تست بارداری خانگی با وایتکس؛ آیا این آزمایش واقعا موثر است + خطرات آن

تست بارداری خانگی با وایتکس؛ آیا این آزمایش واقعا موثر است + خطرات آن یکی از روش های آزمایش حاملگی در خانه، تست بارداری خانگی با وایتکس است، که به نظر جذاب و هیجان انگیز است ولی دارای خطراتی می باشد. در ادامه می توانید درباره تست بارداری خانگی با سفید کننده بیشتر بدانید.

ممکن است شما در مورد آزمایش بارداری خانگی با سفید کننده ها شنیده باشید. اما این آزمایش ها چقدر دقیق و ایمن هستند؟ آیا باید تست حاملگی با وایتکس را انجام دهید؟ این ایده آزمایش حاملگی در خانه با استفاده از موادی که شما به احتمال زیاد هم اکنون در خانه خود دارید ممکن است جذاب باشد. مشکل این روش؟ این روش خطرناک است- و نمی توانید به نتایج اعتماد کنید. بنابراین قبل از اینکه بطری زیر سینک روشویی حمام خود را بردارید، آنچه باید در مورد آزمایش بارداری با استفاده از سفید کننده بدانید، در اینجا ارائه شده است:

آزمایش حاملگی خانگی با وایتکس (سفید کننده) چیست؟

آزمایش حاملگی با سفید کننده، آزمایشی است که خودتان در خانه می توانید آن را انجام دهید که شامل مخلوط کردن ادرار شما با وایتکس است. ظاهراً این سفیدکننده با هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG)، که هورمون بارداری موجود در ادرار است، واکنش نشان خواهد داد تا به شما بگوید که باردار هستید یا خیر.

آزمایش بارداری با سفید کننده چگونه عمل می کند؟

استفاده کنندگان از این روش ادعا می کنند که آزمایش حاملگی با وایتکس، مشابه با آزمایش های بارداری معتبر که از داروخانه خریداری می کنید، عمل می کند، اگرچه هیچ تحقیق یا مدرک معتبری در مورد این آزمایش وجود ندارد. اساسا، شما در یک فنجان ادرار می کنید و کمی سفید کننده بر روی ادرار خود می ریزید. طبق گفته حمایت کنندگان از این آزمایش، ادرار کف آلود نشان دهنده وجود هورمون (hCG) در ادرار است، به این معنا که شما باردار هستید، در حالی که اداری که کف نمی کند یا مقدار کمی کف دارد، به معنای نبود هورمون (hCG) در ادرار است و به این معنا است که شما باردار نیستید.

آزمایش بارداری با سفید کننده چگونه عمل می کند؟

تست حاملگی خانگی با وایتکس تا چه اندازه دقیق است؟

خیلی دقیق نیست- بنابراین نباید بر روی آن حساب کنید که به شما نشان دهد باردار هستید یا خیر. آزمایش های حاملگی با سفید کننده هرگز مورد مطالعه قرار نگرفته است، و هیچ سازمان اصلی پزشکی استفاده از آنها را توصیه نمی کند. اما چه اتفاقی می افتد اگر آن را فقط برای سرگرمی امتحان کنید؟ برخی از آزمایشاتی که در خانه انجام می شود (مانند تست بارداری با شکر در خانه)، کاملا بی ضرر هستند و وقت صرف کردن با انجام این آزمایش ها تا زمانی که یک تست بارداری از داروخانه خریداری کنید، تا نتایج آزمایش شما را تایید کند، خوب است. اما انجام آزمایش بارداری با وایتکس، ایده بدی است، زیرا بسیاری از متخصصان زنان و زایمان می گویند: استنشاق دود سفید کننده ها می تواند خطرناک باشد، به خصوص اگر سفید کننده با آمونیاک مخلوط شده باشد و شما آزمایش را در یک فضای بسته مانند حمام انجام دهید. همچنین باید از تماس مستقیم پوست یا چشم با سفید کننده خودداری کنید؛ زیرا این امر می تواند باعث التهاب و سوزش شود.

چگونه نتایج آزمایش را ارزیابی می کنید؟

به گفته استفاده کنندگان از این روش، این نکته که آیا آزمایش حاملگی سفید کننده نتیجه مثبت یا منفی دارد، بسیار واضح است: ادرار کف کرده نشانه این است که سفید کننده با هورمون هاش سی جی (hCG) مخلوط شده است، به این معنا که شما باردار هستید. ادراری که کف نمی کند یا فقط مقدار کمی کفی است، حاوی هورمون هاش سی جی (hCG) نیست، به این معنا که شما باردار نیستید. اما باز هم، هیچ مدرکی برای تأیید این ادعاها وجود ندارد.

چه زمانی باید تست بارداری خانگی با سفیدکننده انجام دهید؟

پزشکان هشدار می دهند که شما نباید این کار را انجام دهید. هیچ مطالعه ای برای اینکه آزمایش بارداری در واقع موثر بوده، انجام نشده است. بنابراین احتمال نتیجه نادرست آزمایش وجود دارد. از آن مهم تر،  استنشاق دود می تواند به شما آسیب برساند و - اگر باردار هستید - به طور بالقوه به کودک شما آسیب برساند. اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، یک تست ساده بارداری خریداری شده از داروخانه ها امن ترین و دقیق ترین راه است. و اگر می خواهید فقط برای تفریح یک تست خانگی انجام دهید، از گزینه بی ضرر مانند آزمایش بارداری با شکر به جای از وایتکس استفاده کنید.

خطرات تست بارداری خانگی با وایتکس

آیا خطرات مرتبط با آزمایش بارداری با وایتکس وجود دارد؟

بله. سفید کننده یک ماده شیمیایی قدرتمند است و در مورد زنان باردار مورد مطالعه قرار نگرفته است. متخصصان نمی دانند که استنشاق دود می تواند برای کودک شما مضر باشد، بنابراین منطقی است که در طول بارداری میزان قرار گرفتن در معرض سفید کننده را به حداقل برسانید. حتی اگر آزمون فقط چند دقیقه طول بکشد، کار از محکم کاری عیب نمی کند، درست است؟ علاوه بر این، مانند سایر محصولات تمیز کننده قوی، این احتمال وجود دارد که بخار سفید کننده، پوست، چشم، بینی، گلو یا ریه های شما را تحریک کند.

آزمایشات حاملگی خانگی با وایتکس ممکن است برای شما و کودک تان مضر باشد و هیچ مدرکی مبنی بر موثر بودن آنها وجود ندارد. بهتر است به جای آنها، از تست های بارداری موجود در داروخانه ها که هم دقیق و هم ایمن هستند، استفاده کنید.

منبع: whattoexpect

از
24
رای