28

15. بهترین جزایر یونان: کفالونیا

Kefalonia بزرگترین مجموعه در مجموعه جزایر فریبنده ایونی است و کاملاً همه چیزهایی را که برای یک فرار بی دغدغه از مدیترانه نیاز دارید، دارد. نه تنها دارای مجموعه ای از استراحتگاه های تعطیلات ساخته شده و چهار شبه جزیره باشکوه است، بلکه شهرهای توریستی مناسب نیز دارد. بسیاری با خلیج‌های آهکی جذاب، معماری ونیزی، تاکستان‌های سرسبز، و دهکده‌های ماهیگیری باشکوه مانند فیسکاردو و آسوس که برای قایق‌رانی مناسب هستند، به جزیره کفالونیا جذب می‌شوند. هر چند این همه توسعه نیافته است. کفالونیا همچنین دارای جنگل‌های بلوط مدیترانه‌ای، علفزارهای موج‌دار، و خلیج‌های دوست‌داشتنی مملو از حیات دریایی مانند لاک‌پشت‌های دریایی Caretta-Caretta است.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی یونان


در واقع، سواحل در Kefalonia از زیباترین سواحل یونان (حتی اروپا) هستند، به ویژه نوار سفید پودر ساحل Myrtos. از شهر بندری سامی که زمانی پایتخت جزیره بود و محل سکونت اصلی سامی بازدید کنید. این روزها، آرگوستولی در بالای تپه، قطب مرکزی جزیره را تشکیل می‌دهد و بازارها و بناهای تاریخی آن ارزش بازدید را دارد. فعالیت های دیگر در کفالونیا شامل قایقرانی، اسب سواری، غواصی، تماشای حیات وحش، و کاوش در قلعه باستانی بالای صخره ونیزی است.

 بهترین جزایر یونان 29

14. بهترین جزایر یونان: سیمی

Symi یک جزیره یونانی جذاب در مجمع الجزایر دودکانیز است که در ماه های تابستان بسیار شلوغ می شود. این جزیره با سابقه ای قوی در کشتی سازی و غواصی اسفنجی، زمانی جزیره ای بسیار مرفه بود که با ساختمان های نئوکلاسیک خیره کننده اما اکنون در حال فرو ریختن آن مشخص می شود. امروزه، سیمی به خاطر احساس آرامش دهکده ماهیگیری اش شناخته می شود. اولین چیزی که هنگام لنگر انداختن در Symi متوجه آن خواهید شد، بندرگاه باشکوه Gialos آن در شهر Symi، پایتخت جزیره است که توسط ردیف‌هایی از عمارت‌های دوران ایتالیایی به رنگ پاستلی احاطه شده است.

بقیه مناطق سیمی نسبتاً متروک است و فقط چند سکونتگاه در روستای قدیمی هوریو و پدی در دره پشت سر وجود دارد. Symi همچنین یک مکان زیارتی محبوب برای فدائیان ارتدوکس یونانی است - به ویژه صومعه قرن 18 فرشته فرشته مایکل پانورمیتیس. اما این خلیج‌های آبی کبالتی، جنگل‌های عرعر، بلوط و کاج (مناسب برای پیاده‌روی) و سواحل سنگ‌ریزه‌شده عجیب هستند که در ماه‌های تابستان بسیاری را به Symi جذب می‌کنند. اگر ترجیح می دهید از شلوغی فرار کنید، در فصل های بهار و پاییز از سیمی دیدن کنید.

 بهترین جزایر یونان 30

13. بهترین جزایر یونان: هیدرا

هیدرا که با نام یدرا نیز شناخته می شود، بخشی از مجمع الجزایر سارونیک است. بدون ترافیک - اصلاً هیچ وسیله نقلیه یا جاده ای در جزیره وجود ندارد - هایدرا نوعی جذابیت توسعه نیافته دارد. این جزیره شایسته یکی از محبوب ترین مقاصد سفر یک روزه از آتن است . مرکز جزیره شهر یدرا، با ردیف های عمارت های سنگی خاکستری و خانه های کاشی کاری سفید و قرمز بر فراز یک بندر زیبا، غیرقابل انکار است. خیابان‌های پرپیچ‌وخم باریک آن را که خانه گربه‌های وحشی، الاغ‌ها، و عمارت‌های ساحلی قرن هجدهم است - که یکی از آنها خانه خواننده مشهور لئونارد کوهن بود، کاوش کنید.

هیدرا کمتر درباره شهرهای ساخته شده و بیشتر درباره جنگل های کاج، موزه های تاریخی و صومعه های بالای تپه است. تنها تعداد انگشت شماری سواحل سنگ‌ریزه‌شده وجود دارد، اما مسیرهای پیاده‌روی فراوانی وجود دارد که در امتداد ساحل و کلیساهای قدیمی مانند مسیر به کیپ زوروا منتهی می‌شوند. مکان‌های دیدنی مهم عبارتند از: موزه لازاروس کوندوریوتیس، موزه بایگانی تاریخی، صومعه Áyios Nikólaos، و کلیسای Kímisis tís Theotókou.

 بهترین جزایر یونان 31

12. بهترین جزایر یونان: لفکادا

لفکادا بخشی از جزایر ایونی است. زمانی که یک شبه جزیره بود، نه یک جزیره واقعی، با یک نوار باریک به سرزمین اصلی متصل می شود، و آن را به یکی از تنها جزایر یونانی تبدیل می کند که می توانید به آن رانندگی کنید. در حالی که به همین دلیل یکی از آسان‌ترین دسترسی‌ها به آن است، لفکادا هنوز تا حد زیادی غیر گردشگری باقی مانده است. این جزیره با کوه‌های وحشی، آبشارها، باغ‌های زیتون، تالاب‌ها، تاکستان‌ها و برخی از بهترین سواحل مدیترانه که برخی از آنها دارای پرچم آبی هستند، جذابیتی ناهموار دارد. فعالیت ها در این جزیره فراوان است.

روزهای خود را با کایت موج سواری، موج سواری، غواصی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسب سواری بگذرانید. شهر لفکادا با مارینا فوق‌العاده‌اش یک مقصد محبوب برای قایق‌های تفریحی است، Vassiliki بهترین مکان برای بچه‌های آبی است – ظاهراً این بزرگترین مرکز موج‌سواری در اروپا است، در حالی که نیدری احساس آرامش و منظره‌ای فوق‌العاده از جزیره ماهواره‌ای مگانیسی دارد. برجسته ترین نقطه عطف در لفکادا باید قلعه قرن چهاردهمی سانتا ماورا باشد - نام جزیره ونیزی.

 بهترین جزایر یونان 32

11. بهترین جزایر یونان: ساموس

ساموس جزیره بزرگی است که در شرق دریای اژه و نه چندان دور از ساحل ترکیه قرار دارد. ساموس با تپه‌ها و کوه‌های مواج و پوشیده از انگور، یکی از سرسبزترین جزایر دریای اژه است که بیشتر به خاطر شراب شیرین مسقطی محلی‌اش معروف است. پایتخت واتی (یا شهر ساموس) است. این مکان دارای یک موزه و چند عمارت نئوکلاسیک به رنگ پاستل است، اما در واقع این روستاهای دیگر هستند که در ساموس جذابیت دارند. از Kokkari و Karlovassi با کافه‌های زیبای کنار جاده‌ای و حس روستایی اصیل‌شان، فیثاغورث برای قنات رومی قرن ششم، و Heraion برای معبد نمادین خود که به قدردانی از الهه هرا (ظاهراً بزرگترین معبد یونان) می‌پردازد، دیدن کنید.

ساموس یک مکان مورد علاقه برای دوستداران طبیعت است، مجموعه ای از سواحل مخفی، مسیرهای جنگلی، و کوه باشکوه کرکیس (Kerketevs) - دومین قله مرتفع در دریای اژه. روزهای خود را در ساموس به آفتاب گرفتن، شنا، غواصی، موج سواری و پیاده روی بگذرانید. مسیرهای متنوعی از کنار آبشارهای آبشاری، غارهای مخفی، و دهکده‌های بالای صخره که بالای صومعه‌های قدیمی قرار دارند، می‌پیچند.

 بهترین جزایر یونان 33

10. بهترین جزایر یونان:  ناکسوس

ناکسوس بزرگترین جزیره سیکلادس است. این جزیره با کوه های بلند، گیاهان انجیر و باغ های زیتون یکی از سرسبزترین و حاصلخیزترین جزایر مجمع الجزایر است. ناکسوس صنعت ثابتی از سیب زمینی، زیتون، لیمو و انگور دارد، اما در سال های اخیر از گردشگری انبوه نیز استقبال کرده است. ناکسوس با بندر کشتی های کروز، اغلب یکی از شلوغ ترین جزایر در فصل تابستان است. ضرری ندارد که این جزیره همچنین دارای سواحل شنی باورنکردنی و ویرانه های یونان باستان برای کاوش است.


حتما بخوانید: رمانتیک ترین مکان ها برای رفتن به ماه عسل در اروپا


مرکز جزیره با دره‌های سرسبز، دهکده‌های معتبر و کلیساهای قابل توجه، ارزش بازدید را دارد و می‌توان در عرض یک روز آن را کاوش کرد. کوهنوردان در ناکسوس حضور خواهند داشت، زیرا کوه زئوس، بلندترین قله سیکلادس، در آن قرار دارد. بازدید از شهر ناکسوس، چورا، با اسکله‌های عجیب، عمارت‌های ونیزی، و کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده در زیر دژ بالای تپه را از دست ندهید.

 بهترین جزایر یونان 34

9. بهترین جزایر یونان: کوس

کوس جزیره‌ای در گروه جزیره‌های دودکانی است که به‌خاطر سواحل شنی، دهکده‌های کوهستانی و ویرانه‌های قرون وسطایی معروف است. متأسفانه برای مسافران مستقل، جذابیت کوس مورد توجه قرار نگرفته است، و اغلب در فصل اوج با گردشگران همراه است. به غیر از گردشگری انبوه، صنعت اصلی جزیره شامل پرورش خربزه، یونجه و چرای گاو است. در نزدیکی ترکیه، پایتخت و بندر اصلی جزیره، شهر کوس است.

در اینجا، قلعه نراتزیا متعلق به قرن پانزدهم را خواهید دید که توسط شوالیه های سفارش سنت جان و خرابه های آگورا باستانی ساخته شده است.اسکلپیون یکی دیگر از مکان های تاریخی است که ارزش دیدن را دارد. زمانی مدرسه پزشکی بود که توسط پزشک یونانی باستان بقراط اداره می شد، جایی که آنها سوگند بقراط را اجرا می کردند. فعالیت‌های دیگر در کوس شامل کاوش در جزیره با دوچرخه و شنا در Ebros Thermes، چشمه‌های آب گرم طبیعی جزیره است.

 بهترین جزایر یونان 35

8. بهترین جزایر یونان: زکینتوس

زکینتوس که به زانت نیز معروف است، یکی از زیباترین جزایر ایونی است. زانته که دارای سواحل خارق‌العاده‌ای مانند ساحل معروف کشتی شکسته و غروب‌های دیدنی یونان است، در تمام طول سال بهشتی خالص است. جذابیت Zakynthos در این واقعیت است که چیزی برای همه علایق دارد. و در حالی که چیزهای زیادی برای ارائه دارد، هنوز از نظر گردشگران پر نشده است. با این حال، ماه های تابستان در برخی نقاط شلوغ است. روزهای خود را به کاوش در یکی از برجسته ترین جاذبه های زاکینتوس بگذرانید - ساحل ناواجیو، که بیشتر به نام ساحل کشتی شکسته شناخته می شود. بیشتر گردشگران در طول روز با قایق به ساحل می‌روند، اما در هنگام غروب آفتاب می‌توان از منظره‌ای آرام‌تر از منظره صخره لذت برد. دیگر نکات برجسته عبارتند از شنا در ساحل گوگرد Xigia، تماشای غروب خورشید از میخانه Sunset در کری، و سوار شدن با قایق به جزیره لاک پشت ماراتونیسی و غارهای آبی.

 بهترین جزایر یونان 36

7. بهترین جزایر یونان: پاروس

پاروس یک جزیره معمولی سیکلادیک است و دهکده‌های ماهیگیری آن یک خلوت کلیشه‌ای یونانی را در کمتر از سه ساعت از آتن ارائه می‌کنند. جدا از معماری معمولی یونانی‌اش که در بوگنویل‌های بنفش و قرمز در هم تنیده شده است، پاروس به عنوان یک جزیره مهمانی شهرت دارد، با مجموعه‌ای از بارها و رستوران‌های کوکتل - برای یافتن یک ساعت خوش در اینجا مشکلی نخواهید داشت. اما در حالی که زندگی شبانه Paros قطعاً مقدم بر آن است، این تمام چیزی نیست که در اینجا باید انجام شود. این جزیره همچنین یک مکان محبوب برای فعالیت‌های خارج از منزل، مانند پیاده‌روی، موج سواری، کایت‌سواری، اسب‌سواری، یوگا و غواصی است.

از پاریکیا، پایتخت جزیره، با مسیرهای طاقدار پر از ساختمان های سفید، ویلاهای به سبک ونیزی، صومعه های قدیمی و گنبدهای کلیساهای آبی دیدن کنید. بندر ناوسا، پایتخت سابق لفکس، و جزیره اقماری آنتیپاروس با غارهای پر از استالاگمیت نیز ارزش بازدید را دارند. کلیسای Ekatondapylianí (که قبلاً کاتوپولیانی نامیده می‌شد) - یکی از برجسته‌ترین کلیساهای دریای اژه - و همچنین صومعه Áyii Anárgyiri و موزه باستان‌شناسی از جمله موارد برجسته است.

 بهترین جزایر یونان 37

6. بهترین جزایر یونان: اسکیاتوس

اسکیاتوس با ویلاهای تعطیلات، رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه توسعه‌یافته‌ترین جزیره Sporades است. پوشیده از جنگل‌های کاج، باغ‌های زیتون، و تعداد قابل توجهی از سواحل شنی، جای تعجب نیست که ترکیبی از جوانان مهمان‌دار و طبیعت‌جویان را به خود جذب کند. اگر برای تفریحات شبانه اسکیاتوس اینجا هستید، به شهر هزارتویی اسکیاتوس، بندر اصلی، در ساحل جنوب شرقی جزیره بروید.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی آلمان


در اینجا، کافه‌ها و رستوران‌های پیاده‌روی زیادی را در نزدیکی بندر قدیمی و در امتداد خیابان پاپادیامانتی پیاده‌رو پیدا خواهید کرد. همچنین تعداد زیادی کلوب در فضای باز کنار شهر بین شهر و فرودگاه وجود دارد. به غیر از زندگی شبانه، اسکیاتوس با قایق تفریحی جذاب خود قایق‌های تفریحی را نیز وسوسه می‌کند. بپرید و صومعه‌های جذاب جزیره، کلیساهای قدیمی، و مسیرهای پیاده‌گردی در دامنه تپه را کاوش کنید.

 بهترین جزایر یونان 38

5. بهترین جزایر یونان: کورفو

کورفو یکی از سرسبزترین و زیباترین جزایر ایونی است. قرن هاست که این یک فرار محبوب آخر هفته بوده است. حتی امروزه نیز گردشگران پیوسته ای را دریافت می کند - اغلب با مسافران بسته تعطیلات. این تا حدودی به دلیل سواحل عالی، زندگی شبانه فوق العاده و یک فرودگاه بین المللی است که کورفو را به یکی از ساده ترین جزایر یونان تبدیل می کند.جذابیت کورفو این است که چیزی برای همه دارد. شهر کورفو، مرکز تاریخی جزیره، مملو از سبک‌های مختلف معماری گذشته یونانی، ایتالیایی، فرانسوی و بریتانیایی است. از مرکز اصلی توریستی Palaiokastritsa برای خلیج فیروزه ای زیبا و صومعه جذاب، Sidari برای پارک موضوعی خانوادگی و Kassiopi برای صحنه مهمانی پر جنب و جوش دیدن کنید.

 بهترین جزایر یونان 39

4. بهترین جزایر یونان: رودس

رودس – که «جزیره شوالیه‌ها» نامیده می‌شود – بزرگترین مجمع‌الجزایر دودکانیز، پایتخت تاریخی و شاید یکی از محبوب‌ترین جزایر یونان است. این شهر به‌خاطر خرابه‌های تاریخی قدیمی، استراحت‌گاه‌های ساحلی پرجنب‌وجوش، و فرصت‌های عالی موج‌سواری معروف است. این جزیره دارای طولانی ترین تابستان در بین جزایر یونانی است و تا نوامبر در اینجا آفتابی است. اما با تابش آفتاب ازدحام جمعیت می آید و فصل گردشگری از آوریل آغاز می شود. هر چند وقتی همه چیزهایی را که رودز ارائه می دهد می بینید ، چندان تعجب آور نیست.

رودز تاون، پایتخت جزیره را کاوش کنید، جایی که وارد پیچ ​​و خم سنگفرش شده (و اغلب شلوغ) شهر قدیمی محصور شده که توسط شوالیه هاسپیتالر در قرن چهاردهم ساخته شده است. در اینجا، خیابان شوالیه ها و کاخ چشمگیر استادان بزرگ را خواهید دید که اکنون به موزه تاریخ تبدیل شده است. برای دور شدن از جمعیتی که در ماه های تابستان به رودز می آیند، یک ماشین کرایه کنید و فضای داخلی پر درخت جزیره را کشف کنید. قلعه ها و کلیساهای جذاب زیادی برای کشف وجود دارد، مانند آنهایی که در نزدیکی Monólithos، Kritinía، Thárri، Asklipió، و Áyios Yeóryios Várdhas هستند. از جاذبه های دیگر می توان به آکروپولیس لیندوس و دره پروانه ها اشاره کرد.

 بهترین جزایر یونان 40

3. بهترین جزایر یونان: کرت

کرت بزرگترین جزیره یونان است که یکی از طولانی ترین تابستان های دریای مدیترانه را نیز دارد. می توانید تا اواسط اکتبر در اینجا از تعطیلات پر از آفتاب لذت ببرید. کرت که برای اولین بار در 2000 سال قبل از میلاد توسط مینوی ها زندگی می کرد، اولین تمدن اروپا بود، تاریخ و فرهنگ شگفت انگیزی دارد. امروزه کرت با پرواز به یکی از سه فرودگاه آن به راحتی قابل دسترسی است. این هتل چیزی را برای همه نوع مسافران ارائه می دهد – استراحتگاه های مهمانی برای جوانان، غذاهای لذیذ برای اهل غذا، ماجراجویی برای معتادان آدرنالین، و حومه روستایی برای کسانی که به دنبال فرار هستند. این جزیره دارای مناظر متنوعی است - دره های ناهموار، روستاهای کرت خواب آلود، قله های پوشیده از برف، غارهای باستانی و سواحل زیبا.

ترکیب جالبی از عمارت‌های رنسانس، مساجد اسلامی، حمام‌های ترکی ،کلیساها و صومعه‌های بیزانسی را کاوش کنید. هراکلیون پایتخت، خانه موزه باستان شناسی هراکلیون است، نه چندان دور از مکان‌های مینوی باستانی کنوسوس، فائستوس، و آییا تریادا. غذاها در کرت در عنصر اصلی خود خواهند بود زیرا بسیاری از میخانه ها محصولات خود را تولید می کنند - از پنیر و گوشت گرفته تا روغن زیتون، راکی ​​و شراب. کرت که دارای طولانی‌ترین دره اروپا و دومین پرش بلند بانجی است، یک زمین بازی ماجراجویی با فرصت‌هایی برای صخره‌نوردی، کوهنوردی، و راپل است. از دیگر نقاط برجسته در کرت می توان به ساحل الافونیسی و غار ایدئون در کوه های سفید (که گفته می شود زادگاه زئوس است) اشاره کرد.

 بهترین جزایر یونان 41

2. بهترین جزایر یونان: میکونوس

میکونوس به عنوان یک مقصد جهانی در میان جزایر یونان مشهور است. و با شهرت ایبیزا مانند که قبل از آن وجود دارد، یکی از گران ترین ها نیز هست. هر چند در میکونوس برای همه چیزهایی وجود دارد - آدم های ساحلی، علاقه مندان به تاریخ، جویندگان تفریحات شبانه، و تعقیب کنندگان غروب آفتاب. شهر میکونوس پوشیده از بوگنویل، یک شهر سیکلادیک زیبا با خانه‌های سفید رنگ، درهای آبی، آسیاب‌های بادی نمادین، و کلیساها، زیارتگاه‌ها و کلیساهای مخفی است. خیابان‌های پیچ و خم‌مانندی را که ظاهراً برای گیج کردن دزدان دریایی امیدوار قرن هجدهم ساخته شده‌اند، کاوش کنید، موزه‌ای باستان‌شناسی، موزه دریایی، و موزه فولکلور.


حتما بخوانید: بهترین مقاصد گردشگری اروپا


اگرچه خیابان‌ها مملو از مغازه‌های کوچک، بوتیک‌ها، گالری‌های هنری، کافه‌ها، بارها و رستوران‌ها هستند، شهر میکونوس هویت خود را کاملاً از دست نداده است. به لطف مقررات سختگیرانه ساختمانی میکونوس، سبک و ویژگی معماری سنتی سیکلادیک آن کاملاً دست نخورده باقی مانده است. اگر به دنبال یک مهمانی ساحلی هستید، به ساحل بهشت ​​یا یکی از بسیاری از کلوب های ساحلی پر جنب و جوش بروید. یا به سادگی در خرده‌فروشی‌های پس از حمام آفتاب افراط کنید و مغازه‌های شهر میکونوس را کاوش کنید.

 بهترین جزایر یونان 42

1. بهترین جزایر یونان: سانتورینی

به راحتی اولین جزیره ای که وقتی به یونان فکر می کنید تصور می کنید، سانتورینی جادویی است. بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر کوچک در سیکلادس، سانتورینی، ساختمان‌های کلیشه‌ای سفید رنگ یونانی را ارائه می‌کند، اما دو شهر اصلی آن - اویا با گنبد آبی و پایتخت فیرا - که روی صخره‌های بالای یک آتشفشان غوطه‌ور هستند، برخی از بهترین مناظر مدیترانه را ارائه می‌دهند. اگرچه برای لذت بردن از جذابیت آن به زمان زیادی در سانتورینی نیاز ندارید، به خصوص که این جزیره آتشفشانی نیز یکی از گران ترین جزیره های یونان است - یک زمین بازی واقعی برای افراد ثروتمند و مشهور.

اما این چیزی است که شما به سادگی باید از فهرست سطلی غروب‌های معروف جهان و شراب‌سازی‌های خوب آن علامت بزنید. تا زمانی که به بوتیک‌های پر زرق و برق سانتورینی بروید، خرید کنید، روی صخره‌های کالدرا قدم بزنید و در سواحل سنگ‌ریزه‌شده آتشفشانی سفید، سیاه و قرمز بگذرید. اگر از طریق دریا وارد می‌شوید، می‌توانید با تله‌کابین از بندر بالا بروید یا با یک قاطر از 588 پله‌های زیگزاگی بالا بروید.

 بهترین جزایر یونان 43

سخن آخر 

یونان با داشتن بیش از 6,000 جزیره و جزیره‌ کوچک، مقصدی بی‌نظیر برای دوستداران طبیعت، تاریخ و فرهنگ است. از میان این همه جزیره، برخی به دلیل زیبایی منحصر به‌ فرد و جذابیت‌های بی‌نظیر خود، شهرت بیشتری دارند. در اینجا به معرفی 43 تا از بهترین جزایر یونان پرداختیم.


مطالب مرتبط:

بهترین مکان برای مسافرت در تابستان

بهترین صنایع دستی و سوغات خراسان جنوبی و بیرجنداز
1
رای