درمان بیخوابی با داروهای گیاهی و دمنوش های خواب آور

درمان بیخوابی با داروهای گیاهی و دمنوش های خواب آور درمان های گیاهی بهترین و بدون عوارض ترین روش برای فرار از دست هیولایی به نام بی خوابی است.ترکیباتی که به راحتی قابل تهیه اند و شما را از شر بیداری های شبانه نجات می دهند.

اگر بیخواب هستید حتما درمان های گیاهی بی خوابی را بکار بگیرید. زیراکه بی خوابی دردی است مزمن، که می تواند انسان را از پای در بیاورد. بر هم خوردن نظم خواب که به احتمال زیاد همه ما آن را در برهه های زمانی مختلف تجربه کرده ایم می تواند افسار زندگی را از دست انسان در بیاورد و مانند جلادی ظالم هر فردی را به کام مرگ بکشاند. عوارض ناشی از بی خوابی کم نیستند، افسردگی، دیابت، ضعف سیستم ایمنی بدن، انواع بیماری های قلبی و عروقی، همه از جمله مشکلاتی هستند که بیخوابی می تواند بوجود آورده آنها باشند.

بی خوابی برای افراد متاهل می تواند مشکل ساز تر از سایرین باشد و رابطه ها را در هم بریزد و منجر به طلاق شود. پس اگر مبتلا به بی خوابی هستید هر چه سریع تر به فکر درمان آن باشید. ولی به یاد داشته باشید که قرص و داروهایی که برای درمان بی خوابی تجویز می شوند عوارضی کمتر از خود بی خوابی ندارند. پیشنهاد ما به شما درمان گیاهی بی خوابی است. چگونگی آن را در این مقاله از سایت سلام دنیا، به شما آموزش داده ایم. 

درمان گیاهی بیخوابی

درمان بی خوابی با داروهای گیاهی و دمنوش های خواب آور

1. درمان گیاهی بی خوابی با سرکه سیب و عسل 

عسل یک ماده طبیعی است که اگر به قصد درمان بی خوابی از آن استفاده می کنید باید مراقب باشید که آن را به اندازه مشخص شده استفاده کنید. زیرا که عسل هم می تواند در درمان بی خوابی به شما کمک کند و هم قابلیت این را دارد که شما را بی خواب تر بکند. 


حتما بخوانید: علت بی خوابی و عوارض آن


عسل به دلیل افزایش سطح انسولین باعث به خواب رفتن شما می شود، همچنین سروتونین موجود در عسل باعث تنظیم خواب می شود. اما به شرطی که به اندازه مصرف شود. مقدار کم سروتونین اختلالات خواب را بیشتر می کند و مقدار زیاد آن باعث بی خوابی می شود. پس اگر می خواهید شما را به هدفتان که درمان بی خوابی است برساند آن را به اندازه مصرف کنید.

اسیدهای آمینه موجود در سرکه سیب در رفع خستگی های روزانه به شما کمک می کند و همچنین با تجزیه اسیدهای چرب باعث آزاد شدن تریپتوفان می شود و تریپتوفان می تواند بی خوابی را از بین می برد. 

برای اینکه به مشکل برنخورید توصیه می شود که 2 قاشق چایی خوری عسل و سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم  با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید و قبل از اینکه آماده رفتن به رختخواب می شود آن را نوش جان بفرمایید. همچنین ریختن 2 قاشق چایخوری سرکه سیب در یک کاسه ایی کوچک از عسل به تنهایی نیز می تواند ترکیبی برای درمان بیخوابی باشد. 

2. کدو تنبل برای درمان بیخوابی 

ترکیبی از روغن کنجد و آب گرفته شده از کدو تنبل می تواند عصاره ایی را تولید کند که شما را از شر قرص های شیمیایی و با عوارض خطرناکی که برای درمان بی خوابی تجویز می شوند، خلاص کند. و همانند یک لالایی مادرانه شما را بخوابی عمیق ببرد.

درمان بیخوابی با آب کدو تنبل

3. روغن کنجد

ماساژ دادن پاها با روغن کنجد می تواند تنش زدایی بکند و شما را از هرگونه استرس و اضطراب دور کند. لذا ماساژ گرفتن با روغن کنجد آرامش را به بدن شما باز میگرداند و شما را آماده خواب میکند.

4. گلدانی از ریحان

با قرار دادن یک گلدان کوچک از ریحان در محیط خواب فرد مبتلا به بی خوابی، می تواند او را به خواب ببرد. رسیدن عطر ریحان های تازه به مشام فرد بیخواب، هدیه ایی از جنس آرامش است. قرار دادن برگ های تازه ریحان در کنار رختخواب او نیز می تواند همین حکم را دشته باشد. 

5. دانه های زنیان ، دمنوش خواب آور

به مدت یک ربع 2 قاشق چایی خوری دانه های زنیان را در نیم لیتر آب بجوشانید و آن را از صافی بگذرانید. برای اینکه دم نوش شما طعم بهتر بگیرد مقداری شیر و عسل به آن اضافه کنید. و قبل از خوابیدن بنوشید.


حتما بخوانید: خواص زنیان در لاغری و روش مصرف آن


6. درمان گیاهی بی خوابی با زعفران

همه ما به خوبی می دانیم که زعفران یک گیاه آرام بخش است. لذا برای اینکه از این خاصیت زعفران برای درمان گیاهی بی خوابی بهره بگیریم، کافیست فقط 2 رشته زعفران را با یک لیوان از شیر ترکیب کنیم و قبل از بخواب رفتن آن را بنوشیم.

7. چای سبز درمانگر بی خوابی

چای سبز خواص بی شماری دارد. استفاده از چای سبز برای از بین بردن اختلالات خواب و پایان دادن به بیداری های شبانه مثمر ثمر  است. اسید آمینه های موجود در چای سبز رفع کننده خستگی است و اضطراب و استرس را دور می کند. علاوه براین چای سبز سرشار از تینین است که برای درمان بی خوابی نقش یک معجزه گر را بازی می کند. نوشیدن فنجانی چای سبز 2 ساعت قبل از خواب توصیه می شود.

درمان گیاهی بیخوابی با چای سبز

8. خواص گیاه زیره برای درمان بی خوابی

ابتدا دانه های زیره را آسیاب کنید تا پودر شود. سپس آن را با یک عدد موز له شده ترکیب کنید و آن را قبل از آماده خواب شدن میل کنید. تا از یک ترکیب گیاهی کاملا طبیعی برای درمان بی خوابی بهره گرفته باشید.

البته نوشیدن دم نوش گیاه زیره نیز در درمان بی خوابی موثر است. شما می تواند همانند دم کردن چایی، به ازای هر 2 لیوان آب از یک قاشق چایی خوری زیره استفاده کنید.

چای زیره سبز نیز به درمان بیخوابی کمک می کند. دانه های زیره سبز را برای چند لحظه حرارت بدهید و سپس آنرا به شکل دم نوش تهیه کنید. سعی کنید دم نوش حاصل شده را به خوبی از یک صافی بگذرانید و آن را تا حدی تحت فشار قرار دهید و قبل از رفتن به رختخواب عصاره آن را بنوشید.   

9. شنبلیله و درمان بی خوابی

ابتدا آب گیاه شنبلیله را تهیه کنید و به میزان 1 قاشق چایی خوری از آن را با 1 قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید. گیاه شنبلیله استرس و اضطراب های روزانه شما را از بین می برد و به درمان بی خوابی کمک می کند. 

10. درمان گیاهی بی خوابی با جوز هندی

ترکیب 1 قاشق چایخوری در یک لیوان متوسط از شیر می تواند درمانگر بیخوابی شما باشد. میریستیکین ماده ایی است که در جوزهندی وجود دارد و شما را بخواب می برد. اگر شیر هم در دسترس نبود می تواند مقدار 1/4 قاشق چاییخوری از جوزهندی را در لیوانی از آب گرم دم کنید و قبل از آماده خواب شدن بنوشید. ترکیب جوز هندی و آب انگور نیز در درمان بی خوابی کارساز است. 

11. ترکیب سنبل الطیب با جوز هندی

مخلوطی از نصف قاشق چایخوری از ریشه های رنده شده گیاه سنبل الطیب با جوز هندی و جوشاندن 15 دقیقه ایی آن همراه با 2 لیوان آب، ترکیبی را بدست می آورد که بعد از فشرده کردن و گذراندن آن از فیلتر، دمنوش معرکه ایی برای درمان بی خوابی است. 

12. کاهو

لکتوکاریم نام ماده خواب آوری است که در برگ های کاهو به وفور یافت می شود. این ماده مانند خشخاش عمل می کند. برای بهره گرفتن از برگ های کاهو برای درمان بی خوابی چند برگ کاهو را به مدت 5 دقیقه در آب بجوشانید و آنرا با اضافه کردن عسل و یا شکر خوش طعم بکنید. بعد از سرد شدن و گذراندن آن از صافی، نیم ساعت قبل از خوابیدن میل کنید. 

جوشاندن 1 قاشق چایخوری تخم کاهو در نیم لیتر آب، نیز روش مناسبی برای بخواب رفتن است. البته اجازه بدهید مقدار آب اضافه شده به دانه های کاهو به 1/3 کاهش یابد.


حتما بخوانید: خواص کاهو برای رفع بی خوابی


درمان های بیخوابی

سخن آخر

بی خوابی برای افراد متاهل می تواند مشکل ساز تر از سایرین باشد و رابطه ها را در هم بریزد و منجر به طلاق شود. پس اگر مبتلا به بی خوابی هستید هر چه سریع تر به فکر درمان آن باشید. ما در این مطلب سلام دنیا، برای شما بهترین داروهای گیاهی و دمنوش های خواب آور برای درمان بی خوابی را معرفی کردیم. امیدوارم که برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

مشکلات خواب در نوزادان و 10 دلیل بی خوابی نوزاد و درمان آن

از
2
رای