درمان سریع گودی و سیاهی زیر چشم با داروهای گیاهی و خانگی

درمان سریع گودی و سیاهی زیر چشم با داروهای گیاهی و خانگی بیشتر موارد گودرفتگی چشم و سیاهی دور چشم به کیفیت تغذیه و زندگی سالم فرد مربوط می شود. چگونه سیاهی زیر چشم را از بین ببریم ؛ رفع گودی زیر چشم با داروهای گیاهی در سلام دنیا بخوانید.

چشمان گودرفته معمولاً نتیجه پیری یا مشکلات سلامتی است که هنوز کمتر نگران کننده هستند. گزینه های درمانی می تواند شامل داروهای گیاهی و خانگی باشد که از مواد طبیعی استفاده می کنند. پوست زیر چشم لطیف است، به همین دلیل گاهی گود رفته به نظر می رسد و رنگ آن تیره تر از سایر نقاط صورت است. سن در گود رفتگی چشم نقش دارد اما سایر عوامل می توانند در این امر موثر باشند، بنابراین ممکن است در افراد جوان نیز گودی چشم اتفاق بیفتد.

زمانی که افراد به آینه نگاه می کنند متوجه چشمان گودرفته می شوند. بیشتر موارد گودرفتگی چشم به کیفیت تغذیه و زندگی سالم فرد مربوط می شود. با اصلاح این علت، مشکل چشمان گودرفته می توانند بدون درمان بیشتر برطرف شوند. این بدان معناست که می توان از بروز علل جلوگیری و یا به موقع درمان کرد تا از عود چشمان گود رفته جلوگیری شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید سیاهی دور چشم نشانه چه بیماری است؟ ما در سایت سلام دنیا ، علاوه بر پاسخ این سوال، به درمان سریع گودی چشم و رفع سیاهی زیر چشم با داروهای گیاهی و خانگی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

رفع گودی زیر چشم با داروهای گیاهی

کبد و سیاهی دور چشم

برخی از مردم تصور می ‌کنند که وجود این‌ لکه های سیاه رنگ به دلیل وجود بیماری های داخلی بدن ، از جمله بیماری‌ های کبدی است. اگر چه بیماری‌ های کبدی می ‌توانند سبب تیرگی پوست اطراف چشم شوند، اما این تیرگی منحصر به اطراف چشم‌ ها نمی ‌شود و ممکن است در بقیه قسمت های پوست هم لکه ‌های سیاهی ایجاد شود. در زیر چند نمونه علت سیاهی دور چشم و تاثیر سبک زندگی بر روی پوست زیر چشم ذکر شده است:

 تاثیر کمبود آب بدن بر روی سیاهی دور چشم:

شایع ترین علت گودرفتگی چشم ، کمبود آب بدن یا کمبود آب در بدن است. مصرف بیش از حد قهوه ، نوشابه و نوشیدنی های بسته بندی شده ممکن است باعث افزایش تولید ادرار شود که منجر به کم آبی بدن می شود.


حتما بخوانید: 18 علت شایع گودی و سیاهی زیر چشم


تاثیر کمبود ویتامین بر روی سیاهی دور چشم:

کمبود ویتامین C ، ویتامین K و آهن می تواند باعث گودشدن چشم شود. در حقیقت ، چشمان توخالی یکی از علائم سوء تغذیه است.ویتامین C به جذب آهن و کاهش کبودی کمک می کند ، در حالی که ویتامین K مسئول لخته شدن خون است. کمبود یک یا هردوی این ویتامین ها می تواند منجر به کبودی ، پوستی ناسالم و گودی چشم شود.

درمان خانگی گودی زیر چشم

تاثیر خواب ناکافی بر روی سیاهی دور چشم

خواب ناکافی یا خواب بی کیفیت می تواند باعث گودرفتگی چشم و تغییر رنگ پوست ظریف در زیر چشم شود. طبق گزارش سال 2017 بنیاد ملی خواب ، خواب با کیفیت خوب دارای عناصر لازم زیر است:

  • بیشتر اوقات در رختخواب خوابیدن
  • بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد تا بخوابید
  • بیدار نشدن بیش از یک بار هر شب
  • بیش از 20 دقیقه در طول شب بیدار نباشید.

تاثیر افزایش سن بر روی سیاهی دور چشم

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن انسان است و به پوست قدرت و انعطاف پذیری می بخشد. با افزایش سن بدن تمایل به از دست دادن کلاژن دارد. اولین جایی که کاهش کلاژن بیشتر به چشم می خورد پوست زیر چشم است. از بین رفتن کلاژن باعث می شود تا چشم ها دوباره در جای جای چشم قرار بگیرند و باعث گودرفتن چشم شوند.

لاغری و گودی زیر چشم (لاغری باعث گودی زیر چشم میشود؟)

بیشتر افراد ابتدا لاغر می شوند در صورت خود. گاهی اوقات ، کاهش وزن به اندازه کافی چشمگیر است که باعث برجسته شدن رگهای خونی زیر چشم و شفافیت پوست می شود و ظاهر چشمان گودرفته را ایجاد می کند. کاهش وزن چشمگیر همچنین ممکن است باعث کمبودهای تغذیه ای شود که منجر به گودرفتگی چشم شود.

تاثیر ژنتیک بر روی سیاهی دور چشم

شاید، گودی یا سیاهی زیر چشم به علت ژنتیک یا DNA فرد ایجاد شود. موقعیت چشم در صورت بیشتر به دلیل ژنتیک است.

لاغری باعث گودی زیر چشم میشود

تاثیر سیگار کشیدن بر روی سیاهی دور چشم:

سیگار کشیدن باعث تخریب کلاژن و الاستیسیته پوست می شود. این تخریب می تواند باعث افتادگی پوست صورت و گود رفتگی چشم شود.


حتما بخوانید: آیا سیگار کشیدن منجر به آکنه می شود؟


تاثیر آلرژی بر روی سیاهی دور چشم:

آلرژی می تواند باعث فرو رفتن چشم ها و ایجاد سیاهی در زیر آنها شود. این تأثیرات ناشی از التهاب رگهای خونی کوچک زیر چشم یا مسدود شدن مجاری بینی است که می تواند با آلرژی همراه باشد.

تاثیر عفونت های سینوسی بر روی سیاهی دور چشم :

سینوس های ملتهب یکی دیگر از مقصرهای گودرفتگی چشم است. احتقان و فشار بینی از علائم عفونت سینوسی است و باید به پزشک توجه شود.

تاثیر ضربه بر روی سیاهی دور چشم :

هرگونه صدمه به صورت یا استخوان های اطراف چشم می تواند باعث گودرفتگی چشم شود. بیشتر شکستگی های مداری در طی چند هفته یا چند ماه بهبود می یابند. با این حال ، بسیاری از شکستگی ها شکستگی مداری است ، جایی که لبه استخوانی چشم سالم است ، اما کف نازک سوراخ چشم پاره شده یا ترک خورده است.

درمان پزشکی (درمان قطعی سیاهی زیر چشم):

چشمان گودرفته ناشی از شرایط پزشکی، مانند آلرژی و مشکلات سینوسی، با داروها قابل درمان هستند. که ممکن است شامل آنتی بیوتیک برای عفونت های سینوسی و آنتی هیستامین ها و قطره های چشمی برای آلرژی باشد.جراحی های زیبایی و پرکننده های پوستی ممکن است باعث رفع کوتاه مدت مشکل چشم های گودرفته و همچنین پیر شدن یا ژنتیک باشد. با این حال ، جراحی گودی زیر چشم هرگز خالی از خطر نیست.پرکننده های پوستی شامل تزریق اسید هیالورونیک به بافت حساس زیر چشم است  و ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند.

درمان خانگی گودی زیر چشم (درمان سریع گودی زیر چشم):

تغییر سبک زندگی و درمان های خانگی می تواند به کاهش گودرفتگی چشم کمک کند. برای روش های درمانی زیر که شامل استفاده از مواد در این ناحیه است، فرد باید اطمینان حاصل کند که چشم های خود را بسته نگه داشته و از فرو رفتن آنها در چشم خود جلوگیری کند.

معجزه ای برای تیرگی دور چشم

معجزه ای برای تیرگی دور چشم شامل موارد زیر است:

1. هیدراته ماندن (تاثیر نوشیدن آب کافی بر سیاهی دور چشم):

آب ضروری ترین چیزی است که بدن برای سالم ماندن نیاز دارد. این ماده بر روی هر عضوی از بدن تأثیر می گذارد ، شامل بزرگترین آنها - پوست. معمولاً افرادی که دارای چشمان گودرفته هستند با افزایش مصرف آب و محدود کردن نوشیدنی های ادرارآور بهبود می یابند. نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز می تواند به افراد کمک کند تا از گودرفتن چشم خود جلوگیری کنند.

2. خواب کافی برای سیاهی دور چشم:

چشمان گودرفته اغلب نشانگر این است که کسی به اندازه کافی خوب و با کیفیت نمی خوابد. طبق بنیاد ملی خواب، بزرگسالان تقریباً به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارند، در حالی که نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ممکن است بیشتر به خواب نیاز داشته باشند.


حتما بخوانید: درمان خانگی بی خوابی 


رفع گودی زیر چشم با وازلین

3. روغن بادام تلخ برای سیاهی دور چشم:

گودرفتگی چشم ها نشان می دهد که پوست زیر چشم مواد مغذی را از دست داده است. فضای زیر چشم را می توان با روغن بادام، غنی از ویتامین E، یک ویتامین حیاتی پوست، تغذیه کرد. روغن ویتامین E نیز یکی دیگر از گزینه های تغذیه کننده پوست است. 

جراحی گودی زیر چشم

4. سیب زمینی برای سیاهی دور چشم:

سیب زمینی حاوی ویتامین C ، آنزیم ها و نشاسته است تا پوست نازک زیر چشم را تغذیه کند. و خنکی سیب زمینی خام التهاب رگ های خونی را کاهش می دهد تا تورم و ظاهر تاریک را به حداقل برساند. سیب زمینی را می توانید در زیر چشم ها به مدت حدود 20 دقیقه دراز کشیده استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص سیب زمینی برای سلامتی


5. تاثیر چای کیسه ای بر سیاهی دور چشم:

چای حاوی آنتی اکسیدان و فلاونوئید است. استفاده از کیسه های چای با بهبود گردش خون و آرامش اعصاب چشم و ماهیچه ها ، گودی چشم را بهبود می بخشد. حداقل 5 دقیقه دو کیسه چای را خیس کنید. آب آنها را بگیرید و مطمئن شوید که برای نازک و حساس بودن ناحیه چشم ها خیلی گرم نیستند. حداقل 10 دقیقه زیر هر چشم قرار دهید. 

تاثیر چای کیسه ای بر سیاهی دور چشم

6. تاثیر خیار بر سیاهی دور چشم:

خیار یک داروی محبوب خانگی برای تیرگی و گودی چشم است. برش های خیار را می توان برای ایجاد اثر خنک کننده و کاهش تورم و تغییر رنگ پوست ، زیر چشم قرار داد.

7. روغن ماهی و سیاهی دور چشم

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب است، و آن را به عنوان یک ضد التهاب که باعث بهبود سلول های آسیب دیده می شود، استفاده می کند. روغن ماهی را می توان با شکسته شدن کپسول روغن ماهی و قرار دادن روغن روی پوست زیر چشم استفاده کرد. این کار باید قبل از خواب تا 4 هفته انجام شود.

8. آبلیمو و سیاهی دور چشم

آب لیمو سفید کننده طبیعت است و هنگامی که به پوست زیر چشم مالیده می شود به از بین بردن پوست مرده و تغییر رنگ آن کمک می کند. برای کاهش تحریک پوست و دور نگه داشتن آن از چشم ، ضروری است که  آبلیمو را با آب رقیق کنید. 

آبلیمو و سیاهی دور چشم

رفع گودی زیر چشم با وازلین (وازلین برای سیاهی دور چشم):

وقت آن است که به پوست یک مرطوب کننده بزنید که به حفظ رطوبت و خشک شدن پوست کمک می کند. قرار دادن یک لایه نازک از ژل وازلین زیر چشم ، رطوبت را حفظ می کند ، و یک مانع محافظتی ایجاد می کند. این لایه محافظ باعث می شود هوای سرد و عوامل تحریک کننده مشکل گودی زیر چشم را بیشتر نکنند. در واقع، استفاده منظم از وازلین برای پوست خشک و پوسته پوسته شده روی پلک ها به تسریع روند بهبود پوست خشک کمک می کند.

وازلین برای سیاهی دور چشم

سخن آخر

به یاد داشته باشید هنگام استفاده از هر محصولی در ناحیه چشم باید مراقب باشید و دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اگر به طور تصادفی  وازلین  را در چشم خود زدید نگران نباشید و مقدار اضافی را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین راه حل از بین بردن سیاهی دور چشم در سریع ترین زمان ممکن به شما ارائه بدهیم . با قرار دادن نظر خود در بخش نظرات به بهبود مقاله کمک کنید.


مقالات مرتبط:

درمان خشکی چشم با ساده ترین و طبیعی ترین روش های خانگی 

علت وجود لکه در چشم چیست؟

از
34
رای