مثلث برمودا از شایعه تا واقعیت

مثلث برمودا از شایعه تا واقعیت در طول تاریخ حوادث بسیاری در مثلث برمودا رخ داده است. دلیل رخداد این حوادث چه چیزی می تواند باشد؟ برای کشف راز مثلث برمودا با ما همراه باشید.

برمودا ( مثلث شیطان ) مرموز ترین نقطه جهان چه رازی در خود پنهان کرده است که تا به امروز هیچ فردی موفق به کشف رموز آن نشده است؟ چه نیرویی در مثلث برمودا وجود دارد که تا کنون هزاران کشتی و هواپیما را به کام خود کشانده است و عامل مرگ هزاران نفر شده است؟  آیا واقعا ابزارها و تکنولوژی هایی که تا به امروز انسان به آنها دست پیدا کرده است برای حل این معما عاجز مانده اند؟ حقیقت مثلث برمودا چیست؟ برای گرفتن پاسخ این سوالات و دستیابی به اطلاعاتی که نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و سازمان صندوق جهانی طبیعت در رابطه با مثلث برمودا بدست آورده اند، با ما همراه باشید. 

همه چیز در مورد مثلث برمودا

مثلت برمودا کجاست؟

موقعیت جغرافیایی که برای مثلث برمودا معرفی شده است در بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. مثلث برمودا  مساحتی بین 1300 هزار کیلومتر تا 3900 هزار کیلومتر را در برمیگیرد. راس های مثلث برمودا در میامی ایالت فلوریدا ، و دیگری در سان خوآن پورتوریکو و سومی در جزیره برمودا در وسط اقیانوس اطلس قرار می گیرد. البته این محدوده مشخص شده مادام در حال تغییر است و هر بار ابعاد تازه ایی برای آن بیان می شود، و هر فرد و یا موسسه گزارش دهنده بنا به مطالعات خود این اعداد را جابه جا می کند. لازم به توضیح است که انجمن های جغرافیایی معتبر آمریکا چنین مرزبندی را به رسمیت نمی شناسند و آن را در نقشه های خود وارد نمی کنند. 

برخی از رخدادهای معروف اتفاق افتاده در مثلث برمودا

در تاریخ 4 مارس 1918 : ناوگان کشتی یو اس اس سایکلوپ از نیروی دریایی آمریکا همراه با 309 خدمه 

علت عنوان شده برای ناپدید شدن کشتی : دلیل نامعلوم ، احتمال درگیر شدن با طوفان و یا فعالیت دشمن در طی جنگ جهانی اول

دو کشتی دیگر که خواهران کشتی  USS Cyclops بودند  به نام های USS Proteus در سال 1941 و  USS Neres در تاریخ 27 اکتبر 1945 نیز در منطقه مثلث برمودا بدون دلیل مشخص ناپدید شدند.

راز مثلث برمودا چیست؟

پرواز 19 

5 فروند هواپیمای نظامی ( از نوع US TBM Avenger Torpedo Bombers 3  )

موضوع عملیات: انجام عملیات اکتشافی بر روی منطقه مثلث برمودا

تاریخ عملیات : 5 دسامبر 1945

علت عنوان شده برای ناپدید شدن هواپیماها: به استناد مکالمات خلبان با برج مراقبت تمامی رادار های جهت یابی هواپیما بدون دلیل مخشصی از کار می افتد و مکالمه قطع می شود، هواپیما برای همیشه ناپدید می گردنند.

هواپیمای سوخت رسان Boeing KC-135 Stratotanker 

یک جفت هواپیمای کی سی- 135 استراتوتانکرز نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا به دلیل نامعلوم با یکدیگر برخوردند کردند و بعد از تصادف با فاصله 160 مایلی از یکدیگر در اقیانوس اطلس سقوط کردند. 

ناپدید شدن هواپیماها در مثلث برمودا

فرضیات مطرح شده در مورد مثلث برمودا

1- وجود یک میدان مغناطیسی عظیم

2- گاز متان 

براساس تحقیقات انجام گرفته، وجود گاز متان در منطقه مثلث برمودا مورد تایید قرار گرفته شده است. حال متخصصان معتقدند که تاثیرات ناشی از وجود گاز متان بر نحوی سوخت رسانی هواپیماها می تواند عاملی برای سقوط و نهایتا ناپدید گشتن هواپیما میشود.

احتمال دیگری که حوادث اتفاق افتاده در منطقه مثلث برمودا را به گاز متان مربوط می سازد اثرات گاز متان در بوجود آوردن امواج سهمگین است که عامل غرق شدن کشتی می شود.

3- وجود هرم های شیشه ایی در بستر مثلث برمودا

برخی اقیانوس شناسان با بکارگیری ردیاب صوتی زیردریایی از وجود دو هرم شیشه ایی غول پیکر که دارای  2 حفره هستند، در اعماق 2000 متری در منطقه مثلث برمودا خبر دادند. و این نظریه را مطرح کردند که گردش آب اقیانوس در بین این دو حفره باعث ایجاد موج های فوق العاده بزرگ در این منطقه میشود. و دلیل ناپدید شدن اجسام در مثلث شیطانی را  امواج ناشی از وجود اهرام می دانند. 

4- حضور موجودات فرازمینی در مثلث برمودا

برخی از فعالان در این زمینه، با استفاده از  ابزارهای مانند googlemaps از مشاهده کردن سازه هایی خارق العاده در این منطقه اطلاع دادند و آنها را پایگاه فرازمینی ها در کره زمین اعلام کردند.

5- وجود گره دریایی در برمودا

دانستنی های مثلث برمودا

حقیقت مثلث برمودا چیست؟

 به استناد از سایت Coast Guard آمریکا که تحقیقات علمی و معتبری در رابطه با مثلث برمودا انجام داده است، تمام اتفاقات رخ داده در این منطقه جغرافیایی  را تحت اثر عوامل فیزیکی قابل اثبات دانسته؛ و داستان های عنوان شده در مورد عجایب مثلث برمودا صرفاً زاده تخیلات انسانی و اغراق در بیان پدیده های کاملا محتمل و طبیعی می داند. 

سایت Coast Guard : گارد ساحلی ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: United States Coast Guard) در سال 1790 توسط کنگره ایالات متحده آمریکا تأسیس شد. وظیفهٔ این نیرو کنترل و نظارت بر اجرای مقررات دریایی است. در هنگام صلح زیر نظر وزارت ترابری ایالات متحده آمریکا و در هماهنگی با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند؛ اما در زمان جنگ، زیر فرمان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به عنوان فرماندهٔ کل قوا قرار می‌گیرد.

تمام شایعات مطرح شده درباره مثلث شیطانی ریشه در یک راز ساختگی عنوان شده توسط نویسندگانی بنام " ادوارد ون وینکل جونز " ، " وینست گادیس" دارد و در نهایت " چارلز برلیتز " دارد.  برلیتز در سال 1974 با انتشار کتابی به نام ( مثلث برمودا ) باعث ایجاد شک در افکار عمومی در رابطه با گم شدن اشیا در این منطقه جغرافیایی شد. شایان ذکر است که کتاب مثلث برمودا نوشته برلیتز پرفروش ترین کتاب سال شد. 

برای خاتمه دادن به تمام شایعات بیان شده در مورد مثلث شیطانی باید در نظر داشته باشیم که منطقه ایی که تحت عنوان مثلث برمودا نامگذاری شده است یکی از پر تردد ترین خطوط حمل و نقل هوایی و دریایی است و همه ساله کشتی های تجاری و تفریحی  و هواپیمای مسافربری و شخصی فراوانی در این منطقه در حال عبور و مرور هستند.

مثلث برمودا و شایعات آن

حقایقی درباره مثلث برمودا

1- مثلث برمودا یکی از معدود نقاط کره زمین است که در آن شمال حقیقی و شمال مغناطیسی در آن قرار گرفته است.

2- اولین بار وینستت گادیس نام " مثلث برمودا " را برای این محدوده جغرافیایی بکار برد. و از آن پس اکثر نویسندگان داستان های تخیلی برای نوشتن موضوعی جنجال آفرین و پرطرفدار دست به قلم شدند.

3- طوفان های گرمسیری و جو آب و هوایی، عامل ناپدیدی کشتی ها در مثلث برمودا بوده است.

4- نام مثلث برمودا در لیستی  که صندوق جهانی طبیعت تحت عنوان مسیرهای خطرناک دریایی اعلام کرده است، نیست.

5- هر ساله حدود 20 کشتی و 4 هواپیما در این منطقه جغرافیایی ناپدید می شوند. 

 مثلث برمودا منطقه پرتردد دریایی

از
2
رای