شب آرزوها کی هست ؛ تاریخ دقیق لیله الرغائب سال 1400 چه روزی است

شب آرزوها کی هست ؛ تاریخ دقیق لیله الرغائب سال 1400 چه روزی است شب آرزوها کی هست ؛ تاریخ شب آرزوها 1400 در تقویم شمسی در ایران ؛ اولین پنجشنبه ماه رجب 1400 ؛ تاریخ دقیق لیله الرغائب 1400 چه روزی است ؛ شب آرزوها امسال کی هست در سلام دنیا بخوانید.

لَیلَةُ الرَّغائِب یا شب آرزوها کی هست، آیا می دانید شب لیله الرغائب سال 1400 چه روزی است و تاریخ شب آرزوها 1400 یا همان اولین پنجشنبه ماه رجب در تقویم شمسی در ایران کی هست و تاریخ دقیق لیله الرغائب 1400 چه روزی است؟ ما در این مطلب سلام دنیا ، به شما می گوییم. با ما همراه باشید.

شب آرزوها کی هست (اولین پنجشنبه ماه رجب 1400)

اولین شب جمعه ماه رجب را شب آرزوها یا لیله الرغائب می گویند. البته شاید شما آن را اولین پنجشنبه ماه رجب 1400 که شب آن شب آرزوها است یاد کنید. که در آن فضیلت بسیار است و امید به رحمت و بخشش خداوند زیاد است. طبق روایتی از رسول خدا (ص)، در شب لیله الرغائب، ملائکه به مکه می آیند و از خداوند برای افرادی که در ماه رجب روزه گرفته اند، طلب بخشش و مغفرت می کنند.

تاریخ دقیق لیله الرغائب 1400

کم کم به روزهای پایانی ماه جمادی الثانی نزدیک می شویم و به ماه رجب، ماه خدا وارد می شویم. ماهی پر از مغفرت و بخشش، در ماه رجب ، شبی با نام شب آرزوها که در عربی به آن لیله الرغائب می گویند. که در ادامه تاریخ دقیق لیله الرغائب 1400 را در تقویم شمسی، قمری و میلادی برای شما آورده ایم.


حتما بخوانید: اعمال شب لیله الرغائب چیست


تاریخ دقیق لیله الرغائب (شب آرزوها ) در تقویم هجری شمسی مصادف است با :

روز پنج شنبه 14 بهمن ماه سال 1400 هجری شمسی ، که امسال با اولین روز ماه رجب نیز مصادف است.

تاریخ دقیق لیله الرغائب سال 1400 چه روزی است

تاریخ دقیق شب آرزوها (لیله الرغائب) در تقویم هجری قمری مصادف است با :

اولین روز ماه رجب 1443 هجری قمری 

تاریخ لیله الرغائب (شب آرزوها ) در تقویم میلادی مصادف است با :

روز 3 ماه فوریه سال 2022

نماز لیله الرغائب چند رکعت است

  • نماز شب آرزوها، 12 رکعت است ما بعد از نماز مغرب باید خوانده شود،  به این صورت که 6 نماز دو رکعتی (بعد از دو رکعت سلام می دهید.) و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، 3 مرتبه سوره قدر(انا انزلناه) و 12 مرتبه سوره توحید (قل هو الله احد) را می خوانید.
  • بعد از تمام شدن نماز، 70 بار می گویید: «اَللهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحمّدٍ النَّبّیِّ الاُمِّیِّ وَ عَلَی آلِهِ (یا آل محمد)»
  • سپس به سجده می روید و 70 بار می گویید: «سُبّوحٌ قُدّوسٌ رَبُّ المَلائِکَةِ وَ الّروحِ»
  • بعد سر از سجده بر می دارید و 70 بار می گویید: «رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمْ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الْاَعْظَمُ»
  • سپس دوباره به سجده می روید و 70 بار می گویید: «سُبّوحٌ قُدّوسٌ رَبُّ المَلائِکَةِ وَ الّروحِ» بعد حاجت خود را از خداوند بطلبید که ان شاالله برآورده خواهد شد.

همچنین بخوانید: 

دعای ماه رجب با معنی + فضیلت و اعمال ماه رجب برای گرفتن حاجت

دانلود دعای ماه رجب با صدای موسوی قهار
 

از
8
رای