خشکی لب بعد از تزریق ژل؛ غذا خوردن و مراقبت بعد از تزریق ژل لب

خشکی لب بعد از تزریق ژل؛ غذا خوردن و مراقبت بعد از تزریق ژل لب علت خشکی لب بعد از تزریق ژل چیست ، دلیل سفید شدن و سفتی لب بعد از ترزیق ژل، و نکات مراقبتی و روش غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب و درمان کبودی و ورم و خشکی لب در سلام دنیا بخوانید.

برخی از خانم ها برای داشتن لب های گوشتی تر و خوش فرم تر اقدام به تزریق ژل می کنند، این کار احتیاج به مراقبت های ویژه ای دارد، در این مطلب از سلام دنیا درباره علت سفید شدن لب بعد از ترزیق ژل، سفتی لب بعد از تزریق ژل، بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد، غذاخوردن بعد از تزریق ژل لب، کبودی بعد از تزریق ژل، ورم لب بعد از تزریق ژل، خشکی لب بعد از تزریق ژل، درمان خشکی لب بعد از تزریق ژل صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

خشکی لب بعد از تزریق ژل

یکی دیگر از عوارض تزریق ژل در لب خشک شدن آن است که با دانستن علت آن و انجام مراقبت های خاص می توانید آن را برطرف کنید ، از دلایل خشک شدن لبها می تواند حساسیت فرد به کرم بی حسی باشد که با تغییر آن این مشکل برطرف خواهد شد، سعی کنید بعد از انجام تزریق ژل لبهایتان را با زبان خود مرطوب نکنید که این کار نتیجه عکس خواهد داشت و لبهایتان خشک تر می کند، از وسایل آرایشی برای لب استفاده کنید که حساسیت به همراه نداشته باشند برخی از رژ و برق لبها ایجاد خشکی در لب می کنند بهتر از با قطع مصرف و یا تغییر آن مشکل خود را برطرف کنید.

درمان خشکی لب بعد از تزریق ژل

اگر خشکی لب شما علاوه بر موارد بالا علت دیگری داشت بهتر است در ادامه به این موارد دقت کنید :

  • برای ایجاد رطوبت مناسب از پمادهای آکوافور یا وازلین استفاده کنید در تمام طول مدتی که پماد روی لبهایتان است از زبان زدن به آن خودداری کنید
  • بالم لب مرطوب کننده نیز در رفع خشکی لب مناسب می باشد بهتر است که حاوی ویتامین E نیز باشد.
  • میتوانید از روغن لب نیز استفاده کنید زیرا هم لب هایتان را زیبا و براق می کنند و هم از خشک شدنشان جلوگیری می کنند.

علت سفید شدن لب بعد از ترزیق ژل (دانه های سفید روی لب بعد از تزریق ژل)

یکی از عوارض بعد از انجام تزریق ژل لب این است که لب به سفیدی می زند، اما این عارضه به چه علتی پدید می آید، یکی از دلایل آن می تواند انتخاب یک کلینیک غیر معتبر باشد که تزریق ژل در آن انجام شده است، دیگر اینکه تکنسین های مشغول به کار تخصص لازم این کار را نداشته اند، استفاده از ژل غیر معتبر یا تاریخ انقضا گذشته نیز بسیار در این امر مهم است که ایجاد عوارض خواهد کرد.

در انجام این کار اگر از سوزن های استریل شده استفاده نشود، نیز بسیار خطرناک است، بعد از انجام و تزریق ژل به لب مراقبت های ویژه ای باید انجام داد که عدم انجام آنها ایجاد عوارض خواهد کرد، مثلا بعد از انجام ژل نباید تا 3 روز سیگار و قلیان مصرف کرد و یا در هنگامی که تبخال روی لب دارید اقدام با انجام این کار نکنید و بعد از تزریق ژل آرایش نکنید و اگر دستتان آلوده است لب هایتان را لمس نکنید.


حتما بخوانید: رایج ترین سوالات درباره تزریق لب (فیلر لب)


سفتی لب بعد از تزریق ژل

سفت شدن لب ها بعد از تزریق لب یکی دیگر از عوارض آن می باشد که در فرد ایجاد نگرانی می کند که گاها ایجاد کبودی در لب ها نیز می کند که بعد از چند روز این حالت از بین خواهد رفت که البته دلایل آن می تواند جمع شدن ژل در یک مکان و یا تزریق بالای مواد ژل بوجود می آید.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

قبل و بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

در زمان تزریق ژل نکاتی وجود دارد که باید رعایت شود:

  • اگر بعد از تزریق زل لب، دچار کبودی و سفت شدگی شدین، برای برطرف کردن این مشکل می توانید از قالب یخ قبل از تزریق استفاده کنید. البته برای تزریق پزشک نیز می تواند با استفاده از لوله ی کانولا از بروز سفت شدگی و کبودی جلوگیری کند.
  • از دیگر اقداماتی که قبل از تزریق ژل باید انجام داد قطع داروهای رقیق کننده خون مانند ( داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین، ناپروسین، ایبوپروفن، مکمل های سنتی مانند سیر، جینسینگ، مخمر سنت جان و گل مینا) دو هفته قبل از تزریق می باشد البته برای اطلاعات دقیق تر بهتر است با پزشک مشورت کنید. 
  • توجه کنید که مصرف نمک قبل و بعد از تزریق موجب تشنگی زیاد می شود و لب ها را خشک می کند پس بهتر است در این مواقع از مصرف نمک و خوراکی های شور خودداری کنید و تا یک روز بعد از تزریق فعالیت و ورزش سنگین انجام ندهید زیرا موجب تورم می شود.
  • برای جلوگیری از عوارضی چون گلوله شدن، کبودی و تورم از مصرف مایعات داغ بپرهیزید، اگر قسمت تزریق ژل شروع به خارش و یا کبودی کرد بهتر است بستنی بخورید و یا روی آن یخ بگذارید و مدام آب خنک بنوشید تا لبهایتان خشک نشود.

حتما بخوانید: راهکارهای مراقبتی مهم بعد از تزریق لب


  • تا سه هفته زمان لازم است که به نتیجه دلخواه خود برسید به همین دلیل در این مدت از مصرف خوراکی های ترش و اسیدی بپرهیزید ، تا چند روز غذاهای نرم، کمپوت آناناس و آب کرفس مصرف کنید و از خوردن نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

حواستان باشد که از یک هفته قبل ویتامین E مصرف نکنید و از بوسیدن، غذاهای تند، ماساژ لب خودداری کنید و برای نوشیدن مایعات از نی استفاده کنید، با مراقبت هایی که در رابطه با تزریق ژل وجود دارد بهترین زمان برای لذت بردن از آن یک ماه قبل می باشد اگر که تصمیم دارید به مجلس یا مکان خاصی بروید حتما یک ماه قبل به این کار اقدام کنید.

غذاخوردن بعد از تزریق ژل لب

همانطور که عنوان کردیم از خوردن غذاها و نوشیدنی های داغ، تند و الکلی بپرهیزید و هنگام خوردن غذا از قاشق ها و لقمه های کوچک و برای نوشیدنی ها نیز از نی استفاده کنید، خوردن ساندویچ را نیز به هفته دوم موکول کنید زیرا اکثر سس ها خاصیت اسیدی دارند و به لب آسیب می رسانند سعی کنید تا چند روز غذای نرم بخورید و در تمام روزها از مصرف آب خنک بهره ببرید.

کبودی بعد از تزریق ژل

یکی از عوارض که بعد از تزریق ژل ممکن است شاهد باشید کبودی لب ها می باشد، اگر سیگاری هستید و یا آسپرین مصرف می کنید تا چند وقت از مصرف آن بپرهیزید زیرا موجب کبودی بیشتر خواهند شد مدت زمان کبودی بستگی به فرد دارد که در بعضی ها 2 روز و در بعضی افراد تا 10 روز نیز دیده می شود.

ورم لب بعد از تزریق ژل

ایجاد تورم ، تورم و سوزش در قسمتی که تزریق انجام شده طبیعی می باشد که مدت زمان آن و طول درمان آن به علت نازکی لب ها و حساس بودن آن نقطه متفاوت خواهد بود.

 ورم لب بعد از تزریق ژل

سخن آخر

اگر لبهایتان حالت خوبی دارند هرگز اقدام به تزریق ژل نکنید تا از عوارض آن نیز دور باشید، اما تصمیم به تزریق ژل کردید حتما در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک این کار را انجام دهید.


مطالب مرتبط:

ژل پروفایلو چیست

عوارض تزریق ژل به صورتاز
1
رای