جاهای دیدنی قشم؛ 34 مکان دیدنی، تفریحی و گردشگری قشم با آدرس

جاهای دیدنی قشم؛ 34 مکان دیدنی، تفریحی و گردشگری قشم با آدرس جاهای دیدنی قشم؛ 34 مورد از بهترین مکان گردشگری، تفریحی و جاذبه قشم در بهار، تابستان، پاییز، زمستان و در شب با آدرس و عکس و بهترین رستوران، هتل و سوغات قشم در سلام دنیا بخوانید.

قشم یکی از جزایر زیبای ایرانی است که در استان هرمزگان واقع شده است و یکی از بزرگترین جزایر ایران است. از آنجایی که جزیره قشم در تنگه‌ی هرمز واقع شده و دارای طبیعت خاص، بی‌نظیری است به همین دلیل به آن لقب «جزیره‌ی عجایب هفتگانه» را داده اند. با نزدیک شدن به عید نوروز قصد داریم تا جاهای دیدنی قشم و بهترین جاذبه، مکان دیدنی، تفریحی و گردشگری قشم، بهترین رستوران، هتل و سوغات جزیره قشم در بهار، تابستان، پاییز، زمستان و روز و شب را به شما معرفی کنیم تا در طول اقامت در قشم از سفر به این جزیره زیبا لذت ببرید.

جاهای دیدنی قشم

1. جزایر ناز قشم

جزایر ناز از جمله جاهای دیدنی‌ترین قشم است. این جزیره در فاصله‌ی 22 کیلومتری قشم واقع شده است.نکته جالب در مورد جزایر ناز نداشتن ساحل شنی آن اس،در واقع اطراف آن با دیوارهای صخره‌ای احاطه شده است. در زمان بروز جزر در مدت زمانی کوتاه، باریکه‌ای از خشکی ما بین این جزیره و ساحل قشم ایجاد می‌شود. اگر می خواهید به این جزیره زیبا بروید بهتر است کمی قبل از غروب خورشید را انتخاب کنید تا از تماشای یک غروب رؤیایی و زیر آب رفتن نیمی از جزیره و مسیر شنی بین ساحل و جزایر ناز قشم لذت ببرید.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی کیش؛ 26 مکان لاکچری با آدرس


آدرس: در قشم بلوار آزادگان را به سمت جنوب طی کنید و در انتهای بلوار وارد جاده ساحلی جنوب جزیره به نام جاده دریا شوید. بعد از عبور از سازه اسکله نفتی و رد شدن از ساحل طلایی در سمت راست خود پارکینگ بزرگ ساحل ناز را خواهید دید.

جاهای دیدنی قشم:جزایر ناز قشم

2. دره ستارگان

دره ستارگان یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم است که بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه و به دلیل باران، رگبارها و وزش باد ایجاد شده است.قدمت دره ستارگان به حدود 2 میلیون سال می رسد.این پدیده‌ی طبیعی از جاذبه‌های گردشگری قشم به شمار می آید و به گفته ساکنین محلی، این دره به دلیل برخورد ستارگان با زمین بوجود آمده است و علت نام گذاری آن همین بوده است.

آدرس: دره ستارگان در ضلع شمالى جزیره قشم و در نزدیكى روستایی به نام بركه خلف واقع شده است. اگر شهر قشم را به‌طرف ساحل جنوبى جزیره بپیمایید، به روستاى برکه خلف مى‌رسید که در پنج كیلومترى ساحل جنوبى جزیره قرار دارد و شاهد دره زیبای ستارگان باشید.

جاهای دیدنی قشم:دره ستارگان

3. تنگه چاهکوه

یکی دیگر از جاهای دیدنی جزیره قشم تنگه چاهکوه است. این تنگه طبیعی شامل کوه و صخره است که در بین آن چاه‌های متعدد واقعه شده است عبور از میان این صخره های زیبا با چاهایی که عمق  متفاوتی دارند،زیبایی خاصی ایجاد می کند.

آدرس: برای رفتن به تنگه چاهکوه، باید به میدان درگهان قشم بروید و بعد وارد جاده غربی شوید. پس از اینکه 20 کیلومتر از مسیر را طی کردید، به یک دوراهی به نام «دِیرستان» می‌رسید..همینطور مستقیم بروید. بعد از پیمودن 11 کیلومتر دیگر، به میدانی می‌رسید که حالا باید وارد اولین جاده از سمت راست شوید. حالا شما در 39 کیلومتری روستای چاهوی شرقی قرار دارید. وقتی‌که وارد چاهوی شرقی شدید، به سمت چپ بروید و 1.7 کیلومتر دیگر را نیز طی کنید و به تنگه چاهکوه برسید.

جاهای دیدنی قشم:تنگه چاهکوه

4. دره تندیس

دره تندیس شباهت زیادی به دره ستارگان دارد و مجموعه‌ای از کوه و صخره است.این کوه ها و صخره های در گذر زمان بر اثر باد و باران و سایر عوامل طبیعی دچار فرسایش شده‌اند.وجود صدف در این دره باعث ایجاد منظره ای بسیار دیدنی و عجیب شده است.باید بگوییم که این صدف ها به دلیل اینکه این محوطه میلیون‌ها سال قبل در دل دریا قرار داشته ایجاد شده اند.

آدرس: دره تندیس ها در غرب جزیره قشم قرار دارد و برای رفتن به این دره از فرودگاه قشم مسافت 24 دقیقه ای، روستای طبل 7 دقیقه، روستای سوزا 36 دقیقه، روستای گوران 12 دقیقه و جنگل های حرا 11 دقیقه با خودرو را خواهید داشت.

جاهای دیدنی قشم:دره تندیس

5. روستای لافت

روستای لافت هم یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم است که به دلیل جاذبه‌های متعدد تاریخی و طبیعی مانند اکو موزه، اسکله باستانی، چاه‌های تلا، ساحل، معماری بی‌نظیر و نخلستان باعث شده هر سال گردشگران بسیاری را از داخل و خارج از کشور به‌ آنجا بروند. این روستا یکی از  قدیمی‌ترین روستاهای ایران در خلیج فارس است و مراجعه به آن امکان بازدید از جنگل‌های حرا را هم برای شما میسر می کند.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی و گردشگری سمنان با آدرس 


آدرس روستای لافت: از مرکز قشم با وسیله نقلیه به جاده شمالی بروید تا بعد از پیمودن 1 ساعت رانندگی به روستای لافت می رسید.

جاهای دیدنی قشم:روستای لافت

جاهای دیدنی قشم در بهار

6. جنگل حرا

وجود جنگل های حرا باعث شیرین شدن آب‌های شور در این منطقه می شود،در واقع جزر و مدی که ایجاد می شود باعث شیرین شدن آب دریا می شود.جنگل‌های دریایی حرا حدود 200 کیلومتر وسعت دارد و درختان این جنگل در آب‌های شور رشد کرده و در زمان ایجاد مد تا گلوگاه درون آب می‌روند.

آدرس جنگل حرا: برای بازدید جنگل‌های حرا، باید به سراغ اسکله‌هایی مانند: اسکله سهیلی، بندر لافت، روستای طبل و … بروید.

جاهای دیدنی قشم در بهار:جنگل حرا

7. غار خربس

غار خربس یکی از جاهای دیدنی و تاریخی قشم است که قدمت آن به دوران مادها بازمی‌گردد. غار خربس زیستگاه گونه‌های نادری از عقاب‌های ماهیگیر و خفاش‌های دم موشی است.

آدرس غار خربس: در 15 کیلومتری شهر قشم، غار خربس قرار دارد. برای رسیدن به غار خربس باید به جاده قشم به روستای رمچاه بروید و بعد از پیمودن 1 ساعت تابلو راهنما را مشاهده خواهید کرد.

جاهای دیدنی قشم در بهار:غار خربس

8. چاه‌های تل آب یا طلا

آب در مناطق گرمسیری نظیر قشم حکم طلا را دارد و حفظ این ماده حیاتی، از اهمیت زیادی برخوردار است. چاه‌های تل آب یا طلا یکی از جاهای دیدنی کیش در فصل بهار است.

آدرس چاه‌های تل آب یا طلا: چاه‌های تل آب در 70 کیلومتری جزیره قشم، 30 کیلومتری فرودگاه قشم، روستای لافت در جوار قلعه نادری واقع شده است.

جاهای دیدنی قشم در بهار:چاه‌های تل آب یا طلا

9. جزیره لارک

لارک از جزایر فوق العاده زیبای خلیج فارس است که تا سال 2015 به دلیل ناشناخته بودن گردشگر زیادی نداشته است!جزیره لارک هم یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش است.ساحل این جزیره زیبا در هنگام شب به رنگ آبی فیروزه‌ای درمی آید و منظره فوق العاده ای ایجاد می کند.

آدرس جزیره لارک: لارک در فاصله 16 کیلومتری قشم قرار دارد. برای آنکه به این جزیره بروید باید قبل ساعت 7 صبح در اسکله ذاکری باشید.

جاهای دیدنی قشم در بهار:جزیره لارک

جاهای دیدنی قشم در تابستان

10. ساحل نقره‌ای هنگام

در سفر به شهرهای ساحلی قدم زدن در ساحل یکی از خوشایندترین تفریحات است. اما اگر بدانید که ماسه های این ساحل زیر پاهایتان نور می دهند واقعا هیجان انگیز خواهد بود. قدم زدن روی ساحل نقره‌ای قشم با ماسه های درخشانش لذت سفر به قشم درا دو چندان می کند.

آدرس: استان هرمزگان، جزیره قشم، جزیره هنگام، ساحل نقره‌ای،با رفتن به بندرعباس به جزیره هنگام می روید.بندر شهید ذاکری قشم تا اسکله کندالو یا شیب دراز حدود 56 کیلومتر فاصله دارد و مدت 50 دقیقه طول می‌کشد. در صورتی که با هواپیما به قشم سفر می کنید فرودگاه قشم در مجاورت اسکله کندالو قرار دارد. فاصله این دو نقطه 12 کیلومتر است و حدود 14 دقیقه طول می‌کشد.

جاهای دیدنی قشم در تابستان:ساحل نقره‌ای هنگام

11. تنگه عالی محمد

تنگه عالی محمد یک پدیده‌ای طبیعی و زیبا است که در جزیره‌ی قشم واقع شده است تنگه‌ی عالی محمد به تنگه ی آب‌نما و تنگه‌ی سنگ‌آب نیز نامیده می شود.در انتهای مسیر این جاذبه‌ی طبیعی، گنبد نمکی نمکدان را مشاهده می کنید که تماشای آن لذت بخش است.


حتما بخوانید: 10 جاذبه گردشگردی کرمانشاه در عید نوروز


آدرس: تنگه عالی محمد در بخش غربی جزیره، در جنوب روستای چاهو غربی و چاهو شرقی قرار دارد و در آخر به دیواره‌های شمال‌ شرقی گنبد نمکی و غار نمکدان منتهی می‌شود.

جاهای دیدنی قشم در تابستان:تنگه عالی محمد

12. سد گوران

روستای گوران یکی دیگر از جاهای دیدنی جزیره قشم است. این روستا در غرب جزیره قشم قرار دارد،و اگر به دیدن زندگی مردم بومی علاقه داید می تواند مکام مناسبی برای شما باشد.گویا این روستا در زمان قدیم محل زندگی زرتشتیان بوده و به همین دلیل به گبران و بعدها گوران معروف شده است.از مهم‌ترین مکان ها دیدنی روستای گوران در فصل تابستان سد گوران است. ساخت این سد در دوران هخامنشیان آغاز و در دوره ساسانیان هم ادامه داشته و در دوره پهلوی کار ساخت آن به اتمام رسیده است.

آدرس: سد گوران در روستای دیدنی گوران قرار دارد و روستای گوران هم در ساحل شمالی جزیره قشم و در 80 کیلومتری این شهرستان و در منتهی الیه غربی جنگل حرا واقع شده است.

جاهای دیدنی قشم در تابستان:سد گوران

جاهای دیدنی قشم در پاییز

13. دشت بوخو

کوه بوخو ارتفاع حدود 350 متر دارد و بلندترین قله‌ی جزیره‌ی قشم محسوب می شود و در نزدیکی بندر دولاب قرار دارد. وجود بارش کافی باران در فصل زمستان باعث سر سبز شدن دشت های وسیع در کوهپایه‌ی کوه بوخو می شود که فضای زیبایی برای گردش در اختیار شما قرار می دهد.این منطقه علاوه بر داشتن حیات وحش زیبا، عسل‌های طبیعی هم دارد.دشت بوخو یکی از زیباترین جاهای دیدنی قشم در فصل پاییز است اگر در پاییز به قشم سفر می‌کنید رفتن به دشت یوخو را فراموش نکنید.

آدرس: شهرستان قشم،خ. پیاده راه دره چاه کوه.

جاهای دیدنی قشم در پاییز:دشت بوخو

14. فرش خاکی هرمز

فرش خاکی عرمز در نیمه دوم سال در ساحل ساخته می شود اگر خوش‌شانس باشید حتما در سفر به هرمز فرش خاکی این جزیره را مشاهده خواهید کرد.این فرش تقریبا با کمک 50 نفر طراح ایجاد می شود و در تهیه آن از انواع خاک‌های رنگی جزیره قشم استفاده می شود.در این فرش 1300 مترمربعی حدود 12 رنگ به کار رفته است. ادعا می‌شود این فرش بزرگ‌ترین فرش خاکی جهان است.

آدرس: استان هرمزگان، شهر بندرعباس، جزیره هرمز، ساحل فرش خاکی هرمز.

جاهای دیدنی قشم در پاییز:فرش خاکی هرمز

جاهای دیدنی قشم در زمستان

اگر قصد دارید به قشم سفر کنید بهترین زمان از نظر خنکی و لذت بردن از جاهای دیدنی که در این مطلب به شما معرفی کردیم فصل زمستان است.

جاهای دیدنی قشم در شب

15. پارک زیتون

یکی از پرطرفدارترین سواحل قشم ساحل صخره‌ای زیتون است که به دلیل استقبال گردشگران پارک ساحلی زیبایی در مجاورت آن احداث شده است.پارک زیتون محوطه بسیار وسیعی با درختان بلندبالای نخل، دارد که فضای مطلوبی برای استراحت و قدم‌زدن در کنار صدای امواج آرام خلیج‌فارس فراهم می کند.تماشای غروب آفتاب از این ساحل زیبا بسیار دلنشین است.

آدرس: جزیره قشم، خیابان دریا، مقابل تقاطع بلوار چارباغ و خیابان دریا، خیابان زیتون، پارک زیتون.

پارک زیتون

16. پارک ساحلی هلر

پارک ساحلی هلر در نزدیکی روستای هلر که یکی از روستا‌های بسیار معروف و زیبای جزیره قشم است قرار درد از این رو با این نام شناخته می شود.فاصله این روستا تا جزیره قشم حدود 18 کیلومتر است.پارک ساحلی هلر با داشتن امکانات مناسب مانند نصب چادر مکان مناسبی برای اقامت مسافران محسوب می‌شوند.اگر برای گردش در شب به دنبال جاهای دیدنی هستید این پارک ساحلی تجربه شب نشینی دلچسبی در سواحل خلیج فارس در اختیار شما قرار می دهد.

آدرس: قشم، روستای هلر، تقاطع بلوار ساحلی و وحدت، جنب بازار ماهی فروش‌ها پارک ساحلی هلر.

پارک ساحلی هلر

17. پارک ساحلی قلعه پرتغالی‌ها

این پارک ساحلی در مجاورت ساحل قلعه پرتغالی‌ها واقع شده است و از جمله جا‌های دیدنی قشم در شب و همچنین در فصل پاییز محسوب می‌شود.تغییراتی که در پارک قلعه پرتغالی‌ها اعمال شده مانند سنگچین کردن و ایجاد زمین بازی، باعث شده این پارک ساحلی محل مناسبی برای قدم زدن و بازی خردسالان باشد. هر زمان که به پارک ساحلی قلعه پرتغالی‌ها رفتید حتما از عکاسی و تفریحات شبانه در این مکان استفاده نمایید.

آدرس: استان هرمزگان، قشم، بلوار هرمز.این پارک ساحلی از نظر موقعیت مکانی در نزدیکی پاساژ طلا و جواهر قشم و همچنین قلعه پرتغالی ها، رستوران سنتی خاله، مسجد شیخ حاجی رمضان، تاکسی تلفنی قشمی سیر و کبابی توریان واقع شده است.

پارک ساحلی قلعه پرتغالی‌ها

مکان های گردشگری قشم

18. روستا و سد گوران

سد گوران یکی از مکان های گردشگری قشم است که در شمالی‌ترین نقطه جزیره واقع شده است و هر قسمت‌ آن در یک سده خاصی احداث شده است!پی این سد تاریخی در زمان هخامنشیان، تاج آن در دوره ساسانیان و خود سد نیز در دوره پهلوی احداث شده است. از طرف دیگر اگر به نحوه ساخت لنج و قایق علاقه مند هستید می توانید با سفر به روستای گوران که در چند کیلومتری این سد قرار دارد از نزدیک با کار ساخت لنج و قایق آشنا شوید.

آدرس روستای گوران: از مرکز جزیره و در جهت غرب 87 کیلومتر را طی کنید تا به روستای گوران برسید.

روستا و سد گوران

19. قلعه پرتغالی‌ها

قلعه‌ پرتغالی‌ها اگرچه نشانگر استعمار و سلطه بر خلیج فارس است اما امروزه به یکی از مکان های گردشگری قشم تبدیل شده است.در حقیقت قلعه پرتغالی‌ها یکی از بهترین مکان های گردشگری قشم محسوب می شود.این قلعه توسط آلفونسو آلبرکرک دریانورد مشهور پرتغالی بنا شد.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی مشهد


آدرس قلعه پرتغالی‌ها: در شمالی‌ترین ناحیه‌ی قشم می‌توانید قلعه پرتغالی‌ها را در ساحل این جزیره ببینید.

قلعه پرتغالی‌ها

20. دره تندیس‌ها

دره تندیس‌ها به دلیل وجود تندیس‌های بسیار بزرگ به این نام شهرت پیدا کرده است و در قایسه با دره ستارگان از وسعت بیشتری برخوردار است.علاوه براین در این دره می توانید شاهد  فسیل‌های ماهی‌ها و صدف‌ها باشید که حاکی از قدمت این دره دارد.اگرچه کمی باورش سخت است اما روزی تمامی این جزیره زیبا زیر آب‌ بوده است!

آدرس دره تندیس‌ها: اگر از مرکز قشم به سمت جنوب حرکت کنید و بعد به سمت غرب بروید  تابلوی 5 کیلومتر مانده به روستای برکه خلف را مشاهده خواهید کرد.

دره تندیس‌ها

21. درگهان

درگهان از جمله مکان های گردشگری جزیره زیبای قشم است که نباید آن را از دست داد.درگهان به دلیل داشتن مراکز و بازار‌های خرید فراوان، برای خرید دوستان مکان فوق العاده ایده آل محسوب می‌شود.

آدرس درگهان قشم: درقشم می توانید آدرس دقیق درگهان را از هرکسی بپرسید، اما باید بگوییم که فاصله شما در قشم با درگهان کمتر از 20 دقیقه است.

درگهان

22. جزیره هرمز

جزیره رنگارنگ هرمز یکی از اصلی‌ترین مکان های گردشگری بندرعباس و قشم محسوب می شود. این جزیره با داشتن بیش از 70 نوع کانی رنگی که در هیچ جای دنیا مانند آن یافت نمی‌شود باعث شده تا گردشگران فراوانی به این منطقه جذب شوند.در سفر به این جزیره زیبا حتما کلمبا و هواری سنتی هرمز را هم میل کنید.

آدرس جزیره هرمز: برای آنکه به جزیره هرمز بروید، باید قبل از 7 صبح خود را به اسکله ذاکری برسانید و از آنجا با شناورها به هرمز روید.

جزیره هرمز

مکان های تفریحی قشم

23. ژئوپارک قشم

ژئوپارک قشم که از سال 1385 به عنوان یکی از ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو شناخته می‌شود یکی از خاص‌ترین ژئوپارک‌های دنیا نیز به شمار می آید. این مکان هم یکی از بهترین مکان های تفریحی قشم است.

آدرس ژئوپارک قشم: از مرکز قشم به سمت جنوب حرکت کنید و بعد به غرب بروید تا تابلوی 5 کیلومتر مانده به روستای برکه خلف را مشاهده کنید.

ژئوپارک قشم

24. بام قشم

دقیقا در بالاترین نقطه‌ی ژئوپارک قشم، منظره‌ای پر از صخره‌ها و ماسه‌های مارگون رو به رو‌یتان قرار دارد. این منطقه به عنوان بام قشم شناخته می شود و بر از آنجا می‌توانید به تماشای جاذبه‌های دیدنی قشم مانند جنگل حرا و دره تندیس‌ها بنشینید.

آدرس بام قشم: بام قشم تا مرکز جزیره فاصله زیادی دارد و برای رسیدن به آن باید به سمت روستای طبل و سلخ بروید.

بام قشم

25. مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین

اگر به شنا و غواصی علاقه دارید مرکز غواصی ساحل قشم را از دست ندهید. تنها مرکز رسمی غواصی سازمان SSI در ایران نگین ساحل قشم است که انواع دوره‌های آموزشی غواصی را تا پیشرفته‌ترین سطح به علاقه مندان این رشته ارائه می دهد. در این مرکز غواصی نه تنها می توانید غواصی را آموزش ببینید بلکه می توانید از انواع تفریحات هیجان‌انگیز آبی نظیر شاتل، بنانا و قایق‌سواری لذت ببرید.

آدرس: قشم، پارک زیتون

مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین

جاذبه های قشم

26. غار نمکدان

اگر بخواهیم یکی از جاذبه های قشم را به شما معرفی کنیم باید به سراغ غار نمکدان قشم برویم. این غار با داشتن رگه‌های سفید نمکی هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. البته به خاطر داشته باشید که بازدید از این غار به آمادگی بدنی خوب و وسایل کوهنوردی نیاز دارد.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی شیراز


آدرس غار نمکدان: برای دیدن غار نمکدان، باید مسیر طبل و باسعیدو را طی کنید. از قشم به سمت باسعیدو بروید و از آنجا تابلوهای راهنما، شما را به سمت غار نمکدان هدایت می‌کنند.

جاذبه های قشم:غار نمکدان

27. کاسه سلخ

یکی دیگر از جاذبه هاب زیبای جزیره قشم کاسه سلخ است که در جنوبی‌ترین نواحی قشم به وسعت 7 کیلومتر واقع شده است.این منطقه فاقد هرگونه پوشش گیاهی‌ است و به عبارتی می توان آن را برهوت نامید.از مهمترین دلایل ایجاد کاسه سلخ می توان به منجمد شدن گدازه‌های جوشیده از زمین اشاره کرد که باعث ایجاد چشمه درمانی گوگردی این منطقه نیز شده است. کاسه سلخ یکی از مناطق زیبای عکاسی هم محسوب می شود.

آدرس کاسه سلخ: برای رسیدن به این منطقه باید 80 کیلومتری را به سمت جنوب بپیمایید تا به روستای سلخ برسید.

جاذبه های قشم:کاسه سلخ

28. سنگ مادر و دختر

در سفر به قشم و بازدید از جزیره هنگام حتما به دیدار سنگ مادر و دختر هم بروید. این سنگ در روستای غیل قرار دارد و برای آن افسانه‌هایی هم نقل شده است.به گفته بومیان در گذشته دور زمانی که افراد زورگو به دنبال تصرف جزیره بودن این مادر و دختر از دست آنها می گریزند و از خدا می خواهند که آنها را نجات دهد، بعد از آن این مادر و دختر به شکل سنگ در آمدند.

آدرس: هرمزگان، جزیره قشم، جزیره هنگام، روستای غیل 

جاذبه های قشم:سنگ مادر و دختر

29. پارک کروکودیل‌های قشم

پارک کروکودیل‌ ها یکی از جاذبه‌های جذاب و کمی ترسناک جزیره قشم است.پارک کروکودیل‌ها در سال 1389 و با هدف افزایش جمعیت کروکودیل‌ها در این جزیره راه‌اندازی شد اما از سال 1390 به جزیره قشم منتقل شده است.

آدرس پارک کروکودیل‌های قشم: از مرکز قشم به سمت بزرگ‌راه قشم-درگهان طی کنید، در میانه راه تابلو بزرگی را مشاهده خواهید کرد.

جاذبه های قشم:پارک کروکودیل‌های قشم

بهترین رستوران های قشم

30. رستوران حاج غفور قشم

یکی از بهترین و پرطرفدارترین رستوران های غذاهای دریایی قشم،رستوران حاج غفور است؛در این رستوران مشتری‌ها می توانند طعم واقعی غذاهای جنوبی را بچشند.رستوران حاج غفور به دلیل داشتن غذاهای دریایی تند و تیز و همچنین قلیه ماهی خوش‌طعم به خوبی شناخته شده است. اگر به دنبال خوردن بهترین خوراک‌ میگو هستید حتما به این رستوران سر بزنید.

آدرس رستوران حاج غفور قشم: جزیره قشم، بلوار خلیج فارس شرقی، جنب مسجد شیخ حاجی رمضان

رستوران حاج غفور قشم

31. رستوران قلعه قشم

اگر به قلعه‌ پرتغالی‌ها بروید حتمادر مجاورت آن رستورانی با معماری که از قلعه الهام گرفته را مشاهده خواهید کرد.این رستوران فضای بسیار شاده و دلنشین دارد و چه در داخل رستوران یا در فضای باز بشینید بازهم می توانید غذا را در نزدیکی ساحل با گوش دادن به صدای دلنشین امواج خلیج فارس میل کنید.منو این رستوران به صید روز صیادان بستگی دارد بنابراین ممکن است در روزس که صیادان چیزی صید نکرده باشند رستوران بسته باشد.نکته مهم و جالب دیگر در مورد رستوران قلعه قشم قیمت مناسب و منصفانه غذاهای رستوران، نسبت به کیفیت و حجم غذا است. 

 • آدرس رستوران قلعه قشم: جزیره قشم، میدان ولایت، جنب قلعه پرتغالی‌ها
 • شماره تلفن: 07635224765

رستوران قلعه قشم

32. رستوران خاله قشم

یکی از مهمترین غذاهای شهرهای جنوبی ایران فلافل و سمبوسه است. رستوران و فست فود سنتی خاله قشم، از جمله مکان‌هایی است که در منوی آن، غذاهای خوشمزه جنوبی وجود دارد. در این رستوران انواع غذاهای محلی مانند فلافل و سمبوسه و همچنین غذاهای دریایی سالمی مانند صدف، کوسه، عنکاس، ماهی مرکب، میکس کوسه و میگو بیشتر بصورت ساندویچی یا به صورت سلف سرویس طبخ می‌شوند.این رستوران سنتی هر شب از ساعت 7 عصر تا 10 شب از پذیرای مهمانان خود است.


حتما بخوانید: جاذبه های طبیعی و تاریخی تنگه ساواشی


آدرس رستوران خاله قشم: جزیره قشم، جنب قلعه پرتقالی ها به سمت اتوبان، رستوران و فست فود سنتی خاله

شماره تلفن: 07635225611

رستوران خاله قشم

33. رستوران نعیم قشم

رستوران نعیم هم یکی از معروف ترین و بهترین رستوران های قشم است.از معروف ترین غذاهای این رستوران می توان به مرغ، انواع کباب‌ها، انواع خوراک‌ها، خورش قلیه ماهی، ماهی شیر، ماهی کبابی، استیک و در نهایت میگو پفکی اشاره کرد.نکته جالب در مورد این رستوران فضای دنج و راحت و سلف سرویس سرو شدن غذا است البته باید بگوییم که قیمت غذاها کاملا معقول و مناسب است. رستوران نعیم در نزدیکی مرکز خرید خورشید واقع شده است بنابراین اگر بعد از خرید به دنبال رستوران خوب برای صرف غذا هستید حتما به آنجا سر بزنید.

 • آدرس رستوران نعیم:جزیره قشم، میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک 985
 • شماره تلفن رستوران: 06735242494

رستوران نعیم قشم

34. رستوران آبشار قشم

رستوران آبشار یکی از قدیمی‌ ترین رستوران‌ های قشم است که در حال حاضر دو شعبه نزدیک به هم دارد.رستوران آبشار در مجاورت مجتمع تجاری بین المللی مرجان واقع شده است بنابراین بعد از یک خرید لذت بخش برای صرف غذاهای دریایی پر‌ادویه و خوش‌طعم، به خصوص میگو سوخاری و ماهی هامور به این رستوران سر بزنید.

 • آدرس رستوران آبشار: شعبه 1: جزیره قشم، میدان شهدای گمنام، روبروی مرکز خرید مرجان
 • آدرس شعبه 2: جزیره قشم، بلوار ولیعصر، بالاتر از میدان گل‌ها، روبروی مرکز خرید خلیج فارس
 • شماره تلفن: 07635247138

رستوران آبشار قشم

راهنمای سفر به قشم

موقعیت مکانی قشم

باید بگوییم که جزیره زیبای قشم در جنوب کشورمان و در استان دیدنی و شگفت انگیز هرمزگان قرار دارد. این جزیره زیبا در شمال به بندرعباس و در بخش شرقی و جنوبی خود به ترتیب به جزیره لارک و جزیره هنگام متصل است.

آب و هوای قشم

اگرچه قشم یکی از مناطق گرم و خشک کشورمان است، اما میزان رطوبت هوا در این جزیره تقریبا زیاد است.جزیره خوش منظره قشم با 46 درجه سانتی گراد تابستان هایی گرم دارد.اما در زمستان با میانگین دمای 16 درجه سانتی گراد،هوای  بسیار معتدل و مناسب برای مسافرت دارد.

آب و هوای قشم

بهترین زمان برای سفر به قشم

همانطور که در قسمت آب و هوای جزیره قشم گفته شد، بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا بدون شک فصول پاییز و زمستان است.اما اگر آب و هوای گرم و خشک این جزیره برای شما برای شما ناخوشایند نیست، می توانید برتی تماشای ساحل و انجام تفریحات دریایی در بهار و حتی تابستان نیز به این منطقه سفر کنید.

جاهای دیدنی و گردشگری قشم

در ادامه لیستی از جاهای دیدنی و گردشگری قشم را در اختیار شما قرار می دهیم.

 • اماکن تاریخی قشم: نیایشگاه زرتشتیان ناهید (در جاده درگهان)، مدرسه تاریخی 300 ساله کمالیه قشم (در روستای بند حاج علی)، تپه تاریخی کولغان قشم (در بخش مرکزی شهرستان قشم)، مقبره مقدس تم سنیتی (واقع در روستای تم سنیتی)، قلعه پرتغالی ها (واقع در ضلع شمالی جزیره قشم)، آب انبار بی بی (واقع در بخش شهاب)، قبرستان رمکان (واقع در روستای رمکان) و گورستان لافت کهنه (واقع در بندر لافت).
 • اماکن طبیعی قشم: دره ستارگان قشم (در نزدیکی روستای برکه خلف)، دره تندیس های قشم (در بخش جنوبی جنگل حرا)، سد گوران قشم (در شمال جزیره قشم)، جزیره هنگام، جزیره هرمز، جزایر ناز قشم، دره مجسمه ها، دره سکوت هرمز، معدن خاک سرخ هرمز، چاه های تل آب، تنگه چاکاویر قشم، تنگه چاهکوه قشم، جنگل حرا قشم، غار نمک قشم و غارهای خربس قشم.
 • اماکن تفریحی قشم: مجتمع تفریحی و گردشگری هامون قشم (که در کیلومتری 2 اتوبان قشم-درگهان قرار دارد)، پیست سافاری 520 هکتاری قشم، حوضچه هامون قشم (در 3 کیلومتری جاده قشم-درگهان)، پارک شهر قشم، پارک زیتون قشم، آکواریوم پروانه طلایی قشم و حیات وحش دریایی قشم.

جاهای دیدنی و گردشگری قشم

چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

 • هواپیما: در قدیم تنها از طریق حمل و نقل زمینی و با قطار و خودرو امکان سفر به قشم فراهم بود، اما امروزه با ساخت فرودگاه بسیار مناسب دیرستان در این جزیره تماشایی،امکان سفر هوایی به این جزیر ه خوش منظره و دیدنی میسر شده است.
 • قطار: در صورتی که بخواهید از تهران به قشم بروید می توانید با خرید بلیط  قطار تهران-قشم (بندرعباس) و گذشت حدود 19 ساعت به این جزیره زیبا برسید. البته امکان دسترسی به قشم از طریق شهرهایی که خطوط راه آهن دارند هم امکان پذیر است.البته قطار شما را به بندرعباس می رساند بعد باسوار شدن در قایق های شناور مسافربری و بعد از یک ساعت به جزیره زیبا قشم می رسید.
 • خودرو: اگر می خواهید با خودرو شخصی به قشم بروید باید ابتدا به بندرعباس بروید. بعد از رسیدن به بندر عباس، باید حدود 70 کیلومتر را طی کنید و به بندر پل برسید. در بندر پل باید با ماشین را روی لندی کرافت (ناوچه حمل اتومبیل) قرار دهید و با گذشت مدت 20 دقیقه به جزیره قشم برسید.

چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

حمل و نقل عمومی در قشم

می توانید با یکی از سه روش تاکسی سرویس،اجاره خودرو و اجاره ون در قشم تردد کنید.در صورتی که قصد دارید تمام نقاط قشم را بگردید بهتر است با مراجعه به یکی از نمایندگی های اجاره خودرو قشم خودرویی برای خودتان اجاره کنید.

هتل ها و اماکن اقامتی قشم

 • هتل های سه ستاره قشم: هتل ساحل سرخ هرمز، هتل آپارتمان آرش قشم، هتل سما 1 قشم، هتل سما 2 قشم، هتل آرکا قشم، هتل ریحان قشم، هتل آلاله 2 قشم، هتل مارینا 1 قشم، هتل آپارتمان سفیر قشم و هتل هرموز جزیره هرمز.
 • هتل های دو ستاره قشم: هتل آرمان درگهان قشم، هتل ژئو پارک قشم، هتل رخسار قشم، هتل قباد قشم، هتل دیپلمات قشم، هتل امیر قشم، هتل آسماری قشم، هتل نخل زرین قشم و هتل دیانا قشم.
 • هتل های یک ستاره قشم: هتل آپارتمان کیمیا 1 قشم، هتل مروارید قشم، هتل آلاله یک قشم.
 • اقامتگاه های بومگردی قشم: اقامتگاه بومگردی بادگیران سهیلی قشم، اقامتگاه بومگردی فردیس قشم، اقامتگاه بومگردی دهلیز قشم، اقامتگاه بومگردی ناخدا امینی قشم و اقامتگاه بومگردی ستاره قشم.

هتل ها و اماکن اقامتی قشم

مراکز خرید و بازارها جزیره قشم

 • مرکز خرید سیتی سنتر 1: این مرکز تجاری با داشتن دو طبقه مجزا کالاهای فراوانی از قبیل کیف، کفش و پوشاک را برای فروش عرضه می کنداین مرکز خرید در میدان امامقلی خان واقع شده است.
 • مرکز خرید سیتی سنتر 2: این مرکز خرید در فاصله حدود 50 متر مرکز خرید سیتی سنتر 1 قرار دارد. در مرکز خرید سیتی سنتر 2 نیز انواع و اقسام البسه و پوشاک و تجهیزات الکترونیکی را را مشاهده خواهید کرد.
 • بازار قدیم قشم: تماشای بازار قدیم و آشنایی با فرهنگ کهن این منطقه واقعا زیبا و لذت بخش است. این بازار در مکانی بسیار جذاب و تماشایی قرار دارد و شامل کالاهای رنگارنگ و صنایع دستی جذاب و خوش نقش و نگار مردمان این منطقه است.
 • سایر بازارهای جزیره قشم: مجتمع تجاری سیمرغ قشم، بازار پردیس، مرکز خرید مرجان، مرکز خرید فردوسی قشم و مرکز خرید خلیج فارس قشم از جمله بازارها و مراکز خریدی هستند که مراجعه به آنها خالی از لطف نیست.

حتما بخوانید: 29 مکان دیدنی، تفریحی و تاریخی قزوین با آدرس


سوغات قشم

 • صنایع دستی حصیری
 • فرش و گلیم
 • پوشاک محلی
 • صنایع دستی دریای
 • ادویه

سوغات قشم

سخن پایانی:

در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات جامع و کاملی درباره جزیره زیبای قشم در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید برای سفر به این جزیره دیدینی برنامه ریزی کنید و از تمام مناطق دیدینی،جذاب و گردشگری آن دیدن کنید.


مطالب مرتبط:

جاهای دیدنی دبی؛ 21 مکان گردشگری و تفریحی

31 مکان دیدنی، تاریخی و گردشگری اصفهان با آدرساز
7
رای