آیا مصرف سیب سبز در دوران بارداری مجاز است؟

آیا مصرف سیب سبز در دوران بارداری مجاز است؟ سیب سبز را در رژیم غذایی برای جلوگیری از خطرات زایمان زودرس قرار دهید. از دیگر خواص خوردن سیب سبز در دوران بارداری: کاهش خطر ابتلا به دیابت و پیشگیری از ویار حاملگی و تهوع می باشد.

خوردن سیب سبز در دوران بارداری با مزایای سلامت شگفت انگیزی همراه است که عبارتند از:

 • جلوگیری از تجزیه DNA
 • حفظ وزن بدن
 • کاهش خطر زایمان زودرس
 • منبع مناسب پروتئین
 • کاهش خطر ابتلا به دیابت
 • جلوگیری از تهوع
 • افزایش اشتها
 • جلوگیری از تورم
 • کمک به هضم بهتر
 • منبعی از آنتی اکسیدان ها
 • افزایش سطح انرژی


میوه هایی مانند سیب سبز برای زنان باردار بسیار ضروری هستند زیرا سرشار از مواد مغذی می باشند. مواد مغذی نه تنها بدن مادر را تقویت می کند بلکه باعث رشد سالم جنین نیز می شوند. می توانید مواد معدنی مختلف، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های فراوانی در سیب سبز پیدا کنید که باعث می شود نوزاد و مادر دچار مشکل نشوند.  مصرف سیب سبز بسیار آسان است زیرا مادران باردار می توانند آن را به صورت خام با آب میوه مصرف کنند.

مواد مغذی سیب سبز

 • کربوهیدرات: 13 گرم
 • کلسیم: 6 میلی گرم
 • انرژی: 218 کیلو ژول
 • فیبر: 4 گرم
 • اسید فولیک: 3 میلی گرم
 • آهن: 12میلی گرم
 • منیزیم: 5 میلی گرم
 • نیاسین: 91 میلی گرم
 • پانتونیک اسید: 61 میلی گرم
 • پتاسیم: 107 میلی گرم
 • پروتئین: 26 گرم
 • تیامین: 179 میلی گرم
 • ویتامین سی: 6 میلی گرم

خواص سیب سبز در بارداری و مواد مغذی آن

حتما بخوانید : خواص سیب ترش برای سلامتی

11 مزیت و خواص شگفت انگیز سیب سبز در دوران بارداری

1. جلوگیری از شکست DNA

رادیکالهای آزاد توانایی صدمه زدن به سلامت مادر و جنین را دارند. آنها می توانند شما را به روش های مختلفی تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین، توصیه می شود که غذاهایی را مصرف کنید که بتواند از عوامل مخرب مانند رادیکال های آزاد که می تواند به تجزیه DNA کمک کند، جلوگیری نماید. سیب سبز حاوی آنتی اکسیدان ویتامین C است و برای مبارزه با رادیکال های آزاد و سموم بدن ضروری است. بنابراین، سیب سبز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، زیرا آنها می توانند منبع ایمن و طبیعی برای جلوگیری از تجزیه DNA باشند.

2. حفظ وزن بدن

بیشتر زنان در دوران بارداری وزن زیاد می کنند که به نظر غیر ممکن است کم بشود. داشتن اضافه وزن می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد زیرا ممکن است به کلسترول و فشار خون بالا مبتلا شوید. علاوه بر این، چاقی در اغلب موارد منجر به دیابت می شود که برای رشد سالم جنین خطرناک است. سیب سبز، می تواند به حفظ وزن بدن کمک کند. مصرف منظم سیب باعث کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا و کلسترول می شود. و همچنین می تواند گرایش به شیرینی خودرن را محدود کند. از این رو مصرف یک سیب سبز روزانه می تواند برای زنان باردار به شیوه های مختلفی مفید باشد.

خواص سیب سبز در حفظ وزن بدن در دوران بارداری

3. کاهش خطر زایمان زودرس

سیب سبز را در رژیم غذایی برای جلوگیری از خطرات زایمان زودرس قرار دهید. کارشناسان معتقدند که تولد زودرس ناشی از ترشح بیش از حد صفرا است. دریافت مواد معدنی و ویتامین هایی که در سیب یافت می شوند، می توانند ترشح صفرا را به طور موثرتری از بین ببرند. به علاوه، این میوه خوشمزه می تواند به کاهش درد و روند زایمان کمک کند.

4. منبع پروتئین

می توانید مقدار کافی پروتئین را از سیب سبز دریافت کنید. بدن و جنین به مقدار زیادی مواد مغذی نیاز دارد و مصرف حداقل یک سیب در روز ضروری است. اگر  به بادام زمینی حساسیت دارید، سیب سبز خریداری کنید و نیازهای پروتئین خود را به طور موثر فراهم کنید.

خوردن سیب سبز در دوران بارداری

5. کاهش خطر ابتلا به دیابت

زنان مبتلا به دیابت بارداری مستعد ابتلا به دیابت هستند. این یک شرایط پیچیده برای مادر و جنین است، زیرا ممکن است مانع رشد جنین شود. می توانید سیب سبز را به عنوان یک شیرین کننده طبیعی استفاده کنید. بدن توانایی جذب آن را دارد در حالی که قند خون را متعادل می کند. سیب سبز همچنین می تواند سطح انسولین را به مدت طولانی تر حفظ کند و در نتیجه برای ساعت های بیشتری سیر خواهید بود.

6. جلوگیری از ویار حاملگی

در دوران بارداری، معده بسیار حساس است و افزایش میزان اسیدهای معده منجر به تهوع می شود. با مصرف سیب سبز به طور کلی و یا نوشیدن آب تازه آن می توانید با بیماری های دشواری مقابله کنید. طعم شیرین و ترش میوه در کاهش زمان تهوع کمک می کند. متخصصان تغذیه مصرف منظم سیب سبز به هر شکل در سه ماهه اول، زمانی که حالت تهوع و استفراغ اغلب رخ می دهد را توصیه می کنند.

خواص سیب سبز ترش در بارداری

7. افزایش اشتها

در اغلب موارد، مادر در حالت شدید ویار اشتها خود را از دست می دهد. متخصصان تغذیه همیشه پیشنهاد می کنند که غذاهای مغذی مانند سیب سبز در این مرحله با توجه به رشد سالم جنین ضروری می باشد. بنابراین، باید غذاهایی را مصرف کنید که اشتهای شما را افزایش دهند به طوری که به طور منظم غذاهای پر از مواد مغذی را بخورید. می توانید گاهی از آب تازه یا یک سیب سبز کامل بخورید تا اشتهای گمشده خود را افزایش دهید.

8. از بین بردن ورم

بارداری بر بدن شما تاثیر می گذارد، و در نتیجه، شکم و سایر قسمت ها پف می کنند. مادران اغلب با تورم پاها مواجه می شوند که در واقع یک وضعیت ناراحت کننده است. بنابراین سعی کنید سیب های سبز ارگانیک را به رژیم خود اضافه کنید و خطر ابتلا به تورم را کاهش دهید. با این حال، بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا علل تورم را برای درمان آن به طور موثری شناسایی کنید.

فواید سیب سبز در بارداری

9. سیستم گوارش

مشکلات مربوط به هضم، مانند یبوست، در دوران بارداری بسیار رایج هستند. این مشکلات به دلیل مصرف کمتر فیبرهای رژیمی رخ می دهد. سوء هاضمه دائمی می تواند به جنین آسیب وارد کند زیرا سموم یا مواد شیمیایی برای مدت طولانی در بدن می مانند. سیب سبز می تواند به عنوان یک نیروگاه فیبر رژیمی در این زمینه فعالیت خوبی داشته باشد. می توانید در طول بارداری به همان اندازه که می خواهید هضم را تسهیل کنید سیب سبز مصرف کنید.

10. منبع آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان ها برای حفاظت از رفاه از آسیب های احتمالی ناشی از رادیکال های آزاد، سموم، مواد شیمیایی، تجزیه DNA، سلول های سرطانی و غیره ضروری هستند. بنابراین باید مقدار زیادی از غذاهایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند مانند سیب سبز را مصرف کنید. در ضمن سیب سبز مملو از فلاونوئید و پلی فنول است که مادران باردار را از اثرات نامطلوب عوامل مضر سلامت و استرس اکسیداتیو محافظت می کند. علاوه بر این، مصرف کافی آنتی اکسیدان ها، باعث افزایش رشد سالم سیستم ایمنی بدن در جنین می شود.

سیب سبز در بارداری

11. افزایش سطح انرژی

اکثر زنان در طول بارداری با کمبود انرژی مواجه هستند که ناشی از کمبود و عدم مصرف مواد مغذی است. این وضعیت اغلب منجر به پوست رنگ پریده و خشک در زنان باردار می شود. در اکثر موارد پوست شما دچار آکنه و ضایعات پوستی می شود. با این حال، مصرف سیب سبز و یا آب تازه آن می تواند نه تنها شگفتی برای پوست آسیب دیده باشد بلکه به افزایش سطح انرژی در دوران بارداری نیز کمک می کند. متخصصان تغذیه همچنین زنان را تشویق می کنند تا گزینه های طبیعی برای افزایش سطح انرژی در این شرایط را انتخاب کنند و از نوشیدنی های شیرین پر از مواد شیمیایی خودداری کنند.

از
24
رای