3 عامل مهم که پیش از دادن پاپ کورن به کودک باید بدانید

3 عامل مهم که پیش از دادن پاپ کورن به کودک باید بدانید ذرت بو داده یا پاپ کورن یکی از خوراکی های مورد علاقه کودکان است. اگر قصد دارید پاپ کورن کره ای گرم را به کودک خود بدهید، ابتدا چند عامل مهم را در نظر بگیرید. و بدانید که سن مناسب برای خوردن پفیلا چه زمانی است.

برخی از انتخاب های غذایی می تواند برای کودکان خردسال خطرناک باشد و بهتر است برای دادن آنها به کودک کمی صبر کنید. اگر قصد دارید پاپ کورن کره ای گرم را به کودک خود بدهید، ابتدا چند عامل مهم را در نظر بگیرید.

3 عامل مهم که پیش از دادن پاپ کورن به کودک باید بدانید

1. سن

اگرچه ایده در آغوش گرفتن کودک و خوردن پاپ کورن در حال تماشای تلویزیون بنظر رویایی است، بهتر است فقط به آغوش گرفتن کودک و تماشای فیلم نچسبید. بر طبق گفته آکادمی اطفال آمریکا، حداقل تا 5 سالگی غذاهای کوچک مانند پاپ کورن نباید به کودک داده شود.

2. مهارت های خوردن

علاوه بر اینکه کودک در هنگام غذا خوردن، شعاع چند متری اطراف خود را بهم ریخته و چسبناک می کند، او مهارت لازم برای خوردن چنین غذاهایی را ندارد. آکادمی پزشکی اطفال آمریکا اظهار می دارد که کودکان کوچکتر هنوز به درستی غذاها را نمی جوند و خرد نمی کنند، آنها اغلب سعی می کنند غذاها را به شکل کامل ببلعند.

دانستنی های مهم قبل از دادن ذرت بو داده به کودک

3. خطر خفگی

ذرات غذایی کامل یا بزرگ مانند پاپ کورن، ممکن است در نای کودک گیر کند. طبق گفته وزارت بهداشت نیویورک، نای یک کودک خردسال تقریباً به اندازه یک نی نوشیدنی است. با داشتن چنین نای کوچکی، گیر کردن غذا در آن به راحتی اتفاق می افتد و مانع از آن می شود که کودک اکسیژن کافی مورد نیاز را دریافت کند.  

نکات مهم قبل از دادن ذرت بو داده و سایر غذاها به کودکان

برای حفظ امنیت غذا خوردن کودک در خانه سخت گیر باشید. به کودکان بگویید فرقی نمی کند چه غذایی می خورد، لازم است در هنگام غذا خوردن بنشیند. دویدن، پریدن و بازی کردن در هنگام غذا خوردن می تواند به طور فزاینده ای احتمال خفگی را بیشتر کند. کودک را به غذا خوردن با عجله وادار نکنید و هنگام میل کردن غذا، او را به حال خود رها نکنید. باید به فرزند خود روش صحیح کاملاً جویدن و قورت دادن خوراکی ها را نشان دهید. شما می توانید به جای پاپ کورن، میوه های نرم و خرد شده به قطعات کوچک و ماست به کودک بدهید. یادگیری کمک های اولیه به شما کمک می کند تا در صورت بروز اتفاق غیر متظره، آمادگی مقابله را داشته باشید.

نکات مهم در مورد دادن پاپ کورن به کودکان

از
1
رای