جاهای دیدنی آلمان؛ 26 مکان دیدنی، توریستی برلین؛ هامبورگ و فرانکفورت

جاهای دیدنی آلمان؛ 26 مکان دیدنی، توریستی برلین؛ هامبورگ و فرانکفورت جاهای دیدنی آلمان؛ 26 مکان دیدنی، گردشگری و تفریحی کشور آلمان، برلین؛ هامبورگ؛ فرانکفورت، مکان های تاریخی و طبیعت گردی آلمان؛ دریاچه زوریخ، کلیسا و موزه 5 قاره آلمان با عکس در سلام دنیا ببینید.

کشور آلمان دارای انبوهی از مناظر و جاذبه های توریستی فوق العاده است که مردم از سراسر جهان برای دیدن آنها سفر می کنند. تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی شاید یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این کشور اروپایی باشد. بسیاری از شهرهای تاریخی و شهرهای کوچک عجیب و غریب آلمان دارای تفریحات و جاذبه های گردشگری منحصر به فردی هستند. خب ما در این مقاله سلام دنیا قصد داریم تا جاهای دیدنی آلمان و شهرهای مختلف مانند برلین، هامبورگ، فرانکفورت، مکان های تفریحی و جاهای دیدنی طبیعت گردی آلمان را به شما علاقه مندان به سفر معرفی کنیم.

جاهای دیدنی آلمان برلین

1. دروازه براندنبورگ برلین

دروازه ماسه‌سنگی براندنبورگ در منطقه میته برلین که از بنای آکروپولیس آتن الگوبرداری شده و برای پادشاه فردریک ویلیام دوم در سال 1791 ساخته شد، اولین سازه نئوکلاسیک این شهر بود. ارتفاع آن 26 متر است که شامل کوادریگا، ارابه چهار اسبی تماشایی است که الهه پیروزی را بر فراز این ساختمان دیدنی حمل می کند.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی استانبول با عکس و آدرس


شش ستون عظیم آن در هر طرف سازه، پنج گذرگاه چشمگیر را تشکیل می‌دهند: چهار گذرگاه توسط تردد منظم استفاده می‌شد، در حالی که مرکز برای کالسکه‌های سلطنتی در نظر گرفته شده بود. ستون‌های دوریک عظیم نیز دو ساختمان را در هر طرف دروازه تزئین می‌کنند که زمانی توسط جمع‌آوران عوارض و نگهبانان استفاده می‌شد.دروازه براندنبورگ بدون شک نمادین ترین سازه برلین، باورش سخت است که ساختار باشکوهی که امروز می بینید در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده است. همچنین زمانی بخشی از دیوار بدنام برلین بود و برای چند دهه نمادی از تقسیم برلین به شرق و غرب بود.

دروازه براندنبورگ برلین

2. جزیره موزه برلین

موزه سینسل یا جزیره موزه شهرت جهانی برلین، بین رودخانه اسپری و کوپفرگرابن، کانالی به طول 400 متر در کنار رودخانه قرار دارد. این جاذبه عالی شامل بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر است.در قلب این منطقه که مکان مورد علاقه عابران پیاده است، موزه قدیمی واقع شده است.این موزه قدیمی در سال 1830 ساخته شد و به طور خاص برای نمایش گنجینه های سلطنتی طراحی شد. مدتی بعد، زمین پشت موزه برای هنر و «دانش باستان» در نظر گرفته شد.بین سال‌های 1843-55 موزه جدید شکل گرفت و گالری ملی در سال 1876 به همراه موزه بود که در سال 1904 ساخته شد و مجموعه‌ای از آثار باستانی را در خود جای داده بود، اضافه شد. یکی دیگر از نکات برجسته در تور پیاده روی این نقاط دیدنی، پرگامون با ساختمان های تاریخی بازسازی شده از خاورمیانه است.

جزیره موزه برلین

3. دیوار برلین

اگرچه دقیقاً زیباترین مکان این شهر نیست، اما آنچه از دیوار برلین باقی مانده است یکی از آن جاذبه‌هایی است که هر بازدیدکننده‌ای به برلین باید آن را ببیند. این دیوار که در سال 1961 ساخته شد، بارزترین تجلی ذهنیت جنگ سرد بود که پس از جنگ جهانی دوم وجود داشت و زمانی که در سال 1990 تخریب شد، حدود 155 کیلومتر گسترش یافت.

خوشبختانه، امروز تمام آنچه از دیوار باقی مانده است، بخش‌های کوچک پوشیده شده با گرافیتی است که یادآور بیش از 70 نفری است که در تلاش برای فرار از شرق جان خود را از دست دادند. بخش‌هایی از دیوار حفظ‌شده شامل یک امتداد کوتاه در ایست بازرسی بدنام چارلی، و همچنین بخشی در Humboldthafen در مقابل ساختمان رایشستاگ است که قربانیان دیوار در آن فهرست شده‌اند.همچنین نمایشگاه عالی دیوار برلین با نمایشگاه های دائمی مربوط به این دیوار و یادبود دیوار برلین قابل توجه است.

دیوار برلین

4. ساختمان رایشتاگ، برلین

مقر دولت آلمان، رایشتاگ (Reichstagsgebäude) بار دیگر یکی از پربازدیدترین جاذبه های برلین است. این بنا که در سال 1894 به سبک نئو رنسانس ساخته شد، در سال 1933 به طرز بدی در آتش سوخت و تا پس از اتحاد مجدد آلمان، زمانی که در شکوه سابق خود بازسازی شد،و ویرانه ای از آن باقی ماند.یکی از تغییراتی که ایجاد شد، کوپل عظیم ساختمان، گنبد مرکزی آن بود. به جای گنبد سنتی چوبی یا فلزی، تصمیم به استفاده از شیشه گرفته شد که در این فرآیند فضا را به یک جاذبه توریستی بزرگ تبدیل کرد.


حتما بخوانید: راهنمای سفر به باتومی گرجستان با 45 نکته برای قبل از سفر


از اینجا، بازدیدکنندگان می توانند از مناظر عالی شهر لذت ببرند، که در شب حتی چشمگیرتر است. اگر قصد لذت بردن از منظره در شب را دارید، سعی کنید غروب خورشید تماشایی را از رستوران پشت بام در این بنا تماشا کنید. رایشستاگ همچنین یک پس زمینه خیره کننده برای کنسرت های تابستانی و نمایش های نور ایجاد می کند.برای بازدید تورهای راهنمای انگلیسی زبان نیز موجود است.

ساختمان رایشتاگ، برلین

جاهای دیدنی آلمان هامبورگ

5. سرزمین عجایب مینیاتور و بندر تاریخی هامبورگ

در قلب بندر تاریخی هامبورگ، سرزمین عجایب مینیاتور Miniatur Wunderland، بزرگ‌ترین مدل راه‌آهن جهان، جاذبه‌ای است که برای پیر و جوان به یک اندازه جذابیت دارد. این مدل در مقیاس عظیم با بیش از 9.5 مایل مسیر ریلی مدل، شامل بخش‌هایی است که به ایالات متحده آمریکا، انگلستان، اسکاندیناوی و همچنین هامبورگ اختصاص دارد. همچنین شامل حدود 1300 قطار، بیش از 50000 چراغ میکروسکوپی و بیش از 400000 مجسمه انسانی است.

برای گردشگران عجیب نیست که ساعت های زیادی را صرف کاوش در این دنیای جذاب کنند، با فرودگاه های مینیاتوری با جزئیات فوق العاده، هواپیماهایی که در واقع بلند می شوند، و همچنین شهرهای شلوغ، مناظر روستایی عجیب و غریب، و بندرگاه های شلوغ.وقتی صحبت از بندرها شد، حتماً تا زمانی که اینجا هستید، به بندر وسیع هامبورگ سر بزنید. این بندر بزرگ جزر و مدی با مساحت 100 کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین پایانه های کشتی های کروز جهان را در خود جای داده است و به عنوان دروازه ورود به آلمان شناخته می شود. برای استفاده حداکثری از بازدید خود، توجه داشته باشید که بندر را بهتر است با قایق تور کاوش کنید.

جاهای دیدنی آلمان فرانکفورت

6. برج اصلی فرانکفورت

با اینکه کشور آلمان به دلیل بسیاری از ساختارهای تاریخی باشکوه خود شهرت زیادی دارد،اما این کشور در دنیای معماری مدرن نیز نامی برای خود دست و پا کرده است. یکی از بهترین نمونه ها را می توان در فرانکفورت یافت، یک شهر امپراتوری سابق که به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مهم ترین مراکز مالی در اروپا است. منطقه تجاری شهر که اکنون به عنوان "Mainhatten" شناخته می شود، اشاره ای به محیط رودخانه و آسمان خراش های زیادی است که در حال حاضر خط افق آن را زیبا می کند، منطقه تجاری شهر به طور مشخص آمریکای شمالی را احساس می کند.


حتما بخوانید: 47 مکان دیدنی، توریستی تایلند، بانکوک و پوکت


با این حال، با اختلاف چشمگیرترین سازه، برج اصلی از نظر معماری دلپذیر است. سکوهای رصد برج با ارتفاع 240 متر و کمتر از 56 طبقه، مناظر بی نظیری از شهر و رودخانه اصلی ارائه می دهند.و اگر ترس از ارتفاع برای شما مشکلی نیست، میزی را برای یک وعده عصرانه در رستوران و سالن برج اصلی رزرو کنید تا منظره غروب خورشید تماشایی داشته باشید. حتماً از بوتیک‌ فروشی‌ها و آثار هنری در طبقات همکف برج نیز دیدن کنید.

برج اصلی فرانکفورت

تفریحات آلمان

7. اروپاپارک

در قلب اروپا، بین جنگل سیاه و Vosges، یکی از زیباترین پارک های موضوعی جهان، اروپاپارک قرار دارد. بیش از 5.5 میلیون نفر از سراسر جهان هر فصل از این پارک دیدن می کنند تا از هیجان بیش از صد جاذبه و نمایش لذت ببرند.بیش از صد جاذبه و نمایش مفهوم موضوع نوآورانه اروپایی؛ یکی از بزرگترین استراحتگاه های هتل در اروپا؛ تزئینات مختلف برای هر فصل؛ و تعداد زیاد رویدادهای متنوع و رنگارنگ، اروپا-پارک را به مقصدی بی نظیر در تمام طول سال تبدیل کرده است.

اروپاپارک

8. هتل Therme Erding

 Therme Erding یکی از مقاصد رمانتیک برتر مونیخ است و برای افرادی که می خواهند از تعطیلات کوتاه خود در بزرگترین آبگرم جهان لذت ببرند. چه در استخر و چه در دنیای سونا، می‌توانند دمای تابستان را در همه مناطق، آب فیروزه‌ای و نوشیدندی های با طراوت در استخر، احاطه شده با درختان نخل واقعی، انتظار داشته باشند.تندرستی و آرامش را می‌توانید در منطقه اسپا و سوناهای کلاسیک این منطقه پیدا کنید.

هتل Therme Erding

9. پارک Phantasialand

یک پارک موضوعی در شهر کلن آلمان است که سالانه حدود 2 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.این پارک در سال 1967 توسط گوتلیب لوفلهارت و ریچارد اشمیت افتتاح شد. اگرچه این پارک به عنوان یک پارک خانوادگی شروع به کار کرد، اما به ویژه در سال های اخیر، سواری های هیجان انگیزی را به آن اضافه کرده است.Phantasialand محبوب‌ترین پارک کلن است، که هیجان و لذت وصف ناپذیر می توانید در آن تجربه کنید.

پارک Phantasialand

مکان های گردشگردی آلمان

10. جزیره روگن، مکلنبورگ

روگن بزرگترین و زیباترین جزایر بالتیک آلمان است. این شهر که توسط استرلاسوند از بقیه آلمان جدا شده است، با یک گذرگاه به شهر اصلی استرالسوند متصل می شود. زیبایی این جزیره از تنوع چشم اندازهای آن، از جمله همه چیز، از زمین های کشاورزی مسطح و تپه های پوشیده از جنگل گرفته تا سواحل شنی وسیع، تالاب ها و شبه جزیره های دوست داشتنی ناشی می شود. یک کار سرگرم کننده در اینجا، به ویژه برای علاقه مندان به فضای باز، بازدید از شبه جزیره جاسموند است که ارتفاع آن در برخی مکان ها به 161 متر می رسد. در اینجا، پارک ملی جاسموند را خواهید دید که در میان دوستداران طبیعت به دلیل وفور حیات وحش محبوب است، با گونه های قابل توجهی که در اینجا یافت می شوند، از جمله عقاب های دم سفید کمیاب.


حتما بخوانید: معرفی کامل برج خلیفه، بلندترین برج جهان


یکی دیگر از جاذبه های این جزیره، جنگل های راش زیبای استوبنیتز، بخشی از پارک ملی کونیگشتول یا Königsstuhl است. یکی از دراماتیک ترین بخش های مناظر جزیره را می توان در جایی که این جنگل های انبوه قدیمی در Königsstuhl به پایان می رسد، لذت برد، یک صخره گچی خالص از ارتفاع 117 متری به سمت دریا فرو می رود.همچنین یک مرکز بازدیدکننده عالی در اینجا وجود دارد که اطلاعات ارزشمند زیادی در مورد تمام جنبه های جزیره ارائه می دهد. یکی دیگر از مواردی که باید ببینید، شهر کوچک تفریحی قدیمی پوتبوس است، که مقر شاهزاده های پوتبوس و با ساختمان ها و پارک های نئوکلاسیک متعدد است.

جزیره روگن، مکلنبورگ

11. کونیگسی

دریاچه دوست داشتنی کونیگسی در باواریا یکی از نقاط زیبایی عالی در منطقه آلمان است که به آن سرزمین Berchtesgadener گفته می شود. این منطقه در نزدیکی سالزبورگ که به دریاچه پادشاه نیز معروف است، به لطف شبکه وسیع مسیرهای پیاده‌روی، بهشتی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است.یکی از محبوب ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که مسیر پیاده روی جذابی را که در امتداد سمت شرقی کونیگزی قرار دارد به سمت Malerwinkel دنبال کنید. این مکان که به‌عنوان گوشه نقاشان نیز شناخته می‌شود، به دلیل چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌اش بر روی دریاچه و کوه‌های اطراف آن قابل توجه است.

یکی دیگر از گزینه‌های دیدنی به همان اندازه جذاب، سفر با قایق به کلیسای زیارتی قرن هفدهمی سنت بارتولومئو، در انتهای جنوبی دریاچه، و پیاده‌روی از اینجا تا Obersee است. Berchtesgaden، در انتهای Deutsche Alpenstrasse، شاید شناخته شده ترین شهر توریستی و یکی از محبوب ترین استراحتگاه های کوهستانی در آلپ باواریا باشد.همچنین در اینجا پارک ملی Berchtesgaden قابل توجه است. این مکان با زیبایی طبیعی برجسته از سال 1990 به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده است.

کونیگسی

12. اینسل ماینو؛ جزیره گل دریاچه کنستانس

اینسل ماینو، جزیره تماشایی گل در دریاچه زیبای کنستانس، مساحتی به وسعت 110 هکتار را پوشش می دهد و بازدیدکنندگان بسیاری را به پارک ها و باغ های زیبای خود جذب می کند که دارای پوشش گیاهی نیمه گرمسیری و گرمسیری است.دسترسی به جزیره با قایق یا از طریق یک پل عابر پیاده است که آن را به سرزمین اصلی متصل می کند، بنابراین مطمئن شوید که علاوه بر دو یا چند ساعت مورد نیاز برای کاوش صحیح این ملک خیره کننده، کمی زمان سفر اضافی نیز در نظر می گیرید. پارکینگ عمومی گسترده در سرزمین اصلی، برخی با ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی در دسترس گردشگران است.

 اینسل ماینو؛ جزیره گل دریاچه کنستانس

جاهای دیدنی طبیعت گردی آلمان

13. جنگل سیاه، وورتمبرگ

جنگل سیاه زیبا با تپه های تیره و پر درختش یکی از پربازدیدترین مناطق مرتفع در تمام اروپا است. این شهر که در گوشه جنوب غربی آلمان واقع شده و 160 کیلومتر از فورتزهایم در شمال تا والدزهوت-تینگن در رود راین در جنوب امتداد دارد، بهشت ​​کوهنوردان است.در سمت غرب، جنگل سیاه با شیب تند به سمت رود راین فرود می‌آید و دره‌های سرسبز از آن عبور می‌کند، در حالی که در شرق، با شیب ملایم‌تری به سمت دره‌های نکار و دانوب بالا می‌رود. نقاط محبوب عبارتند از قدیمی ترین منطقه اسکی آلمان در Todtnau، امکانات آبگرم باشکوه Baden-Baden، و استراحتگاه جذاب Bad Liebenzell.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی تبریز با عکس و آدرس


از دیگر نکات برجسته می توان به راه آهن تماشایی جنگل سیاه اشاره کرد. مرکز آن تریبرگ با آبشارهای معروفش است و خود تریبرگ، خانه موزه فضای باز جنگل سیاه است.بهترین راه برای تماشای همه آنها چیست؟ باید نقشه مسیر پانورامیک جنگل سیاه را بگیرید، یک تور رانندگی 70 کیلومتری که بهترین مناظر منطقه را به همراه برترین جاذبه‌های تاریخی آن، از جمله قلعه‌های خیره‌کننده و شهرها و روستاهای قرون وسطایی متعدد، به نمایش می‌گذارد.

جنگل سیاه، وورتمبرگ

14. دره رود راین

راین نه تنها مهم ترین آبراه اروپا است، بلکه زیباترین آبراه نیز می باشد. این رودخانه باشکوه با طول کل 1320 کیلومتر از سوئیس تا آلمان تا هلند کشیده شده است.با اینکه مکان‌های زیادی در آلمان برای لذت بردن از این رودخانه باشکوه وجود دارد،اما بخش دوست‌داشتنی دره راین میانی بالا که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، احتمالاً محبوب‌ترین نقطه برای بازدید گردشگران است. در این منطقه، این رودخانه غالباً چشمگیر 65 کیلومتری، بیش از 40 قلعه و حدود 60 شهر زیبای قرون وسطایی را در خود جای داده است که همگی در انتظار کاوش با کشتی کروز رودخانه یا با ماشین هستند.به دنبال مکانی عالی برای شروع ماجراجویی دره راین خود هستید؟ شهر تاریخی بینگن، جایی که رودخانه قبل از ورود به دره باچاراچ از یک دره عمیق می گذرد، مکان خوبی برای شروع است.

دره رود راین

15. شهر بامبرگ در استان ایالت باواریا

بامبرگ در دره رگنیتز، جایی که رودخانه به دو بازو تقسیم می شود، واقع شده است. این شهر قدیمی امپراتوری مهم‌ترین شهر در اوبرفرانکن است و یکی از بهترین شهرهای حفظ شده در بین بسیاری از شهرهای قدیمی جذاب آلمان است. همچنین یکی از بهترین ها برای کاوش با پای پیاده است.تور پیاده‌روی شما باید در محله اسقفی قدیمی‌اش، محل کلیسای جامع قرن سیزدهمی و صومعه قدیمی بندیکتین مایکلزبرگ آغاز شود.

در بین دو شاخه رودخانه است که بورگرشتات تماشایی را خواهید دید، بخش کوچکی از بامبرگ که شامل Grüner Markt است، منطقه ای عالی برای عابر پیاده که کلیسای سنت مارتین به سبک باروک قرن هفدهمی را در خود جای داده است.این کلیسا در شمال تالار شهر جدید یا Neues Rathaus قرار دارد که در سال 1736 ساخته شده است. اما شاید مهمترین سازه شهر تالار شهر قدیمی باشد که در بالای Obere Brücke (پل بالایی) ساخته شده است.

شهر بامبرگ در استان ایالت باواریا

16. ماسیف زگسپیتز، باواریا

تسوگ‌اشپیتسه که بخشی از رشته کوه Wetterstein است، در مرز آلمان و اتریش قرار دارد و توسط دره های شیب دار احاطه شده است. قله شرقی، در ارتفاع 2962 متری، با یک صلیب طلایی پوشانده شده است و می توان از طریق Bayerische Zugspitzbahn، راه آهن دندانه دار یا با تله کابین به آن رسید.یکی دیگر از راه‌های عالی برای لذت بردن از این منطقه با زیبایی‌های طبیعی فوق‌العاده، سوار شدن بر خط آهن Tiroler Zugspitzbahn است که به ایستگاه Zugspitzkamm در ارتفاع 2805 متری می‌رود.

از اینجا می توان سفر را از طریق تله کابین تا ایستگاه Zugspitz-Westgipfel در 2950 متری ادامه داد. حتماً یک وعده غذایی را در رستوران پانوراما عالی واقع در اینجا امتحان کنید.یکی از نکات برجسته این سفر، راه رفتن از طریق یک تونل 800 متری، کامل با پنجره های دید، به ایستگاه Schneefernerhaus در بالای راه آهن باواریا است. از اینجا می توانید قله شرقی را با سکوهای تماشای آن بالا ببرید. و به لطف تعداد زیادی پیست اسکی واقع در نزدیکی، Zugspitze یک مقصد فوق العاده آلمانی برای بازدید در زمستان است.

ماسیف زگسپیتز، باواریا

17. باغ انگلیسی مونیخ

باغ انگلیسی مونیخ پارک دیدنی بسیار محبوب، بین‌المللی‌تر از چیزی که از نامش پیداست، شامل معبد یونانی، بتکده چینی و چای‌خانه ژاپنی است.

باغ انگلیسی مونیخ

مکان های تاریخی آلمان

18. کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع سر به فلک کشیده کلن (Kölner Dom)، کلیسای جامع سنت پیتر و مریم مقدس، در سواحل رود راین واقع شده است و بدون شک چشمگیرترین مکان دیدنی کلن است. این شاهکار معماری High Gothic یکی از بزرگترین کلیساهای جامع اروپا است. ساخت و ساز این بلندپروازانه ترین پروژه ساختمانی قرون وسطی در سال 1248 آغاز شد و طبق گزارش ها بیش از 600 سال طول کشید تا تکمیل شود.فضای داخلی باشکوه کلیسای جامع به اندازه نمای آن، 6166 متر مربع مساحت دارد و دارای 56 ستون عظیم است.


حتما بخوانید: زیباترین کشورهای جهان برای گردشگری و زندگی


بالای محراب مرتفع، تکیه سه پادشاه، یک اثر هنری طلایی قرن دوازدهمی است که توسط نیکلاس وردون برای نگهداری یادگارهای سه پادشاه که از میلان به اینجا آورده شده است، طراحی شده است.از دیگر نکات برجسته می‌توان به مناظر پانوراما از برج‌های جنوبی، شیشه‌های رنگی قرن دوازدهم و سیزدهم در نمازخانه سه پادشاه و خزانه‌داری با اشیای گران‌بهای فراوانش اشاره کرد که همگی پس از جنگ جهانی دوم تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده‌اند. برای دیدن برخی از بهترین مناظر شهر و رودخانه،باید از 533 پله تا سکوی دید در برج جنوبی بالا بروید. البته برای تماشای این اثر تاریخی هزینه ورودی مقدار کمی نیاز است.

کلیسای جامع کلن

19. قلعه افسانه ای نوی شوان اشتاین در باواریا

شهر قدیمی و جذاب فوسن  که بین کوه‌های آلپ در اوبرآمرگاو و آلگو و یک استراحتگاه محبوب کوهستانی و مرکز ورزش‌های زمستانی واقع شده است، پایگاه خوبی برای کاوش در قلعه تاریخی نوی شوان اشتاین در نزدیکی آن است. این قلعه قدیمی و دیدنی به طور گسترده به عنوان یکی از معروف ترین و زیباترین قلعه های سلطنتی اروپا شناخته می شود.

لودویگ دوم، پادشاه باواریا، این قلعه افسانه ای با برج‌های متعدد و پوشیده از نبردها را که به عنوان الهام‌بخش قلعه‌های پارک موضوعی نمادین والت دیزنی مشهور است، از سال‌های 1869 تا 86 ساخت. برای این قلعه تاریخی گزینه‌های تور متنوعی ارائه می‌شود، از جمله گشت‌های راهنما در فضای داخلی مجلل که در اتاق تخت، تالار خوانندگان - و برخی از تماشایی‌ترین مناظر کشور است.

قلعه افسانه ای نوی شوان اشتاین در باواریا

20. میدان مارین (مارین پلاتز)

سومین شهر بزرگ آلمان، مونیخ چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران ماجراجو دارد. پایتخت ایالت بایرن، قدمت آن به قرن دوازدهم بازمی‌گرداند، زمانی که یک صومعه در اینجا تأسیس شد و به سرعت به مهم‌ترین مکان تجارت و بازرگانی منطقه تبدیل شد.مرکز این افزایش مارین پلاتز بود، میدان بزرگی که در آن تاجران از سرتاسر باواریا برای انجام امور تجاری گرد هم می‌آمدند، و محلی‌ها برای خرید و تماشای مسابقات جوستینگ قرون وسطایی دور هم جمع می‌شدند. این روزها، این میدان وسیع هنوز هم جمعیت مردم را به خود جذب می‌کند، اما به دلایل مختلف: آنها برای گشت و گذار یا احتمالاً برای لذت بردن از بازدید از یکی از کافه‌ها و رستوران‌های مرسوم میدان یا خرید در بوتیک‌فروشی‌های منحصربه‌فرد آن اینجا هستند.

نقاط دیدنی برای گردشگران فراوان است. در اینجا، تالارهای شهر «جدید» و «قدیمی»، Neues Rathaus و Altes Rathaus را خواهید دید، جایی که بیشتر تاریخ شهر در آن جمع شده است. هر دو جذاب هستند و ارزش دیدن را دارند. دیگر دیدنی‌ها عبارتند از بنای یادبود بلند مریم مقدس، Mariensäule ساخته شده در سال 1638، و همچنین Fischbrunnen زیبا، یک فواره قرن نوزدهمی با مجسمه‌های برنزی آن.جشنواره های زمستانی دیگری نیز در اینجا برگزار می شود، از جمله کارناوال باستانی و یک ماهه Fasching. هر ساله از ژانویه تا فوریه برگزار می شود، مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان در رقص ها و رویدادهای سرگرم کننده ای شرکت می کنند که قرن هاست در اینجا برگزار می شود.

میدان مارین (مارین پلاتز)

21. پارک و کاخ سانسوچی، پوتسدام

پارک دیدنی سانسوچی که بین سال‌های 1744 تا 1756 ساخته شد، مشهورترین نمونه پوتسدام محسوب می‌شود. این پارک که منعکس کننده تأثیر شخصی فردریک کبیر است، شامل یک باغ گل زیبا به سبک باروک، بیش از 3000 درخت میوه و گلخانه های متعدد است. قدم زدن در اطراف این پارک بزرگ، به ویژه خیابانی به طول دو و نیم کیلومتر که از هر طرف توسط پرچین‌های تزئین شده، چمن‌زارهای عالی و باغ‌های زیبا محافظت می‌شود، زیبا است.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی کیش


تعدادی از ساختمان های پارک نیز ارزش کاوش را دارند، به ویژه گالری تصاویر با آثار هنری بسیار. از دیگر دیدنی‌های اینجا می‌توان به خانه چینی نفیس، یک آلاچیق باغ بسیار استادانه، و مجموعه فوق‌العاده حمام رومی اشاره کرد.خود کاخ سانسوچی، ساختمانی تک طبقه روکوکو با گنبدی بیضوی در مرکز و اتاقی مدور در هر انتها، به دلیل دکور داخلی تماشایی اش قابل توجه است. این امر به ویژه در سالن بزرگ مرمری بیضی شکل و آپارتمان های مجلل آن مشهود است.

پارک و کاخ سانسوچی، پوتسدام

22. شهر قدیمی (Altstadt) در نورنبرگ

شهر تاریخی نورنبرگ (نورنبرگ) از دیرباز به عنوان یکی از مهم ترین و قدیمی ترین مراکز فرهنگی، معنوی و تجاری آلمان شهرت داشته است. در صورت بازدید، باید بیشتر وقت خود را به کاوش در "Altstadt" یا منطقه قدیمی شهر بگذرانید.اگرچه در طول جنگ جهانی دوم تا حد زیادی تخریب شد، اما سازه‌های قرون وسطایی به سختی بازسازی شدند و امروز به همان شکلی هستند که در ابتدا ساخته شده بودند. Altstadt که توسط پنج کیلومتر دیوارهای شهر احاطه شده است، برای کاوش با پای پیاده فوق العاده است.

نقاط برجسته شامل قلعه نورنبرگ، قلعه قرون وسطایی باشکوهی است که در قرن یازدهم ساخته شده و بر شهر قدیمی تسلط دارد. برج های قدیمی آن، که قدیمی ترین آنها، برج پنج ضلعی، در سال 1040 ساخته شده است، و محله های سلطنتی قرن سیزدهم، چشمگیرترین آنها هستند.دیگر ویژگی‌های قابل توجه شهر قدیمی که با آن روبرو خواهید شد عبارتند از Hauptmarkt، میدان بازار با قرن‌ها قدمت که به‌خاطر فواره قدیمی و نفیسش محبوب است. همچنین ساختمان اصلی شهر، ساخته شده در اوایل دهه 1600، و خانه های تجار قدیمی متعدد در اینجا قرار دارد.

شهر قدیمی (Altstadt) در نورنبرگ

23. کلیسای جامع آخن آلمان

کلیسای جامع آخن بهترین ساختمان حفظ شده از دوره کارولینژی است. برای بیش از 1200 سال، مردم از سراسر اروپا را مجذوب خود کرده است. تا به امروز، کلیسای جامع آخن عملکردهای کلیسایی و سنت های تاریخی را ترکیب می کند:


حتما بخوانید: 21 مکان گردشگری و تفریحی زیبا و لوکس دبی


  • به عنوان آخرین آرامگاه شارلمانی،
  • تا سال 1531، به عنوان کلیسای تاجگذاری پادشاهان رومی-آلمانی و
  • به عنوان کلیسای زیارتی به مناسبت زیارت آخن که هر هفت سال یکبار برگزار می شود.

کلیسای جامع آخن به دلیل اهمیت خاص (معماری و تاریخی) خود، اولین مکان فرهنگی آلمان بود که در سال 1978 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

کلیسای جامع آخن آلمان

24. موزه 5 قاره آلمان

موزه 5 قاره آلمان یا Fünf Kontinente که بین رودخانه ایسار و شهر قدیمی تاریخی واقع شده است، مجموعه گسترده‌ای از آثار خارج از اروپا را در خود جای داده است و این مجموعه همیشه در حال رشد است. بیش از 160000 نمایشگاه بر اساس مناطق آفریقا، استرالیا، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و جنوبی، شرق، آسیای شرقی و مرکزی، آسیای جنوبی و جنوب شرقی و اقیانوسیه طبقه‌بندی می‌شوند. علاوه بر این، نمایشگاه های موقتی نیز در مورد مسائل روز برگزار می شود.

نمایشگاه‌های آن شامل مواردی مانند کارهای مهره‌ای از جنوب آفریقا، چاپ روی صفحه نمایش هنرمندان هندی، قطعاتی از فرهنگ هندو و بودایی، و گنجینه‌های طلای گرانبها از اینکاها است. مجموعه «دست‌نوشته‌ها » همچنین مجموعه‌ای وسیع از اسناد مجموعه‌های قوم‌شناسی موزه را ذخیره می‌کند. علاوه بر این، موزه 5 قاره مجموعه‌ای از عکس‌ها حاوی حدود 135000 تصویر دارد که برخی از آنها در سفرهای تحقیقاتی و اکتشافات گرفته شده‌اند. اولین تصاویر مربوط به سال 1870 است.موزه 5 قاره در مونیخ در سال 1862 با نام Königlich Ethnographische Sammlung (مجموعه قوم نگاری سلطنتی) تأسیس شد و به اولین موزه قوم شناسی آلمان تبدیل شد. سپس در سال 1917 به "Museum für Völkerkunde" (موزه قوم شناسی) تغییر نام داد و سپس در سال 2014 نام فعلی خود را دریافت کرد.

موزه 5 قاره آلمان

25. دره موزل آلمان

دره موزل در منطقه‌ای در شمال شرقی فرانسه، جنوب غربی آلمان، و در مرکز لوکسم شرقی است.منطقه ای است که رودخانه موزل را احاطه کرده و در شمال شرقی فرانسه، جنوب غربی آلمان و شرق لوکزامبورگ امتداد دارد.این دره یکی از جاذبه های گردشگری در مرز جنوب غربی آلمان است.این دره در اطراف رود موزل ایجاد شده و سراسر آن از تاکستان های پرطراوت پوشیده شده است، تپه های سرسبز و مناظر زیبا و روستاهایی با بناهای قرون وسطایی و قصرهای بارونی است.

دره موزل آلمان

26. دریاچه زوریخ

دریاچه زوریخ توسط رودخانه Linth تشکیل شده است که از یخچال های طبیعی کوه های آلپ گلاروس سرچشمه می گیرد و توسط کانال Escher (که در سال 1811 تکمیل شد) به دریاچه Walen منحرف شد و از آنجا آب های آن به انتهای شرقی دریاچه زوریخ منتقل می شود.از این دریاچه‌ در گذشته بیشتر برای عبور و مرور و حمل و نقل استفاده می شود؛ در حال حاضر این دریاچه به یک مکان پرطرفدار برای گردش و تفریح استفاده می شود و در این منطقه می توان منزلگاه‌های ساحلی بسیار دلپذیر مشاهده کرد.

از مهم ترین امکانات تفریحی این منطقه می توان به شناگاه‌های متعدد، ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز، استراحت در ساحل سبز دریاچه، غذاهای محلی، فعالیت‌های خانوادگی یا فستیوال‌های مهیج اشاره کرد. باید بگوییم که بهترین راه برای گشت و گذار در دریاچه زوریخ سفر با قایق است. تفریحاتی مانند آب‌تنی، قایق‌سواری و پیک نیک در مکان‌های دنج آن مثل جزیره‌ی کوچک «لوتزلا» (Lützelau) یا جزیره‌ی دیدنی «اوفنا» (Ufenau) در تابستان باعث جذب گردگشران به این منطقه زیبا می شود.

دریاچه زوریخ

سخن پایانی:

کشور آلمان مقصدی برای هر توریست با هر سلیقه ای است.این کشور جاذبه های متنوعی را ارائه می دهد. چه به دنبال تاریخ، فرهنگ، طبیعت و یا فقط یک زمان برای استاراحت باشید،یا تفریحات جالب و سرگرم کننده این کشور اروپایی این امکانات را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.


مطالب مرتبط:

راه پیشگیری از جیب بری و کیف قاپی در سفر

خوابیدن در هواپیما با 7 روش متفاوت و راحت

10 جاده زیبای جهان برای یک سفر زمینی به یاد ماندنی

لوازم و وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک که ضروری هستنداز
1
رای