قرص Lipo 6 چگونه به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟

قرص Lipo 6 چگونه به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟ قرص لیپو 6 (lipo 6) برای کاهش وزن به کار می رود که از 5 ماده تشکیل شده است. این مواد دارای عوارض جانبی می باشند. ماده اصلی Lipo 6 کافئین است که مصرف بیش از مقدار توصیه شده منجر به بی خوابی و ضربان قلب نامنظم میشود.

وقتی در تلاش برای کاهش وزن هستید، به نظر می رسد خوردن یک قرص که این کار را برایتان انجام دهد، هیچ جای فکر کردن ندارد و قطعاً بسیار آسان تر از تغییر رژیم غذایی و داشتن ورزش منظم است. اما محصولاتی مانند لیپو 6 (Lipo 6)، ممکن است راه حل مشکل وزن شما نباشد، و ممکن است صدمات جدی به بدن وارد کند. قبل از مصرف هر نوع دارو یا مکمل رژیم غذایی با پزشک مشورت کنید.

عناصر قرص کاهش وزن Lipo 6

بر طبق تحقیقات نوتراکس، سازندگان Lipo 6 ادعا دارند، مکمل غذایی با ترکیب ویژه ای از مواد تشکیل دهنده، می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. این قرص حاوی پنج ماده است که گفته می شود در کم کردن وزن اضافی موثر است، از جمله این مواد: کافئین، سینفرین HCL، گوگولسترون، بیوپرین و یوهیمبین HCL را می توان نام برد. شواهد کمی برای حمایت از خواص کاهش دهنده وزن ترکیبات Lipo 6 وجود دارد. کافئین ممکن است به تقویت سوخت و ساز بدن کمک کند و در کنترل گرسنگی موثر باشد، اما این عوامل ممکن است برای سوزاندن چربی اضافی کافی نباشد.

یک مطالعه در سال 2002 در مجله پزشکی از مزایای کاهش وزن ترکیبی کافئین و سینفرین HCL حمایت کرد که از نظر آماری معنی دار نبود. گوگولسترون، رزین از درخت گوگول، در طول هزاران سال برای درمان چاقی استفاده شده است، اما هیچ شواهدی برای تایید تاثیر مصرف آن برای این منظور در مقاله منتشر شده در سال 2007 وجود ندارد. در مورد یوهیمبین، مطالعات موجود نتایج متناقضی از کاهش وزن را نشان می دهند. بیوپرین، یک نام تجاری ثبت شده برای ماده موجود در فلفل سیاه است که پیپرین نامیده می شود، این ماده شاید بتواند با کند کردن زمان انتقال مواد غذایی در دستگاه گوارشی، به کاهش اشتها کمک کند.

کاهش وزن با قرص لیپو 6 (Lipo 6)

خطرات کافئین زیاد

ماده اصلی Lipo 6 کافئین است. بر اساس دوز توصیه شده، شما 400 میلی گرم کافئین مصرف خواهید کرد، که بیشترین مقدار توصیه شده در روز است. اگر قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار را هم مصرف کنید، ممکن است میزان آن بیشتر از حدی بشود که بدن تحمل می کند. مصرف مقادیر زیادی از کافئین می تواند مشکلاتی مانند بی خوابی تا ضربان قلب نامنظم و تشنج را به همراه داشته باشد.

نگرانی ها درباره مصرف یوهیمبین و سینفرین

همچنین عوارض جانبی و تداخلات بالقوه ای درباره مصرف سینفرین و یوهیمبین موجود در لیپو 6 وجود دارد. استفاده بیش از حد سینفرین ممکن است به درد شکمی یا تشنج منجر شود و باید آن را تحت نظارت پزشک مصرف کنید. برخی واکنش های ناخوشایند نیز نسبت به یوهیمبین دیده شده است از جمله: فشار خون بالا، اضطراب، عصبی بودن، بی خوابی و سرگیجه. در صورت ابتلا به بیماری های قلبی، کلیوی یا کبد، فشار خون بالا، اضطراب، اختلال دو قطبی، افسردگی یا استرس پس از آسیب یا در صورت بارداری، نباید مکمل های حاوی یوهیمبین را مصرف کنید. یوهیمبین همچنین با داروهایی که فشار خون، اضطراب و افسردگی را درمان می کند نیز تداخل دارد.

عوارض جانبی قرص کاهش وزن لیپو 6

با رژیم غذایی و ورزش، وزن خود را کاهش دهید

به جای مصرف قرص هایی که بیشتر از مفید بودن می تواند باعث آسیب به شما شود، بهتر است بوسیله ورزش کردن و تغییر رژیم غذایی، وزن خود را کم کنید. کمتر خوردن و داشتن فعالیت بیشتر، با کمبود کالری به کاهش چربی های اضافی کمک می کند. هر 450 گرم چربی حاوی 3500 کالری است. می توانید با کم کردن مصرف کالری روزانه به میزان 250 کالری و سوزاندن 250 کالری با یک ساعت پیاده روی یا 30 دقیقه دویدن، چربی های خود را بسوزانید.

منبع: livestrong

از
0
رای