عمل ابدومینوپلاستی چیست + شرایط و عوارض جراحی زیبایی شکم

عمل ابدومینوپلاستی چیست + شرایط و عوارض جراحی زیبایی شکم عمل تامی تاک که پزشکان به آن "آبدومینوپلاستی" می گویند، عمل زیبایی شکم است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی شکم باعث صاف شدن شکم می شود که شرایط خاصی دارد و همه نمی توانند آن را انجام دهند.

آیا ورزش دراز نشست، شکم سفتی که شما می خواهید را ایجاد نمی کند؟ اگر بیش از حد گوشت شل یا پوست اضافی در شکم خود دارید که ورزش یا رژیم غذایی بر روی آن اثربخش نیست، ممکن است تامی تاک را در نظر بگیرید که پزشکان آن را «آبدومینوپلاستی» می نامند. در این پست از وب سایت سلام دنیا، به بررسی کامل عمل آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم از جمله اینکه تامی تاک چیست، عمل ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است، پرداخته ایم.

عمل آبدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست

عمل آبدومینوپلاستی یا تامی تاک (عمل جراحی برداشتن چربی های اضافه اطراف شکم) است. این عمل جراحی با از بین بردن چربی و پوست اضافی شکم، و سفت کردن عضلات دیواره شکم، شکم را صاف می کند. این عمل همانند لیپوساکشن نیست، اگر چه شما ممکن است عمل لیپوساکشن را همراه با تامی تاک انتخاب کنید. این یک عمل جراحی اساسی محسوب می شود، پس اگر در حال بررسی آن هستید، قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامی در این زمینه، باید واقعیت ها را بدانید.


حتما بخوانید: لیپوساکشن چیست


عمل آبدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل آبدومینوپلاستی مناسب برای مردان و زنانی است که از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار هستند. زنانی که چندین بارداری داشته اند، ممکن است این روش را برای سفت شدن عضلات شکم و کاهش پوست مفید بدانند. عمل تامی تاک همچنین برای مردان و زنانی مناسب است که زمانی چاق بوده و هنوز هم دارای مقادیر اضافی چربی یا پوست شل در اطراف شکم خود هستند.

چه کسانی مناسب ترین افراد برای عمل تامی تاک (آبدومینوپلاستی) هستند؟

چه کسی نباید عمل تامی تاک (عمل شکم برای لاغری) انجام دهد؟

اگر شما زنی هستید که قصد بارداری دارد، پس ممکن است بخواهید عمل تامی تاک را تا زمانی که فرزندان خود را به دنیا می آورید، به تعویق بیندازید. در حین جراحی، ماهیچه های عمودی شما سفت می شود و حاملگی های بعدی می تواند باعث جدا شدن این ماهیچه ها از هم شود.

آیا قصد دارید وزن زیادی کم کنید؟

پس عمل آبدومینوپلاستی برای شما نیز مناسب نیست. عمل تامی تاک باید بعد از اینکه شما هر چیزی را برای لاغری امتحان کردید، باشد. این روش نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین باید ظاهر زخم ها را بعد از برداشتن شکم در نظر بگیرید. قبل از عمل می توانید در مورد جای زخم و طول آن با پزشک صحبت کنید.


حتما بخوانید: کاهش وزن و لاغری با 25 شگرد و راهکار عجیب


نحوه آماده شدن برای جراحی تامی تاک

اولین قدم پیدا کردن جراح و مراجعه به او برای مشاوره است. در آن جلسه، در مورد اهداف خود و گزینه های زیر صحبت خواهید کرد:

  • آبدومینوپلاستی کامل: در این روش، جراح سعی می‌کند شکم را از استخوان لگن خاصره تا استخوان لگن خاصره ببرد و سپس پوست، بافت و عضلات را شکل بدهد. این جراحی شامل تغییر محل ناف می باشد، و ممکن است به مدت چند روز نیاز به لوله تخلیه داشته باشید.
  • آبدومینوپلاستی کوچک یا جزئی: این نوع جراحی اغلب برای افرادی انجام می شود که تجمع چربی آنها در زیر ناف قرار دارد. در این جراحی، جراح به احتمال زیاد ناف شما را حرکت نمی دهد و بسته به مورد خاص شما، این جراحی فقط دو ساعت طول می کشد.

انواع عمل ابدومینوپلاستی

اگر سیگار می کشید، پزشک از شما می خواهد حداقل دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل، سیگار را ترک کنید. فقط کاهش مصرف سیگار کافی نیست. شما باید کاملاً مصرف آن را متوقف کنید؛ زیرا سیگار کشیدن باعث ایجاد عوارض شده و بهبود شما را کند می کند. قبل از عمل، رژیم غذایی شدید را امتحان نکنید. وعده های غذایی مناسب و متعادل بخورید. یک رژیم غذایی سالم ممکن است به شما در بهبودی بهتر کمک کند. در مورد هر چیزی که مصرف می کنید، از جمله داروهای نسخه ای، داروهای گیاهی، و سایر مکمل ها به پزشک خود اطلاع دهید. جراح ممکن است به شما دستور دهد که از مصرف برخی از داروهای خاص، برای مدت زمان قبل و بعد از جراحی خودداری کنید. قبل از جراحی، خانه خود را آماده کنید. شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • بسته های یخ
  • لباس های راحت و گشاد که خیلی راحت می توان آنها را پوشید و از تن بیرون آورد.
  • وازلین
  • دوش حمام دستی و صندلی حمام

شما همچنین به کسی نیاز دارید که بعد از عمل تامی تاک، شما را به خانه برساند. اگر تنها زندگی کنید، می خواهید کسی حداقل شب اول در کنار شما بماند. برای آن برنامه ریزی کنید.

وسایل مورد نیاز بعد از عمل ابدومینوپلاستی

عمل تامی تاک چگونه انجام می شود؟

این جراحی می تواند از یک تا پنج ساعت طول بکشد. بسته به مورد شما، ممکن است نیاز باشد تا برای یک شب در بیمارستان بمانید. شما بیهوشی عمومی خواهید شد که شما را در طی جراحی به «خواب» می برد.


حتما بخوانید: عمل کوچک کردن معده با حلقه معده برای لاغری


عوارض ابدومینوپلاستی چیست

  • در روزهای بعد از عمل دچار درد و تورم خواهید شد. پزشک داروی مسکن تجویز می کند و به شما می گوید چگونه به درستی با درد کنار بیایید. ممکن است چندین هفته یا ماه دچار درد شوید. همچنین ممکن است در این مدت دچار بی حسی، کبودی و خستگی شوید.
  • مانند هر عمل جراحی، خطراتی نیز وجود دارد. اگرچه آنها نادر هستند، اما علائم می توانند شامل: عفونت، خونریزی در زیر پرده پوستی یا لخته خون باشد. در صورت وجود گردش خون ضعیف، دیابت، یا بیماری های قلبی، ریه یا کبد ممکن است با احتمال بیشتری به عوارض دچار می شوید. ممکن است زخم شما به درستی ترمیم نشود که می تواند باعث زخم یا از دست رفتن پوست شود. اگر ترمیم به کندی صورت می گیرد، ممکن است به جراحی دومی نیاز داشته باشید.
  • تامی تاک زخم هایی بر روی بدن شما بر جای می گذارد. اگرچه ممکن است کمی محو شوند، اما آنها هیچ وقت به طور کامل ناپدید نمی شوند. جراح شما ممکن است کرم ها یا پمادهای خاصی را به شما پیشنهاد دهد که استفاده از آنها بعد از بهبودی کامل، به برطرف شدن اثر زخم ها کمک می کند.

عوارض احتمالی جراحی آبدومینوپلاستی

مراقبت از خود بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

چه شما یک تامی تاک کامل داشته باشید یا جزئی، ناحیه ای که بر روی آن جراحی صورت می گیرد، بخیه خورده و پانسمان خواهد شد. بسیار مهم است که در روزهای بعد از عمل، تمام دستورالعمل های جراح خود را در مورد نحوه مراقبت از بانداژ رعایت کنید. بانداژ مورد استفاده در پانسمان، محکم و الاستیک خواهد بود که موجب بهبودی مناسب می شود. جراح همچنین به شما می آموزد که چگونه به بهترین وجه خود را در هنگام نشستن یا دراز کشیدن قرار دهید تا به کاهش درد کمک کند. حداقل شش هفته باید فعالیت شدید را محدود کنید. برای اطمینان از بهبودی مناسب ممکن است بعد از عمل نیاز به یک ماه مرخصی از کار داشته باشید. پزشک در مورد کارهایی که باید انجام دهید یا از آنها اجتناب کنید، به شما توصیه خواهد کرد.


حتما بخوانید: 5 حرکت ورزشی عالی برای لاغری شکم با توپ پیلاتس


مراقبت از خود بعد از جراحی  ابدومینوپلاستی

بازگشت به زندگی روزمره

به طور کلی مردم عاشق پیروی کردن از این مرحله هستند. اگرچه، این مرحله نیاز به زمان دارد. ممکن است ماه ها بعد از عمل جراحی، احساس خود طبیعی تان را نداشته باشید. رژیم غذایی و ورزش می تواند به شما در حفظ نتیجه تان کمک کند.

آیا بیمه هزینه جراحی تامی تاک را پوشش می دهد؟

شرکت های بیمه عموماً جراحی زیبایی که بدون دلیل پزشکی انجام می شود را پوشش نمی دهند. ممکن است اگر فتق داشته باشید، از طریق این جراحی درمان شود. قبل از تصمیم در مورد تامی تاک، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید که در این صورت می توانید اطمینان حاصل کنید که چه چیزی را پوشش داده یا پوشش نمی دهد. اگر تصور می کنید به دلایل پزشکی می توانید پرونده ای ایجاد کنید که به این روش جراحی نیاز باشد، جراح شما می تواند با نوشتن نامه ای به شرکت بیمه تان، به شما کمک کند.

سخن آخر

عمل آبدومینوپلاستی یا تامی تاک (عمل جراحی برداشتن چربی های اضافه اطراف شکم) است. که برای همه افراد مناسب نیست و همچنین عوارض جانبی نیز  در پی دارد. در این پست سلام دنیا، برای ما همه چیز درباره ابدومینوپلاستی یا تامی تاک؛ (عمل جراحی برداشتن چربی های اضافه اطراف شکم) که باید بدانید را بررسی کردیم. امیدوارم که برای شما مفید بوده باشد. می توانید تجربیات خود را در خصوص عمل ابدومینوپلاستی (جراحی شکم برای زیبایی) با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: webmd


مقالات مرتبط:

بهترین روش برای کاهش وزن پایدار برای مردان بالای 50 سال چیست

داشتن سیکس پک (شکم شش تکه) با بهترین رژیم غذایی و ورزش ها 

از
6
رای