11 نکته مفید و کاربردی برای والدینی که دوقلو دارند!

11 نکته مفید و کاربردی برای والدینی که دوقلو دارند! دوقلو داشتن نگرانی های زیادی به همراه دارد که ممکن است شما را نا آرام کند؛ چون زندگی تان را با دو کودک تازه متولد شده تصور می کنید. من توصیه می کنم کلاس هایی را در مراکز بهداشت بگذرانید.

خودتان را روی تخت مطب دکتر زنان در حال انجام اولین سونوگرافی تصور کنید، چند دقیقه شما را بررسی می کنند و آنها با پزشک بر می گردند. او از مانیتور نگاه می کند و به آرامی نواحی مختلف شکم شما را فشار می دهد. سپس دکتر روبه شما با خنده می گوید: "دوقلو باردار هستید". حالا شما باید چه کار کنید؟

از هر 100 بارداری، 3 مورد منجر به دو قلویی می شود. بارداری "دوقلوهای هم سان" از طریق شانس محض اتفاق می افتد؛ اما شانس "دوقلویی غیر هم سان" داشتن با عوامل دیگری مانند باروری آزمایشگاهی، وراثت، سن، بارداری های چند قلویی و نژاد افزایش می یابد. با سلام دنیا همراه باشید تا 11 نکته مفید و کاربردی برای والدین دو قلو دار را به شما ارائه دهیم.

زوج هایی که صاحب دوقلو میشوند، این 11 نکته را بخوانند

زوج هایی که صاحب دوقلو میشوند، این 11 نکته را بخوانند

به عنوان یک مادر دو قلو دار و همچنین پزشک متخصص زنان، به شخصه لذت های چندگانه ای را از هر دو جهت تجربه کرده ام. در اینجا 12 ترفند وجود دارد که برای من مفید بوده اند:

1. اگر یکی از دوقلوها نیمه شب برای غذا خوردن بیدار شد، به هر دوی آنها غذا بدهید. همان طور که من این موضوع را به خانوم های مراجعه کننده خودم گوشزد می کنم.

2. به خاطر داشته باشید که آنها دو انسان متفاوت هستند. اگرچه آنها شبیه به هم هستند و تاریخ تولد مشابه ای دارند، اما با آنها مانند دو فرد متفاوت رفتار کنید.

3. مهم نیست چقدر خانه شما تمیز است؛ خوابیدن اهمیت دارد. زمانی که کودکان خواب هستند، شما هم به خوابیدن نیاز دارید.

4. شیردهی به یک نوزاد کار سختی است، بنابراین شیردهی به دوقلوها یک چالش واقعی است. از مرکز زایمان برای شیردهی کمک بگیرید، یا با انجمن بهداشت محلی تان برای دریافت کمک و حمایت تماس بگیرید.

5. گاهی اوقات لباس و ظرف های نشسته جمع می شوند. همسرم می گوید ظرف های یک بار مصرف روشی برای حل این مشکل هستند.

6. کمک را قبول کنید؛ اینطوری کار برای شما آسان تر می شود یا می توانید راه حلی برای مشکل تان پیدا کنید.

7. هیچ روش کاملا درست یا نادرستی برای کارها وجود ندارد.

8. به دنبال کالاهایی باشید که تخفیف زیادی دارند یا محصولی را بخرید که به ازای آن، یک کالایی که خیلی استفاده خواهید کرد را به شما می دهند؛ مانند غذاهای نوزاد، پوشک یا کالسکه.

9. از مزایای تخفیف فروشگاه ها برای خرید پوشک و تمیز کننده ها (مثل دستمال مرطوب) استفاده کنید.

10. تنظیم برنامه ها و کارهای روزمره، زندگی شما را بسیار آسان تر می کند.

11. قبل از زایمان برای اینکه متوجه شوید زمان تولد دوقلوها باید چه کاری انجام دهید، کلاس هایی را بگذرانید.

دوقلو داشتن نگرانی های زیادی به همراه دارد که ممکن است شما را نا آرام کند؛ چون زندگی تان را با دو کودک تازه متولد شده تصور می کنید. من توصیه می کنم کلاس هایی را در مراکز بهداشت بگذرانید. در آنجا مواردی مانند درد زایمان، تولد، مسائل مربوط به والدین و شیردهی را یاد خواهید گرفت که دو قلو، سه قلو یا حتی چند قلو داشتن را برایتان راحت تر می کند.

منبع: conehealth

از
2
رای