طرز تهیه غذا با تن ماهی؛ چگونه با تن ماهی غذاهای ساده، سریع و خوشمزه درست کنیم؟

طرز تهیه غذا با تن ماهی؛ چگونه با تن ماهی غذاهای ساده، سریع و خوشمزه درست کنیم؟ تن ماهی غذایی بسیار محبوب و پرطرفدار است. تن ماهی را علاوه بر اینکه می توان به تنهایی مصرف نمود، همچنین می توان به عنوان ماده غذایی اصلی در دستور پخت بسیاری از غذاهای ساده، سریع و خوشمزه استفاده کرد.

کنسرو تن ماهی غذایی محبوب و در دسترس برای وعده های غذایی است که سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 است. اگر به دنبال دستور پخت غذاهای ساده با تن ماهی یا طعم دار کنسرو تن ماهی خود در غذا هستید، می تواند از دستورات غذایی ارائه شده استفاده کنید.

کنسرو تن ماهی در بسیاری از غذاهای پرطرفدار، میان وعده های ساده و غذاهای لذیذ به علت طعم تطبیق پذیر آن فوق العاده است. اگر می خواهید از کنسرو تن ماهی استفاده کنید، می توانید دستورالعمل مناسبی را که در ادامه ارائه شده است امتحان کنید.

دستور پخت غذاهای ساده با تن ماهی

بخش 1

طرز تهیه خوراک تن ماهی ساده

1. برای یک وعده غذایی ساده، یک نان ترتیلا یا نان کویسادیلا را با تن ماهی پر کنید. یک قوطی تن ماهی را با نصف پیمانه (0.12 لیتر) سس مایونز مخلوط کرده و آن را بر روی یک سینی پخش کنید و یک چهارم پیمانه (0.059 لیتر) از پنیر خرد شده را بر روی تورتیلا (کویسادیلا) بریزید. تورتیلا را از وسط نصف کرده و یک سمت آن را در داخل یک قابلمه با روغن کم حرارت دهید، سپس تورتیلا را برگردانده تا سمت دیگر آن نیز به مدت 3 تا 5 دقیقه پخته شود. می توانید در این غذا از هر نوع پنیر خرد شده ای استفاده کنید، اما اکثر دستورالعمل های آشپزی از پنیر چدار استفاده می کنند.

طرز تهیه غذا با تن ماهی و نان ترتیلا

2. یک غذای آسان و خوشمزه با ماکارونی و تن ماهی درست کنید

بسته ماکارونی و پنیر را بر روی شعله اجاق پخته و مطابق با دستور تهیه روی جعبه ماکارونی، سس پنیر به آن اضافه کنید. بعد از افزودن سس پنیر، تن ماهی را اضافه کرده و زمانی که کاملا با هم مخلوط شدند، سرو کنید. برای یک وعده غذایی پیچیده و پر از پنیر، می توانید یک کنسرو تن ماهی را به ماکارونی و پنیر خانگی پخته شده اضافه کنید.

طرز تهیه غذای ساده و سریع با تن ماهی و ماکارونی

3. به عنوان یک غذای سالم، فینگرفود یا خیار تن ماهی لقمه ای درست کنید

یک قوطی از سالاد تن ماهی را با نصف پیمانه (0.12 لیتر) سس مایونز و آبلیمو برای بهبود طعم مخلوط کنید. خیار را خرد کرده و بر بالای هر تکه خیار، تن ماهی، گوجه فرنگی خرد شده، پیازچه، و فلفل قرمز هندی بریزید.

طرز تهیه فینگر فود با تن ماهی

4. کاسه آوواکادو خیار را به عنوان جایگزین سالاد تن ماهی امتحان کنید

یک قوطی کنسرو ماهی را با یک آووکادو خرد شده مخلوط کرده و گوجه فرنگی خرد شده، یک ساقه کرفس خرد شده و آب نصف یک لیمو را به آن اضافه کنید. مخلوط را به دو قسمت تقسیم کرده و هر کدام را در یک کاسه یا نصف پوسته آووکادو بریزید و سرو کنید. اگر رژیم غذایی سرخپوشان دارید، این دستور غذایی مطابق با این رژیم غذایی است. شما همچنین می توانید با استفاده از این دستورالعمل، کدو سبز پخته و بر روی آن پنیر بریزید و به عنوان یک میان وعده گرم و به همان اندازه سالم مصرف کنید.

طرز تهیه سالاد ساده با تن ماهی

5. تخم مرغ های املت شده با تن ماهی را به عنوان یک میان وعده یا صبحانه سرشار از پروتئین امتحان کنید

4 عدد تخم مرغ را شکسته و در حالی که آنها را به طور مدام هم می زنید، در یک ماهیتابه بپزید. هنگامی که تخم مرغ ها تبدیل به املت شد، یک قوطی تن ماهی به آن اضافه کنید 1.75 قاشق غذاخوری (25.9 میلی لیتر) روغن زیتون، یک پیاز خرد شده، و یک پونه کوهی را برای طعم دار کردن به آن اضافه کنید و قبل از سرو کردن به مدت 4 تا 5 دقیقه سرخ کنید. این غذا به خصوص با سیب زمینی سرخ شده هنگام خوردن صبحانه مناسب است.

طرز نهیه غذا ساده با تن ماهی و تخم مرغ

بخش 2

پختن وعده های غذایی پیچیده با تن ماهی

1. اگر قصد تهیه یک وعده غذایی سالم را دارید، کاسرول تن ماهی را امتحان کنید. نصف بسته ماکارونی بخار پز را با یک قوطی کنسرو ماهی، یک قوطی خامه کرفس یا قارچ مخلوط کنید، نصف پیمانه (0.12 لیتر) شیر و سه چهارم پیمانه (0.18 لیتر) پنیر چدار، یک چهارم پیمانه (0.0012 لیتر) نان خرد شده، نصف پیمانه لوبیا سبز (0.12 لیتر)، و نمک و فافل به عنوان طعم دهنده به کاسه اضافه کنید. مواد کاسه را در داخل سینی های پخت ریخته و به مدت 20 تا 25 دقیقه با درجه حرارت 375 درجه فارنهایت (191 درجه سانتی گراد) بپزید.

غذا با تن ماهی و پنیر پیتزا

2. ماکارونی و تن ماهی

ماکارونی و تن ماهی را به عنوان یک غذای خوشمزه بپزید. یک قابلمه آب را جوش آورده و یک بسته ماکارونی را به مدت 8 تا 10 دقیقه در داخل آن بجوشانید. پس از آبکش کردن رشته های ماکارونی، آنها را با یک قوطی تن ماهی، یک قوطی نخود فرنگی، دو پیمانه (0.47 لیتر) سس آلفردو و پودر سیر یا پونه کوهی برای طعم دار کردن مخلوط نمایید و هنگامی که کاملا مخلوط شدند، آن را سرو کنید.

غذا با تن ماهی و ماکارانی

3. رولت تن ماهی

با کنسرو تن ماهی، یک رولت ساده سوشی درست کنید. برنج سوشی پخته شده را تهیه کرده و آنها را بر روی نوری (جلبک) ریخته و پخش کنید. سالاد تن ماهی، تکه های آوواکادو و خیار، پیازچه خشک را بر روی نیمی از نوری پخش کنید. نوری را به طور محکم رول کنید و رول های سوشی را در اندازه های کوچک تر تکه کرده و سرو نمایید. برای رولت های تن ماهی چاشنی دار، آب گیاه واسابی یا یا سس سیراچا به سالاد تن ماهی اضافه نمایید.

دستور پخت غذا با تن ماهی

4. برنج، لیمو و تن ماهی

به عنوان یک غذای سالم و مغذی، لیمو، پلو و تن ماهی را امتحان کنید. سه چهارم پیمانه برنج سفید (0.18 لیتر)، و 2 پیمانه آبگوشت مرغ (0.47 لیتر) را در یک قابلمه مخلوط کرده و با گذاشتن در قابلمه بر روی آن، اجازه دهید تا 30 دقیقه به جوش بیاید. در قابلمه را برداشته و یک قوطی کنسرو تن ماهی، آب نصف یک لیمو، و دو پیمانه (0.47 لیتر) برگ های اسفناج کوچک را به آن اضافه کنید، سپس 5 دقیقه دیگر آن را پخته و سرو کنید. پودر سیر، فلفل سیاه و پودر پیاز را می توان به عنوان طعم دهنده به آن اضافه کرد.

طرز تهیه غذا با تن ماهی و برنج

بخش 3

تهیه سالادها و ساندویچ های تن ماهی

1. برای یک ناهار کلاسیک، ساندویچ تن ماهی را امتحان کنید. یک قوطی تن ماهی را با نصف پیمانه (0.12 لیتر) سس مایونز مخلوط کنید و آبلیمو، نمک و فلفل را برای چاشنی به آن اضافه کنید. در نهایت، مخلوط تن ماهی را بر روی تکه های نان قرار دهید و یک تکه نان دیگر در بالای آنها قرار داده تا بتوانید ساندویچ را بخورید. گوجه فرنگی، کاهو، زیتون، ترشی، خیار، آووکادو و پیاز همه برای تهیه ساندویچ تن ماهی فوق العاده هستند.

طرز تهیه ساندویچ تن ماهی

2. ساندویچ تن ماهی با پنیر

برای پیچیده کردن ساندویچ ساده تن ماهی، ساندویچ تن ماهی با پنیر آب شده تهیه کنید. یک قوطی تن ماهی را با نصف پیمانه (0.12 لیتر) سس مایونز مخلوط کرده و دو تکه نان را برشته کنید. تن ماهی را بر روی تکه های نان پخش کرده و پنیر به آن اضافه کنید و یک ماهیتابه را با حرارت متوسط گرم کنید. نان تست ها را به مدت 4 تا 5 دقیقه بر روی ماهیتابه داغ شده فشار دهید تا پنیر آنها آب شود و سپس آن را سرو کنید.

ساندویچ تن ماهی با پنیر

3. خوراک تن ماهی

با سالاد تن ماهی یک خوراک متنوع آماده کنید. یک قوطی تن ماهی را با نصف پیمانه (0.12 لیتر) سس مایونز، یک چهارم پیمانه (0.059 لیتر) کرفس، یک چهارم پیمانه (0.059) پیاز، نصف قاشق چای خوری (2.5 میلی لیتر) آبلیمو، یک چهارم قاشق چای خوری (0.0012 لیتر) پودر سیر، نمک یا فلفل قرمز هندی به عنوان چاشنی آن، در یک کاسه با هم مخلوط کنید.

یک شب کاسه را در داخل یخچال قرار دهید تا سالاد خنک شده و تا 2-3 روز پس از درست کردن آن میل کنید. شما می توانید سالاد تن ماهی را به تنهایی بخورید، در داخل آن چیپس ریخته یا آن را در غذاهای دیگر مانند سالاد سبز یا کاهو بریزید.

طرز تهیه سالاد تن ماهی

منبع: wikihow

از
5
رای