برای پریود شدن چه قرصی بخوریم؛ 11 قرص قوی برای پریود شدن

برای پریود شدن چه قرصی بخوریم؛ 11 قرص قوی برای پریود شدن قرص قوی برای پریود شدن؛ با قرص اورژانسی، قرص ال دی، مترونیدازول قرص قوی برای پریود شدن، قرص برای پریود شدن دختر، قرص برای عادت ماهانه در سلام دنیا آشنا شوید.

در چرخه قاعدگی زنان گاها رخ می دهد که تاریخ آن جابجا و به تاخیر میفتد، در این مطلب از سلام دنیا درباره قرص قوی برای پریود شدن، قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع، قرص ال دی برای باز شدن پریود، مترونیدازول قرص قوی برای پریود شدن، قرص برای پریود شدن دختر، اسم قرص برای قاعدگی و عادت ماهانه، برای پریود شدن چه قرصی بخوریم صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

قرص قوی برای پریود شدن 

برای تنظیم شدن دوره قاعدگی و یا پریود شدن داروهای شیمیایی وجود دارد که در ادامه قوی ترین آنها را معرفی خواهیم کرد:

1. قرص قوی برای پریود شدن: قرص Well Woman (ول وومن)

از قرص های مناسب برای زمانی که پریود خانم ها به تاخیر می افتد، قرص Well Woman می باشد، این داروبا داشتن مس، آهن، منگنز، ید به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و ظرف یک تا سه ماه اثر خود را بر روی منظم شدن دوره قاعدگی می گذارد، البته باید دقت داشته باشید که هرچند این دارو گیاهی می باشد اما حتما تحت نظر پزشک مصرف شود.


حتما بخوانید:  علت تاخیر در پریود و قطع ناگهانی قاعدگی


2. قرص قوی برای پریود شدن: قرص Gynaeven (جیناون)

از دیگر داروهایی که در زمان عقب افتادن دوره پریودی مصرف می شود قرص جیناون می باشد این قرص بی نظمی قاعدگی را برطرف می کند و هورمون های زنانه را تنظیم می کند. همچنین گردش خون را سرعت می بخشد تا در زمان پریودی دوره دردناکی را پشت سر نگذارید.

3. قرص قوی برای پریود شدن: قرص Duphston ( دوفاستون)

از دیگر قرص های قوی برای باز شدن پریود می توان به قرص Duphston اشاره کرد، پزشک از این قرص زمانی تجویز خواهد کرد که مطمئن شود بدن شما قادر به تولید پروژسترون نمی باشد، همچنین با مصرف این دارو علاوه بر درمان اختلالات قاعدگی، سندروم پیش از قاعدگی و خونریزی رحمی غیر طبیعی نیز قابل درمان می باشد. با مصرف این دارو و قطع آن بعد از 3 تا 19 روز پریود فرد مصرف کننده شروع خواهد شد ، البته گاها عوارضی چون استفراغ، حالت تهوع، خونریزی نامنظم یا لکه بینی، کم شدن وزن، جوش زدن، خارش پوست، آمبولی ریوی، تاری دید نیز بعد مصرف آن مشاهده شده است.

قرص قوی برای پریود شدن

4. قرص Medroxyprogesterone ( مدروکسی پروژسترون )

قرص مدروکسی پروژسترون از انواع داروهای تنظیم کننده دوره پریودی می باشد که البته از داروهای ضدبارداری نیز می باشد، اگر دوره 10 روزه از این قرص مصرف کنید 2 تا 10 روز بعد  پریود شما شروع خواهد شد. البته باید دقت کنید که افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی _ عروقی، ناهنجاری کبدی، خونریزی واژن و سقط جنین دارند از این دارو استفاده نکنند. از عوارص این دارو گاها کاهش وزن، استفراغ، حساس شدن سینه‌ها، ریزش مو، افسردگی، ورم پا، افزایش قند خون، تغییر در میل جنسی، آکنه، کهیر، پیدایش اختلالاتی در دستگاه گوارش، خونریزی نامنظم، دیده شده است.


حتما بخوانید: قرص مدروکسی پروژسترون برای چیست


5. قرص provera ( پروورا)

برای باز شدن پریود و منظم شدن هورمون‌های زنانه می توانید از قرص پروورا استفاده کنید، این دارو علاوه بر تنظیم چرخه قاعدگی موجب فعال شدن آن نیز خواهد شد. البته مصرف آن عوارضی نیز در پی دارد که تهوع، التهاب، حساسیت پستان، سردرد، تغییر در ترشحات واژن، نوسانات خلقی، تاری دید، سرگیجه، خواب آلودگی، افزایش یا کاهش وزن از جمله این عوارض می باشند.

6. قرص Meprate ( مپرات )

قرص مپرات نیز برای درمان پریود نشدن و یا تنظیم شدن پریود مصرف می‌شود. این دارو چرخه قاعدگی را تنظیم کرده اما از عوارضی چون افزایش وزن، افسردگی، درد و حساسیت پستان، از بین رفتن دید یا تاری دید،تورم صورت، دست‌ها و پاها، تنگی نفس، خارش،ریزش مو، سردرد، تهوع و استفراغ نیز در پی خواهد داشت.

7. قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع

با مصرف قرص اورژانسی دوره پریودی گاها زمانش عقب یا جلو خواهد شد و این بسته به زمان مصرف آن دارد، اگر شما از این قرص در سه هفته اول پریودی خود مصرف کنید مطمئنا دوره بعدی پریود شما زودتر از موعد خواهد شد.

قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع

8. قرص ال دی برای باز شدن پریود

قرص های ال دی و داروهای پیشگیری از بارداری از قوی ترین قرص ها برای تنظیم چرخه قاعدگی می باشد، این دارو با داشتن استروژن و پروژستین از بهترین روش برای کنترل قاعدگی می باشد. برای استفاده از این دارو باید سه هفته از این قرص مصرف شود و بعد قطع شود و برای یک هفته از قرصی دیگر مانند ویتامین استفاده شود تا در این یک هفته دوره عادت ماهانه اش شروع شود. اگر که زودتر آن را قطع کنند زودتر هم پریود می شوند.

9. مترونیدازول قرص قوی برای پریود شدن

در تحقیقاتی که انجام شده دارو و قرص مترونیدازول تاثیری بر روی هورمون های زنانه ندارد ، این قرص نه خاصیتی دارد که تاریخ پریود را عقب بیندازد و نه جلو . همچنین در حجم خونریزی نیز مشکلی ایجاد نمی کند، این امکان وجود دارد که فرد با بروز عفونت به مصرف قرص مترونیدازول روی آورد و سیکل عادت ماهانه اش به تاخیر بیفتد که تاخیر ده روزه آن کاملا طبیعی خواهد بود.


حتما بخوانید: سریع ترین روش باز شدن قاعدگی با 12 داروی گیاهی


10. قرص برای پریود شدن دختر

بهترین کار این است که دختران برای پریود شدن خود به مصرف قرص های شیمیایی روی نیاورند زیرا که با مصرف قرص و شروع اولین قاعدگی آنها پروسه رشد آنها می تواند با مشکل همراه شود و اثر منفی بر آنها بگذارد.

قرص برای پریود شدن دختر

11. اسم قرص برای قاعدگی و عادت ماهانه

قرص کیامینسترول ( Kai Menstrual) را می توان به منظور برطرف کردن مشکلات قاعدگی و عادت ماهانه مصرف کرد، همچنین زنانی که تاکنون باردار نشده اند و سیکل ماهانه شان دچار بی نظمی شده است. می توانند از این دارو زیر نظر پزشک استفاده کنند.

برای پریود شدن چه قرصی بخوریم

ار انواع قرص هایی که برای پریود شدن مصرف می شود می توان قرص M2 Tone Syrup را نام برد، خاصیت این قرص منظم کردن سیکل پریودی، برطرف کننده اختلالات رحمی، آمنوره و ناباروری زنان می باشد همچنین از بروز پریودهای شدید  جلوگیری می کند. از دیگر خواص آن می توان به تنظیم کردن هورمون‌های زنانه اشاره کرد، مصرف این قرص عارضه چندانی ندارد اما گاها پیش آمده که در برخی افراد بروز ناراحتی در معده، افزایش وزن، واکنش‌های پوستی، استفراغ، بی خوابی، اسهال مشاهده شده است.

سخن آخر

برای مشکلات زنانه و تنظیم دوره قاعدگی خود بهترین کار این است که در مرحله اول به پزشک متخصص رجوع نمایید تا مشکل را اساسی ریشه یابی کنید.


مقالات مرتبط:

کاهش سریع درد پریودی با دمنوش، معجون و قرص

لخته خون در پریودی نشانه چیستاز
2
رای