نکاتی مهم که پیش از انجام طب سوزنی برای نوزادان باید بدانید

نکاتی مهم که پیش از انجام طب سوزنی برای نوزادان باید بدانید طب سوزنی برای انجام روی نوزادان ممکن است ترسناک بنظر برسد، اما سوزن های بسیار نازک و محکم آن بسیار ظریف تر از سوزن هایی است که برای واکسیناسیون استفاده می شوند. در ادامه نکات مهم درباره طب سوزنی نوزادان بیان شده است.

تماشای نوزادتان در حالی که سوزن واکسیناسیون به بدن او وارد می شود کار آسانی نیست، بنابراین احتمالاً تعجب می کنیم چرا بعضی از افراد طب سوزنی روی کودک خود انجام می دهند. مطالعات نشان داده است که این طب باستانی چینی می تواند بیماری های شایع مانند قولنج، عفونت گوش، سرماخوردگی، تب و سرفه را کاهش دهد، به خصوص وقتی که همراه با مصرف دارو باشد.

آیا طب سوزنی برای نوزادان بی خطر است؟

آکادمی اطفال آمریکا موضع خاصی برای طب سوزنی نوزادان ندارد، اما این نشان می دهد که پیش از شروع درمان باید با پزشک خود مشورت کنید. هیچ حداقل سنی برای شروع این درمان وجود ندارد و متخصص طب سوزنی به طور معمول نوزادان را درمان می کند اما از عقل سلیم استفاده کنید: نوزاد خود را در معرض میکروب ها قرار ندهید (از سایر بیماران، و از سوزن های کاملاً استریل نشده دور نگه دارید)، زیرا نتیجه می تواند بدتر از علائمی باشد که به دنبال درمان آنها بوده اید. برای مشکلات ساده مانند عفونت گوش و سرما خوردگی، شما می توانید به محض دیدن علائم با پزشک خود برای شروع درمان صحبت کنید، هیچ دلیلی وجود ندارد که منتظر بمانید برای اینکه علائم بدتر شوند یا قبل از امتحان کردن طب سوزنی مشکل نوزاد بهبود یابد. اگر در حال بررسی طب سوزنی هستید، این نکته ای است که باید بدانید.

آیا طب سوزنی برای نوزادان بی خطر است؟

نکاتی که پیش از انجام طب سوزنی برای نوزادان باید بدانید

1. طب سوزنی کمی راز آلود است

هیچ کس دقیقاً نمی داند که این روش درمانی چطور کار می کند، اما یک نظریه مشهور در این مورد وجود دارد: بیماری ها زمانی ایجاد می شوند که انرژی (در طب سوزنی "چی" نامیده می شود) نمی تواند آزادانه در بدن حرکت کند. وقتی که فرد متخصص طب سوزنی نواحی خاصی از بدن را با سوزن های بسیار ریز سوراخ می کنند (کاملاً بدون درد، اما بیشتر در طول یک دقیقه)، انرژی به دام افتاده را آزاد می کنند، که باعث بهبود سلامتی می شود. نظریه دیگر: طب سوزنی، اندروفین تسکین دهنده درد را آزاد می کند، هورمونی که باعث شاد شدن شما می شود. این ممکن است برای برخی افراد خیلی عجیب به نظر برسد، اما طب سوزنی هزاران سال است که در فرهنگ آسیایی جا دارد، و آن را به یکی از قدیمی ترین روش های درمانی در جهان تبدیل می کند.

2. طب سوزنی برای نوزاد دردناک نیست

این سوزن ها دردناک نیستند. طب سوزنی برای انجام روی نوزادان ممکن است ترسناک بنظر برسد، اما سوزن های بسیار نازک و محکم آن بسیار ظریف تر از سوزن هایی است که برای واکسیناسیون یا گرفتن خون استفاده می شوند. (آنها برای انجام کار مورد نظر پوست را پاره می کنند، که باعث جراحت می شود.) سوزن های طب سوزنی در بدترین حال، کمی ناراحت کننده هستند. اکثر بیماران آن را حس نمی کنند، و حتی برخی افراد در طول درمان به خواب می روند. البته، هر زمانی که پوست سوراخ می شود، احتمال خونریزی و عفونت وجود دارد، اما در کل گزارش های ناشی از آسیب طب سوزنی بسیار نادر است. اگر هنوز نگران ایجاد درد در نوزاد خود هستید، می توانید برای انجام این کار اقدام کنید تا این احساس را تجربه کنید.

نکات مهم قبل از انجام طب سوزنی نوزادان

2. یک متخصص معتبر و قانونی طب سوزنی پیدا کنید

پزشکان زیادی هستند که مجوز انجام طب سوزنی را دارند، داشتن مجوز به این معناست که آنها باید آموزش های خاصی را به اتمام برسانند و امتحان مرتبط به آن را بگذرانند. شما می توانید پزشکان دارای مجوز را از طریق سازمان مربوط به صدور گواهینامه طب سوزنی پیدا کنید. درمان چقدر هزینه خواهد داشت؟ برنامه درمان خود را بررسی کنید: برخی بیمه های پزشکی ممکن است هزینه های طب سوزنی را تحت پوشش قرار دهند. با این حال، پیش از شروع درمان، باید کودک را برای گرفتن مشاوره نزد پزشک ببرید. اینجا زمان آن است که در مورد تحصیلات پزشک، سابقه کار، مجوز (در صورت وجود) و تجربه طب سوزنی برای نوزاد و همچنین آشنایی این پزشک از کار با دیگر ارائه دهندگان مراقبت های پزشکی سوال کنید تا مراقبت های هماهنگ و همه جانبه برای کودک شما را تضمین کنند.     

از
1
رای