خواص مصرف روزانه گردو؛ 5 دلیل برای خوردن یک گردو در روز

خواص مصرف روزانه گردو؛ 5 دلیل برای خوردن یک گردو در روز گردو سرشار از امگا3 است و همچنین منبعی عظیمی برای مس و منگنز به شمار می آید. مصرف روزانه گردو به راحتی می تواند سلامت شما را تضمین کند.

گردو دارای خواص بسیاری است که می تواند شرایط تهدید کننده سلامتی مانند بیماری های قلبی عروقی را از بین ببرد.
گاهی اوقات ساده ترین عادت ها می توانند به حفظ یک زندگی سالم و بدون بیماری در آینده کمک کنند. خوردن گردو در روز می تواند به شما کمک کند دقیقا این مزایا را بدست آورید. مطالعه ای که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، نشان داد افرادی که روزانه گردو را همراه رژیمی با مقدار پایین چربی اشباع مصرف می کردند، فشار خون پایین تر، سلامت قلب و عروق و فشار خون دیاستولیک پایینتری داشتند.
این دانه های کوچک و مغز شکل می تواند به شما کمک بسیاری کند و علاوه بر اعطای عطر و طعم به غذا، غنی از مواد مغذی نیز هستند.

فواید گردو

فواید مصرف روزانه گردو 

1. خوردن گردو برای سلامت جنسی 

 اگر مردان نیاز به کیفیت، کمیت، تحرک و حفظ باروری اسپرم داشته باشند، باید 60 گرم مغذ گردو در روز مصرف کنند. گردو دارای مقدار زیادی از امگا 3، آنتی اکسیدان ها (ویتامین C و E، سلنیوم و روی) و اسید فولیک و سایر مواد شیمیایی که برای باروری مفید است، می باشد.


2. داشتن موهای سالم با خوردن گردو 

 اسیدهای چرب امگا 3 و محتوای ویتامین E در گردو به شما کمک می کند که موهایتان سالم و متراکم باشد. این همچنین باعث رشد موهای جدید و جلوگیری از ریزش مو می شود.


3. مصرف گردو برای کنترل دیابت 

 آنتی اکسیدان ها در گردو می توانند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کنند. خوردن 3 قاشق غذاخوری گردو همراه با 47٪ کاهش شیوع دیابت نوع 2 همراه بوده است. این به طور عمده به این دلیل است که گردو دارای چربی غیر اشباع و اسید آلفا لینولنیک (ALA) اسید چرب امگا 3، پروتئین و فیبر است.


4. گردو به هضم بهتر کمک می کند

گردو می تواند به رشد باکتری های پروبیوتیک در روده کمک کند. این کار می تواند نه تنها به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک کند، بلکه می تواند خطر بیماری قلبی، مغزی و نیز سرطان را کاهش دهد.


5. تاخیر در ایجاد پیری پوست با مصرف گردو

 آیا حتی در اواخر دهه 40 و 50، پوستی ملایم و نرم بدون چروک را می خواهید؟ گردو حاوی ویتامین E است. خوردن هر روز گردو پوست شما را تقویت می کند.

از
4
رای