راه های کاهش استرس؛ 12 عادت و درمان خانگی استرس و اضطراب

راه های کاهش استرس؛ 12 عادت و درمان خانگی استرس و اضطراب راه های کاهش استرس چیست ؛ با ساده ترین روش ها و عادت روزمره برای مقابله و درمان خانگی استرس و اضطراب و انجام کارهای بدون استرس در سلام دنیا بیاموزید.

کارهای روزانه ای که ما انجام می دهیم (در مدرسه، در محل کار و یا در یک کسب و کار) به راحتی می تواند تبدیل به یک کار روتین خسته کننده و ناکارآمد شده و انرژی و لذت بردن از لحظات را از ما بگیرد.  پس چگونه می توانید با روش ساده تر و راحتتری به گونه ای کار کنید که به شما کمک کند تا کار خود را در زمان کمتر و با استرس کمتری انجام دهید؟ ما در این مطلب سلام دنیا، به شما راه های کاهش استرس با 12 عادت ساده برای درمان خانگی استرس و اضطراب می آموزیم. با ما همراه باشید.

راه های کاهش استرس با 12 عادت و درمان خانگی استرس و اضطراب

آلبرت انیشتین می گوید : «سه قاعده کار: از درهم ریختگی نظم پیدا کنید؛ از ناسازگاری هماهنگی پیدا کنید و در وسط مشکل، فرصت بیابید.» بسیاری افرادی که برای انجام دادن کارهای روزمره نیز دچار استرس و اضطراب میشوند. و این استرس مانع کار آنها می شود، برای کنترل این استرس چه باید کرد؟


حتما بخوانید: بهترین دارو برای استرس و افسردگی


1. برای کاهش استرس: عصر روز قبل، خود را برای روز بعد آماده کنید

کیف یا چمدان خود را بسته و آماده کنید. باقی مانده شام را در ظرف و در یخچال قرار دهید. کلید و کیف و بقیه وسایل را در جایی قرار دهید که در دسترس باشند.
این آمادگی به شما کمک می کند تا صبح بدون استرسی را سپری کنید.

راه های کاهش استرس چیست

2. برای کاهش استرس: 5 الی 10 دقیقه زودتر به محل قرار ملاقات ها بروید

این کار زمانی را در طول روز به شما می دهد تا به جای استرس و اضطراب به آرامش دست پیدا کنید. علاوه بر این، مردم به افراد وقت شناس علاقه دارند.

3. برای کاهش استرس: در هر زمان تنها یک کار را انجام دهید

این کار باعث تمرکز و انجام درست آن کار در زمان کمتری می شود.

4. برای کاهش استرس: در یک گوشه خلوت کار کنید

درست قبل از شروع کار برنامه های ایمیل و پیام رسان ها را خاموش کنید. درب دفتر را ببندید. تلفن همراه خود را خاموش یا در حالت پرواز قرار دهید و آن را در کشو میز قرار دهید و در صورت امکان اتصال اینترنت را قطع کنید.

مقابله با استرس

5. برای کاهش استرس: در طول روز مدام از خود در مورد سادگی و تمرکز سؤال کنید

به راحتی می توان در طول یک روز کاری، نظم و تمرکز شما بر هم زده شود. برای اینکه از داشتن تمرکز اطمینان حاصل کنید سوالات زیر از خود بپرسید:

  • مهم ترین چیزی که من اکنون می توانم انجام دهم چیست؟
  • آیا انجام این کار من را به هدف نزدیک تر می کند؟
  • آیا ساده ترین راه را انتخاب کرده ام؟

حتما بخوانید: بهترین داروها برای درمان اضطراب و استرس در نوجوانان


6. برای کاهش استرس: وقت ناهار خود را در آرامش بگذرانید

به آرامی غذا میل کنید. هنگام غذا خوردن از چنگال استفاده کنید و به چیزی که میل می کنید دقت کنید. علاوه بر این، آرام غذا خوردن باعث می شود که پرخوری نکنید، زیرا 20 دقیقه طول می کشد تا مغز احساس سیری را در بدن ایجاد کند.

راههای مقابله با استرس و نگرانی

7. برای کاهش استرس: 80 درصد وقت خود را صرف تمرکز بر یک راه حل کنید

80 درصد وقت خود را صرف تمرکز بر یک راه حل کنید و تنها 20 درصد از زمان خود را صرف در رویارویی با مشکل یا به چالش کشیدن خود قرار دهید. در صورتی که نتیجه نگرفتید به جای انجام این کار راه دیگری را انتخاب کنید. این باعث می شود زندگی سبک تر و پرانرژی تری داشته باشید و در گودال درگیری های ذهنی گیر نکنید.

8. برای کاهش استرس: کمک بخواهید

شما مجبور نیستید همیشه به تنهایی همه کارها را انجام دهید. شما می توانید از دیگران برای کمک بخواهید. شاید همیشه کمک دریافت نکنید ولی شگفت زده خواهید شد که مردم مهربانی هستند که آماده کمک به شما برای رویارویی با مشکلات می باشند. فراموش نکنید که شما نیز همین کار را برای آنها در زمان نیاز انجام دهید.

9. برای کاهش استرس: ایمیل خود را یک بار در روز بررسی کنید

بررسی ایمیل و یا حساب های کاربری اجتماعی چند بار در روز زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد و شما را با عدم تمرکز و استرس همراه می کند. تلاش کنید تنها یک بار در روز این کار را انجام دهید. من اصولا این کار را در آخر روز کاری انجام می دهم. اگر این امکان برای شما وجود نداشته باشد، سعی کنید حداقل چند ساعت این کار را به تعویق بیندازید و انرژی صبح خود را برای تمرکز روی وظایف مهمتر روز صرف کنید.

10.برای کاهش استرس:  ایمیل ها را کوتاهتر بنویسید

ایمیل های خود را به 1 تا 5 جمله محدود کنید و همچنین می توانید پاسخ های آماده برای سوالات معمول ذخیره کنید و از آنها استفاده کنید تا زمان کمتر و انرژی کمتری از شما بگیرد.

11. برای کاهش استرس: مرز زمان کار و زمان شخصی خود را آگاهانه تنظیم و حفظ کنید

یک زمان توقف برای کار روزانه خود در نظر بگیرید (حداقل 7 ساعت). در آخر هفته ها کار نکنید. اگر مرز بین کار و زندگی شخصی را به صورت آگاهانه حفظ کنید هر دو را با کیفیت بیشتری خواهید داشت. در این مقاله این یکی از مهمترین عادات است.

رفع استرس

12. برای کاهش استرس: در مورد 3 اصل انرژی دقت کنید

داشتن خواب کافی، ورزش چند بار در هفته و خوراک سالم. این ممکن است کمی دشوار به نظر برسد، اما امکان پذیر است. شاید این 12 عادت دست کم گرفته شوند، اما در عمل دنیای متفاوتی مملو از خوش بینی، سطوح انرژی بالا، توانایی برای مقابله با استرس و تفکر بهتر را فراهم می کند.

سخن آخر

چگونه می توان استرس های روزمره را از خودمان دور کنیم؟ کدام کارهای روزانه ما را تحت اثر استرس و اضطراب قرار می دهد؟ برقراری تعادل بین کار و زندگی برای دوری از استرس چیست، ما در این مطلب به شما 12 عادت ساده برای کاهش استرس و درمان خانگی استرس و اضطراب یاد دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

16 تمرین و راهنمایی ساده برای آرام کردن ذهن در زمان استرس

6 تکنیک برای سخنرانی بدون داشتن حس خجالت و استرس
 از
12
رای