بهترین روتین روزانه و شبانه مراقبت از پوست خشک و حساس

بهترین روتین روزانه و شبانه مراقبت از پوست خشک و حساس بهترین روتین مراقبت از پوست خشک و حساس چیست؛ روتین صبحگاهی، روزانه و شبانه مراقبت از پوست خشک حساس و آشنایی با اشتباهات روتین مراقبت از پوست خشک در سلام دنیا بخوانید.

پوست خشک با حفظ سطح هیدراتاسیون پوست مبارزه می کند. و به همین دلیل است که طراحی روتین نهایی مراقبت از پوست برای پوست خشک با بهترین محصولات مهم است. ما در این مقاله از سلام دنیا در مورد روتین مراقبت از پوست شبانه و روتین روزانه مراقبت از پوست خشک و حساس و اشتباهات رایج صحبت کردیم با ما همراه باشید.

بهترین روتین مراقبت از پوست خشک حساس

پوست خشک با حفظ سطح هیدراتاسیون پوست مبارزه می کند. و به همین دلیل است که طراحی روتین نهایی مراقبت از پوست برای پوست خشک با بهترین محصولات مهم است. به عنوان مثال، روتین مراقبت از پوست در روز برای پوست های خشک باید بر روی آبرسانی و محافظت تمرکز داشته باشد، در حالی که روتین مراقبت از پوست در شب باید بر هیدراتاسیون، ترمیم و تغذیه تاکید کند. این مقاله شما را در فرآیند گام به گام مراقبت از پوست خشک راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا اشتباهات مراقبت از پوست را یاد بگیرید که باید از آنها اجتناب کنید. برای یادگیری بیشتر به خواندن را ادامه دهید.

روتین مراقبت از پوست صبحگاهی برای پوست های خشک

پیروی از یک روتین مراقبت از پوست صبحگاهی قبل از بیرون رفتن از خانه، پوست شما را برای مبارزه با آلودگی، اشعه ماوراء بنفش، گرد و غبار و سایر اثرات محیطی آسیب‌رسان آماده می‌کند. برای آماده سازی پوست خود مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: صورت خود را تمیز کنید.

این اولین کاری است که باید بعد از بیدار شدن در صبح انجام دهید. اگر پوست خشکی دارید، باید از یک شوینده صورت ملایم و آبرسان استفاده کنید.


حتما بخوانید: طرز تهیه ماسک عسل و آبرسان پوست خشک


مرحله 2: استفاده از سرم

از آنجایی که بیرون می روید و پوست شما باید از عوامل محیطی محافظت شود، باید از سرم استفاده کنید. سرم ها حاوی غلظت بالایی از آنتی اکسیدان ها هستند که از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مضر جلوگیری می کنند.

مرحله 3: صورت خود را مرطوب کنید.

بلافاصله پس از شستن صورت، آن را با مرطوب کننده ماساژ دهید. این مهم ترین مرحله در مراقبت از پوست خشک است. همیشه ظرف 3 دقیقه پس از شستن صورت مرطوب کننده بمالید. این به پوست شما کمک می کند در طول روز هیدراته بماند. یک مرطوب کننده انتخاب کنید که حاوی هیچ گونه ماده تحریک کننده نباشد. به دنبال محصولی باشید که حاوی ترکیبات آبرسانی مانند اسید هیالورونیک، سرامیدها، گلیسیرین و ویتامین های B3 باشد.

 صورت خود را مرطوب کنید

مرحله 4: محافظت در برابر آفتاب

هنگامی که پوست خود را مرطوب کردید، وقت آن است که آن را با لایه ای  محافظ در برابر آفتاب بپوشانید. هرگز نباید این مرحله را از دست بدهید. محافظت در برابر آفتاب برای جلوگیری از آسیب اشعه ماوراء بنفش و حفظ سلامت پوست شما بسیار مهم است. هنگام انتخاب یک محصول، همیشه به دنبال چیزی باشید که حداقل SPF 30 داشته باشد. همچنین، محافظت در برابر آفتاب هرگز نباید فقط با استفاده از ضد آفتاب متوقف شود. سعی کنید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و تا حد امکان به دنبال سایه باشید. همچنین سعی کنید به درستی ضدافتاب را بزنیدو هم چنین از عینک آفتابی استفاده کنید.

محافظت در برابر آفتاب

این یک روتین اساسی مراقبت از پوست است که همه افراد دارای پوست خشک باید از آن پیروی کنند. هنگامی که تمام این مراحل را دنبال کردید، می توانید پیش از بیرون آمدن از کرم پودر یا هر آرایش پایه دیگری که می خواهید استفاده کنید. وقتی عصر به خانه برمی‌گردید، زمان انجام روتین مراقبت از پوست شبانه‌تان است.

روتین مراقبت از پوست شب برای پوست های خشک

هنگامی که خورشید غروب کرد و به خانه برگشتید، زمان آن است که تمام الودگی را از پوست خود بشویید و آسیب را ترمیم کنید. برای مراقبت از پوست خشک خود در شب مراحل زیر را دنبال کنید:

1. آلودگی و آرایش را از صورت پاک کنید

قبل از شروع روتین شبانه، پاک کردن آرایش ضروری است. می توانید از پاک کننده های روغنی یا روغن پاک کننده برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید. این به پاک شدن کامل آرایش کمک می کند و همچنین پوست خشک شما را قبل از شستشو دوباره اماده می کند.

مرحله 2: صورت خود را تمیز کنید

هنگامی که آرایش خود را پاک کردید، باید صورت خود را بشویید. برای شستن صورت و پاک کردن تمام آثار کثیفی از یک پاک کننده ملایم مبتنی بر آب استفاده کنید.

مرحله 3: پوست خود را لایه برداری کنید

این مرحله را حداکثر دو بار در هفته انجام دهید. لایه برداری یا اسکراب به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست کمک می کند و پوست شما را صاف و نرم می کند. همیشه از یک اسکراب یا لایه بردار مرطوب کننده برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید.

مرحله4: پوست خود را با فیس میست  یا اسپری صورت آبرسانی کنید

از استفاده از لوسیون های قابض خودداری کنید. به جای آن، از یک فیس میست روی صورت خود استفاده کنید.فیس میست ها به هیدراته نگه داشتن پوست شما کمک می کنند و آن را برای جذب سایر محصولات مراقبت از پوست آماده می کنند.

مرحله 5: از سرم آبرسان استفاده کنید

سرم ها حاوی غلظت بالایی از مواد فعال هستند که پوست شما را بازسازی کرده و آن را سالم نگه می دارند. اگر پوست خشکی دارید، ممکن است سرم هایی با اسید هیالورونیک و ویتامین E امتحان کنید. آنها پوست شما را تازه می کنند و آن را نرم نگه می دارند. می توانید از سرم های ذکر شده در روتین مراقبت از پوست در طول روز استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص سرم هیالورونیک اسید برای پوست


مرحله 6: از کرم شب یا ماسک استفاده کنید

یک کرم شب مرطوب کننده با کیفیت خوب می تواند به ترمیم و بهبود پوست شما در هنگام خواب کمک کند. شما باید یک کرم شب را بر اساس ترجیحات خود انتخاب کنید - ضد پیری ، ضد رنگدانه یا سایر شرایط.

روتین مراقبت از پوست شب برای پوست های خشک

جدا از پیروی از یک روال مراقبت از پوست، در اینجا چند چیز وجود دارد که باید از انجام آنها اجتناب کنید. نگاهی بیاندازید.

اشتباهات مراقبت از پوست که اگر پوست خشکی دارید از آن اجتناب کنید

1. تمیز کردن بیش از حد صورت

تمیز کردن بیش از حد صورت، تمام رطوبت پوست را از بین می برد. صورت خود را فقط دو بار در روز با پاک کننده بشویید. اگر احساس می کنید که نیاز به شستن صورت  چندین بار در روز دارید، فقط آب روی آن بپاشید.

2. استفاده از یک پاک کننده سخت

همه پاک کننده ها برای انواع پوست مناسب نیستند. از انتخاب هر پاک کننده تصادفی از قفسه بر اساس بوی آن یا بافت آن خودداری کنید. پاک کننده مناسب با نوع پوست خود را تهیه کنید. در غیر این صورت ممکن است پوست شما را خشک کند.

3. عدم لایه برداری پوست

شما باید از شر سلول های مرده پوست صورت خود خلاص شوید. در غیر این صورت، سلول‌ها روی پوست شما جمع می‌شوند و پوست را کدر، خشک و پوسته پوسته می‌کنند. بنابراین، از اسکراب ها اجتناب نکنید. آن را به آرامی بمالید و از مالش شدید خودداری کنید.


حتما بخوانید: فواید لایه برداری پوست بدن با کیسه کشیدن


اشتباهات مراقبت از پوست که اگر پوست خشکی دارید از آن اجتناب کنید.

4. آرایش مات

حتی اگر از یک روتین مراقبت از پوست پیروی کنید، آرایش نادرست می‌تواند پوست شما را خشک، ماسیده نشان دهد. اگر پوست خشکی دارید از آرایش مات خودداری کنید. محصولات مایعی را انتخاب کنید که پوششی صاف ایجاد می کنند.

5. گذراندن ساعات طولانی در یک محیط خشک

اگر زمان زیادی را در اتاقی با تهویه مطبوع می گذرانید، این نکته برای شما مناسب است. ما می دانیم که گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است، به خصوص در محل کار شما. برای مبارزه با این، یک فیس میست در کیف خود بگذارید و هر از چند گاهی آن را روی صورت خود اسپری کنید.همه انواع پوست نیاز به یک روتین روزانه مراقبت از پوست دارند. با این حال، به خاطر داشته باشید که مشاهده نتایج یک روتین جدید مراقبت از پوست ممکن است کمی طول بکشد. بنابراین، در حالی که به برنامه روزانه خود پایبند هستید، صبور باشید.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد دارای پوست خشک با آن مواجه هستند، عدم توانایی در حفظ رطوبت در پوست است. پیروی از روش های ذکر شده در بالا رطوبت را حفظ کرده و پوست شما را تغذیه می کند و سالم نگه می دارد. همچنین بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا نحوه درمان صحیح پوست خشک خود را بیابید.

سوالات متداول

آیا تونر برای پوست خشک خوب است؟

تونرها برای پوست های خشک مفید هستند زیرا به آبرسانی پوست کمک می کنند و آن را شاداب می کنند.

آیا ویتامین C برای پوست خشک مفید است؟

ویتامین C برای پوست خشک بسیار مفید است زیرا می تواند به جلوگیری از از دست دادن رطوبت و بهبود عملکرد سد پوست کمک کند.

آیا ویتامین C برای پوست خشک مفید است؟

آیا گلاب برای پوست خشک مفید است؟

گلاب به تغذیه پوست خشک و متعادل کردن روغن های طبیعی کمک می کند. استفاده روزانه از آن ممکن است به افزایش هیدراتاسیون پوست و انعطاف پذیری پوست کمک کند.

آیا مولتانی میتی برای پوست های خشک مناسب است؟

مولتانی میتی یک اسکراب طبیعی است که به از بین بردن آلودگی ها و آلودگی ها از روی پوست کمک می کند. افرادی که پوست خشک دارند نیز می توانند از آن استفاده کنند.

سخن آخر

با توجه به نکات آمده در این مطلب در جهت نگهداری از پوست های خشک امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و از خواندن آن لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

فواید و مضرات سرم ویتامین سی برای پوست و طرز استفاده از آن

درمان خانگی برای رفع خشکی دست هااز
2
رای