رفع سریع بوی دهان با 8 درمان خانگی و داروهای گیاهی

رفع سریع بوی دهان با 8 درمان خانگی و داروهای گیاهی بدبویی دهان معمولاً با عنوان "هالیتوز" شناخته می شود. آیا دچار بوی بد دهان هستید؟ در این پست سلام دنیا چند روش برای رفع سریع بوی دهان ارائه می دهیم.

بوی بد دهان می تواند عواقب ناخوشایندی روی زندگی اجتماعی و اعتماد به نفس شما داشته باشد. بدبویی دهان معمولاً با عنوان "هالیتوز" شناخته می شود. عوامل متعددی در سبک زندگی وجود دارد که می توان بدبویی دهان را به آنها نسبت دارد، از جمله مصرف دخانیات و الکل. با این حال، شایع ترین دلایل مربوط به بهداشت دهان و دندان است، مانند حفره های دندانی یا التهاب و بیماری لثه. با این حال، شما می توانید به شکل موفقیت آمیزی با عوامل ایجاد بوی بد دهان مقابله کنید. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، ما  8 راه حل خانگی برای از بین بردن بدبویی دهان به شما ارائه می دهیم.

آیا دچار بوی بد دهان هستید؟ در اینجا چند روش برای رفع سریع بوی دهان ارائه می دهیم.

بوی بد دهان و رفع سریع آن

رفع سریع بوی دهان با 8 درمان خانگی و داروهای گیاهی

1. رفع بوی بد دهان با دانه رازیانه

دانه های رازیانه دارای خواص ضد عفونی کننده هستند که به خلاص شدن از باکتری های مسبب بوی بد دهان کمک می کند. جویدن یک قاشق غذاخوری دانه رازیانه باعث تازه شدن نفس شما و همچنین تحریک تولید بزاق در دهان می شود. اثر ضد میکروبی بزاق، از بوی بد دهان جلوگیری می کند.

2. از بین بردن بوی بد دهان با دارچین

سینامیک آلدهید یکی از اجزای فعال در دارچین است که باکتری های دهان را کاهش می دهد و بوی بد دهان را از بین می برد. یک قاشق چایخوری پودر دارچین را در آب بجوشانید، برگ بو و چند دانه هل به آن اضافه کنید. بعد از اینکه محلول آماده شد، روزی دو بار از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.


حتما بخوانید: 10 خاصیت دارچین برای سلامتی با پشتوانه علمی


 3. رفع سریع بوی بد دهان با آب لیمو 

جویدن پوست لیمو یا پرتقال دهان شما را تازه نگه می دارد و طعم و بوی خوبی نیز به آن می دهد. اسید سیتریک باعث تحریک تولید بزاق می شود و با بوی بد نفس مقابله می کند. شما می توانید با اضافه کردن یک قاشق غذاخوری آب لیمو به یک فنجان آب برای خود دهانشویه درست کنید.

رفع سریع بوی بد دهان با آب لیمو 

4. رفع سریع بوی بد دهان با جعفری

جعفری به خاطر داشتن کلروفیل به طور موثری در از بین بردن بوی بد دهان مفید است. خیلی ساده با جویدن ساقه و برگ جعفری می توانید دهان خود را تازه کنید. شاید ترجیح بدهید قبل از جویدن، برگ های جعفری را در مقداری سرکه فرو کنید.

5. رفع سریع بوی بد دهان با میخک

چند عدد گل میخک در دهان خود بگذارید و آن را بجوید. خواص ضد باکتری میخک، دهان شما را تازه می کند. چای میخک نیز دهان شویه خوبی برای این منظور است. یک قاشق چای خوری گل میخک را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، اجازه بدهید 5 تا 10 دقیقه بجوشد. از این دهانشویه می توانید دو بار در روز استفاده کنید.

6. رفع سریع بوی بد دهان با سرکه سیب

سرکه سیب در متعادل نگه داشتن سطح PH دهان عالی است و به همین خاطر تاثیر زیادی در درمان بدبویی دهان دارد. یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید، و قبل از صرف غذا آن را بنوشید. این ترکیب به هضم غذا و درمان بوی بد دهان کمک می کند. همچنین به جای آن، شما می توانید مقداری سرکه سیب را در یک فنجان بریزید و خیلی ساده در دهان غرغره کنید.


حتما بخوانید: 41 خاصیت عالی سرکه سیب برای سلامتی


7. بر طرف کردن بوی بد دهان با جوش شیرین

از جوش شیرین به عنوان دهان شویه استفاده کنید. یک قاشق چایخوری جوش شیرین در یک فنجان آب بریزید. چند قطره اسانس نعناع که دارای خواص ضد میکروبی است را نیز به آن اضافه کنید. این محلول جوش شیرین به تنظیم میزان اسید در دهان کمک می کنند و با بوی بد دهان مبارزه می کنند.

8. بر طرف کننده بوی بد دهان با آب

به طور کلی نوشیدن آب فراوان باعث تازه بودن نفس شما می شود. هر زمانی که برایتان ممکن بود مقداری آب خنک در دهان بچرخانید. این به خصوص در از بین بردن بوی بد صبحگاهی دهان موثر است.

سخن آخر

بوی بد دهان، یکی از مشکلاتی است از عوامل متعددی ناشی می شود. ما در این پست سلام دنیا، ما درمان خانگی برای رفع بوی بد دهان بیان کردیم. از این نکات برای داشتن دهانی تازه تر و سالم تر استفاده کنید. اگر باز هم بوی دهان شما برطرف نشد، باید برای دریافت درمان اساسی و پیدا کردن علت آن با پزشک مشورت کنید.


مطالب مرتبط:

23 درمان خانگی برای درمان برفک دهان در کودکان و بزرگسالان

زخم دهان در کودکان: علائم، علل، تشخیص و درمان خانگی و پزشکی

از
10
رای