جاهای دیدنی کیش؛ 26 مکان لاکچری و دیدنیهای کیش در شب با آدرس

جاهای دیدنی کیش؛ 26 مکان لاکچری و دیدنیهای کیش در شب با آدرس جاهای دیدنی کیش، زیباترین دیدنیهای کیش در شب و جاذبه های مهم لاکچری و مکان های معروف کیش با آدرس و جاذبه های گردشگری زیبا کیش برای کودکان در فصل بهار و پاییز در سلام دنیا ببینید.

برای سفر به کیش و دیدن مکان های جذاب و زیبای آن احتیاج به یک فهرست دارید که در این مطلب از سلام دنیا به معرفی جاهای دیدنی کیش، جاهای دیدنی کیش برای بچه ها، دیدنیهای کیش در شب، بهار، پاییز و زمستان، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی کیش پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی کیش

1. دره پرتغالی ها

در منطقه ای که قبلا پرتغالی ها زندگی می کردند که در شمال جزیره کیش قرار دارد و به علت روان و جاری بودن آب در این مکان فضای سرسبزی بوجود آمده که همیشه گردشگران را به خود جذب کرده. محل قرار گرفتن یک درخت 500 الی 600 ساله به نام لور یا انجیر در این مکان است که یک جاذبه فوق العاده زیبایی دارد.

 • آدرس: دره پرتغالی ها در هرمزگان، شهرستان بندر لنگه، بخش کیش خیابان کرانه که در نزدیکی شهر قدیمی حریره قرار گرفته. 

درخت انجیر در محله دره پرتغالی ها

2. پایاب کیش

پایاب کیش یک گنجینه برای جزیره محسوب می شود چرا که این زیر زمین 2000 سال قدمت دارد. پایاب ها شیب های تندی هستند که در کنار قنات یا چاه قرار می گرفتند و از طریق پله افراد را به سمت آب قنات می رسانند. 


حتما بخوانید: جاهای دیدنی مشهد


 • آدرس: استان هرمزگان، کیش، میدان المپیک، بلوار المپیک، نزدیکی مجموعه درخت سبز قرار گرفته.

پایاب کیش

3. قلعه جنی

این قلعه که با صدها روایات و ماجرا های هیجان انگیز و عجیب است که یک جاذبه توریستی برای جزیره کیش محسوب می شود. قلعه جنی همانطور که از اسمش پیدا است. در گزشته با آغاز دهه 40 کلی داستان از وجود جن پس از مرگ چند سرباز دیگر کسی نخواست در این قلعه خدمت کند. الان یک مکان دیدنی برای گردشگران است با این همه خرافات و ... .

 • آدرس: هرمزگان، کیش، جاده جهان، نرسیده به کشتی یونانی قرار گرفته است.

قلعه جنی

4. کشتی یونانی

می توان گفت که کشتی یونانی یکی از پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری کیش حساب می شود. ساخت این کشتی توسط انگلیسی ها بوده و متلق به یونان است. بعد از سال 1345 این کشتی خراب شد و به هیچ عنوان نتوانستند آن را درست کنند بخاطر همین یونانی ها صرف نظر می کنند و کشتی به گل نشسته لوکسشان را تخلیه می کنند.

 • آدرس: استان هرمزگان، جنوب غربی جزیره کیش، خیابان غروب، میدان غروب در پارک ساحلی غروب قرار گرفته.

جاهای دیدنی کیش: کشتی یونانی

5. آب انبار دوقلو

یکی دیگر از جاذبه های زیبا کیش وجود این آب انبار است که به علت قرار گرفتن دو گنبد قرینه نسبت به هم به آن دوقلو می گویند. از آب انبار برای خنک نگه داشتن آب استفاده می شده که با وجود بادگیر هایی که بالای بنا قرار می دادند به خنک نگه داشتن آب با چرخاندن باد کاربرد دارد.

 • آدرس: در نزدیکی شهر حریره که برسید از بومیان آن ها بپرسید شما را راهنمایی می کنند.

آب انبار دوقلو


حتما بخوانید: جاذبه های طبیعی و تاریخی تنگه ساواشی


6. باغ پرندگان کیش

یکی از جالب ترین مکان های دیدنی کیش باغ پرندگان است که بیشتر از 50 تا 60 گونه متنوع وجود دارد که تعدادی طاووس، پلیکان و طوطی چند مورد از آن ها است.

 • آدرس: استان هرمزگان، جنوب شرقی کیش و داخل پارک دلفین قرار دارد.

 باغ پرندگان کیش

7. پارک دلفین ها

یکی از معروف ترین دیدنی های کیش پارک دلفیناریوم یا دلفین ها است که بسیار پرطرفدار و جذاب است و اگر مسیر مسافرتی شما به باغ پرندگان است حتما از اینجا هم دیدن کنید و لذت لازم را از حرکات جذاب و باحال دلفین ها ببرید.

 • آدرس: استان هرمزگان، جنوب شرقی جزیره در محوطه باغ پرندگان قرار گرفته.

پارک دلفین ها

8. جزیره هندورابی

یکی از جاذبه های دست نخورده در کیش جزیره هندورابی است که مساحت آن 23 کیلو متر مربع است و مساحت آن از سطح دریا 29 متر است. با رفتن به هندورابی شما از طبیعت بکر و زیبا و دست نخورده آن لذت می برید. برای رفتن به این جزیره باید از قایق های چارتری موجود در اسکله استفاده کنید.

 • آدرس: در حد فاصل جزیره کیش و جزیره لاوان قرار دارد.

جزیره هندورابی

9. مجموعه مارینا کیش

مرینا یک مجموعه با اسکله های شناور و محوطه اختصاصی که برای خود دارد به یکی از بهترین و تجهیزاتی ترین به خاطر وجود امکانات تفریحی در مجموعه خود که شامل فروشگاه تجهیزات دریایی، رستوران vip، کلوپ تفریحات دریایی و لانژ ساحلی همراه غرفه های غذا.

 • آدرس: کیش، بلوار مرجان، مرجان هفتم و در آخر با مارینا کیش مواجه می شوید.

جاذبه های مهم درکیش

10. آکواریوم کیش

یکی از پرطرفدار ترین جاذبه توریستی در میان تمامی افراد با بیش از 70 نوع ماهی و 100 نوع خزنده که یک نسخه بسیار کوچک از دریا را به شما نشان می دهد. بزرگی این آکواریوم که یکی با بیست هزار  لیتر آب و یکی دیگر با 50 هزار لیتر آب که به خود اختصاص داده اند بزرگ ترین آمواریوم ایران محسوب می شود.

 • آدرس: هرمزگان، جنوب شرقی کیش که داخل پارک دلفین است.

آکواریوم کیش

جاهای دیدنی کیش در بهار

1. مرکز فلای دامون

در این مجموعه که از آخرین تکنولوژی برای شبیه سازی پرواز با شبیه سازی ایرباس 320، بویینگ 737 و هواپیما های دو موتوره به یکی از جاذبه های کیش تبدیل شده است. عاشقان پرواز با امتحان این کار می توانند لذت بینهایت حتی از شبیه سازی پرواز ببرند.

 • آدرس: هرمزگان، کیش، مرکز خرید دامون، طبقه اول و مجموعه شبیه ساز پرواز قرار دارد.

2. کارتینگ کیش

کارتینگ نوعی تفریح ورزشی محسوب می شود که مهد تولد آن از کشور آمریکا بوده است. این ورزش مفرح و دوست داشتنی بر پایه اتومبیل رانی می باشد که از هیجان بالایی برخوردار است. پیست کارتینگ کیش به طول 800 متر و عرض 7 متر، که به عنوان بزرگترین کارتینگ ایران و حتی خاورمیانه حرف های زیادی برای گفتن دارد و از توجه بالایی برخوردار است.

 • آدرس: بلوار خلیج فارس به طرف میدان امیرکبیر بروید.

جاهای دیدنی کیش در بهار: کارتینگ کیش

3. ساحل مرجانی

این ساحل یکی از زیباترین و دیدنی ترین ساحل جزیره کیش حساب می شود که در قسمت شرقی جزیره کیش واقع شده است. این پارک ساحلی در کنار بازار مرجان که یکی از معروف ترین مراکز خرید کیش است واقع شده است. در واقع باید گفت که این ساحل نقطه برخورد یا همسایگی بازار مرجان و دریای آبی خلیج فارس می باشد.

 • آدرس: هرمزگان، جنوب شرقی جزیره کیش. در واقع حدودا 10 دقیقه از فرودگاه با ساحل مرجان فاصله است.

جاهای دیدنی کیش در بهار: ساحل مرجان کیش

4. بوستان آهوان

بوستان آهوان در واقعا یک باغ وحش است با وجود برخی حیوانات از جمله شیر، شغال، میمون و اهو است. چیزی که این بوستان را خاص کرده، حرکت آزادانه آهو ها است. در این بوستان آهوها در قفس نیستند بلکه برای خودشان به راحتی در محوطه می چرخند. بی‌شک افراد از تماشای این صحنه‌ها لذت خواهند برد.

 • آدرس: در جزیره کیش خیابان ابن سینا قرار گرفته است.

جاهای دیدنی کیش در بهار: بوستان آهوان

5. پارک آبی اوشن

اولین پارک آبی رو باز ایران که از راز قلعه خورشید سر چشمه می گیرد . این پارک آبی دارای 13 سرسره، خانه ماساژ، 4 استخر، فروشگاه لوازم استخر و کافه و رستوران است . این پارک با پیشرفته تجهیزات و مجهز ترین تجهیزات روز دنیا تشکیل شده.

 • آدرس: هرمزگان، کیش و در بلوار جهان قرار گرفته.

جاهای دیدنی کیش در بهار: پارک رو باز اوشن

جاهای دیدنی کیش در شب

1. گذر هنرمندان:

گذر هنرمندان در سال 1378 افتتاح شد و از آنجا که تندیس مشاهیر بزرگ ایران زمین را در خود گنجانده، از محبوبیت خاصی بین گردشگران برخوردار است. تماشای تندیس‌ ها و گرفتن عکس و سلفی با آن‌ها و همین طور پیاده‌ روی در این پارک هنری، جزء تفریح‌ هایی محسوب می‌ شود که در طول سفر به کیش نباید آن را از دست بدهید.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی سمنان


 • آدرس: کیش به سمت بلوار دریا، گذر هنرمندان.

جاهای دیدنی کیش در شب

2. شهر زیر زمینی کاریز:

شهر زیرزمینی کاریز کیش با حدود 2500 سال قدمت با سرمایه شخصی مهندس منصور حاجی حسینی بازسازی شده است. کاریز که وسعت آن به 10 هزار متر مربع می‌رسد، در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد. اگر به سقف کاریز نگاه کنید، شاهد صدف‌ها و مرجان‌هایی خواهید بود که در نوع خود خاص هستند. جالب اینکه استحکام کاریز به‌ دلیل استفاده از نوعی خاک رس به نام «گل مارن» در سازه آن است. این سازه که جاذبه های قشنگی برای گردشگران ایجاد کرده و طرفداران خود را دارد.

 • آدرس: کیش، بلوار میرمهنا، بین میدان المپیک و فارور به طرف شهر کاریز کیش.

شهر زیر زمینی کاریز

3.پارک مرد ماهیگیر:

این پارک امکانات آن چنان تاپ ندارد، اما مزیت آن نسبت به پارک شهر که در پایین به آن می پردازیم در این است که، یک پارک ساحلی است و این مزیت آن باعث شده تا بتوانید همزمان هم از پارک و امکانات آن استفاده کنید و هم از دیدن دریا و آرامش خاصی که در شب دارد نهایت هیجان و لذت را ببرید.

 • آدرس: کیش، خیابان سنایی به طرف بلوار ساحل؛ ساحل ماهیگیر کیش.

پارک گردشگری مرد ماهیگیر

4. پارک شهر:

پارک شهر یک دیگر از جاهای دیدنی کیش در شب است که غیزاز اینکه جایی برای استراحت و بودن در کنار خانواده است، به‌خاطر داشتن تجهیزات و امکانات سرگرمی مثل کارتینگ، سینما گیم، کلبه وحشت و خانه فرار که در کل بخواهیم بگوییم یه شهربازی کوچک هم حساب می شود.

 • آدرس: کیش به طرف بلوار خلیج فارس پارک گردشگری شهر.

پارک شهر

5. کشتی های تفریحی:

کشتی های تفریحی کیش یکی از تفریحات آرامش دهنده که مطمئن باشید سوار شدن بر این کشتی‌ ها و حرکت بر کرانه خیلج فارس شبی شاد و لذتی تکرار نشدنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در این کشتی‌ ها برای مسافران برنامه‌ هایی همچون موسیقی زنده و جُنگ‌ های شبانه در کنار خوردن شام روی عرشه کشتی در نظر گرفته می شود. بی شک این تفریح یکی از تفریح های مورد علاقه تمام دنیا است.

 • آدرس: وقتی برسید بیشتر ساحل های معروف از اول شب شروع به فعالیت خود می کنند.

کشتی و قایق تفریحی

6. اسکله تفریحی:

بلوار دریا را تا انتهای آن بروید، نم نم منظره آبی دریاظاهر می‌شود و صدای مرغان دریایی را می‌شنوید، و ماهیگیرانی را می‌بینید که کنار ساحل منتظر هستند قلابشان تکانی بخورد تا حداقل یک ماهی بگیرند. پروژه اسکله تفریحی کیش در سال 1385 مجوز داده و فاز دوم هم به آن پیوست تا کل مجموعه به طول 437 متر و مساحت حدودا ده هزار متر برسد.

برخی امکانات تفریحی این اسکله علاوه بر قدم‌ زدن، امکان قایق‌سواری، ماهیگیری، غواصی و انواع تفریحات دریایی در این اسکله وجود دارد. در واقع این اسکله را بیشتر برای استفاده مسافران و گردشگران ساخته‌ اند و به‌ جزء تفریح کاربرد دیگری ندارد.

اسکله تفریحی کیش

7. جُنگ های شبانه:

برنامه‌های جنگ‌های شبانه کیش، فضایی کاملا شاد و خنده دار را برای بینندگان ایجاد می‌ کنند و از آنجا که شرایط جزیره با سایر شهرهای ایران متفاوت است و بستر آزاد تری برای کارگردانان وجود دارد، برنامه‌ هایی که می سازند جذاب‌ تر هستند. علاوه بر این، ساعت برگزاری جنگ‌های شبانه معمولا زمانی است که بازارها و مراکز خرید کیش بسته می‌شوند و مسافران به‌ دنبال محلی برای سرگرمی و تفریح می گردند.


حتما بخوانید: خانه معلم تهران و حومه به همراه آدرس


جاهای دیدنی کیش برای کودکان

1. شهربازی هایلند

یکی از مراکز تفریحی که به چشم کودکان می آید و برایشان خیلی جذاب است شهربازی است. امکانات و وسایل استاندارد که این شهربازی فراهم کرده یکی از پیشرفته ترین شهربازی ها به حساب می آید. در این شهربازی وسایلی مانند چرخ و فلک، تاب بچه، دنیای بازی‌های رایانه‌ای، سافت پلی، بازی‌های فکری و خلاقیت و برای سرگرم کردن کودکان ساخته شده‌ اند. در شهربازی هایلند نه تنها فرزندتان در کیش سرگرم خواهد شد، بلکه شما هم می‌ توانید از وسایل مناسب بزرگسالان از جمله رنجر، ماشین ضربتی آبی، رولرکاستر آبی، ماشین ضربتی برقی، سفینه، رودخانه وحشی، سورتمه، سیمیلاتور، آبشار و … استفاده کنید.

 • آدرس: کیش به سمت میدان امیرکبیر، پارک شهر و در آخر شهربازی هایلند.

جاهای دیدنی کیش برای کودکان: شهربازی کیش

2. پدل بورد

پدل بورد وسیله‌ای است که این امکان را به والدین فراهم می‌ کند تا فرزندشان را در کنار خود بدون هیچ گونه ترسی بر روی پدل بورد دو نفره قرار دهند و از گشت و گذار بر روی آب دریا لذت ببرند. این نوع پدل بوردها به نوعی طراحی شده‌ اند که افراد مبتدی هم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، از این رو این وسیله به یکی از تفریحات مناسب و پرطرفدار کودکان در کیش تبدیل شده است و بسیار مشهور هم شده است.

 • آدرس: کیش، سواحل خلیج فارس

جاهای دیدنی کیش برای کودکان: پدل بورد

3. پارک بازی ماسه

یکی دیگر از گردش های تفریحی وسرگرمی در کیش برای کودکان ماسه بازی است که ویژگی های درستی دارد مانند افزایش مهارت های ذهنی فرزندانتان در کودکی می شود. برای اینکه فرزند خود را به تفریح ببرید و سرگرم شوند به این پارک ببرید تا از خلاقیت ها و معلم هایی که به آنها آموزش می دهند تا ذهن خلاقی داشته باشند شرکت کنید.

 • آدرس: کیش به سمت خیابان جهان؛ پارک بازی ماسه.

جاهای دیدنی کیش برای کودکان: پارک بازی ماسه

4. کشتی آکواریوم

یکی از تماشایی‌‍ و لذت بخش ترین جاهای دیدنی کیش برای کودکان و همچنین بزرگسالان کشتی آکواریوم است. کفِ کشتی آکواریوم شیشه‌ای بوده و پنجره‌های آن در عمق آب قرار گرفته‌اند. با سوار شدن بر این کشتی دیدنی های شگفت انگیز زیر دریا را مشاهده و موجودات فوق العاده دریا را با دیدن برای خود و فرزندتان رقم بزنید.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی شیراز


 • آدرس: سواحل خلیج فارس در کیش

جاهای دیدنی کیش برای کودکان: کشتی آکواریوم

سخن آخر

هر کدام از افراد برای خود سلیقه متفاوتی دارند و باید به هر سلیقه احترام گذاشت که در سفر به چه مکانهایی دوست دارند بروند یا نروند. ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با انواع جاذبه های گردشگری جزیره پر طرفدار و پر بیننده کیش آشنا کنیم که تنها یک درصدی از اطلاعات شما را زیاد کرده باشیم.


مطالب مرتبط:

21 مکان گردشگری و تفریحی زیبا و لوکس دبی

جاهای دیدنی قزویناز
7
رای