دلایل به وجود آمدن جوش بر روی سینه + راه های از بین بردن آن

دلایل به وجود آمدن جوش بر روی سینه + راه های از بین بردن آن جوش ها ممکن است در هرجایی از بدن ظاهر شوند از جمله روی سینه‌ ها. جوش روی سینه معمولا بی ضرر است اما برخی از افراد ممکن است احساس ناخوشایندی به آن ها داشته باشند.

بسیاری از ما در مقطعی از زمان به مقابله با آکنه و جوش می پردازیم. روی پوست، پشت، گردن یا هر جای دیگری ممکن است جوش ها را ببینید. یکی از این نقاط عجیب که ممکن است دچار جوش زدن بشود، روی سینه های شماست. ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که درگیر جوش های روی سینه شده اید و به دنبال درمان است. آکنه و جوش سینه به نظر غیر معمول می رسد اما در واقع با جوش هایی که روی صورت و سایر قسمت های بدن ایجاد می شود، تفاوتی ندارد. اگر شما در قسمت های مختلف بدن دچار این جوش ها هستید، نباید از ظاهر شدن آن ها روی سینه خود تعجب کنید. شاید به نظر خیلی ناخوشایند باشد، اما نگران نباشید زیرا به راحتی قابل درمان است.

علل بوجود آمدن جوش روی سینه

علت جوش های قرمز روی سینه خانم ها

پنج دلیل وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش روی سینه های شما بشود.

1. شما سینه های بزرگی دارید

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند در مقایسه با خانم هایی با سینه های کوچک دارند، بیشتر مستعد ابتلا به جوش و آکنه هستند و علت آن استحکاک زیاد با لباس یا تجمع عرق بیش تر در این ناحیه است. با این وجود نیاز به نگرانی نیست. شما باید همیشه از سینه بندهای تمیز و متناسب با بدن خود استفاده کنید. هر چقدر اصطکاک بدن با لباس کمتر باشد، احتمال جوش زدن نیز کمتر می شود.

2. زیاد ورزش می کنید

با وجود این که خیلی خوب است که به فکر تناسب اندام خود هستید، تعریق بیش از حد روی سینه های شما همراه با استفاده از سینه بندهای ورزشی تنگ، زمینه مناسبی برای به وجود آمدن غدد چربی در این ناحیه ایجاد می کند، که می تواند در نهایت تبدیل به جوش روی سینه ها شود. به شما پیشنهاد نمی کنیم که برای کاهش احتمال ایجاد جوش روی سینه، ورزش خود را کم کنید، اما باید در اسرع وقت بعد از پایان ورزش، سینه بند ورزشی خود را تعویض کنید و از پاک کننده های ملایم برای تمیز کردن بدن استفاده کنید. این ین به این معناست که مشغول شدن به سایر کارها به جز دوش گرفتن بعد از انجام ورزش های هوازی و سنگین، ایده خوبی نیست. اما از آنجایی که که پوست روی سینه نسبت به پوست صورت شما حساس تر است، ممکن است پاک کننده های طبیعی آکنه و جوش برای این ناحیه خیلی قوی باشد. اطمینان حاصل کنید که از محصولات پاک کننده ملایم و غیر کومدوژنیک برای سینه ها استفاده می کنید. علاوه بر این، حتی اگر به طور مرتب ورزش نمی کنید، بندهای محکم سینه بند می تواند پوست شما را تحریک کند و باعث سایش و سوزش شود که منجر به جوش خواهد شد. بنابراین سعی کنید از سینه بند (سوتین) متناسب با اندازه سینه های خود استفاده کنید.

علل به وجود آمدن جوش روی سینه

3. قرار گرفتن موهای شما روی سینه

یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن غیر منتظره آکنه سینه، مربوط به موهای شما است. اگر موهای بلند شما در تماس با سینه هایتان باشد، می تواند به طور نا خواسته چربی را به این ناحیه منتقل کند. با دور نگه داشتن موهایتان از این ناحیه تا حد زیادی جلوی ایجاد جوش روی سینه را می گیرید.

4. از محصولات تحریک کننده استفاده می کنید

هر محصولی که روی سینه استفاده می کنید می تواند پوست شما را تحریک کند و باعث ایجاد جوش شود. این محصولات شامل همه چیز می شود، از ضد آفتاب گرفته تا مرطوب کننده ها و محصولات آرایشی. هرچقدر بیش تر از این محصولات استفاده کنید، احتمال ظاهر شدن جوش روی سینه بیشتر می شود. حتماً از محصولات بدون چربی و غیر کومدوژنیک استفاده کنید تا منافذ پوست شما را مسدود نکند.

5. زیاد عرق می کنید

به وجود آمدن جوش های چرکی وسط سینه خانم ها نشانه ی چیست؟

با گرم شدن هوا، ممکن است دچار تعریق شبانه شوید. برای جلوگیری از تعریق های زیاد شبانه حتماً از پارچه های قابل تنفس برای وسایل خواب خود استفاده کنید و ملحفه های خود را به طور مرتب بشویید. اصولاً هر چیزی که باعث ایجاد آکنه روی صورت شما شود، می تواند روی سینه نیز موجب جوش یا آکنه شود. همه چیز از تغییرات هورمونی گرفته تا داروها و استرس بیش از حد و ژنتیک می تواند نفش داشته باشد. بنابراین اگر جوش و آکنه سینه شما را آزار می دهد، با متخصص پوست مشورت کنید.

منبع: yahoo

از
0
رای