جاهای دیدنی کرمانشاه؛ 10 جاذبه گردشگردی کرمانشاه در عید نوروز

جاهای دیدنی کرمانشاه؛ 10 جاذبه گردشگردی کرمانشاه در عید نوروز جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز ؛ بهترین مکان های گردشگری، تاریخی و زیبای شهر کرمانشاه در بهار و 10 جای دیدنی شهر کرمانشاه در عید نوروز در سلام دنیا ببینید.

احتمالا با شنیدن نام شهر کرمانشاه به یاد طاق‌بستان و بیستون می افتید، اما باید بگوییم که این شهر زیبا ایران که در غرب ایران واقع شده است جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد.بنابراین اگر به دنبال برنامه ریزی برای سفر نوروزی خود هستید می توانید با خواندن این مطلب سلام دنیا با جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز و مکان های تاریخی، گردشگری و تفریحی شهر کرمانشاه در بهار آشنا شوید و برای گردش و تفریح به آنجا بروید.

جاهای دیدنی کرمانشاه، 10 مکان تاریخی و تفریحی برای عید نوروز

مکان های تاریخی کرمانشاه

1. گوردخمه های کرمانشاه

یکی از جاهای زیبا و دیدنی اطراف کرمانشاه گوردخمه است، مکانی که مردم ایران باستان بصورت حفره‌ای در دل کوه می کندند تا مردگان خود را به همراه داشته‌های او دفن کنند.این مکان دیدنی در دوره  ماد‌ها و هخامنشیان محبوبیت زیادی داشتند. گوردخمه های کرمانشاه داستان‌های زیادی در مورد تاریخ چند هزارساله این شهر برای باستان‌شناسان روایت کرده اند.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی مشهد با آدرس


گوردخمه های کرمانشاه:جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز

2. طاق بستان

طاق بستان یکی از دیگر جاهای دیدنی شهر کرمانشاه است که می تواند مقصد خوبی برای گردش عید نوروز شما باشد.این مکان دیدنی در فاصله 12 کیلومتری از غرب کرمانشاه واقع شده است،و مجموعه زیبا و بی نظیر از سنگ نوشته و نقش و نگار هایی تراشیده شده روی سنگ است.این نگارها روایت گر صحنه هایی مانند تاجگذاری، نواختن چنگ و شکار کردن خسرو پرویز و تاجگذاری شاپور دوم و سوم و اردشیر دوم است.

طاق بستان :جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز

3. بیستون

مجموعه‌ تاریخی بیستون که قدمت طولانی دارد و مربوط به دوره هخامنشیان است در 30 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه قرار دارد.کوه بیستون به دلیل قداست و شرایط مطلوب آب و هوایی و واقع شدن در مسیر جاده ابریشم مورد توجه پادشاهان و فرمانروایان زیادی بوده است و همین امر باعث پدید آمدن آثار و یادگارهای زیبایی در دل و دامنه‌ این کوه شده است.این آثار تاریخی شامل کتیبه‌ بیستون، مجسمه هرکول، نقش مهرداد اشکانی، فرهاد تراش، پل ساسانی، کاروانسرای ایلخانی، کاروان‌سرای شاه‌عباسی و پل صفوی است.


حتما بخوانید: 29 مکان دیدنی، تفریحی و تاریخی قزوین با آدرس


بیستون:جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز

4. ساختمان تاریخی زیج منیژه

این اثر تاریخی متعلق به دوره ساسانیان است و در روستای پاتاق یکی از توابع سرپل ذهاب در استان کرمنشاه واقع شده است،و در فصل بهار از مناظر بسیار زیبا و دیدنی برخوردار می باشد.

جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز:ساختمان تاریخی زیج منیژه

مکان های تفریحی و گردشگری شهر کرمانشاه در بهار و عید نوروز

5. روستای داریان

روستا داریان از جمله مکان های دیدنی کرمانشاه در فصل بهار است.این روستا در فاصله 8 کیلومتری از شهرستان پاوه واقع شده است و بیشتر از هزار نفر جمعیت دارد. این روستا به دلیل قرار گیری در موقعیت جغرافیایی مطلوب در فصل بهار مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است و می توانید با سفر به روستای داریان در فصل بهار شاهد این زیبایی ها چشم نواز باشید.

جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز:روستای داریان

6. باغ گلها

اگر برای عید نوروز به کرمانشاه سفر می کنید حتما به باغ گلهای کرمانشاه هم سر بزنید.این باغ گلها بعد از باغ گلهای شهر اصفهان به عنوان دومین باغ گلهای ایران شناخته شده است.این مجموعه زیبا به مساحت 5 هکتار است که در آن 4 هزار نوع گل مختلف ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی و ایرانی کاشته شده است و در کاشت تمامی گل‌های این باغ زیبا از بذرهای درجه 1 هلندی استفاده شده است. این مجموعه حیرت انگیز در عید نوروز از حال و هوای خاصی برخوردار است.

باغ گلها:جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز

7. پارک کوهستان

پارک کوهستان یکی دیگر از مناطق بسیار زیبا کرمانشاه در فصل بهار است که در ضلع شمالی شهر واقع شده است و یکی از زیباترین و بزرگترین پارک توریستی این شهر به شمار می آید.این پارک از آبشارهای مصنوعی با نورپردازی های زیبا و دو غار حیرت انگیز برخوردار است که جلوه خاصی در فصل بهار به این پارک زیبا می بخشند.


حتما بخوانید: جاهای دیدنی شیراز (جاذبه گردشگردی و تاریخی)


پارک کوهستان :جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز

8. سراب مریم نگار

سراب مریم نگار یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز است که مناظر زیبا و شگفت انگیزی را پدید می آورد.اگر در اوایل بهار و عید نوروز به این مکان دیدنی سر بزنید فضای ناب و زیبایی را مشاهده خواهید کرد. این سراب بین شهرستان های کلیایی، سنقر و صحنه واقع شده است و یکی از اصیل ترین جاذبه های طبیعی و مناطق بکر کرمانشاه شناخته شده است. این منطقه با درختان قدیمی سر به فلک کشیده، چشمه‌های پر آب در فصل بهار آب و هوایی فوق العاده خاص خاطره خوشی را برای شما ایجاد می کنند.حتما در سفر به این مکان دیدنی لباس گرم بهمراه داشته باشید.

جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز:سراب مریم نگار

9. غار دو اشکفت

غار دو اشکفت در پارک کوهستان کرمانشاه و در دامنه کوه مبوله واقع شده است،این غار کاملا مشرف به پارک کوهستان است و از نظر تاریخی یک بنای فوق العاده با ارزش محسوب می شود .باستان شناسان که در این منطقه کاوش داشته اند معتقدند که این غار در فاصله زمانی 40 تا 120 هزار سال پیش توسط انسان های اولیه و به احتمال زیاد نئاندرتال مورد استفاده قرار گرفته است.

جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز:غار دو اشکفت

10. غار قوری قلعه

غار قوری قلعه نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی ناب و بکر برای سفر نوروزی شما است. این غار زیبا در فاصله 25 کیلومتری از شهرستان پاوه و در فاصله 87 کیلومتری از شهر کرمانشاه واقع شده است.نتایج تحقیقات نشان داده است که این غار درون کانی های آهکی ایجاد شده و شامل 2 بخش است،بخش اول این غار حدود 500 طول دارد و تالارها و دالانهای زیادی در آن قرار گرفته است،علاوه براین نورپردازی‌های خلاقانه‌ای که در این غار به کار رفته است به زیبا تر شدن این مکان کمک زیادی کرده است و هر بیننده‌ای قطعا از مشاهده این همه زیبایی لذت خواهد برد.

جاهای دیدنی کرمانشاه در عید نوروز:غار قوری قلعه

سخن پایانی:

در این مطلب جاهای دیدنی شهر کرمانشاه برای عید نوروز را به شما معرفی کرده ایم،می توانید به راحتی مکان های دیدنی را بر اساس علایق خود انتخاب کنید و برای سفر به این شهر زیبا برنامه ریزی کنید.


مطالب مرتبط:

جاهای دیدنی رامسر؛ 39 مکان دیدنی، گردشگری رامسر با آدرس و عکس

32 مکان دیدنی، گردشگری و تاریخی سمنان با آدرساز
8
رای