مکمل گینر (Gainer)؛ تاثیرات منفی و مشکلات مصرف مکمل های افزایش وزن چیست؟

مکمل گینر (Gainer)؛ تاثیرات منفی و مشکلات مصرف مکمل های افزایش وزن چیست؟ مکمل های افزایش دهنده وزن یا گینر، حاوی مقادیر مختلف کربوهیدرات، پروتئین و چربی، ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و مکمل های غذایی دیگر مانند کراتین هستند. کراتین ممکن است منجر به آسیب به کلیه ها شود.

هنگامی که برای ساخت ماهیچه های خود به سختی تلاش می کنید، ممکن است جذب مکمل های غذایی که برای کسب این هدف به شما کمک می کنند، شوید. اگرچه هیچ مشکلی در مکمل های غذایی افزایش وزن یا گینر وجود ندارد، اما آنها ممکن است برای هر شخصی موثر نباشند و دارای عوارض جانبی بالقوه مانند افزایش چربی، واکنش های آلرژی زا و تداخل با داروهای دیگر باشند. قبل از اضافه کردن گینر به رژیم غذایی خود، با پزشک مشورت نمایید.

گینر یا افزایش دهنده وزن چیست؟

افزایش دهنده های وزن یا گینر، شامل مکمل های غذایی با کالری بالا برای کمک به تقویت عضلات است. آنها حاوی مقادیر مختلف کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی، ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و مکمل های غذایی دیگر مانند کراتین هستند. یک وعده از یک مکمل افزایش دهنده وزن می تواند از 320 تا بیش از 1000 کالری و از 16 گرم تا بیش از 60 گرم پروتئین داشته باشد. به طور معمول آنها با آب یا شیر مخلوط می شوند و قبل یا بعد از ورزش مصرف می شوند.

تأثیرات منفی مکمل های غذایی افزایش وزن یا گینر چیست؟

1. افزایش وزن ناسالم با گینر

هنگامی که در حال تلاش برای ساخت عضله هستید، نیاز به کالری بیشتر در رژیم غذایی خود دارید. برای افزایش وزن، به یک رژیم غذایی با کالری بالا در حدود 2300 تا 3200 کالری بسته به سن و جنسیت نیاز است. اگر برای دریافت این میزان کالری با مشکل مواجه هستید، یک مکمل غذایی گینر یا افزایش دهنده وزن می تواند به شما کمک کند. با این حال، اگر به آن اندازه که تصور می کنید به کالری نیاز ندارید و شروع به مصرف مکمل های غذایی با کالری بالا می کنید، ممکن است به جای ماهیچه، چربی اضافه نمایید.

  • دریافت پیش از حد کالری از هر منبع- حتی اگر به عنوان سازنده عضلانی در بازار عرضه می شود- ممکن است باعث افزایش چربی شود.

عوارض مصرف مکمل های افزایش وزن یا گینر

2. واکنش آلرژیک

طبق نظر موسسه آلرژی غذایی، تحقیق و آموزش، اگرچه این خطر کم است، اما این احتمال وجود دارد که شما به یک غذا واکنش آلرژی زا داشته باشید. افزایش دهنده های وزن یک منبع بالقوه از سویا و شیر هستند، که دو مورد از شایع ترین غذاهای آلرژی زا محسوب می شوند. به علاوه، گینر ها حاوی انواع مختلف مواد مغذی و گیاهی هستند که ممکن است به طور بالقوه باعث واکنش آلرژی زا شوند. اگر دچار زخم، خارش یا ناراحتی معده شده اید، از مصرف افزایش دهنده های وزن خودداری کرده و با پزشک خود ملاقات کنید.

3. اثرات منفی کراتین در افزایش دهنده های وزن

کراتین یکی از مکمل هایی است که توسط ورزشکاران مصرف می شود تا به بهبود عملکرد و ساخت ماهیچه ها کمک کند. اگرچه این مکمل بی خطر است، برخی از نگرانی های بالقوه سلامتی در مورد این مکمل وجود دارد. خدمات اطلاعاتی آنلاین MedlinePlus، گزارش می دهد که کراتین ممکن است منجر به آسیب به کلیه ها شود، و اگر شما داروهایی را که ممکن است به کلیه آسیب برساند مانند سیکلوسپورین، ایبوپروفن، ناپروکسن، توبرامایسین مصرف کنید، ممکن است اثرات آن را تشدید کند. همچنین در صورتی که در روزهای گرم سال آب کافی مصرف نکنید، کراتین می تواند باعث کم آبی بدن شود.

 اثرات منفی مکمل کراتین در افزایش دهنده های وزن یا گینر

منبع: livestrong

از
1
رای