شربت سانستول برای چی خوبه ؛ نحوه مصرف و عوارض شربت سانستول

شربت سانستول برای چی خوبه ؛ نحوه مصرف و عوارض شربت سانستول شربت سانستول برای چی خوبه ؛ فواید مصرف شربت سانستول چیست ؛ نحوه مصرف شربت سانستول برای اشتها، چاقی و عوارض شربت سانستول و همچنین موارد منع مصرف شربت سانستول در سلام دنیا بخوانید.

شربت مولتی سانستول ویتامین های مهم و ضروری را برای کودکان بالای یک سال فراهم می کند. همچنین شربت سانستول می تواند، به افزایش اشتها، چاقی، افزایش قد و پیشگیری از بروز کمبود ویتامین کمک کند. ما در این مطلب سلام دنیا درباره اینکه شربت سانستول برای چی خوبه، فواید، نحوه مصرف و عوارض شربت سانستول صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

شربت سانستول برای چی خوبه

شربت مولتی سانستول ویتامین های مهم و ضروری را برای کودکان بالای یک سال فراهم می کند. زمانی که میزان ویتامین کافی از طریق رژیم غذایی تامین نشود، مصرف این شربت می تواند مکمل رژیم غذایی باشد و مانع از بروز کمبود ویتامین ها شود. به این ترتیب می توان از علائم کمبود ویتامین در کودکان پیشگیری کرد. 

ترکیبات شربت سانستول

 • رتینول پالمیتات (ویتامین A) : 13.2 میلی‌گرم
 • کوله کلسیفرول (ویتامین D3): 0.05 میلی‌گرم
 • کلرید تیامین هیدروکلراید (ویتامین B1): 20 میلی‌گرم
 • ریبوفلاوین فسفات سدیم (ویتامین B6): 20 میلی‌گرم
 • پیریدوکسین هیدروکلراید (ویتامین B6): 10 میلی‌گرم
 • اسید آسکوربیک (ویتامین C): 1000 میلی‌گرم
 • توکوفریل استات (ویتامین E): 20 میلی گرم
 • نیکوتین آمید: 100 میلی گرم
 • دکسپانتنول: 40 میلی گرم

حتما بخوانید: شربت مولتی سانستول بزرگسالان چیست


سایر ترکیبات: بنزوات سدیم، اسید سوربیک، گلوکونات کلسیم، کلسیم فسفلاکتات، ساکارز، شربت گلوکز، اسید سیتریک، آگار، کتیرا، عصاره مالت (از جو)، پلی سوربات 80، نمک کلسیم، اسیدD- گلوکاریک ، روغن پوست پرتقال شیرین، کنسانتره روغن گریپ فروت، آب پرتقال مصنوعی.

فواید مصرف شربت سانستول

شربت مولتی سانستول تنها فرآورده مولتی ویتامینی است که به عنوان مکمل برای کودکان یک سال تایید شده است. برای پیشگیری از کمبود ویتامین ها، این شربت ویتامین های مهم و ضروری را حتی برای کودکان 1 سال هم فراهم می کند. شربت مولتی سانستول پلاس زینک می تواند باعث افزایش قد، تقویت حافظه و تقویت سیستم ایمنی بدن کودک شود. همچنین می تواند به یادگیری و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها مفید باشد.

 • موارد مصرف: برای پیشگیری از کمبود ویتامین.
 • توجه: برای پیشگیری از کمبود ویتامین های مرتبط با اختلال سوء جذب روده مناسب نیست.

فواید مصرف شربت سانستول

نحوه مصرف شربت سانستول

شکل دارویی: شربت

 • برای کودکان 1 تا زیر 7 سال : 8 میلی لیتر در روز
 • برای کودکان 7 سال و بزرگسالان 10 میلی لیتر در روز شربت مولتی سانستول توصیه شده است.

شربت سانستول برای اشتها

هر زمان که مقدار ویتامین کافی از طریق مواد غذایی تامین نشود. در نتیجه مصرف این شربت می تواند از کمبود ویتامین جلوگیری کند. کمبود ویتامین می تواند در طول بیماری و بعد از آن اتفاق بیفتد، به عنوان مثال، اگر کودک دچار بی اشتهایی غذایی شود به خصوص در ابتدای فصل مهد کودک، بعد از سرما خوردگی های مداوم. صرف نظر از بروز عفونت ها، بسیاری از کودکان در برخی سنین فقط با لجبازی بعضی از غذاها را می خورند و از خوردن مواد غذایی سالم مانند میوه و سبزیجات امتناع می کنند. حتی در مراحل رشد و تکامل، زمانی که نیاز به ویتامین‌ها افزایش پیدا می کند، ممکن است این کمبود ویتامین از طریق رژیم غذایی تامین نشود. چون طعم این شربت برای کودکان مطلوب است از خوردن آن پرهیز نمی کنند در نتیجه با مصرف منظم این شربت کمبود ویتامین آنها جبران می شود.

شربت سانستول برای چاقی

از آنجایی که شربت سانستول، سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن است. برای جلوگیری از کمبود ویتامین مصرف می شود. و علاوه بر تامین آهن بدن و برطرف کردن ضعف دوره نقاهت و خستگی به کار می رود. یکی دیگر از فواید شربت سانستول افزایش اشتها و درمان بی اشتهایی در افرادی هستند که از این مشکل رنج می برد. بنابراین مصرف شربت سانستول می تواند به چاقی و افزایش وزن کمک کند.


حتما بخوانید: چاق شدن سریع کودکان با بهترین غذاهای چاق کننده 


عوارض شربت سانستول چیست

 • مصرف شربت سانستول در برخی افراد، ممکن است منجر به تغییر رنگ ادرار و تیره شدن ادرار شود. در این صورت نیازی به نگرانی نیست به دلیل اینکه عوارض خطرناکی نیست.
 • اگر افراد دچار آلرژی غذایی یا دارویی هستند ، بهتر است که پیش از مصرف سانستول با پزشک خود مشورت کنند.
 • می توان گفت که در حالت کلی مصرف شربت سانستول، عوارض خطرناکی به دنبال ندارد، ولی اگر در زمان مصرف آن دچار علائمی مانند: سرگیجه، تب یا استفراغ شدید، بهتر است که مصرف دارو را متوقف کرده و به دکتر مراجعه نمایید.

عوارض شربت سانستول چیست

موارد منع مصرف شربت سانستول

 • به دلیل اینکه شربت سانستول، دارای کلسیم است، بنابراین کسانی که کلسیم در خون و ادرار آنها افزایش پیدا می کند، بهتر است که از شربت سانستول استفاده نکنند.
 • یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده شربت سانستول، کربوهیدرات است به طوری که یک قاشق غذاخوری شربت سانستول حاوی 8 گرم کربوهیدرات است. برای همین کسانی که مبتلا به دیابت هستند، باید پیش از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنند.
سخن آخر

شربت مولتی سانستول برای پیشگیری از کمبود ویتامین ناشی از اختلال سوء جذب روده مناسب نیست. برای پیشگیری هدفمند از کمبود یک ویتامین خاص، داروهای تک دوز بالاتر توصیه می شود. شربت مولتی سانستول حاوی گلوکز و ساکارز است. بنابراین افراد دیابتی باید در مصرف آن دقت کنند. 


مقالات مرتبط:

شربت زانتاک برای کودکان چیست

از
43
رای