عوارض مصرف قند روی مو؛ رابطه بین ریزش مو مردانه و نوشیدنی های شیرین

عوارض مصرف قند روی مو؛ رابطه بین ریزش مو مردانه و نوشیدنی های شیرین رابطه بین ریزش مو و نوشیدنی های شیرین چیست؛ خوردن شیرینی جات چه تاثیری در ریزش مو و طاسی دارد؛ عوارض مصرف قند روی مو و بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از ریزش مو در سلام دنیا بخوانید.

محققان ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با قند و ریزش موی مردانه را بررسی کردند. آنها دریافتند که مردان مبتلا به ریزش مو تقریباً دو برابر نوشیدنی های شیرین شده با شکر نسبت به افرادی که این مشکل را ندارند مصرف می کنند. آنها خاطرنشان کردند که یافته های آنها بر اساس همبستگی است، نه علیت و تحقیقات بیشتری برای تأیید این پیوند مورد نیاز است. در این مطلب از سلام دنیا درباره رابطه بین ریزش مو و نوشیدنی های شیرین ؛ شیرینی جات چه تاثیری در ریزش مو و طاسی دارد؛ عوارض مصرف قند روی مو و بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از ریزش مو صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

رابطه بین ریزش مو و نوشیدنی های شیرین

ریزش مو با الگوی مردانه (MPHL) شایع‌ترین شکل ریزش مو در مردان است که اطرافیان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مطالعات اخیر نشان می دهد که میزان MPHL ممکن است در حال افزایش باشد. یک نظرسنجی از چین نشان داد که این وضعیت تأثیر می گذارد.

تحقیقات نشان می دهد که تغذیه نقش مهمی در MPHL دارد. برخی از مطالعات نشان می دهد که متابولیسم گلوکز ممکن است بر ریزش مو تأثیر بگذارد. تحقیقات بیشتر در مورد ارتباط بین MPHL و مصرف قند می تواند انتخاب سبک زندگی برای مردان در معرض خطر MPHL را مشخص کند. به تازگی، محققان دانشگاه Tsinghua، پکن، چین، ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با شکر (SSB) و MPHL را بررسی کردند. آنها دریافتند که مصرف بیشتر SSB با خطر بالاتر MPHL مرتبط است.


حتما بخوانید: علت و درمان خانگی ریزش سکه ای مو با طب سنتی


مدیکال نیوز تودی با دکتر کن ال. ویلیامز جونیور، DO، FISHRS، ABHRS ، جراح و بنیانگذار ترمیم مو اورنج کانتی در اروین، کالیفرنیا، و نویسنده پیوند مو 360 – استخراج واحد فولیکولی که در این مطالعه شرکت نداشت صحبت کرد. دکتر ویلیامز خاطرنشان کرد: "به طور سنتی، اکثر پزشکان یا جراحان ترمیم مو می دانند که مواد مغذی و رژیم غذایی نقش کلیدی در سلامت و رفاه کلی بیماران ما دارند." ورزش، پرهیز از محصولات تنباکو و داروهای غیرقانونی، تغذیه خوب و رژیم غذایی متعادل کلید سلامت و طول عمر بیمار ما هستند.

رابطه بین ریزش مو نوشیدنی های شیرین

ریزش مو مردان

نوشیدنی های شیرین و ریزش مو

محققان 1028 دانشجو و معلم با میانگین سنی 27 سال از 31 استان چین را انتخاب کردند. شرکت کنندگان یک نظرسنجی دریافت کردند که در آن اطلاعاتی را در مورد خود پر کردند:

 • اطلاعات اولیه اجتماعی-دموگرافیک
 • وضعیت مو
 • مصرف رژیم غذایی
 • شیوه زندگی
 • وضعیت روانی

مصرف نوشیدنی شیرین شده با شکر از پاسخ به پرسشنامه 15 ماده ای مصرف نوشیدنی تعیین شد که مصرف نوشیدنی های آنها را در ماه گذشته بررسی می کرد. نوشیدنی های شیرین شده با شکر شامل:

 • آبمیوه های شیرین شده
 • نوشیدنی بدون الکل
 • نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی
 • شیر شیرین شده
 • چای و قهوه شیرین شده

نوشیدنی های شیرین و ریزش مو

برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟

به طور کلی، 57.6٪ از شرکت کنندگان ریزش مو را گزارش کردند، در حالی که بقیه اینطور نبودند. محققان دریافتند که افراد مبتلا به ریزش مو بیشتر احتمال دارد:

 • بزرگتر باشد
 • قبلاً یا الان سیگاری باشند
 • سطح تحصیلات پایین تری دارند
 • فعالیت بدنی کمتری داشته باشید
 • مدت خواب کوتاه تری دارند
 • اضطراب شدید یا افسردگی را تجربه کرده اند
 • سابقه خانوادگی ریزش مو مثبت دارند
 • دارای شرایط مرتبط با ریزش مو هستند
 • موهای رنگ شده، سفید شده

حتما بخوانید: طریقه مصرف محلول ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو


آنها همچنین دریافتند که افراد مبتلا به ریزش مو نسبت به افرادی که این بیماری را نداشتند، غذاهای سرخ شده، شکر و عسل، شیرینی ها و بستنی و سبزیجات کمتری مصرف می کردند. افراد مبتلا به ریزش مو همچنین به طور متوسط ​​4.3 لیتر نوشیدنی شیرین شده با شکر در هفته مصرف می کردند در حالی که در بین افراد بدون این مشکل فقط 2.5 لیتر است.

آنها همچنین دریافتند که سابقه بیماری بر ارتباط بین مصرف SSB و MPHL تأثیر می گذارد. آنها همچنین به ارتباط بین دفعات مصرف SSB و اختلال اضطراب و اختلال اضطراب و ریزش مو اشاره کردند. محققان خاطرنشان کردند که ارتباط بین مصرف SSB و MPHL حتی پس از تعدیل عوامل مخدوش کننده احتمالی از جمله عوامل اجتماعی جمعیت شناختی، دریافت رژیم غذایی و وضعیت روانی باقی می ماند.

ریزش مو و رژیم غذایی غلط

علت ریزش مو

چگونه مصرف قند روی مو تاثیر می گذارد؟

هنگامی که از دکتر Ai Zhao، Ph.D. استادیار دانشکده بهداشت عمومی وانکه در دانشگاه Tsinghua، یکی از نویسندگان این مطالعه، به MNT گفت که مصرف بیشتر شکر غلظت قند خون را افزایش می‌دهد که مسیرهای پلیول را تحریک می‌کند که گلوکز را به قندهای دیگر تبدیل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که مطالعات in vitro و vivo نشان می دهد که این فرآیند باعث کاهش میزان گلوکز در قسمت های خارجی فولیکول های مو می شود که ممکن است منجر به ریزش مو شود. او افزود که مصرف شکر اغلب با مصرف بیش از حد چربی همراه است که با MPHL نیز مرتبط است.


حتما بخوانید: روش درمان ریزش مو با آب پیاز


دکتر ژائو اشاره کرد که مطالعات قبلی نشان داده است که مصرف زیاد قند با مشکلات سلامت روان مرتبط است. به عنوان مثال، یک متاآنالیز نشان داد که کسانی که معادل سه قوطی کولا در روز می نوشند خطر ابتلا به افسردگی بیشتر از کسانی است که نوشیدنی های شیرین مصرف نمی کنند.

چگونه مصرف قند روی مو تاثیر می گذارد؟

عوارض غذاهای آماده و شیرینی در ریزش مو

دکتر ژائو خاطرنشان کرد که یافته‌های آنها محدود است زیرا آنها بر روی داده‌های گزارش‌ شده خود به‌ جای تشخیص‌های بالینی تکیه می‌کنند. او همچنین خاطرنشان کرد که آنها اطلاعاتی در مورد مصرف سایر محصولات شیرین شده جمع آوری نکرده اند و نمی توانند شدت ریزش مو را تشخیص دهند.

دکتر جورج کوتسارلیس ، پروفسور پوست در دانشگاه پنسیلوانیا و مدیر کلینیک های مو و پوست سر دانشگاه پنسیلوانیا که در این مطالعه شرکت نداشت، به MNT گفت: این مطالعه فقط ارتباط بین نوشیدنی های شیرین و طاسی را نشان می دهد. من شک دارم که این یک همبستگی واقعی باشد زیرا تصور اینکه چگونه نوشیدنی های شیرین می تواند بر طاسی تأثیر بگذارد دشوار است. علاوه بر این، در میان مردانی که مورد مطالعه قرار گرفتند، گروه طاس درصد بیشتری از مردان با سابقه خانوادگی طاسی داشتند.


حتما بخوانید: آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود؟


این به این معنی است که بروز طاسی در آن گروه بیشتر است، بنابراین احتمالاً به طور تصادفی، گروه قندی مردان مبتلا به طاسی بیشتری داشتند. من حدس می‌زنم این احتمال نیز وجود دارد که ژن‌های دخیل در طاسی باعث شود فرد بیشتر نوشیدنی‌های شیرین بنوشد. با این حال، به طور کلی بر اساس این مطالعه، شیوه تمرین یا توصیه‌هایم را به بیماران تغییر نمی‌دهم.» دکتر ویلیامز خاطرنشان کرد که این مطالعه دقیق و به خوبی طراحی شده است. با این حال، او اضافه کرد که لزوماً حذف تمام نوشیدنی های حاوی قند را توصیه نمی کند.

"این با این تصور به پایان می رسد که پیشرفت عقل سلیم در مسائل مربوط به سلامت کلی و تغذیه غالب است. توصیه می کنم همیشه یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از گروه های غذایی سالم و منابع تغذیه ای استفاده کنید. از مصرف مواد دخانی، مواد مخدر و مصرف زیاد الکل خودداری کنید.

محدودیت ها و غذاهای آماده برای عدو ریزش مو

سخن آخر

باتوجه به نکات آمده از طرف کارشناسان غذایی و سلامت مو متوجه شدید که مصرف مواد غذایی شیرین، دخانیات و نوشابه های انرژی چه بلایی بر سر موهای شما می آورد، پس در رژیم غذایی خود تجدید نظر کنید.


مقالات مرتبط:

برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم ؛ بهترین غذاها برای رویش مجدد مو

درمان ریزش مو در زنان با 4 روش قطعی و جدیداز
1
رای