کربوکسی تراپی چیست؛ هزینه، روش انجام و عوارض آن

کربوکسی تراپی چیست؛ هزینه، روش انجام و عوارض آن از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم (گودی زیر چشم) و علائم کشش استفاده می شود. روش انجام کربوکسی تراپی ، هزینه کربوکسی تراپی و عوارض آن را در سلام دنیا بخوانید.

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، علائم و ترک های پوست و گودی و سیاهی زیر چشم است. از سالهای 1930 در آبگرم فرانسه آغاز شد. این درمان را می توان روی پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، معده و پاها انجام داد. این کار را با استفاده از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن انجام می دهند. ما در این مطلب از بخش اطلاعات دارویی و پزشکی سلام دنیا، هر آنچه درباره کربوکسی تراپی باید بدانید، مانند: کربوکسی تراپی چیست؛ روش انجام کربوکسی تراپی گودی زیر چشم، ترک های پوستی و مو و هزینه و عوارض آن صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

حقایقی درباره کربوکسی تراپی که باید بدانید

ایمنی (بی خطر بودن) کربوکسی تراپی

  • کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تأیید شده است.
  • این کار هیچ عارضه جانبی ماندگاری ندارد.

روش انجام کربوکسی تراپی

  • این یک روش سرپایی سریع، 15 تا 30 دقیقه ای است.
  • بعد از درمان سلولیت یا کاهش چربی ، می توانید بلافاصله به روال عادی خود البته به غیر از شنا و استحمام در وان به مدت 24 ساعت پس از درمان برگردید.

هزینه کربوکسی تراپی

  • اکثر افراد به 7 تا 10 جلسه نیاز دارند.
  • هزینه هر جلسه تقریباً 75 تا 200 دلار است.

درجه تاثیر گذاری کربوکسی تراپی

افراد حاضر در یک مطالعه معتبر درسال 2016 کاهش سلولیت را از درجه III به درجه II داشتند.

هزینه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست؟

از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم (گودی زیر چشم) و علائم کشش استفاده می شود. افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند، بهبودی را در موارد زیر می توانند یافت کنند:

  • گردش (خون)
  • خاصیت ارتجاعی پوست
  • بهبود خطوط و چین و چروک پوست
  • و نیز همچنین کمک به ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی.

علاوه بر این، این کار با افزایش جریان خون در پلک، می تواند به کاهش گودی و سیاهی زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این درمان برای درمان اختلال نعوظ، آرتروز حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده اند.

برای کاهش و کشیدن چربی و سلولیت، این روش اغلب بر روشهای تهاجمی و پرخطر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود. از کربوکسی تراپی می توان روی صورت، پلک ها، گردن، معده، بازوها ، پاها و باسن استفاده کرد.


حتما بخوانید: عمل لیپوساکشن چیست


هزینه کربوکسی تراپی چقدر است

افراد معمولاً قبل از شروع دیدن نتایج و عملکرد این کار، به 7 تا 10 روش درمانی با کربوکسی تراپی با فاصله 1 هفته از یکدیگر نیاز دارند. هزینه هر درمان بسته به نوع ارائه دهنده آن ممکن است بین 75 تا 200 دلار باشد.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود

مشخصات روشی که بر اساس بخشی از بدن تحت درمان قرار میگیرد، متفاوت خواهد بود. مکانیک روش انجام، اکثراً یکسان است. مخزن گاز دی اکسیدکربن با لوله پلاستیکی به تنظیم کننده جریان متصل می شود. پزشک میزان جریان گاز از مخزن را با دقت تنظیم می کند. این گاز از طریق تنظیم کننده جریان که در انتها فیلتر دارد به لوله استریل منتقل می شود. فیلتر قبل از رسیدن به بدن، هرگونه ناخالصی را جمع آوری می کند. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک به طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز را از طریق سوزن در زیر پوست تزریق می کند.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود

این روش تقریباً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از قرار دادن سوزن روی محل تزریق کرم بی حس کننده می مالند. با وجود درد کم، برخی از افراد گزارش می کنند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی دارند. کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و انجام آن معمولاً فقط در حدود 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده می شوید؟

قبل از عمل آمادگی خاصی وجود ندارد، اگرچه پزشک بسته به شرایط شما ممکن است دستورالعمل های خاصی داشته باشد.

روش کار چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، علائم کشش و تیرگی (گودی) زیر چشم است. سلول های موجود در بدن دی اکسید کربن را به عنوان یک زباله (ماده اضافی) آزاد می کنند. گلبول های قرمز خون ، اکسیژن استنشاق شده را گرفته و به بافت ها منتقل می کنند و بعد سپس دی اکسید کربن را تحویل می گیرند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.


حتما بخوانید: درمان سریع گودی و سیاهی زیر چشم با داروهای گیاهی 


 یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون در یک منطقه خاص را افزایش داده و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به منطقه شود. وقتی سلول های خونی به محل خود می رسند، باعث افزایش گردش خون می شوند. این کار برای ترمیم قابلیت ارتجاعی پوست و در صورت ایجاد گودی و سیاهی های زیر چشم، رنگدانه را به یک درخشش و روشنایی سالم تغییر میدهد.

روش انجام کربوکسی تراپی برای ترک های پوست

ترک های پوست که بر روی بدن خود مشاهده می کنید. پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژنی جدید را ایجاد می کند که باعث ضخیم شدن پوست و بهبود ظاهر آن می شود.

فواید و روش انجام کربوکسی تراپی برای پوست و سلولیت

گاز دی اکسید کربن همچنین می تواند به سلولهای چربی تزریق شود که باعث ترکیدن سلولها و از بین رفتن آنها در بدن می شود. سلولیت وقتی ایجاد می شود که چربی زیر جلدی یا پوستی از طریق پوست بیرون زده باشد.چندین مطالعه نشان داده است که کربوکسی تراپی وقتی برای درمان سلولیت استفاده می شود، کاملا بی خطر است.

روش انجام کربوکسی تراپی برای گودی زیر چشم

گودگی یا تیرگی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف که باعث جمع شدن عروق می شود ایجاد می شود. تزریق گاز زیر پلک، این تجمع مایل به آبی را کاهش می دهد و رنگ قرمز را جایگزین آن می کند.

کربوکسی تراپی برای مو و آلوپسی

آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف نیز با کاربوکسی تراپی قابل درمان است.

کربوکسی تراپی برای مو

عوارض جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً بی خطر است و تقریباً هیچ عارضه ای ندارد. با این حال افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها ، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود. افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را دریافت می کنند نیز به مدت 24 ساعت نباید در آب، از جمله برای شنا یا استفاده از وان برای حمام بروند.


حتما بخوانید: درمانهای خانگی برای درمان سلولیت


پس از انجام کربوکسی تراپی چه انتظاری می رود؟

وقتی از کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشیدگی و زخم استفاده می شود ، این امر نسبتاً بدون درد است.این به این دلیل است که بافت زخمی اعصاب ندارد. شما ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا در این روش علائم کششی باز می شود. خارش باید در عرض پنج دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند، ممکن است در حین تزریق فشاری را احساس کنند و فشاری داشته باشند، شبیه احساسی که هنگام آزمایش فشار خون احساس می شود. این امر در اثر انبساط گاز ایجاد می شود. نواحی تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و منقبض شدن می کنند، زیرا گاز دی اکسید کربن در حال انجام دادن کار خود و بهبود بخشیدن و کمک به گردش خون است. با این حال، شما باید بتوانید برنامه عادی خود را پس از اتمام روش ها انجام دهید.

سخن آخر 

از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، تیرگی زیر چشم (گودی زیر چشم) و علائم کشش استفاده می شود. روش انجام کربوکسی تراپی ، هزینه کربوکسی تراپی و عوارض آن در این مطلب از سلام دنیا ، صحبت کردیم. شما هم اگر تجربه یا سوالی در خصوص کربوکسی تراپی دارید می توانید آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید، یا می توانید این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

سیاهی دور چشم: 18 علت شایع گودی و سیاهی زیر چشم

عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی و فواید و عوارض آن

از
3
رای