علت بسته نشدن و افتادگی رگلاژ درب کابینت + نحوه تنظیم لولا کابینت MDF

علت بسته نشدن و افتادگی رگلاژ درب کابینت + نحوه تنظیم لولا کابینت MDF علت باز ماندن درب کابینت ام دی اف چیست ؛ نحوه تنظیم درب کابینت ام دی اف؛ ابزار تنظیم لولا، تعمیر افتادگی رگلاژ درب کابینت، عیب یابی علت بسته نشدن درب کابینت در سلام دنیا بیاموزید.

آیا از ناهماهنگی درهای کابینت حمام یا آشپزخانه اذیت می شوید ؟ تنظیم لولای کابینت یکی از ساده ترین و ارزان ترین تعمیراتی است که می توانید در آشپزخانه و حمام خود انجام دهید. صاحب خانه می توانند به سرعت از این مشکل خسته کننده روزانه راحت شوند. در این مطلب از سلام دنیا درباره علت باز ماندن درب کابینت، نحوه تنظیم رگلاژ درب کابینت ام دی اف، ابزار تنظیم لولا، تعمیر افتادگی، عیب یابی و دلیل بسته نشدن درب کابینت صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم درب کابینت

قبل از شروع لولا خود را بررسی کنید . اکثر کابینت های مدرن دارای لولاهای کاملاً قابل تنظیم با سه تنظیم جهت هستند: بالا و پایین، پهلو به پهلو و داخل و خارج (یا عمق). اکثر لولاها دارای مکانیسم هایی برای تنظیم عمق و پهلو هستند، در حالی که برخی از آنها با استفاده از پیچ هایی که لولاها را به کابینت نصب می کنند، بالا و پایین تنظیم می شوند. برخی دیگر نیز مکانیزمی برای این کار دارند و نیازی نیست پیچ های نصب را باز کنید. 

در گذشته، این نوع تنظیم فقط در کابینت های بدون قاب سبک معاصر یا مدرن یافت می شد. اما اکنون تقریباً همه کابینت ها دارای لولاهای قابل تنظیم هستند. اگر هر یک از لولاهای شما علاوه بر پیچ های نصب، دو یا چند پیچ ​​دارد، لولاهای کاملاً قابل تنظیم دارید.


حتما بخوانید: علت یخ زده کولر گازی و لوله برگشت داکت اسپلیت و تعمیر آن


نکته

تنها ابزاری که برای تنظیم درب کابینت نیاز دارید یک پیچ گوشتی استاندارد فیلیپس با نوک پیچ شماره 2 است (اندازه های مختلفی وجود دارد). از مته برقی با لقمه پیچ گوشتی استفاده نکنید زیرا نیروی مته می تواند به راحتی سر پیچ ها را کنده یا چوب کابینت را کنده کند.

ابزار تنظیم لولای کابینت

آنچه شما نیاز دارید
تجهیزات / ابزار

 • پیچ گوشتی سر فیلیپس
 • مواد
 • پیچ

ابزار تنظیم لولای کابینت

دستورالعمل ها

تعمیر افتادگی درب کابینت

1. پیچ های شل را ببندید

درب کابینت را باز کنید و به قسمتی از لولا که به جعبه کابینت متصل است نگاه کنید. دو پیچ، که در بالا و پایین لولا قرار دارند، لولا را روی کابینت نصب کنید. این پیچ ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا مطمئن شوید در محکم است.

اغلب، موضوع بیشتر در مورد شل بودن درب کابینت بود تا نامناسب بودن، و این مشکل را حل می کند. اگر نه، به مرحله بعدی بروید.

تعمیر افتادگی درب کابینت1

2. درب بالا یا پایین را تنظیم کنید

اگر در هنوز خیلی بالا یا پایین است، به دنبال پیچ‌هایی روی لولا باشید که به شما امکان می‌دهد در را بالا و پایین کنید. اینها با دو سوراخ بیضی شکل روی لولای کابینت مشخص می شوند که اجازه بازی بین لولا و پیچ را می دهد.


حتما بخوانید: نحوه تعمیر درزگیر پنجره های دوجداره


 • دو پیچ نصب را روی هر دو لولا باز کنید، اما فقط کمی. اغلب، چرخاندن پیچ یک چهارم دور یا کمتر در خلاف جهت عقربه‌های ساعت کافی است تا پیچ‌ها را به اندازه‌ای باز کنید که درب را حرکت دهید. بهتر است پیچ ها خیلی سفت باشد تا خیلی شل.
 • در کابینت را به آرامی ببندید.
 • در حالی که درب هنوز بسته است، در کابینت را به ارتفاع دلخواه تنظیم کنید.
 • درب کابینت را دوباره باز کنید و مراقب باشید که در از موقعیت خود خارج نشود.
 • پیچ ها را دوباره با دست ببندید.
 • در را ببندید و موقعیت آن را بررسی کنید.

3. در را راست یا چپ تنظیم کنید

از ویژگی تنظیم پهلو به پهلو در لولاها استفاده کنید تا در را به راست یا چپ حرکت دهید تا در با همسایه خود یا با لبه های جعبه کابینت تراز شود. بسته به میزان اصلاحی که نیاز دارد، می توانید یک یا هر دو لولا را روی هر در تنظیم کنید. اگر به نظر می‌رسد که در به سمت راست متمایل می‌شود، پیچ کناری در لولای بالایی را بچرخانید تا لولا به کنار جعبه کابینت نزدیک‌تر شود و قسمت بالایی در را به سمت چپ حرکت دهید. اگر کاملاً این کار را انجام نداد، پیچ پهلو به پهلو را روی لولای پایین تنظیم کنید تا لولا را از جعبه کابینت دور کنید و پایین در را به سمت راست ببرید.

4. در داخل یا خارج را تنظیم کنید.

از پیچ تنظیم عمق برای حرکت در به داخل و خارج نسبت به جعبه کابینت استفاده کنید. از آنجایی که درهای چوبی می توانند با تغییرات رطوبت فصلی کمی انحراف پیدا کنند.وقتی در بسته می‌شود، ممکن است درب از جعبه بالا یا پایین جدا شود، به‌جای اینکه وقتی در بسته می‌شود، جعبه را هم تراز کند، و باعث می‌شود در هنگام بسته شدن، درب باز شود. اگر در با جعبه بالا مطابقت ندارد، لولای بالایی را به سمت کابینت تنظیم کنید و یا لولای پایینی را از کابینت دور کنید. اگر درب در پایین شکاف دارد، برعکس را انجام دهید.

تعمیر افتادگی درب کابینت2

5. در را تست کنید

بعد از هر تنظیم جزئی درب را ببندید تا مطمئن شوید که آن را در جهت درست حرکت می دهید و ببینید که آیا به تنظیمات بیشتری نیاز دارد یا خیر. این یک فرآیند آزمون و خطا است و معمولاً به تنظیم دقیق نیاز است. 

عیب یابی تنظیم درب کابینت

کابینت دارای لولاهای کابینت قدیمی و روی سطح است، در سمت دیگر این طیف، لولاهای بسیار قدیمی و بسیار ابتدایی قرار دارند که قابلیت تنظیم بسیار کمی دارند. این مورد در مورد اکثر لولاهای سطحی است که به جای لبه داخلی قاب صفحه کابینت به جلوی کابینت یا داخل جعبه کابینت نصب می شوند.

برخی از لولاهای اصلی دارای تنظیم بالا و پایین هستند که توسط سوراخ های پیچ دراز برای پیچ های نصب ارائه می شود. در غیر این صورت، لولاهای غیر قابل تنظیم را می توان برای تغییر موقعیت درها جابجا کرد. معمولاً یک علامت در نقطه قدیمی لولا باقی می ماند. اما از آنجایی که لولا در قسمت داخلی در قرار دارد، این امر چندان واضح نخواهد بود. 


حتما بخوانید: روش تعمیر و تعویض مغزی یا کارتریج شیر دوش حمام اهرمی


یک شکاف در امتداد لبه در وجود دارد که قاب را نشان می دهد، شکاف قابل مشاهده در امتداد هر لبه جلوی در یا کشو را آشکار می گویند و این طبیعی است. هنگامی که یک درب را برای تراز مناسب بررسی می کنید، معمولاً در حال بررسی نمایان ها نیز هستید، زیرا خطوط تیره و قابل توجهی را بین عناصر کابینت تشکیل می دهند. عرض لولا انتخاب شماست، اما معمولاً با ظرفیت های لولا محدود می شود. 

عیب یابی تنظیم درب کابینت

دلیل بسته نشدن درب کابینت و باز ماندن آن

هنگام تنظیم چندین درب کابینت، هدف شما این است که در مجموع درست به نظر برسند. اغلب، این بدان معنا نیست که درها باید کاملاً عمودی یا تراز باشند یا در غیر این صورت به موقعیت جدید کارخانه بازگردانده شوند. این بدان معنی است که آنها در ارتباط با یکدیگر و با عناصر کابینت اطراف، مانند لبه های کابینت و جلوی کشو، درست به نظر می رسند. 

 • ممکن است درها را کمی تغییر دهید تا به خوبی با هم کار کنند و فاصله ثابتی را نشان دهند. این ممکن است به مصالحه ای بین تراز کردن لبه درب بیرونی با بیرون کابینت و تراز کردن لبه داخلی با درب همسایه نیاز داشته باشد.
 • کمک می کند چند فوت عقب بایستید و کابینت ها را به عنوان یک مجموعه ببینید. در صورت تمایل، می‌توانید از شخصی بخواهید که در کابینت‌ها، مانند زمانی که یک عکس را صاف می‌کنید، به عنوان چشم‌انداز دوم حضور داشته باشد.
 • یک سطح لیزری می تواند به شما کمک کند خطوط عمودی یا افقی موقتی را بکشید که همزمان در چندین درب کابینت قرار دارند.

سخن آخر

با توجه به نکات آمده در این مطلب برای تعمیر و رفع مشکل درب های کابینت اگر همچنین در این رابطه مشکلی دارید می توانید از یک متخصص در این امر کمک بخواهید.


مقالات مرتبط:

جرمگیری و رسوب زدایی سر دوش حمام با بهترین روش خانگی

آموزش تعویض یا نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشوییاز
2
رای