چگونه روی چوب بنویسیم؛ روش درج طرح و نوشتن اسم روی چوب ساده

چگونه روی چوب بنویسیم؛ روش درج طرح و نوشتن اسم روی چوب ساده چگونه روی چوب بنویسیم ؛ روش درج نوشته روی چوب؛ آموزش نوشتن اسم یا جمله دلخواه روی چوب به روش ساده و سریع و برای نوشتن روی چوب از چه رنگ یا خودکاری استفاده می کنید در سلام دنیا بیاموزید.

تابلوهای چوبی می توانند راهی عالی برای بیان خلاقیت و تزئین خانه شما باشند. تابلوهای چوبی نه تنها شکلی زیبا و پرطرفدار از دکوراسیون داخلی خانگی هستند، بلکه ساختن آنها فوق العاده آسان است! تنها کاری که لازم است انتخاب چوب، سپس طرح دادن به آن است تا بتوانید حروف خود را از طریق یک الگوی تایپوگرافی و نشانگرهای رنگ اضافه کنید. در این مطلب از سلام دنیا انتخاب چوب و نحوه نوشتن روی چوب را  مرحله به مرحله و تصویری به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

1) انتخاب چوب

1. یک تکه تخته سه لا یا ام دی اف مستطیلی را در هر اندازه ای انتخاب کنید

قبل از شروع کار، باید قطعه چوب مناسب را تهیه کنید. ساده ترین و بهترین نوع چوب برای استفاده تخته سه لا و تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) است که می توانید آن ها را از نزدیک ترین فروشگاه سخت افزاری خود خریداری کنید. هنگامی که به فروشگاه سخت افزار مراجعه می کنید، از متصدی بخواهید که چوب را به اندازه ای خاص برش دهد یا یک قطعه بزرگ بخرید و خودتان آن را برش دهید.


حتما بخوانید: آموزش روش چاپ و ساخت لیبل و برچسب


  • بسته به اینکه چه اندازه ای می خواهید می توانید به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک کنید. اکثر چوب های از پیش تراش خورده در 48 اینچ (120 سانتی متر) در 24 اینچ (61 سانتی متر) یا 24 اینچ (61 سانتی متر) در 24 اینچ (61 سانتی متر) فروخته می شوند.
  • تکه های چوب مربع یا مستطیل ساده ترین اشکال برای کار هستند، مخصوصاً برای مبتدیان. با این حال، اگر می‌خواهید با موضوع خاصی مطابقت داشته باشید یا فقط چیزی متفاوت از معمول می‌خواهید، از یک هیزم‌شکن برای شکل دادن به چوب خود استفاده کنید.
  • به عنوان مثال، تابلوهای دایره ای، هنر دیواری عالی را ایجاد می کنند. از طرف دیگر، تابلویی به شکل قلب با یک نقل قول عاشقانه انتخاب عالی برای تزئین اتاق خواب شما و دیگران است.

چگونه روی چوب بنویسیم1

2. یک الگوی تایپوگرافی برای حروف انتخاب یا ایجاد کنید

شما نمی توانید روی چوب بنویسید بدون اینکه ایده ای داشته باشید! اگر به طراحی و تایپوگرافی علاقه دارید، با یک قلم خوشنویسی، یک الگوی خود را روی یک تکه کاغذ بکشید. از طرف دیگر، یک جستجوی آنلاین برای طرح‌های تایپوگرافی انجام دهید و طرحی را که دوست دارید چاپ کنید.

  • به عنوان مثال، می‌توانید چیزی مانند «به خانه ما خوش آمدید» بنویسید تا یک تابلوی ورودی برای مهمانان خانه ایجاد کنید.

حتما بخوانید: طرز تهیه عطر در خانه با 15 روش خانگی آسان


  • اگر علامت خاصی در خانه شما است از عبارت مورد علاقه خود برای توصیف خانه استفاده کنید. به عنوان مثال، این می تواند یک نقل قول ادبی در مورد لذت بردن از خانواده و لحظات کوچکتر زندگی برای اتاق نشیمن شما باشد.
  • از طرف دیگر، نام یکی از اعضای خانواده را بنویسید تا یک پلاک اسم برای اتاق خواب آنها ایجاد کنید.

چگونه روی چوب بنویسیم2

3. چوب را با کاغذ سنباده 120 تا 220 سنباده بزنید تا صاف شود

تمام سطح چوب - حتی کناره ها و پشت آن را سنباده بزنید. سنباده زدن باعث می شود چوب صاف شود و راحت تر  روی آن نوشته شود.

  • یا می توانید از سنباده برقی استفاده کنید.

چگونه روی چوب بنویسیم3

4. روغن را روی چوب بمالید

لکه را با یک قاشق چوبی یا چوب کاملاً مخلوط کنید.روغن را با یک قلم مو یا پارچه تمیز بمالید. برس یا پارچه خود را با روغن پر کنید و آن را روی چوب بکشید. چوب را از بالا به پایین با روغن بپوشانید.

  • قبل از شروع رنگ آمیزی، پوشیدن یک جفت دستکش را فراموش نکنید!
  • رنگ می تواند هر رنگی که می خواهید باشد. از خلاقیت نترسید!

چگونه روی چوب بنویسیم4

5. قبل از شروع نوشتن صبر کنید تا خشک شود

خشک شدن روغن ممکن است حدود 2 ساعت طول بکشد. انتظار برای اضافه کردن حروف باعث می شود نوشته شما واضح و مرتب به نظر برسد. با کشیدن انگشت دستکش روی چوب خشکی را آزمایش کنید.

چگونه روی چوب بنویسیم5

6. برای محافظت از حروف خود روی چوب روغن بمالید

این به خصوص اگر با نشانگرهای دائمی می نویسید کمک خواهد کرد. روی پوشش تیره ترین قسمت های چوب تمرکز کنید و از یک پارچه نرم برای اعمال محصول استفاده کنید. بعد از خشک شدن کامل لایه اول، لایه دوم را اضافه کنید. خشک شدن اکثر روغن ها بین 6 تا 8 ساعت طول می کشد.روغن در فروشگاه سخت افزار محلی شما موجود است.


حتما بخوانید: درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده و سریع


7. اندازه و فاصله را برای حروف خود ترسیم کنید

ممکن است بخواهید از یک خط کش برای محاسبه دقیق هر حرف و اندازه ای برای نوشتن نوشته خود استفاده کنید. با ساختن جعبه (یا جعبه‌هایی) که حروف شما را در آن جا می‌دهد، فضایی را که نوشته روی چوب اشغال می‌کند، ترسیم کنید. جعبه(ها) دستورالعملی را تشکیل می دهد تا به شما کمک کند الگوی خود را در مرکز قرار دهید و حروف های خود را مرتب نگه دارید. از طرف دیگر می توانید یک قاب بسازید.

چگونه روی چوب بنویسیم6

2) نحوه اضافه کردن حروف روی چوب

1. شابلون را روی چوب قرار دهید

قالبی را که ساخته یا پرینت کرده اید بازیابی کنید و آن را روی چوب قرار دهید. الگوی خود را مطابق دستورالعمل هایی که ترسیم کرده اید ردیف کنید. نوار را به گوشه های قالب خود اضافه کنید تا در هنگام کشیدن آن در موقعیت خود قرار گیرد.

 اضافه کردن حروف روی چوب1

2. خطوط کلی هر کلمه را روی الگو با مداد دنبال کنید

نوک مداد خود را روی کاغذ فشار دهید و خطوط الگوی خود را ردیابی کنید. فقط روی خطوط کلی هر حرف تمرکز کنید. فشار وارد کنید تا ضربه ها روی چوب ظاهر شوند. از یک مداد استفاده کنید تا بتوانید هر اشتباهی را اصلاح کنید.

 اضافه کردن حروف روی چوب2

3. شابلون را از روی چوب بردارید تا نمایان بودن خطوط را بررسی کنید

اگر طرح‌بندی شما موفقیت‌آمیز بود، متوجه حروف هایی خواهید شد که توسط مداد به جا مانده است. اگر نمی توانید خطوط را تشخیص دهید، الگو را روی چوب قرار دهید و دوباره حروف را مشخص کنید. شما می توانید هر اشتباهی را که مرتکب شده اید با یک مداد پاک کن پاک کنید.

 اضافه کردن حروف روی چوب3

4. هر حرف را با یک نشانگر دائمی یا خودکار رنگ بنویسید

اشتباهاتی که با نشانگرهای دائمی یا نشانگرهای رنگ انجام می شود پاک نمی شود! به خطوطی که روی آنها ردیابی می کنید توجه کنید. روی ترسیم موقعیت و شکل صحیح هر حرف تمرکز کنید.

 اضافه کردن حروف روی چوب4

5. حروف خود را با عرض های خطی مختلف و طرح های مجعد تزئین کنید

وقتی حروف به درستی ترسیم شدند، روی جذاب جلوه دادن آنها تمرکز کنید. برای افزودن جذابیت بصری، حروف را در محل حلقه‌های آن پهن کنید. الگوی خود را دنبال کنید تا به یاد داشته باشید که کجا طرح های اضافی را به حروف خود اضافه کنید.

5اضافه کردن حروف روی چوب

6. با خودکار یا نشانگر روی کلمات بروید تا آنها را تیره کنید

افزودن لایه دوم به حروف با نشانگر رنگ، آنها را تیزتر کرده و طرح تمیزتری ایجاد می کند. قبل از استفاده مجدد مطمئن شوید که لایه اول خشک شده است! برای صرفه جویی در زمان و ایجاد خطوط پررنگ تر از نشانگرهای رنگ با خشک شدن سریع استفاده کنید.این نشانگرها فقط چند دقیقه طول می کشد تا خشک شوند.

اضافه کردن حروف روی چوب6

پرسش و پاسخ تخصصی

برای نوشتن روی چوب از چه رنگ یا خودکاری استفاده می کنید؟

توصیه می کنم ابتدا از یک مداد روی چوب استفاده کنید، سپس حروف را با رنگ اکریلیک و قلم مو یا نشانگر رنگ اکریلیک پر کنید. اگر از آستر ظریف یا جوهر الکلی استفاده می کنید، هنگام نوشتن رنگ از آن خارج می شود. با این حال، از استفاده از جوهر الکلی روی چوب خودداری کنید.


حتما بخوانید: انواع جاکلیدی بافتنی دخترانه، پسرانه و فانتزی به همراه آموزش


آیا روی چوب باید چیز خاصی بنویسم؟

شما مجبور نیستید این عبارت را بنویسید این مثال است. می توانید عبارات دیگری مانند "به خانه خوش آمدید!"

سخن آخر

با توجه به نکات و آموزش مرحله به مرحله نوشتن روی چوب، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

لیست هنرهای دستی درآمدزا خانگی جدید و پرفروش

آموزش ساخت تخته گوشت چوبی ساده و شیک در خانه

آموزش ساخت سینی چوبی دست ساز مستطیلاز
2
رای