برترین فیلم های دلهره آور با محتوای روانشناسی در تاریخ سینما

برترین فیلم های دلهره آور با محتوای روانشناسی در تاریخ سینما در این مطلب با برترین فیلم های دلهره آور روانشناختی آشنا می شوید که تنها به دنبال ترس لحظه ای یا ماوراء الطبیعه نیستند، اما اگردوست دارید ضربان قلب خود را بالا ببرید و دلهره فیلم را تجربه کنید این مطلب را دنبال کنید.

با وجود اینکه تماشای فیلم های ترسناک همیشه لذت بخش است، بعضی اوقات شاید نیاز به تماشای خشونت کمتر و تفکر بیشتری باشد. فیلم های دلهره آور روانشناختی برای افرادی خوب است که به دنبال ترس لحظه ای یا ماوراء الطبیعه نیستند، اما دوست دارند ضربان قلب خود را بالا ببرند و دلهره فیلم را تجربه کنند و احتمالاً کابوس های ابدی داشته باشند. در اینجا به تعدادی از این فلیم های دلهره آور روانشناختی می پردازیم.

بهترین فیلم های دلهره آور روانشناختی سینمای جهان

1. چراغ گاز

فیلم دلهره آور چراغ گاز

فیلم چراغ گاز درباره زنی است که شوهرش می خواهد به او بقبولاند که در حال دیوانه شدن است. عنوان فیلم به یک لحظه خاص در داستان اشاره دارد که او سوسو زدن چراغ گاز را می بیند اما شوهرش را متقاعد می کند که این ها فقط در تصوراتش هستند.

2. سرگیجه

فیلم ترناک سرگیجه

وقتی صحبت از دلهره روانشناختی می شود، آلفرد هیچکاک حرف اول را می زند و سرگیجه بهترین ساخته اوست. همانطور که حدس می زنید این فیلم درباره شخصی است که از سرگیجه رنج می برد، و تمام استعاره های معمول ژانر را نمایان می کند: هویت های دروغین، آسایشگاه ها و برخی جنون های گاه به گاه. اما بهترین قسمت سرگیجه تنظیم رویایی دهه 1950 کالیفرنیای آن است.

3. یادگاری

فیلم سینمایی دلهره آور یادگاری

یادگاری فیلمی است درباره مردی به نام پیرس که دچار از دست دادن حافظه کوتاه مدت شده است. این مسئله تحت هر شرایطی فاجعه است به خصوص حالا که او در تلاش است بفهمد چه کسی همسرش را به قتل رسانده است. فیلم به شکل سیاه و سفید است و نشان دهنده دو دوره زمانی متفاوت است که در پایان داستان همگام سازی می شوند. این کار واقعاً نوآورانه است.   

4. ربه کا

فیلم ترسناک ربه کا

بله این فیلم نیز یکی دیگر از ساخته های آلفرد هیچکاک است. ربه کا برنده جایزه اسکار شد و به سادگی می توان دید که چرا این جایزه به آن تعلق گرفته است. ربه کا بر داستان خاطره ی همسر قبلی مردی در زندگی همسر جدید تکیه دارد و داستانی کاملاً دلهره آور دارد.

5. چه بر سر بیبی جین آمد؟

فیلم سینمایی ترسناک جین

مشهورترین فیلم بتی دیویس، چه اتفاقی برای بینی جین افتاد؟ ، درباره زنی مسن و دارای اختلال مشاعر است که در کودکی بازیگر بوده و اکنون خواهر فلجش را در عمارتی گروگان گرفته است. اما طبق نظر همه افرادی که این فیلم را دیده اند، گیرا ترین قسمت فیلم همان چیزی است که در پشت صحنه اتفاق می افتد: یعنی رقابتی که بین دو خواهر با بازی بتی و جوآن کرفورد وجود دارد.

6. قوی سیاه

فیلم ترسناک قوی سیاه

بازی ناتالی پورتمن به عنوان یک رقصنده باله که شخصیت حقیقی اش را برای رسیدن به ایفا کننده نقش قوی سیاه در یک نمایش باله از دست می دهد، آنقدر جدی و فراتر از حد انتظار بود که جایزه اسکار گرفت. جزئیات بیشتر می تواند داستان را برای افرادی که فیلم را ندیده اند لو بدهد، اما هنگام دیدن این فیلم آماده سردرگمی و پیچیدگی هایی باشید که هیجان به همراه دارد.

7. روانی آمریکایی

فیلم سینمایی دلهره آور روانی آمریکایی

روانی آمریکایی فیلمی است با محتوای کمی دلهره ی روان شناختی و کمی بیشتر وحشت روان شناختی، که کریستین بل شخصیت اصلی داستان است. او که شخصیتی مشغول در حیطه کارهای اقتصادیست، در شخصیت پنهان خود یک قاتل مخوف است. این ثابت می کند که هیچ چیز ترسناک تر از یک دلسردی سرمایه گذاری بانکی نیست.

8. چشمان کاملاً بسته

فیلم سینمایی چشمان کاملاً بسته

بازیگران این فیلم تام کروز و نیکل کیدمن هستند. داستان فیلم مربوط به تام است به که به طور تصادفی به یک مهمانی بالماسکه می رود و شاهد اتفاقات دلهره آوری در طول داستان است. بسیاری از مسائل هیجان انگیز روانشناختی نیز در طول داستان اتفاق می افتد.

9. دختر گمشده

 فیلم دلهره آور دختر گمشده

این فیلم درباره مردی است که پس از مفقود شدن همسرش مورد سوء ظن قرار می گیرد. مسلماً چیزی که می بینیم عین واقعیت نیست.

10. جذابیت مرگبار

فیلم ترسناک جذابیت مرگبار

جذابیت مرگبار فیلمی است سرگرم کننده مربوط به دهه 80 که در مورد رابطه ی

مردی متاهل با زنی است که نقش معشوقه او را دارد. اگر تمایل به این فیلم نداشتید می توانید فیلم Obsessed را تماشا کنید که مشابه به جذابیت مرگبار است و بیانسه و الی لارتر بازیگران آن هستند.

منبع: cosmopolitan

از
15
رای