نحوه کاشت هسته آووکادو در گلدان + شرایط پرورش، رشد و نگهداری

نحوه کاشت هسته آووکادو در گلدان + شرایط پرورش، رشد و نگهداری هسته آووکادو را چگونه بکاریم؛ نحوه کاشت هسته آووکادو در گلدان؛ نحوه از بین بردن آفات آووکادو؛ پرورش درخت آووکادو بارده و بهترین لوازم جانبی برای پرورش آووکادو را در سلام دنیا بیاموزید.

آووکادو یکی از میوه های شگفت انگیز تابستان است. از نظر مواد مغذی و طعم، هیچ چیز مانند یک گواکامولی آووکادو لذیذ با چیپس تورتیلا، شروع تابستان را نشان نمی دهد. دفعه بعد که گواکاموله درست می‌کنید یا یک آووکادو را برای سالاد برش می‌زنید، سعی کنید هسته ها را نگه دارید تا به درختان آووکادو تبدیل شوند. پرورش درخت آووکادوی از طریق هسته به طرز شگفت انگیزی آسان است و یک پروژه آموزشی عالی برای خانه و کلاس های درس می سازد. این مقاله سلام دنیا را بررسی کنید تا نحوه کاشت هسته آووکادو در گلدان و پرورش درخت آووکادو در داخل خانه از طریق دانه در گلدان با دو روش ساده، با شروایط پرورش، رشد، نگهداری و از بین بردن آفات آووکادو را یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

واقعیت هایی که قبل از شروع کار باید بدانید:

 • خیلی عجله نداشته باشید چون به احتمال زیاد گیاه آووکادوی شما خیلی زود میوه نمی دهد، یا اگر میوه بدهد، سال ها طول می کشد و ممکن است میوه خوبی تولید نکند.

حتما بخوانید: بهترین روش کاشت انگور؛ شرایط پرورش و قلمه زدن آن


 • پرورش آووکادو از طریق هسته کندترین و کم اعتمادترین راه برای به دست آوردن میوه واقعی (همانند مادر) است.
 • پرورش دهندگان تجاری از روش های پیوند برای اطمینان از کیفیت و کمیت میوه استفاده می کنند که واقعاً برای پرورش دهندگان خانگی امکان پذیر نیست.
 • اما، پرورش یک گیاه از هسته / چاله یک راه آسان برای رشد یک گیاه آپارتمانی رایگان است. اگر میوه دهد، ممکن است 8 تا 20 سال طول بکشد. اما آووکادوی پیوندی در 2-3 سال میوه می دهد.

خب، شروع به کاشت هسته در گلدان ها و پرورش کنید.ما در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که چگونه هسته خود را بکارید تا جوانه بزند، جوانه خود را بکارید و به عنوان یک گیاه آپارتمانی از آن مراقبت کنید.

واقعیت هایی که قبل از شروع کار باید بدانید:

روش آسان برای کاشت هسته آووکادو

حدود هفته طول می کشد تا هسته آووکادو ریشه دار شود و برای کاشت آماده شود.

1. آماده سازی هسته

شما به یک میوه آووکادوی رسیده، حوله کاغذی و یک کیسه پلاستیکی نیاز دارید.هسته یک آووکادوی تازه و رسیده جدا کنید. تا جایی که امکان دارد از چاقو استفاده نکنید چون ممکن است به هسته آسیب برساند. هسته ها را به آرامی زیر آب گرم و جاری با استفاده از یک برس یا پارچه نرم تمیز کنید و مطمئن شوید که تمام گوشت ها پاک شده است. دانه را در یک ورق دستمال کاغذی مرطوب (بدون چکیدن آب) یا یک پارچه یا حوله کوچک بپیچید. هسته را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید (محکم نبندید) و در یک کمد تاریک در دمای اتاق (حدود 70 درجه فارنهایت / 21 درجه سانتیگراد) نگهداری کنید.

آماده سازی هسته

2. رشد جوانه را بررسی کنید

هسته خود را هر 4 روز یا بیشتر بررسی کنید. یک یادآوری در تقویم تلفن خود قرار دهید تا فراموش نکنید.در ابتدا فقط باید از مرطوب ماندن دستمال کاغذی اطمینان حاصل کنید. بعد از چند هفته متوجه علائم جوانه زدن خواهید شد. زمانی که بذر در حال جوانه زدن است، به تدریج ترک می خورد و شکاف عمیقی را آشکار می کند و در نهایت یک ریشه (یا ریشه هایی) از اعماق هسته رشد می کند.بدنه هسته را از هم جدا نکنید: بدنه هسته، رشد ریشه را تغذیه می کند و ریشه ها ظریف هستند، بنابراین با احتیاط رفتار کنید و آنها را نشکنید.

رشد جوانه را بررسی کنید

توجه کنید که چگونه آنها با سرعت های مختلف جوانه می زنند.چند هفته دیگر صبر کنید و بعد قوی ترین جوانه ها را بکارید.اگر ریشه ها در تمام جهات مختلف رشد می کنند، نگران نباشید. گیاه بعداً همه چیز را مرتب می کند.زمانی که ریشه 3 اینچ طول داشته باشد(ممکن است چندین ریشه وجود داشته باشد)، هسته شما برای کاشت در گلدان آماده است.

نحوه کاشت هسته آووکادوی جوانه زده


حتما بخوانید: روش کاشت ذرت در گلدان و شرایط نگهداری


وسایل مورد نیاز:

 • دانه آووکادو جوانه زده
 • گلدان گل 8 اینچی با سوراخ های زهکشی (برای یک دانه آووکادو 2 اینچی)
 • مخلوط خاک برای گیاهان آپارتمانی

آووکادو زهکشی خوب را دوست دارد، بنابراین اگر دوست دارید می توانید مخلوط گلدان را با پرلیت یا ماسه اصلاح کنید.

کاشت هسته جوانه زده آووکادو

برای کاشت، گلدان را تا نیمه با مخلوط خاک گلدان پر کنید و هسته را به آرامی در گلدان قرار دهید. با احتیاط رفتار کنید تا ریشه ها نشکنند. اگر ریشه (یا ریشه‌های) شما بسیار بلندتر از اندازه گلدان شما باشد، در حین انجام فرآیند کاشت در گلدان در حالی که سعی می‌کنید همه ریشه ها را در گلدان قرار دهید، خطر شکستن آنها را دارید.

اگر نمی‌توانید از گلدان بزرگ‌تر استفاده کنید، می‌توانید آن‌ها را به‌طور انتخابی برش دهید – اما در این کار زیاده‌ روی نکنید. از قیچی تیز تمیز شده با الکل یا محلول سفید کننده (4 قاشق چایخوری سفید کننده در هر لیتر آب حداقل به مدت یک دقیقه) استفاده کنید. گفته می شود که هرس ریشه نیز می تواند به تولید یک گیاه بوته ای و نه ساقه بلند کمک کند، البته تحقیقی در این مورد وجود ندارد.

همچنین ممکن است ریشه ها در جهات مختلف در حال رشد باشند و یا شما نتوانید ریشه را از ساقه تشخیص دهید. اگر چنین است، فقط مطمئن شوید که همه چیز را مانند ریشه در زیر سطح خاک قرار دهید. گیاه می داند که چه کاری انجام دهد. در حالی که هسته را ثابت می کنید، خاک را به آرامی فشار دهید و در صورت نیاز مقدار بیشتری اضافه کنید و یک اینچ بالای هسته را بالاتر از سطح خاک بگذارید. اگر از قبل ساقه نداشته باشید، یکی رشد خواهد کرد.

نحوه کاشت هسته آووکادوی جوانه زده

آبیاری

هسته جوانه زده را (آب مقطر با دمای اتاق) را تا زمانی که مرطوب شود، نه خیلی خیس آبیاری کنید. در صورت نیاز خاک را خیس کنید.

نور مورد نیاز

در مکانی گرم و بدون تهویه با نور قوی و غیر مستقیم قرار دهید.همانطور که رشد می کند، برگ ها تشکیل می شوند.

نحوه کاشت هسته آووکادوی جوانه زده

نحوه کاشتن هسته آووکادو  به صورت مرحله به مرحله

1. کاشت هسته آووکادو : هسته را بردارید و تمیز کنید

برای شروع باید هسته را با دقت از آووکادو خارج کنید (بدون بریدن آن)، و سپس آن را از تمام میوه های آووکادو بشویید (اغلب کمک می کند تا هسته را چند دقیقه در مقداری آب خیس کنید و سپس تمام آن را بشویید.) (باقی مانده میوه). مراقب باشید که پوست قهوه ای روی هسته را جدا نکنید - این پوشش دانه است.

2. کاشت هسته آووکادو : مشخص کنید کدام انتهای بالا و کدام انتهای پایین است

برخی از هسته های آووکادو کمی مستطیل هستند، در حالی که برخی دیگر تقریباً شبیه کره‌های کامل هستند - اما همه هسته های آووکادو یک «پایین» (از جایی که ریشه‌ها رشد می‌کنند) و یک «بالا» (که جوانه از آنجا رشد می‌کند) دارند. انتهای کمی نوک تیزتر بالا و انتهای صاف پایین است. برای اینکه هسته شما جوانه بزند، باید انتهای ریشه پایینی را در آب قرار دهید، بنابراین بسیار مهم است که قبل از اینکه آن را با خلال دندان سوراخ کنید، بفهمید کدام انتهای "بالا" و کدام "پایین" است.


حتما بخوانید: آموزش کاشت هل در گلدان و باغچه


3. کاشت هسته آووکادو : با سه خلال دندان هسته را سوراخ کنید

سه خلال دندان بردارید و آنها را با زاویه کمی رو به پایین به دانه آووکادو بچسبانید و به طور مساوی در اطراف دور آووکادو قرار دهید. این خلال‌دندان‌ها داربست آووکادو شما هستند که به شما امکان می‌دهند نیمه پایینی آووکادو را در آب قرار دهید، بنابراین خلال‌دندان‌ها باید محکم در آن قرار بگیرند. توصیه می‌کنم آن‌ها را با زاویه کمی (به سمت پایین) بچسبانید، به طوری که وقتی آن را روی یک لیوان قرار می‌دهید، مقدار بیشتری از پایه آووکادوی شما در آب بماند. اگر برای متعادل کردن دانه آووکادو خود تلاش می کنید، اکنون تعدادی [کیت رشد در بازار] وجود دارد. شما همچنین رویه های شیشه ای شیک که دانه را مهد می کنند و این فرآیند را آسان تر می کنند نیز هم در دسترس دارید.

4. کاشت هسته آووکادو : هسته را نیمه غوطه ور در یک لیوان آب قرار دهید

روی یک طاقچه آرام با نور خورشید هسته را قرار دهید. استفاده از یک شیشه شفاف مفید است تا بتوانید به راحتی ببینید که چه زمانی ریشه ها شروع به رشد می کنند و همچنین زمانی که آب نیاز به تغییر دارد. بسیاری از راهنماها توصیه می کنند آب را هر روز عوض کنید، اما من با آزمون و خطا دریافتم که بهتر است آب را هر پنج روز تا یک هفته یا بیشتر عوض کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که آب را به طور منظم عوض می کنید تا از رشد کپک، باکتری و قارچ جلوگیری کنید که می تواند جوانه آووکادوی کوچک شما را نابود کند.

نحوه کاشتن هسته آووکادو  1

5.  کاشت هسته آووکادو : صبر کنید تا هسته آووکادوی شما جوانه بزند

بسیاری از راهنماها می گویند جوانه زدن می تواند بین دو تا چهار هفته طول بکشد، اما طبق تجربه من، معمولا حداقل هشت هفته طول می کشد تا جوانه بزند، پس صبور باشید. در اینجا روندی است که شاهد خواهید بود:

 • قسمت بالای هسته آووکادو خشک می‌شود و شکاف ایجاد می‌کند و پوست قهوه‌ای بیرونی دانه‌ها صاف می‌شود.
 • شکاف تا انتهای هسته آووکادو گسترش می‌یابد و از میان شکاف پایین، ریشه کوچکی ظاهر می‌شود.
 • ریشه بلندتر و طولانی تر می شود (و ممکن است شاخه شاخه شود) که در نهایت جوانه کوچکی از بالای هسته آووکادو به بیرون نگاه می کند.
 • اجازه ندهید ریشه اصلی شما همیشه بدون غوطه ور شدن خشک شود - انجام این کار باعث مرگ گیاه شما خواهد شد.

حتما بخوانید: روش کاشت و نگهداری گل همیشه بهار


6. کاشت هسته آووکادو : زمانی که درخت حدود 15 سانتی متر ارتفاع دارد آن را در خاک گلدان قرار دهید

هنگامی که ساقه حدود 15 سانتی متر طول دارد، آن را به حدود 8 سانتی متر برش دهید، این باعث رشد جدید می شود. وقتی دوباره به 15 سانتی متر رسید، آن را در یک خاک غنی از هوموس در گلدانی به قطر 25 سانتی متر قرار دهید و نیمه بالایی دانه را در معرض دید قرار دهید. روی طاقچه آفتابگیر قرار دهید. آووکادو عاشق آفتاب است – هر چه آفتاب بیشتر، بهتر باشد.

7. کاشت هسته آووکادو : آبیاری کنید و رشد آن را تماشا کنید

آبیاری های مکرر را با خیساندن عمقی گه گاهی به آن بدهید. خاک باید همیشه مرطوب باشد، اما اشباع نباشد. زرد شدن برگها نشانه آبیاری بیش از حد است. بگذارید گیاه برای چند روز خشک شود.

نحوه کاشتن هسته آووکادو  2

8. کاشت هسته آووکادو : برگ های بالایی را به هم بچسبانید تا بوته شدن را تقویت کنید

هنگامی که ساقه به ارتفاع 12 اینچ رسید دو دسته از برگ های بالایی را بچسبانید. این گیاه را تشویق می‌کند تا شاخه‌های جانبی و برگ‌های بیشتری رشد کند و آن را بوته‌دار می‌کند. هر بار که گیاه 6 اینچ دیگر رشد می کند، 2 مجموعه جدید برگ را در بالای آن قرار دهید.

نحوه از بین بردن آفات آووکادو 

به نظر می رسد درختان آووکادوی من شته ها را جمع آوری می کنند - موجودات ناخوشایند نمی توانند از برگ های خوشمزه آووکادو سیر شوند. اگر آنها را دریافت کردید، در اینجا نحوه خلاص شدن از شر آنها آمده است:

با اسپری کردن گیاه خود حال با یک شلنگ در بیرون یا در سینک / دوش، تمام شته ها را از روی گیاه بشویید. هنگامی که آفات کوچک از بین رفتند، گیاه خود را با مخلوطی از آب با یک قطره مایع ظرفشویی و یک قاشق چایخوری روغن چریش اسپری کنید.  این کار از بازگشت شته ها جلوگیری می کند. گیاه خود را هر 4 تا 5 روز یکبار بررسی کنید و در صورت لزوم مجدداً تمیز کنید و اسپری کنید.


حتما بخوانید: روش کاشت گشنیز در گلدان و باغچه


آیا می توان آووکادو را در استرالیا پرورش داد؟

با درختان نو نهال آووکادو می توانید در تابستان پرورش داشته باشید، اما اگر در جایی زندگی می کنید که دمای هوا خنک تر از 24 درجه سانتیگراد باشد، باید آنها را در پاییز / زمستان، قبل از کاهش دما به داخل خانه بازگردانید.

نحوه پرورش درخت آووکادو بارده

این سوال، سوالی میلیون دلاری است؛ آیا درخت آووکادویی که با دقت کاشته اید، هرگز به شما آووکادو می دهد؟

گفتنش سخته گاهی اوقات گیاهان آووکادو پس از سه یا چهار سالگی شروع به رشد میوه می‌کنند، برخی دیگر بیش از 15 سال طول می‌کشد تا میوه بدهند و برخی دیگر هرگز این کار را انجام نمی‌دهند. رشد چندین درخت آووکادو با هم برای کمک به گرده افشانی کمک می کند. با این حال، انتظار نداشته باشید که میوه چیزی شبیه آووکادویی باشد که دانه شما را تولید کرده است. آووکادوهای تجاری از شاخه های پیوند شده برای کنترل نتیجه میوه رشد می کنند - آووکادویی که به طور طبیعی رشد می کند ممکن است بسیار متفاوت از نهال والد خود باشد.

نحوه پرورش درخت آووکادو بارده

بهترین لوازم جانبی برای پرورش آووکادو 

آووکادوهای خود را با این نوع گلدان های نگهدارنده هسته ابتکاری و فوق العاده شیک پرورش دهید.


حتما بخوانید: آموزش کاشت توت فرنگی در گلدان در خانه


به لطف طراحی گهواره، نیازی به استفاده از خلال دندان نخواهید داشت، زیرا هسته می تواند خشک بماند در حالی که ریشه ها می توانند آزادانه شکوفا شوند. این گلدان با الهام از اصول مینیمالیسم و ​​بی زمانی و با ابعاد 15 سانتی متر پهنا و ارتفاع دارد.

لوازم جانبی کاشت آووکادو  1

حدود سه تا شش هفته طول می کشد تا یک دانه آووکادو در این کاسه کاشت زیبا شکافته و جوانه بزند، اما شرط می بندیم ارزش صبر کردن را دارد. آن را روی طاقچه در نقطه ای گرم قرار دهید (اما نه در نور مستقیم خورشید)، دانه خود را در مرکز قرار دهید و در گلبرگ ها آب دهید. خیلی زود، شاخه هایی خواهید داشت که به سمت آسمان می روند.

لوازم جانبی کاشت آووکادو  2

یک درخت آووکادوی جوان می تواند تا یک سال در این گلدان شیشه ای خیره کننده زنده بماند و تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از دانه ها تامین کند. پایین رگ به آرامی ریشه ها را بزرگ می کند و یک ویژگی برجسته از فرم پیچ در پیچ فوق العاده آنها است، در حالی که گردن دانه را ایمن و خشک نگه می دارد. شکل مجسمه‌ای و مینیمالیسم الهام‌گرفته شده، این هدیه‌ای عالی برای دوستی است که همه چیز را دارد.

لوازم جانبی کاشت آووکادو  3

سخن آخر

آووکادو یکی از میوه های شگفت انگیز تابستان می باشد. از نظر مواد مغذی و طعم بالا، هیچ چیز مانند یک آهک لذیذ گواکامولی با چیپس تورتیلا، شروع تابستان را نشان نمی دهد. دفعه بعد که گواکاموله درست می‌کنید یا یک آووکادو را برای سالاد برش می‌زنید، سعی کنید هسته های خود را ذخیره کنید تا به درختان آووکادو تبدیل شوند. آموزش گام به گام ما را از دست ندهید و در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در کاشت آووکادو کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

روش کاشت فلفل دلمه ای در گلدان و باغچه + شرایط پرورش و نگهداری

آموزش کامل کاشت تربچه در گلدان منزل

چرا باید در خاک باغچه از شکر استفاده کرد؟از
3
رای