16 تمرین و راهنمایی ساده برای آرام کردن ذهن در زمان استرس

16 تمرین و راهنمایی ساده برای آرام کردن ذهن در زمان استرس آرام کردن ذهن بسیار ساده است. این کار عمدتا به مفهوم کاهش مواردی است که ذهنتان را تحریک کرده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از برخی از راهکارهای ساده ای که در اینجا ذکر شده، تبعیت کنید.

آیا تا به حال احساس استرس و دست پاچه شدن با اتفاقاتی که در زندگی تان رخ می دهد را تجربه کرده اید؟ اکثر ما هر چند وقت یک بار این کار را انجام می دهیم. استرس بخش عادی زندگی ما است. این در واقع یک مکانیسم بقا برای محافظت از ما در برابر شرایط مختلف است. وقتی ما نمی دانیم که چگونه آن را تسکین دهیم و استرس ادامه پیدا می کند، مشکل ایجاد می شود. در اینجا، می خواهیم بررسی کنیم که چرا دچار استرس مزمن هستیم و سپس به شما نشان می دهیم که چگونه با روش ساده ذهنتان را آرام کنید. مشاهده خواهید کرد که یک ذهن آرام برای شما امکان پذیر خواهد بود، مهم نیست که چقد دچار استرس شده باشید.

مزایای ذهن آرام

فایده اصلی آرام کردن ذهنتان این است که استرس را تسکین می دهد. با آرام کردن ذهنتان، احساس سرکوب شدگی احساسات کمتری خواهید کرد که باعث می شد تا احساس کنید که کنترل خود را از دست می دهید. با آرام کردن ذهنتان، از بسیاری از پیامدهای بیماری زا استرس مانند فشار خون بالا، افسردگی و خستگی جلوگیری کنید. یک ذهن آرام با کاهش عصبانیت و ناامیدی، روحیه تان را بهبود می بخشد و همچنین اعتماد به نفستان در رسیدگی به مشکلات زندگی را تقویت می کند. به طور کلی، از لحاظ جسمی، روحی و عاطفی احساس بهتری خواهید داشت.

مزایای ذهن آرام

چرا در ایجاد آرامش ذهنی دچار مشکل هستیم

من اغلب می شنوم که مردم می گویند، «نمی توانم ذهنم را از مشغول شدن دور کنم». آنها معمولاً افراد شلوغی هستند که زندگی شان پر از تعهدات و فعالیت ها است. آنها شغل های دشوار و خانواده هایی دارند که باید از آنها مراقبت کنند. گاهی اوقات، آنها افراد جوانی با اهداف و جاه طلبی هستند. در این سناریوها هیچ مشکلی وجود ندارد. چالش این است که تعادل بین تعهدات خود نسبت به دیگران و نیازهای شخصی خود پیدا کنید و یکی از این نیازها آرامش است.

یک زندگی پر مشغله تمایل دارد تا ذهن ما را بیش از حد تحریک کند. اصولا هر چیزی که به هر یک از حواس پنجگانه ما مربوط شود (بینایی، شنوایی، چشایی، لامسه، بویایی)، زنجیره ای از افکار را ایجاد می کند. بنابراین، تمام فعالیت هایی که انجام می دهیم، به طور دائم ذهن ما را تحریک می کند. و اگر ما واقعا سرمان شلوغ باشد، در این صورت می توانیم بیش از حد ذهنی داشته باشیم که باعث ایجاد حس مشغله ذهنی و استرس می شود.

چرا در ایجاد آرامش ذهنی دچار مشکل هستیم

به کارگیری مجدد دیدگاه ما در مورد استرس

یکی دیگر از دلایلی که ما در آرام کردن ذهنمان مشکل داریم، دیدگاه های ناخودآگاه ما در مورد آرامش است. نظر هر شخصی را در مورد آرامش بپرسید، احتمالا به شما خواهد گفت که یک چیز خوب است و افراد باید زمان کافی برای استراحت داشته باشند. سپس از آن شخص بپرسید که آیا واقعا این کار را انجام داده است؟ این احتمال وجود دارد که انجام نداده باشد. این بسیار شبیه به نظرات افراد در مورد ورزش است. می دانند که ورزش برای آنها مفید است، اما برای ورزش کردن به سختی زمان ایجاد می کنند. دلیل این امر این است که ذهن ناخودآگاه ما چیزهای متفاوتی به ما می گوید. ضمیر ناخودآگاه ما چیزهایی مانند موارد زیر به ما می گوید:

  • برای استراحت وقت ندارم
  • ·من کارهای مهم تری برای انجام دادن دارم
  • من باید کارآمد باشم
  • نمی دانم که چگونه ذهنم را آرام کنم
  • من از نوع اشخاصی هستم که نمی تواند آرام یک جا بنشیند.

این عقاید ناخودآگاه بسیار قوی هستند و اقدامات را به ما دیکته می کنند. بنابراین، اگر ما قصد تغییر این عقاید را داریم، باید مجددا ذهن ناخودآگاه را برنامه ریزی کنیم. ممکن است مشکل به نظر برسد، اما این گونه نیست. به راحتی می توانید با تکنیکی به نام «نوشتن مراقبه» این کار را انجام دهید. با تکنیک نوشتن مراقبه، می توانید به سادگی مجموعه ای از تاییدها را با دست در یک دفترچه برای مدت 5 دقیقه در روز بنویسید. می توانید این کار را در هر زمان و هر مکان انجام دهید. حتی به مکان آرامی برای انجام این کار نیاز ندارید. بعد از گذشت چند روز، متوجه تغییر در رفتار خود خواهید شد. تخصیص وقت جهت آرامش ذهن آسان تر خواهد بود.

دیدگاه های ناخودآگاه ما در مورد آرامش

تکنیک نوشتن مراقبه آرامش بخش 

متوجه شدم که لیاقت ذهن آرام را دارم. می دانم که با ذهن آرام، شادتر، کارآمدتر بوده و انتخاب های بهتری در زندگی خواهم داشت. امیدوارم که به شکلی زندگی کنم که ذهن من را بیش از حد تحریک نکند. امیدوارم بتوانم زمینه غیر ضروری صداهای اطرافم را کاهش دهم. امیدوارم تا بتوانم هر روز وقت صرف کرده تا آرام شده و مشکلات را حل کنم. امیدوارم که این قدرت را داشته باشم که برای آرامش بیشتر ذهنم از سایر روش های آرام استفاده کنم. من متعهد می شوم تا ذهن خود را آرام کنم، بنابراین، شادی حقیقی و تحقق اهداف شخصی را درک می کنم.

برای اینکه بیشترین فواید را از ورزش کسب کنید، پیشنهاد می کنم که این کار را برای 3 تا 4 روز در هفته انجام دهید، یا هر چقدر که طول می کشد تا آرامش را اولویت زندگی تان قرار دهید.

چگونه ذهنتان را آرام کنید

نحوه آرام کردن ذهنتان نسبتا آسان است. پیشنهادات ذکر شده در ادامه دو چیز را انجام می دهند:

  • در مرحله اول از خسته شدن ذهنتان جلوگیری می کنند.
  • به شما اجازه می دهد تا ذهنتان به طور طبیعی مسائل را حل کند.

در انتخاب هر کدام از موارد بالا آزاد هستید. انتخابتان بستگی به این مساله دارد که ذهنتان تا چه اندازه مضطرب شده است. اگر ذهنتان بسیار پر از استرس است، می خواهیم با چندین اقدام ساده پیشنهادی مانند بستن چشم ها به مدت چند ثانیه شروع کنید. سپس، همانطور که با گذشت زمان آرام شده اید، ممکن است بخواهید چیزی را برای آرامش عمیق تر، مانند مدیتیشن امتحان کنید.

چگونه ذهنتان را آرام کنید

16 تمرین ساده در مورد نحوه آرام کردن ذهن 

1. به موسیقی آرامش بخش گوش دهید

موسبقی آرامش بخش می تواند یک روش بلندمدت برای آرام کردن ذهن باشد. سرعت آهسته موسیقی، ذهنتان را مجبور به کند شدن می کند. انواع مختلف موسیقی آرامش بخش در یوتیوب وجود دارد. یک موسیقی با صدای طبیعت و چیزی شبیه به یک منظره رویایی پیدا کنید.

2. پیاده روی کنید

پیاده روی می تواند به ما کمک کند ذهن خود را از درهم برهمی دور کنیم. این کار ذهن ما را از چیزهایی که باعث اضطراب می شود، دور می کند و باعث می شود که با دید واضح تری به مسائل نگاه کنیم.

3. تهیه یک لیست قدردانی

ما اغلب تمایل داریم که بر روی چیزهایی که در زندگی نداریم، تمرکز کنیم. این مساله می تواند دلسرد کننده باشد، و ما را از تلاش بر روی چیزهایی که عقیده داریم کم شده اند، باز می دارد. حدود 5 دقیقه وقت صرف کنید تا مواردی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. این کار به برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه تان کمک می کند و شما را راحت تر می کند.

راه های ساده برای آرام کردن ذهن

4. کمی زمان برای تنها بودن پیدا کنید

مهم است که زمانی، به خود اختصاص دهید. مدتی وقت بگذارید تا از همه دور شوید و کاری را انجام دهید که از آن لذت ببرید، مانند خواندن کتاب خوب یا تماشای برنامه مورد علاقه تان.

5. در آغوش گرفتن حیوانات دوست داشتنی

مطالعات نشان داده اند که برخی از حیوانات می توانند اثر آرامش بخش خوبی داشته باشند. آنها کمک می کنند ذهن را به مکانی سادگی و عشق بی قید و شرط تبدیل کنیم.

6. تلفن خود را خاموش کنید

تلفن های همراه ما منبع خوبی برای اضطراب ذهنی ما هستند. آیا واقعا ضروری است که تمام مدت با سایر اشخاص ارتباط داشته باشید؟ اگر برای یک ساعت هم نشده، اما برای مدتی تلفن همراه خود را خاموش کنید. اکثر افراد در زندگی مان می توانند بدون صحبت دائمی با ما به زندگی خود ادامه دهند.

راه های کاهش اضطراب ذهنی

موارد بعدی، چیزهای بسیار ساده ای هستند که می توانید در هر زمانی انجام دهید، بدون اینکه زمان زیادی از برنامه شلوغتان را به آن اختصاص دهید. این موارد به منظور خاتمه اضطراب در ذهنتان هستند. این اقدامات همچنین می توانند شما را به زمان حال بازگردانند، که ذات ذهن آگاهی محسوب می شود.

7. چشمان خود را ببندید

تنها برای چند ثانیه چشمان خود را ببندید. در صورت تمایل، می توانید بر روی نفس خود تمرکز کنید. این کار به کاهش برخی از تحریکات ذهنی کمک می کند.

8. خندیدن

من شخصا از پست های خنده دار رسانه های اجتماعی یا صحنه های کمدی لذت می برم. خندیدن، یک استراحت کوتاه مدت از مسائل جدی محسوب می شود.

9. گل ها را بو کنید

گل ها اثر هنری طبیعی هستند. آنها در هر شکل، اندازه و بویی وجود دارند. هر چند وقت یک بار ایستاده تا زیبایی و عطر آنها را تحسین کنید. از چیزهای کوچک غافل نشوید. آنها زیبایی فوق العاده ای دارند.

تمرینات آرام سازی ذهن

10. کمی نور خورشید دریافت کنید

آفتاب می تواند یک تاثیر آرامش بخش فوق العاده داشته باشد. در هنگام استراحت برای چند دقیقه به بیرون بروید. بر روی یک نیمکت نشسته، چشمان خود را بسته و تنها از گرمای خورشید لذت ببرید.

11. از پنجره به بیرون نگاه کنید

اگر قادر به بیرون رفتن نیستید، نگاه کردن به بیرون از پنجره برای چند دقیقه می تواند خوب باشد. به درختان، پرنده ها و سایر مخلوق هایی که تشخیص می دهید، نگاه کنید. و تنها به یک منطقه ای که فورا در دید شما قرار گرفت، نگاه نکنید، به دوردست نیز نگاه کنید.

اگر در مورد نحوه آرام کردن ذهنتان جدی هستید، روشهای زیر به شما کمک می کنند تا به حالت عمیق تری از آرامش دست یابید.

12. کاهش صدا و فعالیت

اگر یک زندگی پرمشغله دارید، احتمالاً سر و صدا و فعالیت زیادی در اطراف شما وجود دارد. هنگامی که به طور کامل درگیر آنها نیستید، برخی از نویزهای پس زمینه، مانند تلویزیون و رادیو را کاهش دهید.

روش های رسیدن به حالت عمیق تری از آرامش ذهنی

13. از نظر جسمی آرام باشید

آرامش جسمی، ذهنتان را آرام می کند. روش های مختلف استراحت از نظر جسمی مانند حرکات کششی، تمرین تاچی یا یوگا، یا دوش آب گرم وجود دارد. حتی می توانید از طریق اسکن مدیشتین بدن، به یک مراقبه هدایت شده گوش دهید.

14. با یک دوست صحبت کنید

اغلب چیزهایی در ذهن ما می گذرد، که قادر به درک کامل آنها نیستیم. گاهی اوقات، تنها صحبت کردن با شخص دیگری به ما کمک می کند تا آنها را مرتب کنیم.

15. مراقبه ذهن آگاهی را تمرین کنید

این یک تمرین قدرتمند و متنوع است که می تواند ذهن تان را به میزان قابل توجهی آرام کند. علاوه بر انجام مدیتیشن نشسته، می توانید تنفس آگاهانه، پیاده روی با ذهن آگاهی و تصاویر کنترل شده را نیز امتحان کنید. انواع مختلف مدیتشین را بررسی کرده و ببینید که کدامیک برای شما مناسب تر است.

یک تمرین قدرتمند و متنوع برای آرامش ذهن در زمان استرس

16. ورزش

تمرین فیزیکی می تواند به شما کمک کند تا ذهنتان را از مشکلات دور کنید و افکار و احساسات خود را آرام کنید. همچنین با افزایش تولید اندورفین ها، که انتقال دهنده های عصبی هستند که باعث می شود حس خوبی داشته باشید، احساس بهتری خواهید داشت.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می کنید، آرام کردن ذهن بسیار ساده است. این کار عمدتا به مفهوم کاهش مواردی است که ذهنتان را تحریک کرده و مدتی طول می کشد تا اجازه دهید که به طور طبیعی برطرف شود. تنها کافی است که تصور کنید که زندگی تان با یک ذهن آرام چگونه خواهد بود. چیزها بسیار واضح تر خواهند شد و احساس کنترل بیشتری بر روی عواطف و زندگی خود خواهید داشت. همه اینها در دسترس شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از برخی از راهکارهای ساده ای که در بالا ذکر شد، تبعیت کنید.

از
4
رای