درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده و سریع

درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده و سریع چگونه کلید شکسته را از قفل خارج کنیم؛ با چند ترفند ساده درآوردن کلید شکسته از قفل در حیاط، کمد کلید شکسته ای که دیده نمیشود با چسب، روغن، آهنربا را در سلام دنیا بیاموزید.

آیا برای شما اتفاق افتاده است؟ کلید شما در قفل گیر کرده است، کمی به جلو و عقب تکان می دهید، کمی انرژی می گذارید و قبل از اینکه متوجه شوید یک کلید شکسته در دست دارید. ما در این مطلب سلام دنیا، چند ترفند ساده برای درآوردن کلید شکسته از قفل با روغن، چسب، آهنربا، تیغه اره و چند ترفند دیگر را آموزش می دهیم. قفل سازها نمی خواهند شما این ترفند ها را بدانید. این باعث صرفه جویی در پول شما می شود!

درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده

آیا برای شما اتفاق افتاده است؟ کلید شما در قفل گیر کرده است، کمی به جلو و عقب تکان می دهید، کمی انرژی می گذارید و قبل از اینکه متوجه شوید یک کلید شکسته در دست دارید. حالا چی؟ بسیاری از افراد با یک قفل ساز تماس می گیرند تا کلید شکسته را خارج کنند. پول خود را نگه دارید و از این نکات استفاده کنید تا کلید شکسته خود را خودتان از قفل خارج کنید! به خصوص در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی، هزینه ها به راحتی می تواند به چند صد یورو افزایش یابد! برای صرفه جویی در این صورتحساب گران قیمت، چند نکته فوق العاده برای شما داریم!


حتما بخوانید: از بین بردن خط و خش گوشی با یک ترفند ساده


درآوردن کلید شکسته از قفل با روغن

اگر تکه کوچکی از کلید از قفل بیرون زد، از کمی روغن یا یک قوطی اسپری WD-40 برای روغن کاری قفل استفاده کنید. WD-40 ساده ترین راه است زیرا دارای نازل بلند و نازکی است که می توانید از آن استفاده کنید. روغن را با احتیاط داخل قفل بین سیلندر و کلید اسپری کنید. این ممکن است کمی طول بکشد سپس با انبردست کلید شکسته را از سوراخ کلید بیرون بیاورید.

درآوردن کلید شکسته از قفل با روغن

درآوردن کلید شکسته  از قفل که دیده نمی شود

اگر کلید بیش از حد شکسته باشد و دیگر قابل مشاهده نباشد چه؟ همچنان می توانید با چند ترفند کلید را بردارید.

  • به عنوان مثال، می توانید از یک آهنربای قوی برای بیرون کشیدن باقی مانده کلید از قفل استفاده کنید.
  • آیا این را در دست ندارید؟ نگران نباشید. سپس می توانید با موچین یا یک گیره کاغذ صاف شده باقی مانده کلید را نیز بیرون بیاورید.
  • در صورت عدم موفقیت، می توانید کمی چسب قوی روی نیمه دیگر کلید بچکانید و دوباره دو نیمه را به هم فشار دهید. از چسب زیاد استفاده نکنید زیرا ممکن است به قفل آسیب جبران ناپذیری وارد شود. وقتی چسب خشک شد، می توانید کلید را با دقت بیرون بکشید.

موفق نشدید؟ موارد دیگر را امتحان کنید.

درآوردن کلید شکسته از قفل با تیغه اره

این ترفند به هر حال به شما کمک می کند! مانند عکس زیر با یک تیغه اره کوچک اره مویی ادامه دهید. بهتر است از یک تیغ اره فلزی نازک با دندانه های ظریف استفاده کنید. اره را با انبردست ببرید تا انتهای آن نیز دندانه داشته باشد و خیلی صاف نباشد. مطمئن شوید که یک تکه دندان بزرگ در انتهای آن وجود دارد.


حتما بخوانید: فراری دادن مورچه ها از خانه با 3 ترفند ساده


نحوه کار با تیغه اره برای درآوردن کلید شکسته

تیغه اره را در دست بگیرید و دندانه های تیغه به سمت شما باشد. تیغه اره را با دقت به داخل قفل فشار دهید. بنابراین شما یک چوب ماهیگیری دارید تا کلید را از قفل خارج کنید. تیغه اره را بالا و پایین و به سمت خود حرکت دهید تا کلید را از قفل خارج کنید. با حوصله لازم این کار را انجام دهید و خواهید دید که بالاخره کلید بیرون می آید!

درآوردن کلید شکسته از قفل با تیغه اره

سخن آخر

آیا موفق شدید کلید شکسته را بردارید؟ اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلید یدکی از همسایه ها یا یکی از اعضای خانواده بگیرید و می توانید دوباره به داخل بروید! کلید یدکی ندارید؟ کلید ساز می تواند کلید را با دو قسمت شکسته کلید کپی کند. اگر این کار انجام نشد، متأسفانه هیچ چیز دیگری جز تعویض قفل وجود ندارد.


مقالات مرتبط:

8 نکته زیرکانه برای از بین بردن بوی بد سطل زباله و خوشبو کردن آن

تلخی غذا را چگونه از بین ببریم (10 ترفند ساده)
 
 

از
1
رای