تست بارداری خانگی با جوش شیرین؛ روش انجام و میزان دقت آن

تست بارداری خانگی با جوش شیرین؛ روش انجام و میزان دقت آن یکی از تست های بارداری خانگی که به طور سنتی برای تعیین بارداری مورد استفاده قرار گرفته است؛ جوش شیرین است؛ که یک روش آسان و بی دردسر برای تشخیص بارداری است. روش انجام آن در این مقاله ارائه شده است.

فکر کنید می توانید باردار باشید، اما در مراجعه به کلینیک پزشک یا خرید یک کیت بارداری از داروخانه مردد هستید؟ نگران نباشید، زیرا یک جایگزین خانگی وجود دارد که می توانید متوجه شوید باردار هستید یا خیر. یکی از تست های بارداری خانگی است که خودتان می توانید انجام دهید، یک آزمایش بارداری ساده با جوش شیرین است. این یک روش آسان و بی دردسر برای تعیین اینکه شما باردار هستید یا خیر می باشد. ادامه مقاله را بخوانید تا بدانید که چگونه کیت تست بارداری با جوش شیرین، نحوه کار و میزان دقیق بودن این آزمایش مطلع شوید.

تست بارداری خانگی با جوش شیرین

جوش شیرین به طور سنتی برای تعیین بارداری مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان برای آزمایش بارداری خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش خانگی ساده و کم هزینه و مناسب برای تشخیص هورمون هاش سی جی (هورمون بارداری) در ادرار است. دریابید که چگونه این ماده ساده روزمره می تواند به شما بگوید که آیا شما باردار شده اید یا خیر.

تست بارداری خانگی با جوش شیرین

آزمایش بارداری خانگی با جوش شیرین چگونه عمل می کند؟

هورمون گنادوتروپین جفتی انسان یا هاش سی جی در اوایل بارداری در مدفوع وجود دارد. می توان از جوش شیرین برای بررسی وجود این هورمون در ادرار استفاده کرد. واکنش جوش شیرین به ادرار، به شما می گوید که هاش سی جی در آن وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، شما باردار هستید.

چگونه تست بارداری خانگی با جوش شیرین را انجام دهیم؟

برای این تست بارداری خانگی، شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • جوش شیرین
  • دو فنجان خشک، آنها را به عنوان فنجان "الف" و فنجان "ب" علامت بزنید.
  • نمونه ادرار تازه

برای تست بارداری این مراحل را دنبال کنید:

  • ادرار را در فنجان "الف" بریزید. ممکن است مستقیما در داخل آن ادرار کنید.
  • فنجان "ب" را برداشته و یک قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید.
  • حالا مخلوط فنجان "ب" را به فنجان "الف" اضافه کنید.
  • چند دقیقه صبر کنید تا متوجه واکنش شوید.

تذکر: هورمون هاش سی جی در هنگام تازه بودن ادرار به راحتی تشخیص داده می شود. یعنی از ادراری استفاده کنید که چندین ساعت در مثانه بوده است، ترجیحاً از ادرار اول صبح.

روش انجام تست بارداری خانگی با جوش شیرین

تفسیر نتایج آزمایش بارداری خانگی با جوش شیرین

اگر در فنجان واکنش کف کردن یا حبابی پیدا می کنید، به این معنی است که نتیجه مثبت است، یعنی شما باردار هستید. اگر در فنجان هیچ واکنشی دیده نشد، نتیجه منفی است، به این معنی که شما باردار نیستید. گاهی اوقات انجام آزمایش در زمان اشتباهی می تواند نتیجه منفی داشته باشد در صورتی که در واقع نتیجه آزمایش مثبت است. از این رو، دانستن اینکه چه زمان باید آزمایش را انجام دهیم تا نتایج صحیح حاصل شود، ضروری است.

چه زمانی باید آزمایش جوش شیرین را انجام دهید؟

بدن شما هورمون هاش اس جی را تنها پس از باروری نشان می دهد، که یک هفته بعد از تخمک گذاری اتفاق می افتد. بنابراین بهترین زمان برای انجام تست بارداری با جوش شیرین، یک هفته یا بیشتر از قاعدگی عقب افتاده شما است. انجام آزمایش زودهنگام ممکن است نتیجه منفی به همراه داشته باشد. در این حالت، می توانید دوباره تست را در زمان مناسب انجام دهید.

چه زمانی باید آزمایش بارداری با جوش شیرین را انجام دهید؟

آیا تست بارداری با جوش شیرین دقیق است؟

هیچ مدرکی برای اثبات صحت آزمایش حاملگی با جوش شیرین در دست نیست. برخی از زنان نتایج صحیحی از این آزمایش می گیرند، در حالی که برای سایرین این گونه نیست. گاهی اوقات، ممکن است بار اول نتیجه منفی بگیرید و بار دوم نتیجه مثبت بگیرید. بنابراین می توان گفت تست حاملگی با جوش شیرین دارای دقت 50٪ است. با این وجود، این مورد توسط بسیاری از زنان در کشورهای مختلف مورد استفاده عموم قرار گرفته است، زیرا این یک روش مقرون به صرفه و بی ضرر برای تعیین بارداری است. اما برای 100٪ نتایج دقیق، ممکن است بخواهید از یک کیت بارداری که از فروشگاه خریداری شده استفاده کرده یا در کلینیک پزشک معاینه شوید.

منبع: momjunction

از
7
رای