7 طرز استفاده از ماسک آلوئه ورا برای درمان آکنه و جوش

7 طرز استفاده از ماسک آلوئه ورا برای درمان آکنه و جوش آلوئه ورا از خانواده گیاه گوشتی می باشد. می توان از آلوئه ورا به صورت موضعی برای تسکین پوست سوخته و حتی برای درمان آکنه استفاده کرد. ماسک آلوئه ورا برای صورت مفید است. طرز استفاده الوورا برای جوش صورت را در سلام دنیا بخوانید.

آلوئه ورا یک گیاه از خانواده گیاه گوشتی است. این گیاه، وحشی رشد می کند و دارای برگ های ضخیم و دندانه دار است. ژل روشن در داخل برگ های آلوئه ورا به صورت موضعی برای تسکین پوست سوخته یا تحریک شده استفاده می شود و برخی از افراد برای درمان آکنه از آن استفاده می کنند. ویژگی های ضد باکتری آلوئه ورا احتمالا موجب کاربرد آن برای استفاده موضعی برای درمان آکنه باشد. 

طرز استفاده از ماسک آلوئه ورا برای درمان آکنه و جوش صورت

استفاده از آلوئه ورا در هنگام استفاده از داروهای ضد آکنه (جوش) سنتی نتایج امیدوار کننده ای نشان داده است. اگر آکنه شما خفیف تا متوسط باشد و شما به دنبال راهی آسان برای تسکین پوست خود هستید، این داروهای خانگی را امتحان کنید.

1. استفاده از آلوئه ورا خالص به صورت موضعی

شما می توانید نتایجی از استفاده از آلوئه ورا به دست آورید. ما می دانیم که آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است. در طی قرن ها این گیاه برای پاک کردن جای زخم ها، تسکین درد و سوختگی ها استفاده شده است. تعداد بسیار کمی از افراد به آن حساسیت دارند و استفاده از آن به صورت موضعی خطر کمی دارد (تا زمانی که به آن حساسیت نداشته باشید).

طرز استفاده الوورا برای جوش صورت

با خرید آلوئه ورا خالص و اعمال آن به روی چهره به جای پاک کننده ها، جریان خون را به پوست آورده و از بین رفتن باکتری های مضر را افزایش دهید. شما همچنین می توانید جای آکنه را با استفاده از آلوئه ورا بهبود دهید، آلوئه ورا را در طول شب روی پوست خود بگذارید و صبح آن را بشویید تا قرمزی و تحریک آن کاهش یابد.


حتما بخوانید: خواص آلوئه ورا برای پوست


استفاده موضعی از آلوئه ورا برای درمان آکنه

2. ماسک صورت آلوئه ورا، عسل و دارچین

آلوئه ورا دارای خواص ضد باکتری است که می تواند به کنترل و کاهش باکتری های آکنه (جوش) کمک کند. دو ماده دارچین و عسل هم مورد بررسی قرار گرفته اند. با ترکیب این سه ماده در منزل شانس خود را در داشتن پوستی صاف و بدون آکنه افزایش می دهید.

طرز استفاده:

1.  2 قاشق غذاخوری عسل خالص را در یک قاشق غذاخوری از آلوئه ورا خالص مخلوط کنید.

2. قبل از اعمال ماسک به چهره خود، 1/4 قاشق غذا خوری دارچین را به مخلوط اضافه کنید.

3. آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه با آرامش روی پوست خود قرار دهید.

4. بلافاصله پس از آن صورت را بشویید.

ماسک صورت آلوئه ورا و عسل برای درمان جوش

3. ماسک صورت آلوئه ورا و آب لیمو

ماسک صورت با آلوئه ورا و آب لیمو پاکسازی منافذ پوست را انجام می دهد و برخی از باکتری هایی را که ممکن است باعث ایجاد آکنه (جوش) شود را از بین می برد. در بعضی از آزمایشات بالینی، اسید های میوه ای مانند آنهایی که در آب لیمو یافت می شوند، پاک کننده های موثر برای درمان آکنه هستند.

طرز استفاده 

برای این ماسک، از آلوئه ورا خالص به عنوان پایه استفاده کنید.

1. حدود 1/4 قاشق چای خوری آب لیمو را به 2 قاشق غذاخوری از آلوئه ورا اضافه نمایید.

2. برای تهیه مقادیر بیشتر، اطمینان حاصل کنید که نسبت آب لیمو به آلوئه ورا در حدود 1 به8 باقی بماند تا منجر به تحریک پوست نشود.

3. مخلوط را بمدت 5 تا 10 دقیقه روی پوست خود بگذارید.


حتما بخوانید: آبلیمو برای جوش صورت مفید است


ماسک ضد جوش آلوئه ورا و لیمو

4. اسپری ضد باکتری آلوئه ورا

از آنجا که آلوئه ورا می تواند تحریک رشد سلول های سالم پوست شود، ممکن است ارزش خریدن یا درست کردن اسپری پاک کننده آلوئه ورا، را داشته باشد. این غبار چهره شما را بدون ایجاد درخشش یا تولید بیش از حد روغن، که می تواند منافذ خود را مسدود کند؛ هیدراته می کند. 

طرز استفاده

  • لازم به ذکر است که هر اونس تقریبا معادل با 30 میلی لیتر می باشد.
  • از بطری اسپری که گنجایش 2 اونس دارد استفاده نمایید.
  • 1.  1 و 1/4 اونس (38 میلی لیتر) آب تصفیه شده و  1/2 اونس  از آلوئه ورا و یک قطره یا دو قطره از اسانس های غیر سمی مورد علاقه خود را با هم ترکیب نمایید.

2. مراقب باشید زمانی که آن را روی صورت خود اسپری می کنید؛ داخل چشمانتان نرود،

3. قبل از استفاده از اسپری ضد آکنه آن را تکان دهید. 

اسپری کردن آلوئه ورا برای درمان آکنه

5. ماسک آلوئه ورا، شکر و روغن نارگیل اسکراب

اگر به داروهای طب طبیعی برای آکنه علاقمندید، ممکن است بخواهید آلوئه ورا را با روغن نارگیل و شکر به عنوان یک لایه بردار ترکیب کنید. لایه برداری پوست منجر می شود که از سلول های پوست مرده که می تواند منافذ را مسدود کند، خلاص شوید.

شکر خام یا نیشکر می تواند این سلول های قدیمی را به آرامی از بین ببرد، و منافذ را برای نفوذ آلوئه ورا به درون آنها تحریک کند. روغن نارگیل دارای خصوصیات ضد باکتریایی است و همچنین به عنوان یک نرم کننده طبیعی عمل می کند. اسید اصلی در روغن نارگیل مورد مطالعه قرار گرفته و به عنوان درمان امید بخش آکنه شناخته شده است. مخلوط کردن هر سه با هم میتواند پوست را صاف و مرطوب کند.

طرز استفاده

 استفاده از روغن نارگیل به عنوان پایه عمل می کند.

1. حدود 1/2 فنجان روغن نارگیل و 1/2 فنجان قند خام یا سفید و 1/4 فنجان ژل آلوئه ورا خالص را با هم مخلوط کنید تا به ماسک مورد نظر دست پیدا می کنید.

2. برای استفاده، به آرامی مخلوط را روی صورت خود بمالید و از چشم خود مراقبت کنید.

3. پس از استفاده، صورت را با آب بشویید.

آلوئه ورا و روغن نارگیل برای درمان جوش

6. آلوئه ورا و پاک کننده روغن درخت چای

از آنجایی که روغن درخت چای یک عنصر ضد باکتری و ضد آکنه اثبات شده است، مخلوط کردن آن با آلوئه ورا دارای توان بالقوه برای تولید یک مزیت قابل توجه است. این مخلوطی است که باید روی چهره خود بگذارید، زیرا روغن درخت چای بسیار قوی و اسیدی است.

طرز استفاده 

1. از آلوئه ورا به عنوان پایه خود استفاده کنید.

2. مقداری آب تصفیه شده و 2 تا 3 قطره روغن درخت چای را به آلوئه ورا اضافه کرده و مخلوط نمایید و روی صورت خود بمالید.

3. پس از حدود یک دقیقه بشویید و صورت خود را خشک کنید.


حتما بخوانید: خواص روغن درخت چای


آلوئه ورا و روغن درخت چای برای درمان جوش

7. کرم آلوئه ورا

بسیاری از کرم های آکنه و محصولات درمانی ضد آکنه حاوی آلوئه ورا هستند. اگر از آلوئه ورا استفاده نمی کنید؛ می توانید این محصولات را برای پوست خود در نظر بگیرید. آلوئه ورا دارای قابلیت ضد التهابی است که آن را یک عنصر محبوب در درمان آکنه تجاری سازی کرده است. برای بررسی نحوه اضافه کردن بیشتر آلوئه ورا به رژیم مراقبت از پوست خود، لیست مواد موجود در بخش درمان آکنه داروخانه را بررسی کنید.

خطرات و عوارض استفاده از آلوئه ورا برای آکنه

1. برخی از افراد مبتلا به آکنه، از چای و آب آلوئه ورا استفاده می کنند، اما تاکنون شواهد زیادی وجود ندارد که این کار عملی باشد.

2. شواهدی وجود دارد که مصرف بالای آلوئه ورا می تواند به بدن شما آسیب برساند و شما را در معرض خطر انواع خاصی از سرطان قرار دهد.

3. از مصرف نوشابه های آلوئه ورا در مقادیر زیاد جلوگیری کنید.

4. طبق گفته کلینیک مایو، آلوئه ورا ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد. در صورت مصرف دارو از پزشک خود برای استفاده از آلوئه ورا اجازه بگیرید.

5. قبل از استفاده از هر ماده جدید روی صورت خود، تست پچ را روی مچ دست، پشت گوش انجام دهید تا پوست خود را تست کنید. اگر بعد از استفاده از آلوئه ورا در پوست خود، واکنشی یا قرمزی داشته باشید، سعی نکنید از آن برای درمان آکنه استفاده کنید.


مطالب مرتبط:

علل جوش صورت نوزاد + بهترین درمان برای جوشهای صورت نوزاد

خواص صابون زردچوبه برای جوش و جوانسازی پوست

از
16
رای