بهترین نکات مدیریت خشم برای کنترل احساسات و کاهش استرس

بهترین نکات مدیریت خشم برای کنترل احساسات و کاهش استرس عصبانیت می تواند بر نحوه تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد. بنابراین مدیریت عصبانیت می تواند به کاهش استرس و کنترل احساسات شما کمک کند؛ در ادامه نکات و کارهایی که به شما برای کنترل خشم کمک می کند، بیان شده است.

عصبانیت می تواند بر نحوه تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد. در بعضی موارد، ممکن است در مقابله با استرس یا سایر مشکلات به شما کمک کند، اما عصبانی بودن نیز می تواند منجر به سایر موارد شود. در صورت عدم کنترل، ممکن است مشکل ساز شود. ممکن است افراد پرخاشگری و طغیان را تجربه کرده و یا حتی دچار اختلالات جسمی شوند. راه هایی برای جلوگیری از انجام یا گفتن چیزهایی وجود دارد که ممکن است در آینده پشیمان شوید. مدیریت عصبانیت می تواند به کاهش استرس و کنترل احساسات شما کمک کند. در زیر برخی از کارهایی که می توانید برای کنترل خشم خود انجام دهید آورده شده است.

راهکارهای ساده و مهم برای مدیریت و کنترل خشم و عصبانیت

1. بشمارید

می توانید از 100 به پایین شروع کنید. شمارش به شما کمک می کند تا تمرکز خود را از آنچه باعث عصبانیت شما شده است دور کنید. با ادامه شمارش، ضربان قلب شما تا زمان فروکش شدن عصبانیت کاهش می یابد.

نکات کلیدی ساده برای مدیریت و کنترل خشم

2. نفس بکشید

هنگام شمارش، ممکن است نفس های عمیقی از بینی خود بکشید. برای چند لحظه از دهان خود بیرون بدهید تا زمانی که احساس آرامش کنید.

3. صحبت را متوقف کنید، سپس فکر کنید

مردم وقتی عصبانی می‌شوند، کلماتی را می‌گویند که واقعا قصد گفتنش را ندارند. در طول یک بحث، قبل از اینکه صحبت کنید، فکر کنید و اجازه ندهید کلمات عصبانی از دهانتان در بروند. سعی کنید ساکت بمانید، افکار خود را جمع کنید و زمانی که آرام هستید صحبت کنید.

4. ذکر بگویید

"آرام باشید"، "استراحت کنید"، "شما خوب هستید" و "فکر کنید، فکر کنید و فکر کنید" - عبارت یا یک کلمه ساده را پیدا کنید که فکر می کنید به شما کمک می کند تا آرام شوید. وقتی ناراحت هستید، بارها و بارها با خود بگویید.

چگونه عصبانیت خود را کنترل کنیم

5. وقت من

به یک اتاق آرام بروید و سعی کنید در مورد یک صحنه آرامش بخش فکر کنید. چشمان خود را ببندید و روی یک صحنه تخیلی, مانند رنگ کوه، اتاق خود و یا صدای آب تمرکز کنید.

6. پیاده‌ روی برای کنترل خشم و عصبانیت

با این تمرین ساده می توانید اعصاب خود را آرام کنید. برای پیاده روی از خانه یا محل کار خارج شوید و اندام خود را برای بهبود جریان خون فعال کنید و ذهن خود را از استرس پاک کنید.

7. به موسیقی گوش دهید

ترانه ای را اجرا کنید که فکر می کنید به شما کمک می کند ذهن خود را پاک کنید یا توجه خود را منحرف کنید. با صدای بلند آواز بخوانید و برقصید. اما ممکن است بخواهید از جسم سنگین اجتناب کنید زیرا باعث ترویج عصبانیت می شود.

تکنیک های کنترل خشم

8. عصبانیت خود را ابراز کنید

حتی وقتی خشمگین هستید، هنوز هم می توانید احساس خود را بیان کنید. اما همیشه آن را به روشی صحیح اداره کنید و یک واکنش آرام داشته باشید. در گفت و گو بالغانه شرکت کنید، که ممکن است به کاهش استرس شما کمک کرده و از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند.

وقتی در یک موقعیت استرس زا قرار دارید، همیشه وقتی همه چیز اشتباه می شود به آنچه که درست است توجه کنید.

از
1
رای