13 رنگ مختلف گل رز: کاربردها و معانی متفاوت هر یک از آنها

13 رنگ مختلف گل رز: کاربردها و معانی متفاوت هر یک از آنها از پاکی تا شادی، انرژی تا فراوانی، گل رزی که انتخاب می کنید معنی متفاوتی دارد. مثلا معنی گل رز صورتی می تواند زنانگی، ظرافت، پالودگی و شیرینی باشد. یا اگر عشق پنهانی به کسی دارید می توانید برای او گل رز بنفش کمرنگ بفرستید.

آیا می دانید که هر طیف رنگی از گل رز معانی متفاوتی دارد؟ از پاکی تا شادی، انرژی تا فراوانی، گل رزی که انتخاب می کنید معنی متفاوتی دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا درباره 13 طیف رنگی همه پسند رز، چیزهای بیشتری بدانید. با این اطلاعات، قادر خواهید دسته گل مناسب تری برای ابزار احساسات خود سفارش دهید!

13 رنگ مختلف گل رز و معانی هر یک از آنها

1. گل رز سفید

معنی گل رز سفید چیست؟ گل رز سفید اغلب نشان دهنده پاکی، بی گناهی و جوانی است. گل رز سفید با دلیل مناسبت آن با عشق جوانی و وفادارای جاودانه، گاهی به گل رز عروس نیز نامیده می شود. گل رز سفید همچنین می تواند نمادی از یک شروع جدید و عشق جاودانه باشد.

معنی گل رز سفید چیست؟

2. گل رز شیری رنگ

گل رز شیری رنگ اگرچه شبیه به گل رز سفید است، اما معنای کاملاً متفاوتی دارد. گفته می شود که این گل نمایانگر دلربایی، تفکر و زیبایی است. گل های رز شیری رنگ نیز نشان دهنده بی نیازی و کمال است. گل های شیری رنگ برای این است که اهمیت شما را نشان دهد، بدون اینکه نیت عاشقانه ای پشت آن باشد.

معنی گل رز شیری رنگ

3. گل رز زرد

در دوره ویکتوریایی، گل رز زرد معانی بسیار متفاوتی نسبت به امروز داشته است. در حالی که قبلاً نمادی از حسادت بود، این روزها گل زرد نشان دهنده دوستی، شادی و دلسوزی است. این گلهای زیبا با رنگ آفتاب همچنین می تواند گرما، لذت، خوشحالی و محبت را به شما منتقل کند، همچنین خوش شانسی، مشایعت کردن و مرا به خاطر بسپار را در معنی خود دارد. گل رز زرد، گلی مناسب برای یک دوست صمیمی یا کسی است که نیاز به کمی خوشحالی دارد زیرا این شکوفه ها مطمئناً روز هر کسی را روشن تر می کند!

گل رز زرد نمایانگر چیست

4. گل رز هلویی

رز هلویی به معنای فروتنی، اصالت، صمیمیت و قدردانی است. این گل برای گفتن "متشکرم" بسیاری عالیست و برای مثال در بستن قراردادهای تجاری، می تواند هدیه مناسبی باشد. رز هلویی می تواند انتخابی مناسب برای نشان دادن همدردی با عزیزان یا دوستان نزدیک باشد.

گل رز هلویی نشانه چیست

5. گل رز نارنجی

این گل با رنگ آتشین آن اغلب بیان کننده شیفتگی، اشتیاق و انرژی است. گل رز نارنجی با معنی تحسین و هیجان می تواند بگوید "من به شما افتخار می کنم". اخیراً احساس کمبود انرژی می کنید؟ دسته ای از این گل های رز هیجان انگیز را در خانه خود بگذارید و انفجار انرژی را ببینید! گل رزهای مرجانی نیز اغلب همان پیام گل رز نارنجی را منتقل می کند.

گل رز نارنجی بیان کننده چیست

6. گل رز صورتی

معنی گل رز صورتی چیست؟ معنی گل رز صورتی می تواند زنانگی، ظرافت، پالودگی و شیرینی باشد. اما گل رز صورتی نیز بسته به تن رنگ آن می تواند معانی متفاوتی داشته باشد. یک گل رز صورتی پر رنگ می تواند برای انتقال قدردانی، سپاسگزاری، تصدیق و یک راه عالی برای گفتن "تشکر" باشد، در حالی که گل رز صورتی روشن یا کم رنگ می تواند لطافت، شادی و خوشبختی را منتقل کند.

معانی متفاوت گل رز صورتی

7. گل رز سرخ

گل رز سرخ برای بیان عشق واقعی، احساسات و تمایل است. گل سرخ یک نماد معروف برای گفتن "دوستت دارم" است، و این یک انتخاب همه پسند برای روز ولنتاین است. هنگام یکه از گل رز سرخ برای دسته گل عروس استفاده می شود، نشان دهنده سعادت در ازدواج و همچنین احترام و قدردانی واقعی نسبت به یکدیگر است. گل رز سرخ پر رنگ می تواند به معنای آماده بودن برای تعهد و عشق و علاقه شدید به آن فرد باشد. در نهایت، اگر می خواهید به کسی بگویید که دوستش دارید، گل رز سرخ انتخاب خوبی برای پا پیش گذاشتن است!

گل رز سرخ نماد معروف چیست

8. گل رز بنفش کمرنگ

گل رز بنفش کمرنگ منحصر به فرد و در عین حال خیره کننده است. این رنگ نماد افسون، شگفتی، شکوه و راز، و همچنین عشق در نگاه اول است. بنابراین اگر عشق پنهانی به کسی دارید یا کسی توجه شما را به خود جلب کرده است، ممکن است فرستادن این گل رز برای او کار فوق العاده ای باشد.

معنی منحصر به فرد گل رز بنفش کمرنگ

9. گل رز سبز

سبز رنگ حیات، رشد، تجدید زندگی و انرژی است. گل رز سبز نشانه جوانی دوباره روح و باروری است. این گل می تواند نمادی از بی نیازی، فراوانی و سخاوت باشد. سبز همچنین یک رنگ بسیار دلپذیر است و اغلب گفته می شود که می تواند حس تعادل، ثبات و آرامش را به ذهن منتقل کند. وقتی می خواهید کسی را غافلگیر یا خوشحال کنید، گل سرخ سبز به او بدهید!

 گل رز سبز نشانه جوانی دوباره روح و باروری است

10. گل رز آبی

گل رز آبی بیانگر رمز و راز، غیر ممکن یا غیر قابل دستیابی بودن است. گل رز آبی را به کسی هدیه بدهید و بگویید " شما شگفت آور و بی نظیر هستید." گل رز آبی برای زنانی مناسب است که در انجام امور خود فوق العاده عمل می کنند.

انواع گل رز و مفاهیم آنها

11. گل رز سیاه

گل رز سیاه، غنچه ای مرموز است که می تواند معانی زیادی را منتقل کند. رنگ سیاه اغلب با مرگ و عزاداری مترادف است و معمولاً در مراسم تشییع جنازه استفاده می شود. اما گل رز سیاه معانی مثبت تری هم دارد. از آن می توان در شروع چیزهای جدید و تغییرات اساسی استفاده کرد. گل رز سیاه با نشانه های شروع یک دوران جدید می تواند القاء کننده اطمینان باشد و می تواند امید و شجاعت به همراه داشته باشد.

گل رز سیاه القا کننده چیست

12. گل رز چند رنگ

گل رزهای چند رنگ منحصر به فرد هستند و راهی جالب و بی نظیر برای رساندن پیام شما باشد. برای مثال، یک گل رز زرد با نوک قرمز می تواند به معنای دوستی یا عاشق شدن باشد، در حالی که یک گل رز صورتی و سفید می تواند هدیه ای مناسب برای تشکر از یک دوست خوب باشد.

کاربردهای مختلف انواع گل رز کدام است

13. دسته گلی با رنگ های مختلط

آیا نمی توانید در انتخاب یک رنگ گل رز تصمیم بگیرید؟ به راحتی می توانید ترکیب مناسب از آنها را داشته باشید. هنگام ترکیب رنگ های مختلف گل رز می توانید چندین پیام یا پیام هایی کمی متفاوت را ارسال کنید. بطور مثال، ترکیبی از گل رز قرمز و زرد، باعث خوشبختی و شادابی است، در حالی که ترکیب رز قرمز و سفید می تواند نماد وحدت باشد و آن را به عنوان گزینه محبوب برای عروسی تبدیل کند.   

بهترین ترکیب های گل رز با رنگ های مختلط

از
10
رای