خواص آلوورا برای پوست؛ فواید آلوئه ورا برای جوش، چین و چروک و لک

خواص آلوورا برای پوست؛ فواید آلوئه ورا برای جوش، چین و چروک و لک ژل آلوورا برای چی خوبه ؛ خواص آلوورا برای پوست، جوش صورت، لک، سوزش، آفتاب سوختگی، تبخال و خواص آلوئه ورا برای چروک پوست صورت و روش انتخاب بهترین ژل آلوئه ورا در سلام دنیا بخوانید.

یک متخصص پوست و زیبایی، مدعی است که آلوئه ورا (یک گیاه از تیره کاکتوس و بسیار شناخته شده) دارای خواص درمانی و دارویی است. ساقه آلوئه ورا، آب را در خود ذخیره می کند و ماده ای روشن و ژل مانند در برگ ها ایجاد می کند که حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است. ما در این مطلب سلام دنیا، در خصوص اینکه ژل آلوورا برای چی خوبه و بهترین خواص آلوورا برای پوست، جوش صورت، چین و چروک، لک و تبخال و روش انتخاب و خرید بهترین آلوئه ورا صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

ژل آلوورا برای چی خوبه

تحقیقات نشان می دهد ژل آلوئه ورا در طول تاریخ برای درمان انواع بیماری های پوستی مانند سوختگی، یخ زدگی، پسوریازیس و زخم های سرد مفید بوده است. بنابراین همه مزایای گفته شده در مورد آلوئه ورا به این معنی است که شما باید آن را به طور دائمی در برنامه مراقبت از پوست خود استفاده کنید. در حالی که تحقیقات در مورد ژل آلوئه ورا محدود است، این گیاه شامل بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین C و E است که متخصصان را متقاعد کرده که ممکن است استفاده از آن ضروری باشد.

ژل آلوئه ورا دقیقا چیست

ژل آلوئه ورا و 8 دلیل که متخصصین پوست آن را به شدت توصیه می کنند

طبق بررسی انجام شده در مجله بین المللی پژوهش و علوم پزشکی، هر برگ سه گوش گیاه آلوئه ورا از سه لایه تشکیل شده است و لایه ی درونی آن حاوی ژل روشنی است که از 99 درصد آب تشکیل شده و حدود 75 ماده بالقوه فعال در آن وجود دارد. آب لایه داخلی برگ، به وسیله دستگاه یا به صورت دستی، برداشته می شود و برای حفظ مواد فعال تشکیل دهنده پرس سرد می شود.


حتما بخوانید: طرز استفاده از آلوورا برای پوست صورت و جوش


این متخصص پوست می گوید: هنگامی که به درمان مشکلات پوستی می رسیم، شواهد قطعی در مورد اثر آلوئه ورا وجود ندارد، اما « بیوشیمی آلوئه ورا دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و بازسازی سلولی است، بنابراین استفاده از آن برای پوست علاوه بر سایر داروها ممکن است مفید باشد». چیزی که باعث می شود ژل آلوئه ورا ماده ای جذاب برای مطالعه باشد این واقعیت است که حاوی مواد بسیار مغذی است که می تواند بسیاری از مشکلات پوست را بهبود بخشد.

به علاوه اینکه در هر مطالعه از ترکیب آلوئه ورا خاصی استفاده شده،  این موضوع کار مقایسه و بیان تضادهای تحقیق را سختتر می کند. اما حتی اگر ژل آلوئه ورا مشکلات پوستی را اصلاح نکند، هنگام استفاده همراه با سایر محصولات، ممکن است روند اثرگذاری آنها را سرعت بخشد.

خواص ژل آلوئه ورا برای پوئست صورت

خواص آلوورا برای پوست

1. خواص ژل آلوئه ورا برای آفتاب سوختگی

دکتر کنت مارک، متخصص پوست می گوید: «ژل آلوئه ورا شامل ترکیباتی به نام پلی ساکارید است که ترمیم کننده پوست است و سلول های پوستی جدید را برای بازسازی فراهم می آورد.» این ژل همچنین حاوی یک داروی درد به نام کربوکسی پپتیداز است که ممکن است دلیل آرام بخشی آلوئه ورا باشد.


حتما بخوانید: درمان آفتاب سوختگی پوست با 3 روش خانگی سریع


2. خواص ژل آلوئه ورا برای تسکین سوزش پوست

جنیفر گوردون، متخصص پوست متخصص پوست تگزاس می گوید: «آلوئه ورا التهابات بسیاری از بیماری های پوستی را تحت تاثیر قرار می دهد. (پسوریازیس، اگزما و لیکن پلانوس)» ژل آلوئه ورا حاوی ترکیبات مانند acemannan است که باعث کاهش التهاب توسط آنزیم هایی می شود که عامل اصلی آن است.

3. خاصیت مرطوب کنندگی ژل آلوئه ورا

از آنجا که ژل آلوئه ورا عمدتا از آب تشکیل شده است، به نظر می رسد برای هیدراته کردن پوست مفید باشد. این امر کمک می کند تا رطوبت را به پوست برساند، در حالی که همچنین به عنوان یک چسب عمل می کند که لایه بالای سلول های پوست را به هم می چسباند و در نهایت پوست را هموار و نرم می کند.

4. خواص ژل آلوئه ورا برای جوش و آکنه

علاوه بر داشتن مهارت های ضد باکتری های جدی، ژل آلوئه ورا حاوی سالیسیلیک اسید است که منافذ پوست را باز می کند و بخصوص برای رفع جوش ها و آکنه ها مناسب است. این عمل همچنین به عنوان یک ضد التهاب در غدد چربی باعث آکنه می شود.

 آلوئه ورا برای  جوش صورت

5. خواص آلوئه ورا برای درمان تبخال

دیوید لستچر، متخصص پوست متخصص پوست مدعی است که آلوئه ورا یک ضد عفونی کننده است که شامل شش عامل شناخته شده برای مهار قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها، از جمله اسید سالیسیلیک، فنل و گوگرد می باشد. این موضوع ممکن است باعث افزایش سرعت روند بهبودی به واسطه ایجاد آنتی بادی هایی که سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس های تبخال استفاده کنند، شود.


حتما بخوانید: درمان خانگی تبخال با روش های سریع و ساده گیاهی و دارویی


6. خواص آلوئه ورا برای چروک پوست صورت

دکتر مارک می گوید که آلوئه ورا فعالیت فیبروبلاستی را تحریک می کند، که باعث تولید کلاژن و الیاف الاستین که سبب خوش رنگ تر و انعطاف پذیرتر شدن پوست می شود. در عین حال، روی به عنوان یک مرطوب کننده برای بستن منافذ مفید عمل می کند و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین های C و E به جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد کمک می کنند.

7. خواص آلوئه ورا برای جلوگیری از تشکیل لکه های تیره

ژل آلوئه ورا مانع از تشکیل تروسیناز (آنزیم مسئول تغییر رنگ پوست ناشی از UV و اثرات آسیب آفتاب سوختگی پوست)، می شود. این مکانیزم همچنین ممکن است در پیشگیری از لکه های تیره مفید باشد، در حالی که آنتی اکسیدان های مختلف آن شامل (مانند گلوتاتیون پراکسید) ممکن است آسیب خورشیدی که در حال حاضر شکل گرفته است را از بین ببرد.

8. خواص ژا آلوئه ورا برای لایه بردار ملایم پوست

دکتر مارک می گوید: سالیسیلیک اسید موجود در آلوئه ورا، به عنوان یک لایه بردار عمل می کند، کمک می کند تا به آرامی از سلول های مرده پوست رها شوید. همچنین حاوی لیگنین، ماده ای است که می تواند اثر نفوذی دیگر مواد را به پوست افزایش دهد.

چگونه بهترین ژل آلوئه ورا را انتخاب کنید

دکتر گوردون چنین می گوید:« اگر درصد آلوئه ورا کم است، بدین معنی است که حاوی بسیاری از مواد افزودنی دیگری مانند غلظت دهنده ها، نگهدارنده ها، رنگ ها و عطرها است». این مواد اضافی (و غیر ضروری) ممکن است اثر آلوئه ورا را کمتر کند. اگر چه برخی از نگه دارنده ها ضروری است - از این رو، هیچ چیز مانند 100٪ ژل آلوئه ورا وجود ندارد - سعی کنید آن محصولاتی را پیدا کنید که دارای کمترین مواد تشکیل دهنده و بیشترین درصد آلوئه ورا باشند.

مراقب مواد تشکیل دهنده محصول باشید

هنگامی که برچسب "100 درصد ژل" را می گوید، به این معنی است که ژل خالص است و نه آلوئه ورا خالص. همیشه مطمئن شوید که روی برچسب چیزی شبیه به "99 درصد آلوئه ورا خالص" را نوشته باشد و یا اطمینان حاصل کنید که آلوئه ورا در ردیف اول لیست مواد تشکیل دهنده قرار داشته باشد.

از ژل های آلوئه ورا که حاوی الکل، عطر و رنگ هستند اجتناب کنید

دکتر لرسترچ می گوید، برای مثال، الکل دنت و الکل استیل می توانند برای پوست حساسیت زا باشند. همین امر برای عطرها، حتی از اسانس های طبیعی که اغلب منجر به درماتیت تماسی می شوند. در نهایت، آلوئه ورا باید روشن باشد - هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد که سبز باشد.

تشخیص آلوئه ورا اصل

سخن آخر

آلوئه ورا دارای آنتی اکسیدان و انواع ویتامین ها است و همین موضوع سبب گردیده تا اکثر متخصصین پوست و زیبایی استفاده از آن را برای سلامت پوست توصیه کنند. ژل آلوئه ورا در طول تاریخ برای درمان انواع بیماری های پوستی مانند سوختگی، یخ زدگی، پسوریازیس و زخم های سرد مفید بوده است.


مقالات مرتبط:

3 روش طرز تهیه صابون آلوئه ورا خانگی

فواید آلوئه ورا برای مو؛ تقویت و ترمیم موهااز
11
رای